نام انگلیسی: Steel wetland hunting prohibited area

نام فارسی :
منطقه شکار ممنوع تالاب استیل

این تالاب در فاصله 5/2 کیلومتری شهرستان آستارا واقع گردیده است. این منطقه در مختصات جغرافیای طول شرقی 9,485123 – 4, 485039 و عرض شمالی 8,382242 -1, 382142 قرار دارد. این تالاب به دلیل برخورداری از امتیازات فراوان از جمله امنیت نسبی، کمی عمق آب هر ساله پذیرای پرندگان مهاجر می باشد.
مساحت این منطقه در حدود 48/142 هکتار بوده و در سال 15/7/1381 توسط سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه شکار ممنوع اعلام شد و در تاریخ 15/1/87 به مدت 5 سال دیگر نیز مورد تمدید قرار گرفت. حجم آب این استخر به طور تقریبی یک میلیون متر مکعب و آب آن نیز عمدتاً از نزولات جوی تامین می گردد.
این تالاب از شمال به روستای غلام محله و شالیزارهای روستای عباس آباد از جنوب به روستای دربند از شرق به جاده آستارا به تالش و از غرب به دامنه های کوه آستارا منتهی می گردد.
پوشش گیاهی این منطقه عمدتاً شامل درختان توسکای قشلاقی به همراه نی و گیاهان علفی می باشد. تالاب از درختان متعددی پوشیده شده که منظره دلپذیری را به آن بخشیده است.
مناسبترین زمان بازدید از این منطقه در تابستان و بهار و همینطور ایام نوروز می باشد. ضمناً مناظر بدیع و زیبای تجمع پرندگان در فصول مهاجرت دیدنی و تماشایی می باشد.
گردآورنده: HEAVENLY
منبع: http://www.irandeserts.com