مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarashee نمایش پست ها
    سلام
    1)من فک کنم کاسکوم فراموشی داره ! یه روز باهام خوبه و یه روز بد ! ..... این که سرشو میماله بهم و بعد انگشتمو با نوکش کمی میگیره و فشار میده و موقع بازی صدا قر قر میده طبیعیه ؟!
    2)روی قفسش که میره روی دست نمیاد و همس سرشو میماله به دستم ولی وقتی روی زمینه راحت روی دست میاد قضیه چیه !!
    کف دریا چیه ! لازمه بگیرم ؟ مگه نمیگن کور میشه ؟
    3)کاسکوم پسته خیلی دوست داره روزی چند تا بهش بدم مشکلی نیست ؟ بادوم هم میشه داد ؟
    4) راستی هر اسباب بازی که میزارم توی قفسش میترسه و دیگه داخل نمیره یا اگه هم بره میچسبه یه گوشه صوت میزنه (جیغ کمک خواستن کاسکو ! البته نه بلند ) و ناراحته و سمتش نمیره ! ولی با دکمه و چزای پلاستیکی و چوب دوست داره بازی کنه !

5) چطور میشه بهش یاد داد روی زمین پی پی نکنه و جای خاصی این کارو کنه !

6) کاسکوم هر استرسی میگیره پی پی میکنه طبیعیه !! حتی یه بار توی آشپزخونه آسیاب کردیم ترسید و ادرار کرد !

ببخشید سوالام درهم و زیاد شد
    ببخشید یادم رفت ویتامین خاصی هم باید بدم بهش !؟
    سلام . چه مدته که کاسکو پیش شماست ؟ یکم بیشتر دربارش توضیح بدین . از دست غذا میگیره ؟ ارتباطش با شما چطوره؟

فراموشی نداره تو موقعیت های مختلف واکنش های متفاوتی نشون میده که این طبیعیه .

روی زمین احساس نا امنی میکنه و میخواد که هر چه زودتر از اون موقعیت خارج بشه ، به همین خاطر روی دست میاد ، فکر کنم هنوز یاد نگرفته که بیاد روی دست . باهاش روی دست اوردن رو تمرین کردید؟

درباره کف دریا این مقاله رو مطالعه کنید : کف دریا برای کاسکو و حتما هم بگیرید برای طوطی .

مگه نمیگن کور میشه ؟ این جمله رو یکم واضح تر توضیح بدین .

پسته یه دونه کافیه . بادام هم میشه داد ، کلا غذاهای چرب رو مدیریت شده به طوطی بدین مثلا به عنوان جایزه

بله اگه استرس داشته باشه یا چیزی یا صدایی بترسونتش ، سعی میکنه زود دفع کنه تا سبک بشه و راحت تر پرواز کنه و از خطر دور بشه

برای آموزش مدفوع کردن طوطی تو یه محل خاص این مقالات رو مطالعه کنید اما زیاد سخت نگیرید به طوطی برای این آموزش:

آموزش مدفوع کردن در یک محل خاص به طوطی

آموزش مدفوع کردن طوطی به دستور شما در یک محل خاص 1 ( ترجمه )

آموزش مدفوع کردن طوطی به دستور شما در یک محل خاص 2 ( ترجمه )

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14757
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . چه مدته که کاسکو پیش شماست ؟ یکم بیشتر دربارش توضیح بدین . از دست غذا میگیره ؟ ارتباطش با شما چطوره؟

فراموشی نداره تو موقعیت های مختلف واکنش های متفاوتی نشون میده که این طبیعیه .

روی زمین احساس نا امنی میکنه و میخواد که هر چه زودتر از اون موقعیت خارج بشه ، به همین خاطر روی دست میاد ، فکر کنم هنوز یاد نگرفته که بیاد روی دست . باهاش روی دست اوردن رو تمرین کردید؟

درباره کف دریا این مقاله رو مطالعه کنید : کف دریا برای کاسکو و حتما هم بگیرید برای طوطی .

مگه نمیگن کور میشه ؟ این جمله رو یکم واضح تر توضیح بدین .

پسته یه دونه کافیه . بادام هم میشه داد ، کلا غذاهای چرب رو مدیریت شده به طوطی بدین مثلا به عنوان جایزه

بله اگه استرس داشته باشه یا چیزی یا صدایی بترسونتش ، سعی میکنه زود دفع کنه تا سبک بشه و راحت تر پرواز کنه و از خطر دور بشه

برای آموزش مدفوع کردن طوطی تو یه محل خاص این مقالات رو مطالعه کنید اما زیاد سخت نگیرید به طوطی برای این آموزش:

آموزش مدفوع کردن در یک محل خاص به طوطی

آموزش مدفوع کردن طوطی به دستور شما در یک محل خاص 1 ( ترجمه )

آموزش مدفوع کردن طوطی به دستور شما در یک محل خاص 2 ( ترجمه )

ممنون از پاسخگوییتون ...
    راستش کاسکوم حدود 2-2.5 سالشه و تا الان دست دو نفر چرخیده و الان حدود 15 روزی هست که پیشمه .... هم دست میده و هم سر میده و قضا هم به راحتی ازم میگیره و حدود 10 کلمه هم صحبت میکنه ( جدیدا" هم همش میگه بیا برو تو ! چون وقتی میخوام بره داخل قفس بهش گفتم برو تو ) ..... ولی طفلی غذا متوع بهش ندادن و به نظرم نسبت به کاسکو های دیگه کوچیکتر و ضعیفتره .... هر روز بهش یه خورده ذرت و 10 تا دونه انار و سیب و تخمک و 3-4 تا پسته دادم ( الان حس میکنم نوک و بال و ناخنش بلندتر شده و تا حالا هم بالش چیده نشده و منم دلم نمیاد بچینم !! )
    کف دریا رو من فکر کردم سنگ نمک هست گفتم شاید کور شه ! .... باید از عطاری بخرم یا مارک خارجیشم هست ؟
    غذای خوب و خارجی رو از کجا میشه تهیه کرد ! ( یه دونه هایپر استار داره به شکل حبه قند که کرم خشک شدست ...خوبه ! )
    ویتامین چطور ؟ باید بدم بهش ! ....

آموزش روی دست اومدن چه طوره !! اون صاحب قبلیش یه دست میگرفت جلوش و اون یکی دستش رو با زور میزد پشتش میومد روی دستش که من دلم نمیاد این کارو کنم و خودشو محکم به قفس میگیره !
    ( البته اینم بگم بار اول خودش میومد روی زمین ولی مامانم با سینی کیشش کرد که بره توی قفس و از اون موقع فکر کنم میترسه بیاد روی زمین ! )

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . خواهش میکنم دوست عزیز . وظیفست .

کلا میوه ها و سبزیجاتی که میشه به طوطی داد تو این فصل سیب ، موز ، انار، گلابی، مرکبات ( مدیریت شده و به مقدار کم ) انگور ( یه دونه کافیه در روز ) کلم بروکلی ، هویج ، فلفل دلمه ( همه رنگ) انواع کدو و ذرت ...خرما دیگه یادم نمیاد ، شما هر غذایی که میخواید بدین به طوطی اگه شک دارید حتما بپرسید .

درباره خرمالو ، من خودم به طوطیم ندادم هیچوقت هم دنبالش نبودم . اما الان که خوندم نتیجه اینه که تو حیات وحش طوطی ها از خرمالو تغذیه میکنن اما تو چندین منبع خرمالو رو تو لیست غذاهایی قرار داده که به هیچ عنوان نباید به طوطی داد . اما تو بعضی منابع گفته شده که فقط در صورتی به طوطی خرمالو بدین که کاملا رسیده باشه . دیگه تصمیم با شماست اما من تو این شرایط معمولا ریسک نمیکنم . حالا دوستان دیگه هم اگه درباره خرمالو نظر یا اطلاعاتی دارن حتما مطرح کنن .

درباره قفس هم متوجه نشدم ؟ رفتارش عوض نشه؟ مگه رفتارش چجوریه که میخواید عوض بشه ؟ قفس بزرگ برای طوطی خوبه اما باید خیلی با احتیاط بهش معرفی کنید . یه مدت جایی بذارید که تو دید طوطی باشه ، بعد که عادت کرد نزدیک قفس کوچیک بذارید و اگه روی دست میاد در روز چندین بار ببریدش سمت قفس بزرگ و بهش معرفیش کنید .

سلام
    طوطی من بیشتر تو خونه با من خوبه . از من حرف شنوی داره . میترسم قفس بزرگ بازیگوش ترش کنه و اعضای خونه دیگه نتونن از پسش بر بیان .
    همه جوره به من اعتماد داره . ترسش هم خیلی کمه . وقتی یه چیز تازه و نو میاد تو خونه اگه کنار من باشه که دیگه اصلا نمیترسه . از اونجایی که پرواز میکنه و میتونه خودش رو از خطر نجات بده ترسش خیلی کم شده . کل خونه رو بلد هست . . خیالم راحته که قفس چدید بیارم همون روز اول با آرامش میره توی قفس .

راجب رنگ قفس هم مردد هستم . یکی دیدم سورمه ای رنگ بود . یکی مشکی . طرف هم گفت اینا جوری نیستن که با منقار بتونه رنگش رو بکنه . فقط اینکه تیره هست نمیدونم خوبه یا بد .

من هم وقتی چیزی روش شک باشه بهش نمیدم . عذا فقط مجاز .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    مامانم گیر داده که پمپر غذا که میخوره میریزه رو دیوار دیوار و کثیف میکنه اخه عاشق اناره روزی یه نصفه انار میخوره انار و از همه چیز بیشتر دوس داره میتونم به عنوان جایزه ازش استفاده کنم گردو و فندوق هم اصلا دوس نداره !! خلاصه میخوام رو دیوار پشت سرش پوستر بزنم این کار مشکلی نداره اگه نه چه تصویری باشه براش بهتره ؟

ببخشید یادم رفت ویتامین خاصی هم باید بدم بهش !؟
    سلام خوشحالم که یه شیرازی هم پیدا شد منم دنبال یه مقازه خوب میگردم برا خرید اسبابازی و .. اما تا الان تنها جایی که پیدا کردم فلکه فخراباد هست که من زیاد ازش خوشم نمیاد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    سلام دوست عزیز
    چهار راه مشیر هم چند نت مغازه هست بهترینش تو کوچه زغالی ها به اسم شهر کاسکو هست که تعداد زیادی کاسکو میاره.
    البته متاسفانه در شیراز نسبت به تهران به جنبه سرگرمی و آموزش کاسکو کمتر اهمییت میدهند من هیچ جا نتونستم چوب کلیکر پیدا کنم حتی هیچ فروشنده ای دامپزشک های شیراز رو واسه کاسکو قبول نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    سلام
    دوستان کاسکوی من وقتی از قفس میاد بیرون دیگه محاله کمتر از 12 ساعت زودتر بره داخل اونم اگه چیزی بهش ندیم از گشنگی میره در ضمن هر روز صبح هم به زور میخواد بیاد بیرون و هر کی هم که بره کنارش و در قفس باز نکنه باهاش دعوا میکنه
    من الان 15 روزه که خریدمش اولش وحشی بود اما الان با دست راحت غذا می گیره و امروز هم گذاشت چند بار نوکش ناز کنم
    اما خدا میدونه خیلی لوسه باید واسه لوس بودن و قلدر بودنش چیکار کنم؟
    راستی قفسش رو زمین است.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام من هربار خاکستریم خودش و تمیز میکنه با نوک میترسم که این همون تمیز کردن عادی هست یا اینکه میتونه شروع پرکنی باشه به نظرم مساله مهمی باشه اگه ممنکنه با تجربگانی مثل سپیده یا نفیسه خانم یکم در این زمینه راهنمایی کنن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام من هربار خاکستریم خودش و تمیز میکنه با نوک میترسم که این همون تمیز کردن عادی هست یا اینکه میتونه شروع پرکنی باشه به نظرم مساله مهمی باشه اگه ممنکنه با تجربگانی مثل سپیده یا نفیسه خانم یکم در این زمینه راهنمایی کنن
    سلام

اولا معمولا طوطی با حالت عصبی پر رو میکنه . جوریدن پر ها توسط منقار طوطی و کاسکو یه موضوع طبیعیه . در واقع پر آرایی میکنند . معمولا پر کنی با حالت عصبی همراهه (نه همیشه)
    در ثانی اگر پری کنده میشه یعنی پر کنی داره و اگر به وضووح پر کف قفس نمیبینید یعنی ارتباطی به پر کنی نداره . هر چند که هر پری که کف قفس کاسکو باشه هم نشانه پر کنی نیست .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    سلام
    دوستان کاسکوی من وقتی از قفس میاد بیرون دیگه محاله کمتر از 12 ساعت زودتر بره داخل اونم اگه چیزی بهش ندیم از گشنگی میره در ضمن هر روز صبح هم به زور میخواد بیاد بیرون و هر کی هم که بره کنارش و در قفس باز نکنه باهاش دعوا میکنه
    من الان 15 روزه که خریدمش اولش وحشی بود اما الان با دست راحت غذا می گیره و امروز هم گذاشت چند بار نوکش ناز کنم
    اما خدا میدونه خیلی لوسه باید واسه لوس بودن و قلدر بودنش چیکار کنم؟
    راستی قفسش رو زمین است.
    سلام

این خیلی خوبه که مجبورش نمیکنید به زور وارد قفس بشه . نظرات هم در این موارد متفاوته . بعضی از دوستان با تجره اصرار دارن که طوطی حد اقل اوایل از قفس بیرون نیاد خیلی بهتره . نظر شخصی من اینه که اگر در بیرون از قفس مشکلی نداره ( مثلا پرواز نمیکنه و خودشو به در و دیوار نمیکوبونه* و ... ) هیچ ایرادی نداره . در ضمن نازش باید شدیدا خریدار داشته باشه . هر چی که اون میخواد باید همون باشه . فراموش نکنید کاسکوی شما نمیخواسته از طبیعت جدا بشه و اسیر دست شما (شمای نوعی) بشه . این خود خواهی ما انسان هاست که پرنده های رو حبس میکنیم تو قفس . پس حد اقل کاری که میتونید براش بکنید اینه که هیچ خواسته ای بر خلاف میلش ازش نداشته باشید .

همین که بهش محبت میکنید ، بهش غذا میدید و باهاش صحبت میکنید کافیه . به زودی خودش به سمتتون میاد . کمی بگذره هر روز ازتون میخواد که باهاش وقت بزارید و بازی کنید ....

موفق باشید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون از پاسخگوییتون ...
    راستش کاسکوم حدود 2-2.5 سالشه و تا الان دست دو نفر چرخیده و الان حدود 15 روزی هست که پیشمه .... هم دست میده و هم سر میده و قضا هم به راحتی ازم میگیره و حدود 10 کلمه هم صحبت میکنه ( جدیدا" هم همش میگه بیا برو تو ! چون وقتی میخوام بره داخل قفس بهش گفتم برو تو ) ..... ولی طفلی غذا متوع بهش ندادن و به نظرم نسبت به کاسکو های دیگه کوچیکتر و ضعیفتره .... هر روز بهش یه خورده ذرت و 10 تا دونه انار و سیب و تخمک و 3-4 تا پسته دادم ( الان حس میکنم نوک و بال و ناخنش بلندتر شده و تا حالا هم بالش چیده نشده و منم دلم نمیاد بچینم !! )
    کف دریا رو من فکر کردم سنگ نمک هست گفتم شاید کور شه ! .... باید از عطاری بخرم یا مارک خارجیشم هست ؟
    غذای خوب و خارجی رو از کجا میشه تهیه کرد ! ( یه دونه هایپر استار داره به شکل حبه قند که کرم خشک شدست ...خوبه ! )
    ویتامین چطور ؟ باید بدم بهش ! ....

آموزش روی دست اومدن چه طوره !! اون صاحب قبلیش یه دست میگرفت جلوش و اون یکی دستش رو با زور میزد پشتش میومد روی دستش که من دلم نمیاد این کارو کنم و خودشو محکم به قفس میگیره !
    ( البته اینم بگم بار اول خودش میومد روی زمین ولی مامانم با سینی کیشش کرد که بره توی قفس و از اون موقع فکر کنم میترسه بیاد روی زمین ! )
    خواهش میکنم .

کوچیک بودن جثه به معنی ضعیف بودن کاسکو نیست. بعضی از کاسکو جثه ظریف تری دارن .

3 تا پسته زیاد هست . غذاهای دیگه رو هم کم کم بهش معرفی کنید . 2 تا پست قبلی توضیح دادم چه غذاهایی میتونید بدید.

از چوب نشیمن سوهان دار استفاده کنید . هم برای ساییدن شدن ناخن و هم منقار کمک میکنه . براش اسباب بازی های چوبی بذارید ، جویدن اسباب بازی چوبی هم از رشد بیش از حد منقار جلوگیری میکنه

کف دریا رو میتونید از عطاری ها یا از پت شاپ های شهرتون خرید کنید یا از تهران سفارش بدید .

غذاهای آماده برای طوطی رو هم از پت شاپ ها شهرتون یا از تهران سفارش بدید . دونه هایپر استار ؟ اطلاعی ندارم .

اگه میوه و سبزیجات خوب نمیخوره از مولتی ویتامین مخصوص پرندگان استفاده کنید که اگه تو شهرتون پیدا نکردید سفارش بدید از تهران . معمولا دستور مصرف دارن . اگه مارک خاصی پیدا کردید بگید تا دستور مصرفش رو بگیم بهتون .

روش صاحب قبلیش اجبارب بوده . شما تمرین کنید باهاش که با میل خودش بیاد . پس شما میتونید باهاش تمرین کنید که بیاد رو دست . یه مدت بهش فقط با دست غذا بدین تا یاد بگیره دست شما هرجا هست باید دنبالش و غذا رو بگیره .بعد روی دست اومدن رو یادش بدین . اگه بالای قفس میشینه و دستتو رو میبرید سمتش گاز نمیگیره یا حمله نمیکنه ،این روش فکر میکنم برای شما مناسب هست:

روشی مناسب برای روی دست آوردن طوطی (کلیپ)

صفحه 636 از 1238 نخستنخست ... 1365365866176186196206216226236246256266276286296306316326336346356366376386396406416426436446456466476486496506516526536546556867361136 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)