به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، در جنگل های انبوه آمازون حیوانات بسیار زیادی وجود دارند که در میان آن ها برخی بسیار عجیب هستند و کمتر دیده شده اند. در ادامه به برخی از عجیب ترین حیواناتی که در آمازون زندگی می کنند اشاره می کنیم.

کینکاجاواین حیوان یکی از اقوام راکون است که البته پوستی تقریبا طلایی رنگ دارد و همچنین با دمش می تواند شاخه ها را بگیرد و از درخت ها آویزان شود. این حیوان همچنین به خرس عسل نیز شهرت دارد. محل زندگی آن در میان درختان است و بیشتر از میوه ها تغذیه می کند. همچنین زبان بسیار درازش در کشیدن شیره گل ها بسیار کمکش می کند.

مار ماهی برقی


این ماهی در آب های رودخانه مورکی زندگی می کند و همچنین همیشه میزان زیادی برق در داخل بدنش نگه می دارد. این میزان برق به اندازه ای است که می تواند حیوانات کوچک را بکشد و همچنین بزرگترین حیوان ها را نیز می تواند لحظاتی بی حس کند. این ماهی به عنوان بزرگترین ماهی برقی دنیا شناخته می شود و به آن چاقو ماهی نیز گفته می شود.

قورباغه سمی


این قورباغه در بین سمی ترین موجودات دنیا قرار دارد به طوری که حتی دست زدن به آن نیز می تواند باعث مرگ شود. این در حالی است که این قورباغه ظاهری بسیار زیبا دارد. دانشمندان این موجود را به نام قورباغه کشنده صدا می زنند.

مورچه گلوله ای


بزرگترین مورچه های دنیا که به اندازه انگشت کوچک می توانند رشد کنند در آمازون زندگی می کنند. این مورچه ها می توانند گاز بگیرند و درد آن تا 24 ساعت وجود خواهد داشت. دلیل نام گذاری آن ها همچنان مشخص نیست البته احتمال می رود به خاطر اندازه آن ها به گلوله تشبیه شده اند. نام دیگر این موجود مورچه 24 ساعته است.

مارمولک معجزه گر


شاید با دیدن نام این مارمولک انتظار کار خارق العاده ای از آن داشته باشید اما تنها کار خاص این مارمولک روی اب راه رفتن آن است. این مارمولک می تواند تا سرعت 10 کیلومتر بساعت نیز بر روی اب برسد و همچنین فرم پاهای آن به گونه ای است که اصلا در آب فرو نمی رود.

http://www.yjc.ir/fa/news/4099786/%D...B9%DA%A9%D8%B3