فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  1
لایک لایک:  1
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: لوازم مورد نیاز در محیط زندگی ایگوآنا

 1. #1
  sara6493 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  سارا رجایی
  محل سکونت
  اصفهان
  تخصص
  نماینده بیمه
  حیوان خانگی
  همستر.سگ
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  شماره عضویت
  3617
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  لوازم مورد نیاز در محیط زندگی ایگوآنا


  به یاد داشته باشید لوازمی که در محیط زندگی ایگوآنا قرار می دهید باید طوری انتخاب شوند که هیچگونه خطری برای ایگوآنا ایجاد نکند. این لوازم نباید دارای لبه های تیز و برنده، حفره های کوچک، نخ ها و نوار های آزاد داشته باشند و یا ایجاد مسمومیت برای حیوان کنند زیرا ایگوآناها برای شناخت محیط و یا خوردن مواد غذایی و آب به اشیاء پیرامون خود زبان می زنند.
  علاوه بر لامپ های نوری و گرمایی، دما سنج و رطوبت سنج به لوازم دیگری نیز مانند: ظروف آب و غذا، وسایل تزئینی محیط، بستر مناسب در این محیط احتیاج است. که در این قسمت به آنها می پردازیم.  ظروف آب و غذا:


  ظروفی که برای آب و غذای ایگوآنا در نظر می گیرید باید به گونه ای باشد که به آسانی قابل شستشو و پاکسازی باشد. بهتر است برای این منظور از ظروفی که از جنس سرامیک، چینی و یا پلاستیک فشرده، بدون لبه های تیز و برنده باشد مورد استفاده قرارگیرد. بهتر است ظروفی که برای ایگوآنا انتخاب می شوند تغییر پیدا نکند. ایگوآناها از خوردن آبی که به صورت شبنم بر روی محیط اطراف قرار دارد لذت می برند و اگر ظرف آب را بشناسند و به آن عادت کنند مورد استفاده قرار می دهند. این آموزش برای حفظ سلامت ایگوآنا مفید خواهد بود مخصوصاً اگر محیط زندگی حیوان آلوده شده باشد. به یاد داشته باشید که هیچگاه ظروف ایگوآنا را با ظروف منزل شستشو ندهید.

  وسایل تزئینی محیط:

  بهتر است محیطی که برای ایگوآنا فراهم می کنید به حیوان احساس امنیت و آرامش دهد. قرار دادن گیاهان طبیعی غیر سمی و گیاهان مصنوعی می تواند به این امر کمک کرده و باعث زیبایی و طبیعی جلوه دادن محیط شود. توصیه می شود گیاهان مصنوعی را از آکواریوم فروشی ها تهیه کنید زیرا در این صورت از غیر سمی بودن آنها اطمینان خواهید داشت. ایگوآنا ها به بالا رفتن از درختان و استراحت بر روی شاخه ها و نزدیک شدن به منابع نوری و گرمایی علاقهمند می باشند به این منظور می توانید از تنه و شاخه های درخت استفاده کنید این تنه ها و شاخه ها باید قبل از قرار گرفتن در محیط خوب مورد بازبینی قرار گیرند تا عاری از برجستگی های تیز (ایگوآناها هنگام پایین آمدن از تنه درخت بدن را بر روی آن می کشند و در صورت وجود چنین برجستگی هایی بدن حیوان آسیب خواهد دید) انگل ها (تخم و یا لارو حشرات ) صمغ و یا حفره های ریز که باعث فرو رفتن انگشتان در آن و شکستن این اندامها می شود باشند و شما برای این منظور می توانید از شاخه و تنۀ درختان میوه استفاده کنید. اگر دسترسی به شاخه و یا تنۀ درخت را ندارید می توانید از ستونهای چوبی صیقلی، استوانه های چوب پنبه ای و یا لوله های پلاستیکی استفاده کنید.
  اگر لوله های پلاستیکی را مورد استفاده قرار می دهید بهتر است روی آنها را با طناب و یا موکت کوبیده (موکتی که دارای پرزهای کوتاه می باشد) روکش کنید و لبه های تیز و تار و پود های زائد را از بین ببرید. می توانید بر روی دیوار طاقچه ای چوبی نسب کنید تا ایگوآنا بر روی آن استراحت کند. این طاقچه می تواند 1 متر از سقف فاصله داشته باشد و بهتر است روکشی از موکت کوبیده و یا چمن مصنوعی برروی آن باشد.  بستر مناسب:

  چگونگی بستر ایگوآنا یکی از مهمترین مسائلی است که صاحبان باید به آن توجه داشته باشند.
  بستری که برای سطح محیط ایگوآنا در نظر می گیرید باید به آسانی قابل شستشو و پاک سازی باشد. به یاد داشته باشید از هر موادی که به صورت ذره های ریز و خورد شده می باشد هرگز در بستر ایگوآنا استفاده نشود. موادی نظیر شن، ماسه، خاک، پوشال، گلوله های پلاستیکی، برادۀ چوب و خاک گربه. زیرا ممکن است توسط این خزنده بلعیده شده و موجب مسمومیت و یا انسداد روده گردیده و باعث مرگ آن گردد. بسیار دیده شده که استفاده از روزنامه به دارندگان ایگوآنا توصیه می شود در حالی که به علت وجود سرب در جوهر چاپ این بستر موجب مسمومیت ایگوآناها می گردد.
  برای این منظور می توانید از ورقه های مقوائی، کاغذهای کاهی، برگهای طبیعی سرخس، موکت کوبیده و یا چمن مصنوعی و یا کف پوشهای گیاهی که در آکواریم فروشی ها یافت می شود استفاده کنید.  منبع:
  http://khazandegan.******.com

 2. #2
  کاربر میهن پت
  تاریخ عضویت
  Mar 2013
  شماره عضویت
  6014
  میانگین پست در روز
  0.17
  نوشته ها
  218
  برخی لوازم جانبی که شما باید به زیستگاه ایگوانای خود اضافه کنید

  اکنون شما صاحب یک ایگوانا هستید و نیاز های اساسی آن را از جمله: نور، گرما، فضا و حتی رطوبت تامین کرده اید. آیا این ها تمام چیز هایی است که زیستگاه ایگوانا به آن نیاز دارد؟ ممکن است شما تصور کنید که چنین است در حالی که این تصور نادرستی است! تامین نیاز های ذکر شده تنها شروعی برای تامین نیاز های ایگوانا است. نور، گرما، فضا و رطوبت نیاز های اساسی ایگوانا هستند و ایگوانا به وسیله ی آن ها زنده خواهد ماند ولی این بدان معنا نیست که به وسیله ی آن ها رشد خواهد کرد.برای اطمینان از سلامت ایگوانا، زیستگاه ایگوانا باید مجهز به چهار مورد زیر باشد:بستر، لوازم جانبی آفتاب گرفتن و بالا رفتن، ظروف آب و غذا و مکان هایی برای اختفا. چگونه باید تمام این امکانات را تامین کرد؟

  - بستر ها
  سطح زیستگاه ایگوانا با بستر هایی پوشانده می شود. شما باید به یاد داشته باشید که ایگوانا به طور مداوم زبان خود را تکان می دهد. اما در حالی که یک ایگوانا قادر به دیدن محیط اطراف خود است، پس چه دلیلی دارد که دائما این کار را انجام دهد؟آنها با بیرون آوردن زبان خود، خیلی سریع اطلاعاتی در مورد محیط اطراف خود کسب می کنند. در نتیجه از تراشه های چوب و شن و ماسه به عنوان بستر ایگوانا استفاده نکنید، چرا که تراشه های چوب می تواند باعث جلوگیری از حرکت او شود و شن و ماسه نیز که خطرناک تر هستند می توانند توسط ایگوانا قورت داده شوند.شاید از خود بپرسید که پس باید از چه چیزی به عنوان بستر دائمی استفاده کرد؟ شما حتما باید چیزی را به عنوان بستر ایگوانا انتخاب کنید مثلا می توانید از روزنامه هایی که جوهر سمی نداشته باشند استفاده کنید. هر نوع کاغذ دیگر که فاقد جوهر سمی خطرناک برای حیوانات باشد نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. فرش نیز می تواند بستری برای زیستگاه ایگوانای شما باشد.

  - لوازم جانبی برای آفتاب گرفتن و بالا رفتن از آن ها
  ایگوانا ها بیش تر زمان خود را روی درختان سپری می کنند بنابراین باید چیز هایی برای بالارفتن از آن در محیط زندگی حیوان خود قرار دهید تا به این وسیله بیش تر احساس کند در حیات وحش طبیعی خود قرار دارد.قفسه های یک کتاب خانه ی قدیمی یا قفسه ای که دیگر در میز کامپوتر استفاده ندارد می تواند جایگزینی قابل قبول برای شاخه های درخت باشد. دقت کنید که شاخه های عادی درخت ممکن است تحمل نگهداشتن ایگوانای شما را نداشته باشد. اگر از شاخه های درختان در زیستگاه ایگوانا استفاده می کنید، مقدار آن ها باید به اندازه کافی زیاد و اندازه ی آن ها به قدر کافی بزرگ باشد تا ایگوانا در طول زمان استراحت خود بتواند روی آن ها بخوابد. یکی از کار هایی که شما می توانید انجام دهید قرار دادن فرش روی شاخه های درخت می باشد. ایگوانا برای آفتاب گرفتن نیز می تواند از این شاخه ها استفاده کند.

  - ظروف آب و غذا
  همانند سایر حیوانات، ایگوانا ها نیز به آب و غذا احتیاج دارند. اگر چه به کرات نیاز به نوشیدن آب ندارند، اما تامین آب پاکیزه برای آن ها به صورت روزانه ضروری است.ظرف آبی برای ایگوانای خود تهیه کنید که سایز مناسب داشته باشد به این خاطر که آن ها عاشق دراز کشیدن در ظرف آب هستند پس باید به گونه ای باشد که به راحتی واژگون نشود و عمق آن کم باشد تا ایگوانا در آن غرق نشود.ایگوانا ها در مورد آب بسیار دقیق عمل می کنند و پس از آن که در آب غوطه ور شدند تمایل به دفع مدفوع در آب دارند. بنابراین شما به عنوان یک صاحب ایگوانا باید همشه آب آن را تعویض کرده و برای جلوگیری از شیوع میکروب هایی که می تواند باعث بیماری ایگوانای شما شود همیشه بهداشت محیط را حفظ کنید.

  - مکان های مخفی شدن
  مانند بسیاری از مردم، ایگوانا ها نیز نیاز به تنهایی دارند. این بدان معناست که آن ها نیاز به پنهان شدن دارند و ساختن مکانی برای اختفای آن ها ضروری است. این مکان می تواند قطعه ای از درخت، تکه ای سنگ یا چیز هایی از این نوع باشد.اگر این چیز های اندک را برای ایگوانای خود تهیه کنید، مطمئن باشید که ایگوانای شما سالم خواهد ماند.

  ترجمه: (Habib a) || منبع: لینک


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید