نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464

4 کمک درباره آلرژی به گربه

سلام و خسته نباشید به همه

الان حدود 1 هفته میشه که وقتی پنگول (گربه ام) رو بغل میکنم سریع عطسه های شدید و آبریزش و تیر کشیدن بینی رو احساس میکنم.
    خواهرم خیلی وقت بود اینجوری بود ولی الان من و مامانم هم اینجوری شدیم اما بدتر اینکه مریض هم تو خونه داریم.
    حالا نمیدونم ما به پنگول آلرژی پیدا کردیم؟باید چی کار کنیم؟؟
    ممنون میشم کمکم کنید.
    ویرایش توسط NahaL : 6th October 2014 در ساعت 12:41 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    11833
    نقل قول نوشته اصلی توسط NahaL نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید به همه

الان حدود 1 هفته میشه که وقتی پنگول (گربه ام) رو بغل میکنم سریع عطسه های شدید و آبریزش و تیر کشیدن بینی رو احساس میکنم.
    خواهرم خیلی وقت بود اینجوری بود ولی الان من و مامانم هم اینجوری شدیم اما بدتر اینکه مریض هم تو خونه داریم.
    حالا نمیدونم ما به پنگول آلرژی پیدا کردیم؟باید چی کار کنیم؟؟
    ممنون میشم کمکم کنید.
    نهال جان ببین،اول اینکه لای موهاش رو نگاه کن اگه دیدی کک یا ساس و یا هر موجود آزار دهنده ی دیگه ای هست حمامش بده،برسش بکش و بعد به دامپزشک مراجعه کن.بعد کل خونه رو جارو بکش تا از هرموی گربه پاک بشه.اگه عطسه ها و سرفه ها تمام شد یعنی شما و خانواده به موی گربه حساسیت دارید.اگر قطع نشد حتما به یک پزشک مراجعه بکنید.فقط یک چیزی،پوستتون هم خارش داره؟!اگر خارش داره و یا قرمز میشه و اگزما میزنه که دیگه 100 درصد شما به پنگول حساسیت دارید.برای رفع این مشکل چند راه حل وجود داره.1-شما با مراجعه به دامپزشک به پنگول قرص ضد انگل پوستی بدید.2-موهای پنگول رو کوتاه کنید که هم دیگه موهاش زیاد نمیریزه هم جون تابستون ،گرمه پوستش خنک میمونه.(البته حتما به دامپزشک مراجعه کنید)من الان انواع آلرژی و چند نکته درباره ی آلرژی به گربه مینویسم ولی حتما حتما به دکتر پوست مراجعه کنید.
    محققان با مطالعه بر روی مولکولی دو جزیی، موفق شدند راز حساسیت به گربه را کشف کنند و روش مقابله*ای مناسب برای آن بیابند.
    به گزارش سرویس علمی پژوهشی ایسکانیوز به نقل از نشریه SCIENCE، پژوهشگران با مسدود کردن این مولکول که حاوی ژن*های انسانی و حیوانی است، حساسیت به گربه را کاهش دادند. سیستم دفاعی بدن انسان در برابر آلرژی و حساسیت نوعی ماده به نام آنتی هیستامین تولید می کند که حساسیت را تا حدودی کاهش می دهد اما اگر این حساسیت در حد بالا باشد، این آنتی هیستامین*ها هم کاری از پیش نمی*برند. براساس آمارهای به دست آمده،*حدود 90 درصد از زنان و مردان به این حیوان حساسیت دارند، از این روست که متخصصان هشدار می*دهند در صورت تماس با این حیوان و بروز خارش، سوزش در چشم و عطسه حتما با پزشک معالج مشورت شود تا درمان کامل صورت گیرد.منبع:نیک صالحی پرتال فرهنگی، سرگرمی، روانشناسی، سلامت، مد، دکوراسیون، آشپزی، پزشکی علایم آلرژی:

1. واکنش خفیف، شامل نشانه*هایی است که یک ناحیه از بدن را تحت تأثیر قرار می*دهد، مانند التهاب، خارش و آبریزش از چشم. علایم خفیف به بخش*های دیگر بدن منتقل نمی*شوند.
    2. واکنش متوسط ، در بخش*های مختلف بدن منتشر می*شوند و خارش چشم ممکن است به خارش گلو و تنگی نفس هم منجر شود.
    3. عکس العمل حاد که آنافیلاکسی (anaphylaxis) نام دارد، نادر است و یک موقعیت خطرناک و از جمله مواردی است که جزء فوریت*های پزشکی است. در چنین مواردی، آلرژی در تمام بدن منتشر می*شود. این حالت ممکن است با مجموعه*ای از حملات خارش چشم و صورت آغاز شود و در عرض چند دقیقه، به سرعت در تمام بدن پخش شود و علایم جدی*تری چون درد معده، گرفتگی عضلات، تهوع و اسهال را به دنبال داشته و در عین حال درجه التهاب مجاری تنفسی و گوارشی به حدی برسد که تنفس و بلع بسیار مشکل شود. افت سطح هوشیاری ، تنگی نفس ، سرگیجه ، افت فشار خون از علائم حمله حاد انافیلاکسی می باشدکه در صورت عدم درمان منجر به مرگ می شود.

آلرژی می تواند در هر فردی بدون توجه به سن، جنس، نژاد یا وضعیت اقتصادی-اجتماعی روی دهد. معمولاً آلرژی در بچه ها شایعتر است اما می تواند برای اولین بار در هر سنی رخ دهد و یا سالها پس از بهبودی عود کند. عوامل ژنتیکی در این زمینه دقیقاً شناخته نشده اند، اما به نظر می رسد زمینه ی خانوادگی و ارثی در این موارد وجود داشته باشد. ممکن است هورمونها، استرس، سیگار، عطرها و اسانسها، یا سایر محرکهای محیطی در ایجاد آلرژی در افراد مستعد نقش داشته باشند. اغلب علائم آلرژی به تدریج در طول یک دوره ی زمانی شکل می گیرند. اگرچه صدها ماده ی معمولی می توانند آغازگر واکنش آلرژیک باشند، موادی که شایع تر هستند و آلرژن نامیده می شوند شامل این مواد هستند.منبع:www.wikipg.com

ویرایش توسط NahaL : 6th October 2014 در ساعت 12:40 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)