فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  3
لایک لایک:  2
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: معرفی سگ نژاد english pointer

 1. #1
  sara6493 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  سارا رجایی
  محل سکونت
  اصفهان
  تخصص
  نماینده بیمه
  حیوان خانگی
  همستر.سگ
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  شماره عضویت
  3617
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  معرفی سگ نژاد english pointer


  این سگ جزء بهترین نژادهای شکاری است و در واقع اولین نژادی است که بمنظور شکار از آن استفاده شده است
  . سگهای پوینتر موقعی که با شکار برخورد می کنند . حالتی بنام Point به خود می گیرند که در این حالت حیوان بدون کوچکترین حرکتی مکان شکار را مشخص می سازد و در واقع این نژاد اسم خود را از این خصوصیتش گرفته است . پوینترها برای شکار با تفنگ کاملا تخصص یافته اند . آنها از تولگی علاقه و استعداد خاصی برای شکار داشته و به سرعت تعلیم می پذیرند.
  پوینتر اساسا یک سگ ورزشی است . جمجمه پهنای متوسطی دارد که تقریبا پهنای آن با طول پوزه برابراست . شیارباریکی در بین چشمها وجود دارد . گونه ها به طرز زیبائی طراحی شده اند . استخوان بینی طوری شکل گرفته است که بینی مختصرا بالاتر از پوزه واقع می شود . صفحات موازی جمجمه و پوزه کاملا قابل قبول هستند . پوزه باید عمیق و بدون قسمتهای آویزان باشد . سوراخهای بینی به خوبی شکل گرفته اند و کاملا بازمی باشند . گوشها از سطح چشمها آویزان می شوند و در حالت نرمال می بایست تا زیر فک پائین و چسبیده به سر ادامه یابند . دارای چین خوردگی های کم و یا فاقد چین خوردگی می باشند.گردنی بلند،خشک،عضلانی و اندکی خمیده دارد. آرنجها به خوبی به سمت پائین می آیند و با یکدیگر کاملا موازی هستند . دستها مستقیم و مقطع استخوانها تخم مرغی شکل است . مفصل زانو هیچ گاه دارای برآمدگی نیست . مفاصل بین انگشتی بالائی طول متوسطی دارند و به طور مختصری کج می باشند .سینه بیشتر عمیق است تا پهن و حرکتی جدا از دستها ندارد . دنده ها به خوبی حالت ارتجاعی داشته و پائین آمدن آنها تا حد مفصل آرنج ادامه می یابد . بینی سیاه و سفید و یا قهوه ای رنگ در سگهایی که پوشش تیره تردارند و ممکن است روشنترباشد در سگهایی که پوشش روشنتر دارند. پشت یکنواخت و قوی است و تنها دارای یک شیب خفیف به سمت بالا از کفل تا بالای شانه می باشد . کمر دارای طول متوسطی است قوی و کمی خمیده است چشمها درشت ، گرد و هوشیار هستند . رنگ چشمها می بایست بر خلاف رنگ لکه های بدن تیره باشد و هر چه تیره تر باشد بهتر است.شانه ها دراز ، باریک و شیب دار میباشند. دم در قاعده کلفت و سنگین که به سمت عقب نازکتر می شود . طول آن از پس زانو تجاوز نمی کند . دم فر خوردگی ندارد و نباید زاویه ای بیش از 20 درجه با بالای خط پشت ایجاد کند . دم هیچگاه بین پاها قرار نمی گیرد . پاها عضلانی ، قوی و با حالتی اهرم گونه باعث حرکت رو به جلو می شود . رانها بلند و دراز هستند . مفصل زانو انحنای مناسبی دارد . پاها در منظره پشتی مستقیم هستند . زاویه های موجود دلیل بر قدرت و تحمل زیاد می باشد. انگشتان تخم مرغی شکل همراه با پنجه هایی طویل ، متناسب و خمیده هستند . رشد بالشتکها مناسب و عمیق است . پنجه های شبیه به گربه نقص محسوب می شوند د ..پوششی کوتاه، صاف و متراکم دارند. رنگ پوشش آنها عمدتا سفید با لکه های مشخص و بارز جگری رنگ، لیمویی، سیاه و سفید، و یا لکه های نارنجی میباشد، گاهی اوقات مشکی یک دست نیز در این نژاد دیده شده است.

  خلق وخو:

  خلق و خو و زیرکی این سگ را به یک حیوان معاشرتی و اجتماعی چه در منزل و چه در محیط خارج مبدل ساخته است . این سگ صبور است و در عین حال نبایستی هیچ ترس و وحشتی از انسانها یا سگها نشان دهد . دارای نیروی فراوان ، خوش اندام و چالاک می باشد . سر را با تکبر و مغرورانه نگه می دارد . با هوش و باذکاوت به نظرمی رسد . بدن عضلانی حاکی از قدرت چه در زمان توقف و چه در هنگام دویدن و سرعت است . در چهره او وفاداری و علاقمندی و دوستی واقعی با انسان دیده می شود.این سگ بطور کلی رابطه خوبی با سایر حیوانات و بخصوص سگهای مهاجم ندارد. مهربان ، فرمانبردار ، تربيت پذير ، مهربان با بچه ها هستند.


  قد، وزن:


  سگهای نر

  قد و ارتفاع : 70-62 سانتیمتر
  وزن : 27-37 کیلوگرم

  سگهای ماده

  قد و ارتفاع : 65- 57 سانتیمتر

  وزن : 32-22 کیلوگرم  مشکلات سلامتی:

  مستعد ابتلا به دیسپلازی مفصل ران، تیروئید و کوتاهی قد هستند. همچنین بر اساس شرایط نگهداری میتوانند مشکلات پوستی داشته باشند.

  شرایط زندگی:

  این سگ ها برای زندگی آپارتمان توصیه نمی شوند. آنها در داخل خانه نسبتا فعال هستند.
  نيازمند تمرين بسيار زياد و براي زندگي در شهرها مناسب نيست .
  ورزش:

  این سگ بسیار پر انرژی و خستگی ناپذیر است. میتوانید برای جلوگیری از بی قراری های داخلی این سگ روزانه او را ورزش دهید. این نژاد بیشتربرای مسابقات استفاده میشود و نباید آنها را از به عنوان یک حیوان خانگی نکهداری کرد مگر اینکه آنها را با ورزش زیاد مشغول کرد. آنها نیاز به پیاده روی طولانی در طول روز دارند.برخی از آنها عاشق شنا کردن هستند.هنگامی که شما سگ خود را آموزش میدهید باید به او تفاوت زمانی که به شکار میروید و زمانی غیر از شکار را بخوبی آموزش دهید.  امید به زندگی:

  در حدود 13-14 سال.
  نظافت:


  این نژاد نیازمند برس کشیدن منظم میباشد.استحمام فقط در موارد ضروری باید انجام شود.پاهای این سگ به دلیل ورزش و کار زیاد باید مرتب بررسی شود.سگ خود را برای جلوگیری از دلسرد شدن بطور کامل خشک کنید.گوشها باید مرتب معاینه شوند.ریزش مو در این نژاد متوسط است.
  منشاء:
  تا آنجایی که می دانیم پوینتر اولین نژادی است که به منظور شکارازآن استفاده شده است . وخیلی زودتر از سِتِرها به عنوان یک نژاد مستقل به وجود آمد و مورد شناسائی قرارگرفت . سالها عقیده بر این بود که نخستین پوینترهایی که درانگلستان استفاده شدند ازاسپانیا و پرتغال آورده شده اند ؛ اما امروزه این تئوری به طورکامل رد شده است و به نظرمی رسد که پوینترها به طور همزمان به اسپانیا ، پرتغال ، اروپای شرقی و انگلستان راه یافته اند . اما اینکه منشا این سگها از کجا بوده کسی نمی تواند اظهارنظرکند . ولی قطعا ایجاد English Pointer در بریتانیا و به احتمال زیاد در خود انگلستان بوده است . بعدها نژاد Spaniel Pointer به انگلیس آورده شد . اگرچه این دو از لحاظ نژادی با هم تفاوتی ندارند ، اما ازلحاظ تحت نژادی تفاوتهایی بین آنها وجود دارد .
  اولین پوینترهایی که ازآنها ثبت رسمی به عمل آمده است درحدود سال 1650 میلادی درانگلستان ظاهرشدند . یعنی سالها قبل ازآنکه تفنگ و آموزش با تفنگ مطرح گردد . مسابقه با گری هوندها در آن زمان یکی از ورزشهای مورد علاقه به حساب می آمد و ازاولین جمعیت های پوینتر برای شناسائی خرگوشها استفاده می گردید . اما دراوایل قرن 18 و درحدود سال 1711 با ارائه تفنگ توجه اکثر شکارچیان ورزشی به این سگهای مو کوتاه و قابل آموزش با تفنگ جلب گردید .
  در دودمان پوینتر با معماهای چندی روبرو هستیم . اما می دانیم که فاکس هوند ، گری هوند و بلادهوند همگی در ایجاد این نژاد سهم داشته اند . طی اولین سالهای قرن 18 ، Spanish Pointer(پوینتراسپانیائی) درانگلستان ظاهرشد و اگرچه از آن برای نسل کشی استفاده گردید اما درمقایسه با انواع پوینترهای انگلیسی (English) ، فرانسوی (French) ، وآلمانی (German) بسیارسنگین وزن تر و کندتربوده است . داستانهای مهیج و عجیبی راجع به اقدامات اعجاب برانگیز پوینترهای انگلیسی در روزنامه های قدیمی ورزشی انگلستان به چشم می خورد . به عنوان مثال پوینتری که به مدت یک ساعت و 15 دقیقه یک گله کبک را درحالت Pointing تحت نظرداشته است . (توضیح اینکه سگهای پوینتر در برخورد با شکار وضعیتی به خود می گیرند که به آن حالت Point می گویند و در واقع این نژاد نام خود را از همین عملکرد خود دریافت نموده است .
  در این حالت حیوان در حالی که مکان شکار را مشخص می سازد هیچ نوع حرکتی از خود نشان نمی دهد (حتی دم خود را هم تکان نمی دهد) .داستان دیگری حاکی ازآن است که یک شکارچی سگ پوینتر خود را در یک بیابان گم می کند و درمراجعه بعدی که سال بعد صورت گرفت با اسکلت یک سگ که در حال نشان دادن اسکلت یک پرنده است مواجه می گردد . در هر صورت پوینترهای مدرن امروزی برای شکار با تفنگ کاملا تخصص یافته هستند . اندامهای حرکتی چابک ، قابل انعطاف و عضلانی با تمام هماهنگی های لازم و انرژی فراوان باعث سرعت و مقاومت و توانائی این حیوان در انجام کار خود گردیده است . این سگ مناسب ترین نوع برای مردان وزنانی است که در دشتها به جستجو می پردازند .
  به نظرمی رسد که پوینترها تمایل به شکار را از سنین بسیارکم فرا می گیرند . توله های دو ماهه دنبال شکار و حتی آوردن آنها هستند . به همین دلیل است که در مسابقات و شرط بندی ها جا باز کرده و مطرح شده اند .
  گروه:

  سگهای ورزشی

  مترجم:sara6493
  استفاده از مطلب با ذکر نام سایت میهن پت بلامانع است.
  ویرایش توسط sara6493 : 2nd October 2012 در ساعت 04:40 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. مقاله اختصاصی| معرفی سگ نژاد english-bulldog
  توسط sara6493 در انجمن سگ های غیر ورزشی
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 8th January 2013, 09:55 PM
 2. معرفی سگ نزاد english cocker spaniel
  توسط sara6493 در انجمن سگ های ورزشی
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 19th October 2012, 09:17 PM
 3. تصاویری از نژاد زیبای English Springer Spaniel
  توسط امیر ح در انجمن سگ های ورزشی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 11th March 2012, 12:16 AM
 4. English Setter
  توسط امیر ح در انجمن سگ های ورزشی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 10th March 2012, 01:59 PM
 5. Old English sheepdog
  توسط kasra jamshidi در انجمن سگ های گله
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 7th January 2012, 10:55 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید