صفحه 23 از 56 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 221 به 230 از 559
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi.a نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اول از همه شما باید از سن همستر هاتون اطلاع داشته باشین تا بدونین ایا به بلوغ رسیدن و توانایی باروری دارن یا خیر
    همستر نر در سن 10 تا 14 هفتگی و همستر ماده در سن 6 تا 10 هفتگی توانایی باروری و جفت گیری را پیدا میکنند
    همستر های ماده پس از بلوغ در یک دوره های خاصی اجازه جفت گیری رو به همستر نر میدهند که این دوره ها 4 روزه است
    زمانی که همستر ماده در این دوره ی 4 روزه قرار داشته باشد،ترشحات سفید رنگی از ناحیه مقعد خارج میشود که نشان دهنده امادگی ان برای جفت گیری میباشد
    برای جفت گیری باید همستر ماده رو داخل قفس همستر نر قرار بدین و معمولا حداکثر تا 30 دقیقه عمل جفت گیری انجام خواهد شد
    پس از اینکه جفت گیری انجام شد بلافاصله همستر ماده رو از قفس همستر نر خارج کنین چون در غیر این صورت درگیری بینشون پیش خواهد امد

دوست عزیز برای غذایی من یک برنامه پیشنهادی رو که برای همستر های خودم در نظر گرفته بودم براتون میذارم:
    http://www.parsipet.ir/thread6261-17.html#post74459

شما از روی مدفوع همسترتون میتونین متوجه بشید که وضعیت گوارشی مناسبی داره یا خیر
    اما در روز بیشتر از یک برگ کاهو بهش ندین و خیار رو میتونین در طول هفته مقدار کم مثلا در حد 3 سانت بهش بدین
    خیار با توجه به اینکه طبع سرد داره بهتره که خیلی کم مصرف بشه
    سبزی هم در طول هفته چند برگ براشون کافیه

اگر هرگونه سوالی بود بفرمایین در حد توان در خدمتم
    خوب شما ميگي 4 روز در اين 4 روز 1 روزش رو اجازه جفت گيري مي ده درسته ؟
    خوب حالا شما ميگي يه ترشحاتي ازش ميزنه بيرون آيا اين ترشحات محسوس هست يعني اون محدوده دمش يه جوري خيس ميشه كه آدم بفهمه يا بايد بگيرم برشگردونم پشتشو ببينم ؟يا همين توري معلومه ؟
    چون من تو اين 2 هفته اي كه دارمشون همچين چيزي از ماده نديدم شايدم من دقت نكردم
    سوال ديگه اينكه شما گفتي از رويه مدفوع مي تونم تشخيص بدم
    مدفوع چطوري باشه خوبه ؟ چطوري باشه بده ؟ميشه كامل توضيح بديد
    درضمن ممنون از پاسختون كه خيلي خوب راهنماييم ميكنيد
    فرم هاي ديگه يا خوابيدن يا اصلا كسي نيست جواب بده
    ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamali1365 نمایش پست ها
    خوب شما ميگي 4 روز در اين 4 روز 1 روزش رو اجازه جفت گيري مي ده درسته ؟
    خوب حالا شما ميگي يه ترشحاتي ازش ميزنه بيرون آيا اين ترشحات محسوس هست يعني اون محدوده دمش يه جوري خيس ميشه كه آدم بفهمه يا بايد بگيرم برشگردونم پشتشو ببينم ؟يا همين توري معلومه ؟
    چون من تو اين 2 هفته اي كه دارمشون همچين چيزي از ماده نديدم شايدم من دقت نكردم
    سوال ديگه اينكه شما گفتي از رويه مدفوع مي تونم تشخيص بدم
    مدفوع چطوري باشه خوبه ؟ چطوري باشه بده ؟ميشه كامل توضيح بديد
    درضمن ممنون از پاسختون كه خيلي خوب راهنماييم ميكنيد
    فرم هاي ديگه يا خوابيدن يا اصلا كسي نيست جواب بده
    ممنون

بله فقط 1 روز از این دوره ی چهار روزه و در صورت موفق بودن جفت گیری،یکبار بیشتر این اجازه رو به همستر نر نخواهد داد اما اگر جفت گیری انجام نشه،باید مجدد پیش هم قرار بگیرن

خیر قسمت تحتانی بدن خیس نمیشه که به راحتی متوجه شد فقط مقدار کمی ترشحات سفید رنگ در ناحیه مقعد (زیر دم) پدیدار میشه

مقدار ترشحات انقدر محسوس نیست که بشه از فاصله زیاد متوجه شد،باید دقت کنین اما اگر رنگ همستر مادتون تیره باشه به سادگی قابل دیدن است چون رنگ ترشحات روشنه مایل به سفید هست ولی اگر رنگ همسترتون روشن باشه به دقت بیشتری نیاز داره

متاسفانه عکس واضحی پیدا نکردم به همین دلیل داخل عکس مشخص کردم تا بهتر متوجه بشین:

توجه داشته باشین مدفوع باید تیره رنگ باشه و حالت فضله ی خودش رو حفظ کرده باشه و خشک نباشه(حالت تَر داشته باشه)
    مدفوع سالم به قسمت مقعد همستر نمی چسبه و یا اون قسمت رو الوده و کثیف نمیکنه
    در صورتی که مدفوع رنگش روشن است و حالت خشک داره همستر شما بدنش به اب بیشتری نیاز داره
    و اگر مدفوع از حالت فضله ای و جامد خارج شده و شُل هست و ناحیه مقعد رو الوده و خیس میکنه،همستر دچار بیرون روی (اسهال) هست

غذایی پیشنهادی که براتون گذاشتم برنامه نسبتا خوبی هست و سعی کردم همه مواد قابل مصرف رو به اندازه مناسب و کافی داخلش قرار بدم؛ همستر مثل خوکچه ها ممنوعیت غذایی نداره و شما خودتون میتونین مواد دیگه ای رو بهش اضافه کنین (دقت داشته باشین مواد غذایی اضافه شده حساسیت زا و یا جز مواد ممنوع نباشند)

دوست عزیز وظیفه است
    من و دیگر مدیران عزیز همه اینجا هستیم تا اطلاعات خودمون رو در اختیار شما و دیگر دوستان قرار بدیم
    اگر هم با تاخیر پاسخ میدم عذر میخوام چون تمام وقت به نت دسترسی ندارم
    امیدوارم در حد توانم کمکی کرده باشم،اگر هم سوالی بود بفرمایین در خدمتم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    مرسی که عکس هم گذاشتید ولی خوب همون تور که خودتونم هم گفتید واضح نیست باید دقت بیشتری بکنم
    یه سوال دیگه همستر ماده چند روز بعد از جفت گیری الائم بارداری رو نشون می ده و الائمش چی هست ؟
    سوال دیگه اگر نخوام (یعنی کمتر بخوام) بهش سبزی و میوه و... بدم می تونم (فقط) آب و پلت مخصوص همستر رو در اختیارش قرار بدم ؟؟
    شما پوشال بستر رو از کجا تهیه می کنید من از همستر ایران میگیرم ولی می دونم که خیلی ببخشید داره دوبه سوبله همه جنس هاش رو حساب می کنه می خواستم بدونم پت شاپ یا جایی رو سراغ دارن که جنساش قیمتش کمتر باشه
    و اینکه این چوب های خوراکی طعم دار و سنگ های جویدنی برای همستر خوب هست و استفاده می کنه اگر بگیرم ؟؟
    چون چند شبه از اون موقعی که دیگه به ما زندگیش عادت کرده و استرس نداره شبا انقدر میله های قفس رو می خوره که 100 بار از خواب بیدار میشم
    باز هم ممنون

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    مرسی که عکس هم گذاشتید ولی خوب همون تور که خودتونم هم گفتید واضح نیست باید دقت بیشتری بکنم
    یه سوال دیگه همستر ماده چند روز بعد از جفت گیری الائم بارداری رو نشون می ده و الائمش چی هست ؟
    سوال دیگه اگر نخوام (یعنی کمتر بخوام) بهش سبزی و میوه و... بدم می تونم (فقط) آب و پلت مخصوص همستر رو در اختیارش قرار بدم ؟؟
    شما پوشال بستر رو از کجا تهیه می کنید من از همستر ایران میگیرم ولی می دونم که خیلی ببخشید داره دوبه سوبله همه جنس هاش رو حساب می کنه می خواستم بدونم پت شاپ یا جایی رو سراغ دارن که جنساش قیمتش کمتر باشه
    و اینکه این چوب های خوراکی طعم دار و سنگ های جویدنی برای همستر خوب هست و استفاده می کنه اگر بگیرم ؟؟
    چون چند شبه از اون موقعی که دیگه به ما زندگیش عادت کرده و استرس نداره شبا انقدر میله های قفس رو می خوره که 100 بار از خواب بیدار میشم
    باز هم ممنون
    در صورت جفت گیری موفق،6 روز بعد همستر ماده شروع به لانه سازی میکند اما دقیق ترین و بهترین راه برای اطمینان از بارداری،وزن کردن روزانه همستر هست که طی 10 روز اول بسیار افزایش وزن قابل توجه هست.

تاریخ هر روز رو یادداشت کنین و وزن اش رو در اون روز بنویسین تا بتونین متوجه بشین باردار هست یا خیر و یا تاریخ به دنیا امدن بچه ها رو اندازه بگیرین،دقیق یادم نیست اما دوره بارداری همستر در اسارت فکر میکنم 15 یا 16 روز باشه و اگر جفت گیری موفق بوده باشه و همستر باردار باشه،حدود دو هفته بعد بچه ها به دنیا میان و 20 تا 25 روزگی باید از شیر مادر تغذیه بشن و در یک ماهگی باید از مادر و بچه ها از یکدیگر جدا بشن

همستر در غذاییش به میوه ها و سبزیجات نیاز داره مخصوصا اگر همستر باردار باشه نیاز به تغذیه کامل تر و بهتری داره چون تاثیر به سزایی در تعداد بچه ها و سلامت ان ها و مادرشون داره

من مدتیه که دیگه همستر ندارم به همین علت از قیمت ها اطلاعی ندارم اما در زمانی که همستر داشتم از اقای ندافی پوشال میخریدم و قیمتشون به نسبت بقیه پت شاپ ها مناسب بود

بله مطمئنا مفید هستند و استفاده میشند

متاسفانه باید بگم راه قطعی برای رفع سر و صدا های شبانشون وجود نداره
    من به شخصه بعد از مدتی کاملا به این سر و صدا هاشون عادت کردم اما برای اینکه اسایش بقیه اعضا خانوده از بین نره راه کار های مختلفی رو امتحان میکردم
    مثلا هر شب یک وسیله جدید رو داخل قفس یا روی میله ها (سمتی که بیشتر جویده میشد) قرار میدادم

طناب کنفی،چوب،زنجیر،لوله های مختلف و... از جمله لوازمی هستن که به طور موقت میتونن ساکت نگهشون دارن!
    و یا میتونین یک زمین بازی برای درست کنین تا از قفس خارج بشه (تا ابد میشه ساکت نگهشون داشت با این روش!)

من لینک بعضی از وسایلی که موثر بوده اند (طبق تجربه شخصی) قرار خواهم داد:

http://www.parsipet.ir/thread11165.html#post53694
    در این لینک داخل عکس دوم یک حلقه پلاستیکی زرد رنگ هست (سمت راست قفس) که تا مدت ها خیلی موثر بود و ساکت نگهش میداشت

http://www.parsipet.ir/thread11165-2.html#post54088
    در این لینک هم عکس زمین بازی درست شده رو قرار دادم که به جرات میشه گفت تا ابد ساکت نگهشون میداره!

این عکس هم یک نمونه زمین بازی هست که در صورت ایمن بودن (نسبت به خروج همستر از ان) میتونه راه خوبی برای بر طرف کردن سر و صدا های شبانه باشه

در این لینک ها هم تعدادی از اسباب بازی ها معرفی شده که در ساکت نگه داشتن شبانه شون بی تاثیر نیستند:
    http://www.parsipet.ir/thread6220.html
    http://www.parsipet.ir/thread8089.html
    http://www.parsipet.ir/thread10850.html

*توجه داشته باشین هیچ کدوم از این اسباب بازی ها تاثیرشون مطلق نیست و ممکنه فقط برای مدت کوتاهی موثر واقع بشن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406
    در صورت جفت گیری موفق،6 روز بعد همستر ماده شروع به لانه سازی میکند اما دقیق ترین و بهترین راه برای اطمینان از بارداری،وزن کردن روزانه همستر هست که طی 10 روز اول بسیار افزایش وزن قابل توجه هست.

تاریخ هر روز رو یادداشت کنین و وزن اش رو در اون روز بنویسین تا بتونین متوجه بشین باردار هست یا خیر و یا تاریخ به دنیا امدن بچه ها رو اندازه بگیرین،دقیق یادم نیست اما دوره بارداری همستر در اسارت فکر میکنم 15 یا 16 روز باشه و اگر جفت گیری موفق بوده باشه و همستر باردار باشه،حدود دو هفته بعد بچه ها به دنیا میان و 20 تا 25 روزگی باید از شیر مادر تغذیه بشن و در یک ماهگی باید از مادر و بچه ها از یکدیگر جدا بشن

همستر در غذاییش به میوه ها و سبزیجات نیاز داره مخصوصا اگر همستر باردار باشه نیاز به تغذیه کامل تر و بهتری داره چون تاثیر به سزایی در تعداد بچه ها و سلامت ان ها و مادرشون داره

من مدتیه که دیگه همستر ندارم به همین علت از قیمت ها اطلاعی ندارم اما در زمانی که همستر داشتم از اقای ندافی پوشال میخریدم و قیمتشون به نسبت بقیه پت شاپ ها مناسب بود

بله مطمئنا مفید هستند و استفاده میشند

متاسفانه باید بگم راه قطعی برای رفع سر و صدا های شبانشون وجود نداره
    من به شخصه بعد از مدتی کاملا به این سر و صدا هاشون عادت کردم اما برای اینکه اسایش بقیه اعضا خانوده از بین نره راه کار های مختلفی رو امتحان میکردم
    مثلا هر شب یک وسیله جدید رو داخل قفس یا روی میله ها (سمتی که بیشتر جویده میشد) قرار میدادم

طناب کنفی،چوب،زنجیر،لوله های مختلف و... از جمله لوازمی هستن که به طور موقت میتونن ساکت نگهشون دارن!
    و یا میتونین یک زمین بازی برای درست کنین تا از قفس خارج بشه (تا ابد میشه ساکت نگهشون داشت با این روش!)

من لینک بعضی از وسایلی که موثر بوده اند (طبق تجربه شخصی) قرار خواهم داد:

http://www.parsipet.ir/thread11165.html#post53694
    در این لینک داخل عکس دوم یک حلقه پلاستیکی زرد رنگ هست (سمت راست قفس) که تا مدت ها خیلی موثر بود و ساکت نگهش میداشت

http://www.parsipet.ir/thread11165-2.html#post54088
    در این لینک هم عکس زمین بازی درست شده رو قرار دادم که به جرات میشه گفت تا ابد ساکت نگهشون میداره!

این عکس هم یک نمونه زمین بازی هست که در صورت ایمن بودن (نسبت به خروج همستر از ان) میتونه راه خوبی برای بر طرف کردن سر و صدا های شبانه باشه

در این لینک ها هم تعدادی از اسباب بازی ها معرفی شده که در ساکت نگه داشتن شبانه شون بی تاثیر نیستند:
    http://www.parsipet.ir/thread6220.html
    http://www.parsipet.ir/thread8089.html
    http://www.parsipet.ir/thread10850.html

*توجه داشته باشین هیچ کدوم از این اسباب بازی ها تاثیرشون مطلق نیست و ممکنه فقط برای مدت کوتاهی موثر واقع بشن

سلام و باز هم ممنون از وقتي كه ميزاريد و جواب كاملي كه ميديد
    ممكنه 2 همستر نر وماده كنار هم باشن و حتي زماني كه دارن جفت گيري ميكنن رو هم ببينم ولي اين جفت گيري موفق نباشه ؟؟
    ميشه بگين اين آقاي ندافي كجا هست كي هست آدرسي شماره اي مغازه اي ؟؟؟
    ديشب رفتم همستر ايران براي همين كه ميله هاي قفس رو ميجوييد يه دونه استيك جويدني خريدم وقتي اومدم خونه گذاشتم تو قفسش مثل پلنگ نصفشو خوردو تو لوپاش پر كرد و رفت تو لونش خالي كرد
    اين استيك استوانه اي بود كه رويه اين استوانه دانه هايي مثل ارزن و يه چيزايه قرمزي و يه چيزايه ديگه اي جسبيده شده بود كه همسترم به زور اينار مي كندو مي خورد
    آيا اين استيك براي كوتاهي دندونشون استفاده ميشه ؟؟ من فكر نكنم آخه من گفتم يه چيزي مي خوام كه جويدني باشه مثل همون چوب هاي طعم داري كه قبلا گفتم بهتون ولي اين رفت اينو براي من آورد آيا درسته ؟؟؟
    راستي اين همسترم كه تو آكواريمه همش جايه جيش كردنشو تغيير مي ده چرا ؟؟؟؟ براي خيلي سواله

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    سلام و باز هم ممنون از وقتي كه ميزاريد و جواب كاملي كه ميديد
    ممكنه 2 همستر نر وماده كنار هم باشن و حتي زماني كه دارن جفت گيري ميكنن رو هم ببينم ولي اين جفت گيري موفق نباشه ؟؟
    ميشه بگين اين آقاي ندافي كجا هست كي هست آدرسي شماره اي مغازه اي ؟؟؟
    ديشب رفتم همستر ايران براي همين كه ميله هاي قفس رو ميجوييد يه دونه استيك جويدني خريدم وقتي اومدم خونه گذاشتم تو قفسش مثل پلنگ نصفشو خوردو تو لوپاش پر كرد و رفت تو لونش خالي كرد
    اين استيك استوانه اي بود كه رويه اين استوانه دانه هايي مثل ارزن و يه چيزايه قرمزي و يه چيزايه ديگه اي جسبيده شده بود كه همسترم به زور اينار مي كندو مي خورد
    آيا اين استيك براي كوتاهي دندونشون استفاده ميشه ؟؟ من فكر نكنم آخه من گفتم يه چيزي مي خوام كه جويدني باشه مثل همون چوب هاي طعم داري كه قبلا گفتم بهتون ولي اين رفت اينو براي من آورد آيا درسته ؟؟؟
    راستي اين همسترم كه تو آكواريمه همش جايه جيش كردنشو تغيير مي ده چرا ؟؟؟؟ براي خيلي سواله

اگر جفت گیری انجام بشه،به ندرت پیش میاد که بارداری صورت نگیره اما در کل،بله این احتمال وجود داره و گاهی ممکن هست بارداری کاذب باشه
    شماره ایشون رو براتون در پ خ میفرستم
    نمیشه گفت فقط برای کوتاهی دندان هست چون مطمئنا از نظر مواد غذایی هم غنی شده اما بدون شک تاثیر به سزایی برای جلوگیری از رشد دندان ها داره ،اسنک با چوب جویدنی تا جایی که من اطلاع دارم فرق داره اما از خریدش ضرر نکردین! براش مفیده
    از اکواریوم استفاده نکنین و در اولین فرصت برای همستر دیگرتون هم قفس تهیه کنین چون درصد رطوبت اکواریوم بالاست و ممکن هست مشکلات قارچی و تنفسی ایجاد کنه
    بعد از شست و شوی اکواریوم محل ادرار رو تغییر میده یا کلا هر بار محل جدیدی رو انتخاب میکنه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406

اگر جفت گیری انجام بشه،به ندرت پیش میاد که بارداری صورت نگیره اما در کل،بله این احتمال وجود داره و گاهی ممکن هست بارداری کاذب باشه
    شماره ایشون رو براتون در پ خ میفرستم
    نمیشه گفت فقط برای کوتاهی دندان هست چون مطمئنا از نظر مواد غذایی هم غنی شده اما بدون شک تاثیر به سزایی برای جلوگیری از رشد دندان ها داره ،اسنک با چوب جویدنی تا جایی که من اطلاع دارم فرق داره اما از خریدش ضرر نکردین! براش مفیده
    از اکواریوم استفاده نکنین و در اولین فرصت برای همستر دیگرتون هم قفس تهیه کنین چون درصد رطوبت اکواریوم بالاست و ممکن هست مشکلات قارچی و تنفسی ایجاد کنه
    بعد از شست و شوی اکواریوم محل ادرار رو تغییر میده یا کلا هر بار محل جدیدی رو انتخاب میکنه؟
    ممنون از راهنماييتون ولي من عرض كردم استيك نه اسنك چون روش هم stiik نوشته
    به نظر خودم بايد فرق كنه ولي خوب به هر حال خريدم
    نه والا مي دوني چطوريه ؟آخه اين هرشب پوشال هارو جمع ميكنه يه گوشه و مي ره روشون مي خوابه وقتي كه داره جمع مي كنه ناخود آگاه پوشال هاي ادراري اون گوشه اي رو هم مثل چند بار روش جيش كرده رو هم جمع مي كنه و قاطي مي كنه من حدس مي زنم به خاطر اين باشه نمي دونم
    راستي راست مي كن اگر همستر فضا داشته باشه تو قفس حتي غذاهايي كه داره رو هم جايه خاصي به غير از لونش انبار مي كنه يعني انبار غذاش جداس ؟؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    ممنون از راهنماييتون ولي من عرض كردم استيك نه اسنك چون روش هم stiik نوشته
    به نظر خودم بايد فرق كنه ولي خوب به هر حال خريدم
    نه والا مي دوني چطوريه ؟آخه اين هرشب پوشال هارو جمع ميكنه يه گوشه و مي ره روشون مي خوابه وقتي كه داره جمع مي كنه ناخود آگاه پوشال هاي ادراري اون گوشه اي رو هم مثل چند بار روش جيش كرده رو هم جمع مي كنه و قاطي مي كنه من حدس مي زنم به خاطر اين باشه نمي دونم
    راستي راست مي كن اگر همستر فضا داشته باشه تو قفس حتي غذاهايي كه داره رو هم جايه خاصي به غير از لونش انبار مي كنه يعني انبار غذاش جداس ؟؟

من چون مدتی هست که همستر ندارم از محصولات اطلاعات دقیقی ندارم به همین علت فکر میکنم بهتر باشه در مورد محصولات با خود پت شاپی که ازش خرید میکنین مشورت کنین اما مطمئنا هر محصولی که خریداری کنین براشون سودمند خواهد بود

همون طور که خودتون گفتین ممکنه دلیل اش همون باشه اما این موضوع بر میگرده به عادت های هر همستر
    مثلا من یکی از همستر هام پوشال ها رو جمع میکرد یه گوشه و روشون میخوابید اما یکی دیگه اصلا کاری به پوشال ها نداشت
    پیشنهاد میکنم قفس و لونه اش رو با سرکه رقیق شده بشورید و بگذارید جلوی افتاب
    بعد کف قفس رو پوشال بریزید و داخل لونه رو دستمال کاغذی (بدون طرح) بگذارین
    احتمالا این طوری مشکل تون حل بشه
    در صورتی که بر طرف نشد،بهترین راه این هست که هر روز پوشال ها رو دوباره کف قفس پخش کنین
    من هم این مشکل رو با یکی از همستر هام داشتم و متاسفانه هرگز با هیچ روشی حل نشد!

خیر لونه همستر با انبار غذاش یکیه و هر جایی که میخوابه همون جا مواد غذایی رو انبار میکنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - همستر - لاكپشت
    شماره عضویت
    3406

من چون مدتی هست که همستر ندارم از محصولات اطلاعات دقیقی ندارم به همین علت فکر میکنم بهتر باشه در مورد محصولات با خود پت شاپی که ازش خرید میکنین مشورت کنین اما مطمئنا هر محصولی که خریداری کنین براشون سودمند خواهد بود

همون طور که خودتون گفتین ممکنه دلیل اش همون باشه اما این موضوع بر میگرده به عادت های هر همستر
    مثلا من یکی از همستر هام پوشال ها رو جمع میکرد یه گوشه و روشون میخوابید اما یکی دیگه اصلا کاری به پوشال ها نداشت
    پیشنهاد میکنم قفس و لونه اش رو با سرکه رقیق شده بشورید و بگذارید جلوی افتاب
    بعد کف قفس رو پوشال بریزید و داخل لونه رو دستمال کاغذی (بدون طرح) بگذارین
    احتمالا این طوری مشکل تون حل بشه
    در صورتی که بر طرف نشد،بهترین راه این هست که هر روز پوشال ها رو دوباره کف قفس پخش کنین
    من هم این مشکل رو با یکی از همستر هام داشتم و متاسفانه هرگز با هیچ روشی حل نشد!

خیر لونه همستر با انبار غذاش یکیه و هر جایی که میخوابه همون جا مواد غذایی رو انبار میکنه
    آخه مي دوني جالب چيه
    من وقتي غذاشو براش تو ظرف مخصوصش ميريزم وقتي بيدار ميشه شروع مي كنه غذا ها رو ميكنه تو لوپش بعد مي بره يه گوشه از قفس خالي مي كنه (گوشه اي كه نمي خوابه)
    بعد هروقت گرسنش ميشه از جاش بلند ميشه مياد اونجا غذاشو مي خوره و ميره
    حتي وقتي براش سيب مي ندازم اول با دندون ميگره مي برتش اونجا بعد شروع مي كنه به خوردن
    خيلي كم پيش مياد ببينم غذايي رو ببره اونجايي كه مي خوابه بزاره جالب نيست ؟؟
    نظر شما چيه ؟؟
    آها راستي شما از اين دستشويي هاي همستر استفاده كردي ؟؟؟ آيا توسط حيون استفاده ميشه ؟ يا خريدنش پول دور ريختن؟؟؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    آخه مي دوني جالب چيه
    من وقتي غذاشو براش تو ظرف مخصوصش ميريزم وقتي بيدار ميشه شروع مي كنه غذا ها رو ميكنه تو لوپش بعد مي بره يه گوشه از قفس خالي مي كنه (گوشه اي كه نمي خوابه)
    بعد هروقت گرسنش ميشه از جاش بلند ميشه مياد اونجا غذاشو مي خوره و ميره
    حتي وقتي براش سيب مي ندازم اول با دندون ميگره مي برتش اونجا بعد شروع مي كنه به خوردن
    خيلي كم پيش مياد ببينم غذايي رو ببره اونجايي كه مي خوابه بزاره جالب نيست ؟؟
    نظر شما چيه ؟؟
    آها راستي شما از اين دستشويي هاي همستر استفاده كردي ؟؟؟ آيا توسط حيون استفاده ميشه ؟ يا خريدنش پول دور ريختن؟؟؟

اینکه غذاش رو از ظرف غذا خارج میکنه و میبره جای دیگه عادیه اما راستش الان که شما اینطور میگین من متعجب شدم!
    چون همیشه هم بین همستر های خودم و هم همستر های دوستان دیدم که غذا رو داخل لونه ای که درش میخوابن،میبرن

معمولا برای همستر کاربرد ندارن چون همستر ها خودشون یه گوشه رو انتخاب میکنن و نیازی نیست که خریداری بشه
    فکر نمیکنم استفاده بشه ازش،الان یک گوشه رو برای ادرار انتخاب کرده یا هنوز هم هر بار جایی متفاوت ادرار میکنه؟
    الان داخل اکواریوم هست یا قفس؟
    لونه جدا داره؟

صفحه 23 از 56 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)