همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    ممنون تقریلا 1ماه و 3 روز خریدمش وقت خرید دامپزشک نشون دادم گفت 6 تا 7 ماهشه اولش قار میزد الان برا اعضای خونئاده قار نمیزنه یه اسباب بازی داره ازش نمیترسه تا الان 3 بار اوردمش بیرون خودش خیلی دوس داره بیاد بیرون اما وقتی میاد بیرون ماره بالای قفس رو چوب میشنه فکر میکنم نمیتونه بپره تصمیم دارم فعلا بیرونش نیارم تا کاملا اهلی بشه البته چیشنهاد دوستان بود دوهفته ای هست از دست غذا میگیره تمرین هیچی کار خاصی انجام ندادم نمیزاره بهش دست بزنم اگه نکته ای رو یادم رفت لطف کنین بگین تا بگم
    خیلی هم دوسش دارم غذا هم گردو و پسه و خرما و تخممرغ دوس نداره ذرت و انار خیلی دوس داره هویج و کرفس و لوبیا و سیب هم میخوره تخه افتابگردون هم که اره قفسش هم تا الان نتونستم بشورم فقط زیرش و عوض کردم
    دوست عزیز الان وقت بیرون آوردن طوطی نیست
    شما میتونید هر 2 هفته یک بار با رعایت اصول طوطیتون رو حمام کنید،اسپری رو با آب داغ پر کنید تا وقتی اسپری میشه به صورت ولرم بیرون بیاد و روی طوطی بپاشید،مستقیم به سرش آب نریزید اما میتونید از فاصله دور آب رو روی سر طوطی اسپری کنید
    با دست بهش غذا بدید و دستتون رو ببرید داخل قفس و از داخل بهش غذا بدید تا به دستتون عادت کنه و فرار نکنه،هر وقت کاملا به دست عادت کرد و دستتون رفت داخل قفس و فرار نکرد بیاریدش بیرون و باهاش تمرین کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    دوست عزیز الان وقت بیرون آوردن طوطی نیست
    شما میتونید هر 2 هفته یک بار با رعایت اصول طوطیتون رو حمام کنید،اسپری رو با آب داغ پر کنید تا وقتی اسپری میشه به صورت ولرم بیرون بیاد و روی طوطی بپاشید،مستقیم به سرش آب نریزید اما میتونید از فاصله دور آب رو روی سر طوطی اسپری کنید
    با دست بهش غذا بدید و دستتون رو ببرید داخل قفس و از داخل بهش غذا بدید تا به دستتون عادت کنه و فرار نکنه،هر وقت کاملا به دست عادت کرد و دستتون رفت داخل قفس و فرار نکرد بیاریدش بیرون و باهاش تمرین کنید
    سلام اما من الان اینکارو میکنم و در و که باز میکنم و با دست بهش غذا میدم میگیره و نمیترسه تقریبا از وقتی در جلو رو باز کردم هوایی شد که بیاد بیرون

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام اما من الان اینکارو میکنم و در و که باز میکنم و با دست بهش غذا میدم میگیره و نمیترسه تقریبا از وقتی در جلو رو باز کردم هوایی شد که بیاد بیرون
    اگر کامل از دست غذا میگیره روزی 30-60 دقیقه برای تمرین بیاریدش بیرون و با دست بهش غذا بدید و سعی کنید کم کم و بدون عجله و اجبار شروع به لمس کردن پرهای اطراف گوش یا پشت سرش بکنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    اگر کامل از دست غذا میگیره روزی 30-60 دقیقه برای تمرین بیاریدش بیرون و با دست بهش غذا بدید و سعی کنید کم کم و بدون عجله و اجبار شروع به لمس کردن پرهای اطراف گوش یا پشت سرش بکنید
    ببخشید زیاد سوال میکنم اما مشکلم اینه که وقتی میرمش بیرون دیگه نمیتونم داخلش کنم بعضی وقتا خودشم دلش میخواد بره داخل اما انگار بلد نیس یا میترسه بیوفته همچین حالتی داره
    واسه خشک کردن بعد از حمامشم اگه میشه بگید چطوری خشکش کنم

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    ببخشید زیاد سوال میکنم اما مشکلم اینه که وقتی میرمش بیرون دیگه نمیتونم داخلش کنم بعضی وقتا خودشم دلش میخواد بره داخل اما انگار بلد نیس یا میترسه بیوفته همچین حالتی داره
    واسه خشک کردن بعد از حمامشم اگه میشه بگید چطوری خشکش کنم
    دمای خونه رو بالا ببریدو بیاریدش بیرون تا خشک بشه،اگر دمای خونه بالاست و خطر سرما خوردگی نداره اجازه بدید خودش خشک بشه اما اگر دما زیاد بالا نیست بهتره با سشوار نیمه خشکش کنید بعد اجازه بدید خودش خشکبشه،سشوار رو هم از فاصله 30-40 سانتی بگیرید که گرمای زیاد پرها رو خراب نکنه
    برای برگردوندن کاسکو هم قبلا یک بار عرض کردم اگر قفستون 1033 هست یا سقفش جدا میشه وقتی کاسکو روی سقف نشسته سقف رو جدا کنید و بر عکس بزارید روی قفس تا کاسکو بره داخل و بعد درستش کنید بنده از این روش استفاده کردم و به دوستان هم همین روش رو پیشنهاد میدادم
    ر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    دمای خونه رو بالا ببریدو بیاریدش بیرون تا خشک بشه،اگر دمای خونه بالاست و خطر سرما خوردگی نداره اجازه بدید خودش خشک بشه اما اگر دما زیاد بالا نیست بهتره با سشوار نیمه خشکش کنید بعد اجازه بدید خودش خشکبشه،سشوار رو هم از فاصله 30-40 سانتی بگیرید که گرمای زیاد پرها رو خراب نکنه
    برای برگردوندن کاسکو هم قبلا یک بار عرض کردم اگر قفستون 1033 هست یا سقفش جدا میشه وقتی کاسکو روی سقف نشسته سقف رو جدا کنید و بر عکس بزارید روی قفس تا کاسکو بره داخل و بعد درستش کنید بنده از این روش استفاده کردم و به دوستان هم همین روش رو پیشنهاد میدادم
    ر
    دوست عزیز فعلا از سشوار نباید استفاده بشه ! کاسکو های وحشی که تازه وارد هستن به فوت توی صورت هم وحشت دارند ! شما یه فوت توی صورتشون یک فوت توی صورتشو بکنید بشدت مترسن (اینکارو نکنید هاااااا ) چه برسه بخواد سشوار اونم با اون صدا و باد جلوشون باشه ! شما دفعه اول لازم نیست پرنده رو موش آب کشیده کنید !*مقداری آب بپاشید که پر ها فقط نم بگیره !*حالا به مرور دفعه های بیشتر خیس کنید ! اینجوری میتونید به راحتی بعد از مدتی که کاسکو هم به شما بیشتر عادت کرد و توی حمام شدنش بیشتر خیس شد از سشوار استفاده کنید !*کاسکو رو در دفعه های اول داخل قفس حمام بدین ! در حمام دادن داخل قفس به قدری خیس کنید که نیاز به خشک کردن با سشوار نباشه !* بعد از مدتی که دیگه از آب پاشیدن نترسید و به شما عادت کرد از قفس خارجش کنید و وقتی روی قفس نشسته روش آب بپاشید ! توی این شرایط میتونید از سشوار استفاده کنید ! با فاصله و به صورت غیر مستقیم یعنی دائما باید سشوار رو تکان بدین تا گرما مستقیما رو یه نقطه نمونه ! پس سشوار رو زمانی که پرنده توی قفس هست استفاده نکنید و به قدری حمام کنید که نیاز به سشوار نباشه چون پرنده وقتی روی قفس هست آزادی حرکت بیشتری داره یعنی شما موقع سشوار کشیدن مجبورش نمیکنید یه نقطه بمونه شاید خوشش نیاد و بترسه ! سوالی بود باز بپرسید !

در رابطه با حرف شما جناب وکیلی من این روش رو قبول ندارم ! البته نظر شما و راهتون محترم هست و هیچ قصدی ندارم !
    به این دلیل که اولا استفاده مداوم از این روش برای برگردوندن پرنده به قفس باعث ایجاد استرس میشه اونم یه کاسکو تازه وارد که هنوز ترس داره !
    دوم اینکه پرنده با این روش توی قفس میره و راه تو رفتن رو پیدا نمیکنه *!
    سوم اینکه این روش برای قفس 1033 هست و اگر کسی بعدا قفس رو عوض کنه یا اصلا قفس چیز دیگه ای باشه باز به مشکل برمیخوره !

پرنده بهتره بعد از 2 الی3 ماه از بدو ورود به منزل و خو گرفتن با اعضا خانواده بیرون بیاد !* روش هدایت پرنده به سمت در باعث میشه بعد از مدتی بفهمه از هر راهی میره از همونم باید برگرده با اینکه کاسکو ها حس جهت یابی خوبی ندارن اما راه دره قفس تا سقف مسیر زیادی نیست !* یادتون نره هنگام هدایت یا هر روشی که برای برگردوندن پرنده به قفس استفاده مکنید کلمه ای خاص مثل برگرد خونه یا برو توو ... رو استفاده کنید تا طی تکرار زیاد پرنده با شنیدن دستور پرنده برگرده داخل !*پرنده رو نباید عصبی کنید یا حتی بهش استرس وارد کنید تا اذیت نشه !

با تشکر یاعلی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    برای تکمیل عرض میکنم :

برای نوازش باید از بالای نوک و کم کم به قسمت سر برید یا از زیر نوک کم کم به سمت لپ هاش برید و بخارونید !*
    طوطی ها به گوش ها و پر های اطراف گوش فوقالعاده حساس هستند و در مقابل لمس شما به این نواحی واکنش نشون میدن !*
    لمس طوطی برای اولین بار اون هم اطراف گوش و یا پشت گردن خوب نیست ! همه چیز پله به پله !
    اگر منظور از تمرین سخنگویی هست باید بگم هیچ وقت هم تمرین سخنگویی با پرنده رو در زمانیکه پرنده بیرون قفس هست انجام ندین چون حواس پرنده کاملا پرته و آموزش به حد صفر میرسه !
    با تشکر یاعلی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    ممنون از هر دو عزیز پس من فعلا بیرونش نمارم تا جایی که بشه اما حالا که تو قفس هست چکار میتونم بکنم این قضیهی هدایت هم بلد نیستم میشه یه توضیح بدین ؟
    اما وقتی بیرونش نمیارم اصبانی میشه یکم به در و دیوار میزنه و بعد پکر میشه سعی میکنه بخوابه

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

برای تکمیل عرض میکنم :

برای نوازش باید از بالای نوک و کم کم به قسمت سر برید یا از زیر نوک کم کم به سمت لپ هاش برید و بخارونید !*
    طوطی ها به گوش ها و پر های اطراف گوش فوقالعاده حساس هستند و در مقابل لمس شما به این نواحی واکنش نشون میدن !*
    لمس طوطی برای اولین بار اون هم اطراف گوش و یا پشت گردن خوب نیست ! همه چیز پله به پله !
    اگر منظور از تمرین سخنگویی هست باید بگم هیچ وقت هم تمرین سخنگویی با پرنده رو در زمانیکه پرنده بیرون قفس هست انجام ندین چون حواس پرنده کاملا پرته و آموزش به حد صفر میرسه !
    با تشکر یاعلی
    دوست عزیز هدف از خاراندن سر و پرهای اطراف گوش اینه که طوطی لذت ببره چرا که در طبیعت جفتها سر هم رو میخارونند و این کار لذت خاصی به طوطی میده حالا میشه بفرمایید نوازش منقار و اطراف اون چه فایده ای داره؟؟؟؟
    در مورد برگرداندن طوطی به قفس هم بنده سالهاست هم خودم و هم دوستانم از این روش استفاده میکنیم،میشه بفرمایید طوطی که از دست کمی میترسه رو چه طور میشه به طورف داخل قفس هدایت کرد که از روی ترس نپره پایین؟؟؟؟به نظر روش بنده باعث ترس میشه اما بهتون توصیه میکنم حتما و حتما یک بار هم شده این روش رو انجام بدید و نتیجه رو خودتون ارزیابی کنید.
    در مورد خشک کردن طوطی هم باز هم تاکید میکنم در صورت مناسب نبودن دما بهتره از سشوار استفاده بشه!!!!!!
    در ضمن تمامی کاسکو بازهای قدیمی بر این باوردند که طوطی تا بیرون از قفس نیاد اهلی نمیشه و زمان بیرون آمدن از قفس وقتیه که ترسش از دست ریخت،یعنی ابتدای تمرین سر دادن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14589
    سلام دوباره به همه ی دوستان .. قبلا گفتم که کاسکوی من خیلی باهوشه و خیلی زیاد حرف میزنه .. تو این یه هفته که اوردیمش خونه خیلی باهامون دوست شده .. قبلا دست یه خانوم پیری بوده و متاسفانه این خانوم دو تا حرف بد یادش داده که مدام اینا رو تکرار میکنه و میخنده ! یکیش اینه که با عرض معذرت با یه صدای عصبانی به خودش میگه ( برو گمشو ) بعدشم شروع میکنه به خندیدن و شعر خوندن و بازی کردن .. چند بار که مهمون داشتیم این حرفا رو زد و من خیلی خجالت کشیدم .. سوالم اینه که چیکار کنم دیگه حرفای بدی که یاد گرفته رو نگه و از یادش بره ؟؟ کلمه ی دوم که یه فحش هست رو دائم میگه و باهاش جمله سازی میکنه ! یه جورایی وقتی ذوق میکنه اون کلمه رو میگه

صفحه 626 از 1238 نخستنخست ... 1265265766076086096106116126136146156166176186196206216226236246256266276286296306316326336346356366376386396406416426436446456767261126 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)