صفحه 87 از 348 نخستنخست ... 376869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106137187 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 861 به 870 از 3471
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    14554
    نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul051 نمایش پست ها
    تا موقع که جوجه ها از لونه در بیان
    موشکلی نیس جا تو لونه کمه برای همین
    دوست عزیز یادتون نره که روز 15 جوجه هارو از لونه بیرون بیارید ولونه رو تمیز کنید وگرنه جوجه ها مریض میشوند
    متشکرم....
    حالا آب برای آب تنی والدین این جوجه های 7 روزه بزارم یا نه سرما میخورن...؟؟؟ بشدت نیازمند آب تنی هستند ...

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    سلام اگه بالغ نيست ماده! نر چي؟ يعني نر بيكار ميشينه؟بايد عمل جفتگيري انجام بشه؟ يعني هر 2 تا نرم مورد دارن كه اصلا جفت گيري نميكنند!!!!!!!!!!!حالا ماده بالغ باشه يا نباشه بخواد تخم بزاره يا نه؟؟؟فرقي ميكنه!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط civilalireza نمایش پست ها
    با سلام مجدد خدمت دوستان.. 2 تا سوال داشتم...
    1-تا کی برای فنچ نر و ماده که جوجه 7 روزه دارند آب برای آبتنی نزارم....جون هی خودشون رو با نوک میخوارونند و نوک میزنن تو آبخوری و میزنن به خودشون هر وقت هم که من میرم با نوکشون به من آب میپاشنن...خیلی جالبه تا الان این صحنه رو ندیده بودم
    آب نزاشتم براشون گفتم شاید خیس بشن و برن توو لونه جوجه ها خیس بشن و سرما بخورند... البته جوجه ها 7 روزه هستند...
    2-فکر میکنم 2 تا جوجه ای که توو لونه هستند جا گرفتند و نر و ماده جاشون نمیشه شبها برن توو لونه کار خاصی لازمه بکنم...؟؟
    بهتره تا زمانی که جوجه ها از لانه بیرون نیامدند اجازه ابتنی ندید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    سلام اگه بالغ نيست ماده! نر چي؟ يعني نر بيكار ميشينه؟بايد عمل جفتگيري انجام بشه؟ يعني هر 2 تا نرم مورد دارن كه اصلا جفت گيري نميكنند!!!!!!!!!!!حالا ماده بالغ باشه يا نباشه بخواد تخم بزاره يا نه؟؟؟فرقي ميكنه!
    ظاهرا که فنچ های شما بالغ هستند و مشکلی ندارند .فنچ ها بین 10 روز تا 3 ماه طول میکشه تا با هم جفت بشوند . با تخم مرغ ابپز خوب تغذیشون کنید و صبور باشید.
    ضمنا لانه مقوایی اصلا برای جوجه کشی مناسب نیست چون زود الوده شده و از بین میره . لانه پلاستیکیتون هم چون دستکاری شده فایده ای نداره ، هیچ نیازی به دستکاری نیست. یک لانه جدید بخرید و با پنبه دانه پر کنید و در گوشه ای در بالاترین نقطه قفس بگذارید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    فنچ/مرغ عشق/عروس هلندی/همستر/خرگوش/اسب
    شماره عضویت
    14562
    سلام فنچ هامو بیش از یک هفتس لونشون رو برداشتم ک استراحت کنن روزنامه کف قفس رو برداشتن و لونه درست کردن و تخم گذاشتن و روش هی میخوابن چیکار کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    finch - aquarium -canary
    شماره عضویت
    13722
    اگر قصد استراحت دادن دارید خوب باید تخم ها رو بردارید
    بجای روزنامه از مقوا استفاده کنید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadreza5113 نمایش پست ها
    ظاهرا که فنچ های شما بالغ هستند و مشکلی ندارند .فنچ ها بین 10 روز تا 3 ماه طول میکشه تا با هم جفت بشوند . با تخم مرغ ابپز خوب تغذیشون کنید و صبور باشید.
    ضمنا لانه مقوایی اصلا برای جوجه کشی مناسب نیست چون زود الوده شده و از بین میره . لانه پلاستیکیتون هم چون دستکاری شده فایده ای نداره ، هیچ نیازی به دستکاری نیست. یک لانه جدید بخرید و با پنبه دانه پر کنید و در گوشه ای در بالاترین نقطه قفس بگذارید.
    سلام
    دلم طاقت نياورد اين نر جديدرو كه به قول فروشندش مست بود و فرستادم حبس تو يك قفس ديگه
    الان يك هفته هست باز اون 2 تا فنچ قديمي كه با هم جفت گيري نميكردند گذاشتم پيش هم كه همون ماجرا ها با هم جفتند و ولي تو لونه نميرند و تخمي در كار نيست
    تا امروز رفتم يك فنچ خوشگل با تجربه ماده كه يك بار بچه دار شدو بچه هاشو بزرگ كرده ولي نرش مرده و الان يك ماه تنهاست گرفتم و اوردم پيش اين نر مست جديده كه پيشتر گرفته بودم؟؟؟
    ولي مثل اينكه اين فيلم سينمايي ادامه دارد
    من اين 2تا قفس و گذاشتم يك جايي از خونه با بهترين پذيرايي مثل هم كنار هم
    اما نمي دونم چرا اين 2 تا نره خيلي عجيب شدند مرتب دنبال اينند از قفس بيرون بياند؟
    منقارها باز و بيقرارند؟
    ماده قديميه همون اوليه هم مرتب دهانشو باز ميكنه و دورو برش و نگاه ميكنه؟ اين ماده جديده بنده خدا هنگ كرده؟؟؟
    نرها ماده هاشونو محل نميكنند فقط بيقرارند و عجيب؟
    حالا ديگه بايد چكار كنم؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    سلام
    دلم طاقت نياورد اين نر جديدرو كه به قول فروشندش مست بود و فرستادم حبس تو يك قفس ديگه
    الان يك هفته هست باز اون 2 تا فنچ قديمي كه با هم جفت گيري نميكردند گذاشتم پيش هم كه همون ماجرا ها با هم جفتند و ولي تو لونه نميرند و تخمي در كار نيست
    تا امروز رفتم يك فنچ خوشگل با تجربه ماده كه يك بار بچه دار شدو بچه هاشو بزرگ كرده ولي نرش مرده و الان يك ماه تنهاست گرفتم و اوردم پيش اين نر مست جديده كه پيشتر گرفته بودم؟؟؟
    ولي مثل اينكه اين فيلم سينمايي ادامه دارد
    من اين 2تا قفس و گذاشتم يك جايي از خونه با بهترين پذيرايي مثل هم كنار هم
    اما نمي دونم چرا اين 2 تا نره خيلي عجيب شدند مرتب دنبال اينند از قفس بيرون بياند؟
    منقارها باز و بيقرارند؟
    ماده قديميه همون اوليه هم مرتب دهانشو باز ميكنه و دورو برش و نگاه ميكنه؟ اين ماده جديده بنده خدا هنگ كرده؟؟؟
    نرها ماده هاشونو محل نميكنند فقط بيقرارند و عجيب؟
    حالا ديگه بايد چكار كنم؟؟؟
    سلام دوست عزیز

فنچ ها پرندگان اجتمایی هستند معمولا دسته جمعی زندگی میکنند در طبیعت در گله های چندصدتایی هستند

برای همین در قفس انفرادی بیقراری میکنند . اما برای آماده سازی برای تولید مثل باید تقویت کنید تا نطفه قوی داشته باشد .

فرقی ندارد چه ماده چه نر باید تغذیه خوب بشن .

در انفرادی بهتر آماده میشود .

برای تغذیه خوب و آماده سازی .

1سیب رنده شده آب گرفته و هویج رنده شده آب گرفته شده و مقداری تخم خرفه روش پاشیده شود.
    2 بادام رنده شده و اندازه حبه قند نبات پودر شده و زرده تخم بلدرچین .
    3 پودر کنجد خام. و پودر شاه دانه . هر وعده یک شستی در هفته دوبار .
    4کلم بروکلی رنده شده .
    5حمام دادن در دمای 32 درجه منزل . برای شادابی وتحریک پرنده مفیدبوده

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط پدربزرگ نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

فنچ ها پرندگان اجتمایی هستند معمولا دسته جمعی زندگی میکنند در طبیعت در گله های چندصدتایی هستند

برای همین در قفس انفرادی بیقراری میکنند . اما برای آماده سازی برای تولید مثل باید تقویت کنید تا نطفه قوی داشته باشد .

فرقی ندارد چه ماده چه نر باید تغذیه خوب بشن .

در انفرادی بهتر آماده میشود .

برای تغذیه خوب و آماده سازی .

1سیب رنده شده آب گرفته و هویج رنده شده آب گرفته شده و مقداری تخم خرفه روش پاشیده شود.
    2 بادام رنده شده و اندازه حبه قند نبات پودر شده و زرده تخم بلدرچین .
    3 پودر کنجد خام. و پودر شاه دانه . هر وعده یک شستی در هفته دوبار .
    4کلم بروکلی رنده شده .
    5حمام دادن در دمای 32 درجه منزل . برای شادابی وتحریک پرنده مفیدبوده
    اين 2 تا قفس پيش همه مشكل نداره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    اين 2 تا قفس پيش همه مشكل نداره؟
    مشکل خواصی بوجود نمیاد . اما بهتره یک روزنامه بینشون قرار بدی خیلی بهتره .
    سعی کنید اگر در زمینه فنچ توید مثل به عمل میاوری از نژاد فنچ نرکس استفاده کنید. هم
    زیبایی چندین برابر دارد هم آوازش بهتر است . هم ارزش مالی دارد . همین دان وتغذیه و قت خود را برای فنچ نرگس صرف کنید .

صفحه 87 از 348 نخستنخست ... 376869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106137187 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)