قند گناه لطیف ماست. از سوی دیگر علاقه به شیرینی و قند فطری است و از بدو تولد همراه ما بوده است. این در حالی است که بسیاری از ما می‌خواهیم مصرف قندمان را کم کنیم ولی نمی‌توانیم.
در اینجا ما ۶ راه کار ویژه به شما ارائه می‌کنیم که با به کار بستن آنها، می‌توانید تمایل تان به قند را کنترل کنید و همزمان شکم‌تان را هم کوچک کنید! دسرهای شیرین را حذف کنید
ما عادت داریم که غذاهایمان را با دسر تمام کنیم. اگر نمی‌توانید از دسر بگذرید، دسرهای بدون شکر را انتخاب کنید: خصوصاً ماست یا میوه‌های تازه. این معیار سخت گیرانه دسرهای شیرین را حذف کرده و برای کاهش میزان مصرف روزانۀ شکر و کوچک کردن شکم بسیار مفید است.

غلات کامل را به غذاهایتان اضافه کنید
غذاهایتان باید کامل باشند، بنابراین بخشی از غذاهایتان را باید غلات ترجیحاً غلات کامل تشکیل دهند: نان کامل، ماکارونی، برنج، … . به خاطر وجود غلات است که ما در پایان غذا احساس سیری می‌کنیم. این مواد که سرشار از کربوهیدرات‌های ساده هستند، به ما کمک می‌کنند که تا وعدۀ بعدی غذا، بدون نیاز به خوردن تنقلات و خصوصاً مواد قندی، سیر باشیم.

سودا و نوشیدنی‌های گازدار دیگر را حذف کنید
سودا و نوشیدنی‌های گازدار را حذف کنید و همزمان نوشیدنی‌های ملایم را که با شیرین کننده‌ها (غیر از شکر) شیرین شده اند، جایگزین کنید. اما به تدریج، باید میزان آنها را هم کم کنید تا زمانی که فقط آب بنوشید و نوشیدن سودا را به شرایط خاص (جشن، مهمانی، گردش… ) اختصاص دهید. باید بدانید که نوشیدنی‌های شیرین، حتی اگر حاوی شیرین کننده (غیر از شکر) باشند، حس تمایل به شیرینی جات ما را تحریک می‌کنند. به بیان دیگر، هرچه مواد قندی بیشتری بخورید، تمایل تان به شیرینی جات هم بیشتر می‌شود. بنابراین باید این چرخۀ معیوب را از کار بیندازید.

برای صرف چای و قهوه از شیرین‌کننده‌ها استفاده کنید
برای نوشیدن چای و قهوه بهتر است که از شیرین کننده‌ها ( غیر از شکر) استفاده کنید. ولی بهتر آن است که به مرور زمان آنها را هم کنار بگذارید و عادت کنید که چای و قهوه را بدون شیرین کننده صرف کنید. فراموش نکنید که انسان ظرفیت شگفت انگیزی به عادت کردن دارد، این کار برایش دشوار نیست!

۱۰۰۰ کالری بسوزانید
لازم است که در هفته، با انجام یک فعالیت جسمی یا ورزش حداقل ۱۰۰۰ کالری انرژی بسوزانید. نگران نباشید! ۱۰۰۰ کالری به طور مثال به این روش‌ها مصرف می‌شود:

۱ ساعت پیاده روی در روز
۲۰ دقیقه دو با سرعت متوسط، ۵ بار در هفته
۲۰ دقیقه دوچرخه سواری در روز
۱ ساعت و نیم دوچرخه سواری، دو بار در هر هفته
دو جلسه ایروبیک در هفته
یاد بگیرید که تمایل غیرارادی‌تان به قندها را مدیریت کنید
فرونشاندن تمایل به مواد قندی دشوار است. سعی کنید خودتان را آرام کنید. آرام کردن و متمرکز کردن ذهن بر چند چیز دیگر کمک می‌کند که این نقطۀ غیرارادی را راحت تر پشت سر بگذارید. ضمناً می‌توانید تمرین‌های تنفس را که تأثیر آرام بخشی دارند و برای مقابله با استرس توصیه می‌شوند، انجام دهید: تنفس آهسته و عمیق به مدت ۵ ثانیه، حبس نفس برای ۵ ثانیه؛ قبل از این دو تمرین به مدت ۵ ثانیه به آهستگی نفس بکشید.

ریلکسیشن و تنفس برای مقابله با خستگی که باعث می‌شود به سمت هرزه خوری و خوردن تنقلات و یا یک خوراکی شیرین کشیده شوید، مفید هستند.
کلیپ نما