همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    داداش عجلمو بذار پای علاقه شدید که به طوطی ها و به خصوص کاسکو دارم بذار
    دوست عزیز عجله در اهلی کردن طوطی تنها باعث به تعویق انداختن رند اهلی کردن میشه و کار رو خراب میکنه,شما پله پله باید پیشروی کنید,ممکنه طوطی بنا به خیلی از دلایل تو خونه از یک بترسه و از یکی نترسه,فعلا شما کرای به کارش نداشته باشید اگر امکانش هست رسیدگی به طوطی رو به *******ن بسپارید

نقل قول نوشته اصلی توسط lp_793 نمایش پست ها
    موقعی از فروشنده گرفتمش اینطوری بود
    پس نمیشه کاریش کرد ؟؟؟؟
    خیر این ناخن از ریشه کنده شده یا کندند که دیگه در نمیاد
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    زمان نصب اسباب بازی تو قفس کی هست؟؟؟؟؟؟؟
    زمانی که طوطی از دست غذا گرف,و ترسش از محیط کامل ریخت و وقتی رفتید سمتش فرار نکرد و بهش استرس وارد نشد یعنی وقتی مراحل اولیه رام شدن رو طی کرد میتونید براش اسباب بازی بزارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام من احساس میکنم کلسیم پرندم کمه کف دریا هم گذاشتم الان 4 ماهی میشه اما دست نمیزنه چه غذایی بهش بدم برا کمبود کلسیمش ؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام من احساس میکنم کلسیم پرندم کمه کف دریا هم گذاشتم الان 4 ماهی میشه اما دست نمیزنه چه غذایی بهش بدم برا کمبود کلسیمش ؟

سلام
    پرنده شما چه علائمی داره که باعث شده فکر کنید کمبود کلسیم داره؟؟؟
    تاپیک انواع مواد غذایی و ویتامینهای موجود در آن رو مطالعه کنیید تا با مواد غذایی حاوی کلسیم آشنا بشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    سلام و درود بر اساتید بزرگ

با عرض معضرت بنده یک سوال دیگه هم دارم که خیلی برام مهمه !

بعضی وقتا کاسکوم دستمو گاز میگیره ! بعضی وقتا با دستم بازی میکنه و بعضی وقتی دستمو گاز کوچیک میگیره و میره عقب و خودش و پف میکنه !!

میخوام بدونم شما که تجربه این 3 حالت واسه چیه ؟ و در این مواق باید چی کار کرد ؟؟

البته جدیدا وقتی دست من یا دست همسرم رو میبینه نوکش رو میاره که با دستمون بازی کنه یا گاز بگیره ! حتی بعضی وقتی نوکشو از بین میله های قفس میاره بیرون که گاز بگیره !
    به نظر شما الان میتونم دستمو بکنم تو قفس ؟ و لمسش کنم ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15843
    سلام دوستان من این کاسکو رو دو روزه خریدم می خاستم ببینم سنش چقده؟
    وقتی خیلی به قفس نزدیک میشمم قار نمی کشه اما وقتی دستمو تو قفس می برم شرو میکنه قار کشیدن
    اگه کمکم کنین چطوری رامش کنم ممنون میشم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    15843
    سلام کسی از مدیرای این قسمت هس که عکسیو ک فرستادم تایید کنه خیلی مهمه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاتف موسوی نمایش پست ها
    سلام و درود بر اساتید بزرگ

با عرض معضرت بنده یک سوال دیگه هم دارم که خیلی برام مهمه !

بعضی وقتا کاسکوم دستمو گاز میگیره ! بعضی وقتا با دستم بازی میکنه و بعضی وقتی دستمو گاز کوچیک میگیره و میره عقب و خودش و پف میکنه !!

میخوام بدونم شما که تجربه این 3 حالت واسه چیه ؟ و در این مواق باید چی کار کرد ؟؟

البته جدیدا وقتی دست من یا دست همسرم رو میبینه نوکش رو میاره که با دستمون بازی کنه یا گاز بگیره ! حتی بعضی وقتی نوکشو از بین میله های قفس میاره بیرون که گاز بگیره !
    به نظر شما الان میتونم دستمو بکنم تو قفس ؟ و لمسش کنم ؟
    سلام دوست عزیز. اول از همه باید بهتون بگم هیچ عجله نکنید . عجله زیاد نتیجه عکس هم داره . عامل موفقیت توی همه کار ها صیر هست . کاسکو ها بسته به حالت روحیشو همیشه باهاتون رفتار میکنن . خیلی سره حال باشه با انگشتتون بازی مکینه یا بی حال و در حال استراحت باشه سعی مکینه دستتون رو گاز بگیره یا به عقب ببره یا انگشتتون رو یه لمش کوچیک میکنه بعد عقب میره . در مقابل گاز هاش عکسالعمل نشون ندین اصلا . دستتون رو تکون ندین که براش یه سرگرمی بشه . من روال کار خودم رو خدمتتون عرض میکنم از روی تجربه البته شاید نقصی هم داشته باشه ...
    پرنده باید بهتون عادت کنه از دستتون نترسه . از دستتون غذا بگیره . بعدش وارد مرحله ای میشیم که در قفس رو باز میکنیم تا کم کم ترسش از محیط بریزه . برای اینکار ابتدا میوه ای کوچیک که علاقه داره رو بهش از پشت میله ها نشون میدیم . میاد که بگیره . اجازه میدیم یکم مزه مزه کنه تا ترقیب بشه به گرفتن کلش . بعدش در قفس رو یکم باز میکنید به اندازه 20 درصد میذارید بعدش بهش جایزه رو میدید . به همین روال کم کم در رو مقداری باز میکنیم و بهش جایزه میدیم تا از باز شدن در نترسه . از وسط های کار میوه یا جایزه رو سعی میکنیم از لای در بهش بدیم . خیلی آروم اگه دیدی جلو نمیاد که بگیره از پشت میله بهش بده یکم مزه مزه کنه بعد از لای در بهش بده . امیدوارم درست منظورمو رسونده باشم . هیچ جا نباید اجبار بکار برد . به آرامی باید یاد بگیره بجز پشت میله هم از دستتون غذا بگیره . بعدش که در رو باز کردین و ازتون نترسید میتونید به روش نازش کنید . اول روشی هست که همجا یاد میدن اونم اینه که تخمه رو بین انشگت شصت و انگشت وسط دست بگیرید بهش بدین . هربار آروم با انگشت بالاییتون از همون دست نوکش رو ماز کنید تا نترسه بعد کم کم پوست بالای نوک رو باید نوازش کنید و بعدش کمکم به پر ها میرسید . همینطوری آروم باید پیش برید تا بتونید پرها بدنش رو نوازش کنید . حالت دیگه هم اینکه کمی که پوست بینی رو نوازش کنید بعد از مدتی خودش سرشو خم میکنه تا نازش کنید (البته خیلی از کاسکو اینطوری نیستن و باید از روش بالا استفاده کرد )

بالا توضیح دادم مراحل رو و یکبار دیگه به صورت سر بسته میگن که کاملا روشن بشه . شما اگر میبینید پرنده ازتون نمیترسه و عادت کرده به شما و دستتون باید کم کم در قفس رو باز کنید و رو در رو باهاش کار کنید . بهش غذا بدین و کم کم نوازشش کنید . شما در کنا راین کار ها هم باهاش برای سخنگویی در زمان های معین کار کن به نظرم وقتش هست
    . توی هر مرحله نباید پرنده بترسه . اگر دیدید میترسه توی همون مرحله پیشروی نکنید و بذارید ترسش کامل بریزه بعدش برید مرحله بعد . ترجیحا یکی دو روز هم توی همون مرحله باهاش تمرین کنید برای محکم کاری .
    در ضمن توی هیچ مرحله نباید بذارید پرنده از قفس بیرون بیاد . هربار خواست بیاد دستتون رو جلوش بگیرید و بگید نه .

امیدوارم واصح بوده باشه . هرجاش مشکلی بود بگید
    موفق باشید یا علی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گرینچیک ، مرغ عشق ، کاسکو ، گربه ، سوسک
    شماره عضویت
    13956
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها

سلام دوست عزیز. اول از همه باید بهتون بگم هیچ عجله نکنید . عجله زیاد نتیجه عکس هم داره . عامل موفقیت توی همه کار ها صیر هست . کاسکو ها بسته به حالت روحیشو همیشه باهاتون رفتار میکنن . خیلی سره حال باشه با انگشتتون بازی مکینه یا بی حال و در حال استراحت باشه سعی مکینه دستتون رو گاز بگیره یا به عقب ببره یا انگشتتون رو یه لمش کوچیک میکنه بعد عقب میره . در مقابل گاز هاش عکسالعمل نشون ندین اصلا . دستتون رو تکون ندین که براش یه سرگرمی بشه . من روال کار خودم رو خدمتتون عرض میکنم از روی تجربه البته شاید نقصی هم داشته باشه ...
    پرنده باید بهتون عادت کنه از دستتون نترسه . از دستتون غذا بگیره . بعدش وارد مرحله ای میشیم که در قفس رو باز میکنیم تا کم کم ترسش از محیط بریزه . برای اینکار ابتدا میوه ای کوچیک که علاقه داره رو بهش از پشت میله ها نشون میدیم . میاد که بگیره . اجازه میدیم یکم مزه مزه کنه تا ترقیب بشه به گرفتن کلش . بعدش در قفس رو یکم باز میکنید به اندازه 20 درصد میذارید بعدش بهش جایزه رو میدید . به همین روال کم کم در رو مقداری باز میکنیم و بهش جایزه میدیم تا از باز شدن در نترسه . از وسط های کار میوه یا جایزه رو سعی میکنیم از لای در بهش بدیم . خیلی آروم اگه دیدی جلو نمیاد که بگیره از پشت میله بهش بده یکم مزه مزه کنه بعد از لای در بهش بده . امیدوارم درست منظورمو رسونده باشم . هیچ جا نباید اجبار بکار برد . به آرامی باید یاد بگیره بجز پشت میله هم از دستتون غذا بگیره . بعدش که در رو باز کردین و ازتون نترسید میتونید به روش نازش کنید . اول روشی هست که همجا یاد میدن اونم اینه که تخمه رو بین انشگت شصت و انگشت وسط دست بگیرید بهش بدین . هربار آروم با انگشت بالاییتون از همون دست نوکش رو ماز کنید تا نترسه بعد کم کم پوست بالای نوک رو باید نوازش کنید و بعدش کمکم به پر ها میرسید . همینطوری آروم باید پیش برید تا بتونید پرها بدنش رو نوازش کنید . حالت دیگه هم اینکه کمی که پوست بینی رو نوازش کنید بعد از مدتی خودش سرشو خم میکنه تا نازش کنید (البته خیلی از کاسکو اینطوری نیستن و باید از روش بالا استفاده کرد )

بالا توضیح دادم مراحل رو و یکبار دیگه به صورت سر بسته میگن که کاملا روشن بشه . شما اگر میبینید پرنده ازتون نمیترسه و عادت کرده به شما و دستتون باید کم کم در قفس رو باز کنید و رو در رو باهاش کار کنید . بهش غذا بدین و کم کم نوازشش کنید . شما در کنا راین کار ها هم باهاش برای سخنگویی در زمان های معین کار کن به نظرم وقتش هست
    . توی هر مرحله نباید پرنده بترسه . اگر دیدید میترسه توی همون مرحله پیشروی نکنید و بذارید ترسش کامل بریزه بعدش برید مرحله بعد . ترجیحا یکی دو روز هم توی همون مرحله باهاش تمرین کنید برای محکم کاری .
    در ضمن توی هیچ مرحله نباید بذارید پرنده از قفس بیرون بیاد . هربار خواست بیاد دستتون رو جلوش بگیرید و بگید نه .

امیدوارم واصح بوده باشه . هرجاش مشکلی بود بگید
    موفق باشید یا علی
    خیلی خیلی ممنونم به خاطر وقتی که گذاشتید و جواب کاملی که دادید. من الان یه سوال برام پیش اومده: اینکه از دست نترسه یعنی چی؟ مثلا الان پیتر که از دست ما غذا میگیره و اغلب هم این کار رو بدون درنگ انجام میده به جز یه موقعهایی که من فکر میکنم شاید سیره اون موقعها، از دست ما نمیترسه؟ من دقت کردم وقتایی که بهش با دست غذا میدم اون یکی دستم حواسشو پرت میکنه و با دقت به اون نگاه میکنه بعد دستمو که میبرم پشتم خوب میشه. یه چیز دیگه هم که هست اینه که الان ما که کنارش می ایستیم غذا میخوره و نمیترسه از حضور ما. من بعد از خوندن پست شما طبق فرمایش شما عمل کردم اما با باز کردن در قفس خیلی ترسید و شروع به لرزیدن کرد. البته من لای در قفس رو باز کردم فقط. حالا با توجه به شرایطی که خدمتتون عرض کردم به نظر شما الان برای این کار زوده؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    15776
    بازم سلام دوستان میشه بگید باید برای جلب اعتماد کاسکو ها چیکار کرد که کمک کنه به رام شدنشون همون دادن آب و غذا و حرف زدن کافیه ؟ این باعث ریختن ترسش میشه ؟ یا باید کارای دیگه هم کرد که اعتمادشو جلب کنی؟
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9626 نمایش پست ها
    بازم سلام دوستان میشه بگید باید برای جلب اعتماد کاسکو ها چیکار کرد که کمک کنه به رام شدنشون همون دادن آب و غذا و حرف زدن کافیه ؟ این باعث ریختن ترسش میشه ؟ یا باید کارای دیگه هم کرد که اعتمادشو جلب کنی؟
    ممنون
    مثلا شما میتونید روزی چند ساعت باهاش بازی کن و وقت بزار بدون این که حتی یک بار کاری کنی که از انجامش نا راضیه.خواهی دید که خودش کاملا ناگهانی و با میل و علاقه کم کم به شما اعتماد پیدا میکنه.

صفحه 800 از 1238 نخستنخست ... 300700750781782783784785786787788789790791792793794795796797798799800801802803804805806807808809810811812813814815816817818819850900 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)