بدن پر از مو خوکچه هندی ظاهری توپر به او می دهد و گاهی تشخیص داشتن اضافه وزن و یا پر مو بودن را دشوار می کند به همین دلیل این دوست کوچولوی دوست داشتنی اکثر اوقات با مشکلات ناشی از وزن دست به گریبان است.
بطور میانگین خوکچه های نر بین 1/5 تا 2 پوند وزن دارن و در خوکچه های ماده میانگین 1تا 1/5 پوند است.خوکچه ها اشتهای خوبی دارند و این وظیفه شماست که غذاهای پرکالری و چرب را کمتر در اختیارشان بگذارید.ضروری است در کنار رژیم غذایی ورزش روزانه و بازی داشته باشند.
وزن کشی هفتگی:


اگر تا به امروز بطور هفتگی خوکچه خود را وزن نکردید ازامروز دست به کار شوید. باید با ترازوهای مناسب مانند ترازوی آشپزخانه خوکچه را وزن کنید.همچنین ترازوهای مانند ترازوهای میوه فروشی نیز برای این کار مفید هستند و با توجه به جرکت خوکچه راحت تر می توانید آنها را وزن کنید.هر چند خوکچه آرام نمی شنید و فعالیت می کند ولی وزن کشی هفتگی شما را متوجه افزایش یا کاهش وزن خواهد کرد.


نگاه کنید و حس کنید:


از بالا به خوکچه خود نگاه کنید اندام خوکچه باید شبیه به گلابی باشد اگر قسمت های پایین به مقدار فاحشی بزرگتر از بالا باشد خوکچه مشکل وزنی دارد.

روش دیگر لمس کردن دنده های حیوان است. برای اینکار به آرامی با انگشتان پهلوهای خوکچه را لمس کنید زیاد فشار ندهید باید بتوانید دنده ها را حس کنید در غیر اینصورت حیوان اضافه وزن زیادی دارد.


بی تحرکی:


خوکچه ها حیوانات احتماعی هستند و از بازی کردن لذت زیادی می برند.اگر شاهد خوکچه ای بودید که با داشتن اسباب بازیهای زیاد و امکان بازی بی تحرک و بی علاقه است احتمالا اضافه وزن امکان تحرک را از او گرفته است.

زمانیکه خوکچه راه می رود شکم خود را می کشد و می توانید پاهای او را ببینید اگر قادر به دیدن پاهای خوکچه نیستید به دلیل بزرگی شکم بوده و خود زنگ خطر دیگری برای داشتن اضافه وزن می باشد.

باردار بودن:


همه خوکچه های ماده که باردار می شوند در این دوران وزن اضافه می کنند.خیلی از خوکچه ها در این دوران 2 برابر می شوند.اگر خوکچه شما بطور هفتگی در حال وزن اضافه کردن است می توانید مشکوک به بارداری او باشید در هفته هفتم دارای شکم بزرگی می شود و می توانید شاهد حرکاتی در قسمت شکم و اطرافش باشید اگر دستتان را به آرامی به شکم و بدن حیوان بزنید حرکات ها را حس می کنید.

اگر خوکچه شما باردار است نگران اضافه وزنش نباشید.ترجمه:شهرزاد
کپی برداری مطالب بدون ذکر میهن پت مجاز نیست