در اینجا ما در مورد بیماریهایی که شما به احتمال زیاد در مورد چین چیلا می توانید در خانه انجام دهید صحبت خواهیم کرد. و میتوانید آنها را درمان کنید.

گاز گرفتن خز:


[IMG][/IMG]
احتمالا رایج ترین مشکل درچین چیلا گاز گرفتن خز میباشد. تخمین زده می شود که حدود 30 درصد ازچین چیلاها این کار را انجام میدهند.
این وحشتناک به نظر می رسد، اما هیچ عواقب پزشکی شناخته شده ای برای این مورد وجود ندارد. بعضی ها فکر می کنند که اینکار می تواند انسداد (hairballs) ایجاد کند، اما من هرگز نشنیده ام که این اتفاق در چین چیلا ها بیفتد.
این کار چیزی نیست که برای آن چین چیلا را به نزد دامپزشک ببرید. شما می توانید سعی کنید کاهش دهید استرس او را (او را به یک مکان آرام منتقل کنید) و یا علاقه خود را از طریق صرف وقت بیشتر برای حیوان و ارائه اسباب بازی مناسب به او نشان دهید.اما این کار یک صفت است که احتمالا ژنتیکی میباشد و تنها بخشی از شخصیت آنها میباشد. این کار فقط زمانی شدید تر می شود که چین چیلا استرس داشته باشد و یا خیلی خسته باشد.
بسیاری از پرورش دهندگان حیوانات این کار را در چین چیلا تکذیب میکنند،اما ما این کار را در بسیاری از حیوانات موجود در فروشگاه های حیوانات خانگی بارها مشاهده کرده ایم.

قارچ:


[IMG][/IMG]
قارچی پوستی (کچلی) نوعی بیماری است که باعث ایجاد تکه های برهنه درپوست میشود(hairloss). این بیماری از طریق تماس مستقیم، مانند dustbaths آلوده، ملافه، و یا انسان گسترش مییابد.این حالت معمولا در اطراف بینی یا دم اول اتفاق می افتد، پس از آن منتشر می شود.
همیشه قبل از دست زدن به حیوانات خود دستان خود را به خوبی بشوئید برای جلوگیری از هرگونه بیماریهای پوستی.
می توانید از ضد قارچهای قوی در dustbath (شما می توانید از پودر پا های ورزشی استفاده کنید) برای چند روزاستفاده کنید، و یا با پخش Kote آبی بر روی پوست آن را درمان کنید. قارچ به آسانی درمان میشود زمانیکه آن قسمت مرطوب نباشد و قفس تمیز نگه داشته شود.

بیماری bumblefoot:


[IMG][/IMG]

یک بیماری بسیار دردناک در انسان و چین چیلا میباشد،این بیماری باعث باز شدن دهانه هایی در پا میشود وزخم های دردناکی را ایجاد میکند.اگر این بیماری درمان نشود، می تواند باعث کم خونی و مرگ شود.

می توان آن را با استفاده Kote آبی تحت درمان موضعی قرار داد .همچنین شما باید چین چیلای مبتلا به این بیماری را درقفس بدون سیم نگهداری کنید و روزانه ملافه آن را عوض کنید.
دامپزشکان می توانند برای رفع درد،مسکن را تجویز کنند.

بیماری Malocclusion:

در این بیماری دندانها بیش از حد رشد میکنند، که معمولا ناشی از کمبود مواد مناسب برای جویدن میباشد،اما همچنین این بیماری می تواند ژنتیکی نیز باشد.در این بیماری حیوان اشتهای خود را از دست میدهد و کاهش وزن چشمگیری خواهد داشت.اگر این بیماری درمان نشود،منجر به مرگ حیوان خواهد شد. سعی کنید بطور مرتب وضعیت دندانهای حیوان خود را بررسی کنید و اگر متوجه بلندی بیش از حد دندانها شدید برای کوتاهی دندانها حتما به دامپزشک مراجعه کنید.

حلقه مو:

این بیماری مختص چین چیلای نر میباشد.در این بیماری یک حلقه مو آلت تناسلی نر را محاصره میکند. این بیماری بسیار ناراحت کننده است،و بر ادرار کردن حیوان تاثیر میگذارد.شما میتوانید به صورت ماهیانه بدن حیوان نر را بررسی کنید.شما میتوانید با مرطوب ساختن منطقه با آب و یا ژل پترولیوم این بیماری را درمان کنید.این بیماری،یک بیماری ساده است و نیازی به مراجعه به دامپزشک ندارد.

مترجم:sara6493
استفاده از مطلب با ذکر نام سایت میهن پت بلامانع است.