نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت و اکواریوم و گیاه و خوکچه
    شماره عضویت
    11803

15 سوال درباره نگهداری خوکچه

سلام این تاپیک برای گفتن شما از تجربه هایی که از نگهداری خوکچه بدست اوردین و جواب پاسخ های هم است

اینم سوالهایی که من داشتم لطفا راهنمایی کنید مرسی:
    1-چمن پارک همینجوری نشسته خوکچه بخوره ظرر داره؟
    2-خوکچه تا چه ارتفایی نمیتونه بپره و بیاد بیرون مثلا از یک قفسه کتاب روی زمین میتونه؟
    3-تو بالکن میخوام قفسش بذارم فقط برای زمستون نمیدونم چطور گرم نگهدارم چی کار کنم؟
    4-برای بستر میخوام زیر مقوا و رویش روزنامه و روی ان پارچه که به روزنامه دسترسی نداشته باشه خوبه؟
    5-خوکچه بیشتر ادرارش بو میده یا همستر؟
    6-حوله تو لونه برای خواب و دستمال برای دستشویی خوبه؟
    7-چطور دستیش کنیم و باهاش بازی کنیم؟
    8-وسایل بازی چی بذاریم و ...؟
    9-خوکچه کلا نگهداری اسونی داره؟
    10-باید افتاب بخورد چطوری؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خوکچه-فنچ-سهره
    شماره عضویت
    9447
    وسایل مورد نیاز خوکچه چیه؟
    دستمال گردن اذیتش می کنه یا نه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوست عزیز چه نیازی به ایجاد این تاپیک بود؟

ما برای خوکچه تاپیک پرسش پاسخ داریم

سوالتون رو اینجا مطرح کنید

http://www.parsipet.ir/thread6263-21.html

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11803
    سلام وسایل مورد نیاز خوکچه ظرف اب مخصوص جوندگان و ظرف غذا و یک خونه یا لونه و یک قفس مناسب و غذا موردنیاز به خصوص ینجه و گوجه و بستر مناسب و یک حوله در صورت تمایل که هم زیرش قایم میشه هم بازی میکنه و چیزهای دیگر مثل تونل و... که دلبخواهی است موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzada70 نمایش پست ها
    وسایل مورد نیاز خوکچه چیه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11803
    سلام دوست عزیز این تاپیک زدم تا از تجربیات هم استفاده کنیم مثلا هرکی یک تجربه بگه باتشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    دوست عزیز چه نیازی به ایجاد این تاپیک بود؟

ما برای خوکچه تاپیک پرسش پاسخ داریم

سوالتون رو اینجا مطرح کنید

http://www.parsipet.ir/thread6263-21.html

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11803
    کلا قلاده و دستمال گردن و.. خوکچه را اذیت میکند ولی دوست دارید گاهی اوقات خیلی کم میتونید شل ببندید ولی خودش زود باز میکنه و نمیذاره
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzada70 نمایش پست ها

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8276
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman ashtary نمایش پست ها
    سلام این تاپیک برای گفتن شما از تجربه هایی که از نگهداری خوکچه بدست اوردین و جواب پاسخ های هم است

اینم سوالهایی که من داشتم لطفا راهنمایی کنید مرسی:
    1-چمن پارک همینجوری نشسته خوکچه بخوره ظرر داره؟
    بله ضرر داره چون شما نمی دونی این چمن آلوده به سم هست یا نه یا انگل داره یا نداره
    2-خوکچه تا چه ارتفایی نمیتونه بپره و بیاد بیرون مثلا از یک قفسه کتاب روی زمین میتونه؟
    خوکچه ها عاشق پریدن هستن هیچ وقت بدون حفاظ تنهاشون نزارین اگر ترسشون هم از ارتفاع بریزه که کلا بی کله می شن نمی شه پیش بینی کرد ولی فکر میکنم بهترین ارتفاعی که حوصلشون نیاد امتحان کنن حدود 40 سانت باشه بازم باید از افراد با تجربه تر پرسید
    3-تو بالکن میخوام قفسش بذارم فقط برای زمستون نمیدونم چطور گرم نگهدارم چی کار کنم؟
    معمولا بهتره خوکجه رو توی خونه نگه دارید چون کلا به گرما فوق العاده حساس هستن و توی سرما هم سریع سرما می خورن کلا براشون خطرناکه اینم باز باید از افراد با تجربه تر بپرسید
    4-برای بستر میخوام زیر مقوا و رویش روزنامه و روی ان پارچه که به روزنامه دسترسی نداشته باشه خوبه؟
    بله معمولا پارچه خیلی خوبه با اینکه نظافتش سختتره اما این یکی از ترکیب های امتحان شده است و خوب جواب داده
    5-خوکچه بیشتر ادرارش بو میده یا همستر؟
    من همستر نداشتم نمی دونم
    6-حوله تو لونه برای خواب و دستمال برای دستشویی خوبه؟
    کلا خوکچه ها هرچقدر هم آموزش ببینن گاهی توی جای خواب هم جیش می کنن پس پارچه هایی مثل حوله که آب گیر هست خوبه به نظر من در ضمن ژولی من خیلی دوست داره یه دستمال اضافه تر از زیرش باشه که بره لاش بخوابه وگرنه کلا زیرش رو بهم می زنه می ره لاش
    7-چطور دستیش کنیم و باهاش بازی کنیم؟
    هپی چون تنها بود باید خودم بهش یاد می دادم اولش توی دست آروم بود اما روی زمین من بدو آهو بدو برای همین حدود یکماه وقت گذاشتم و براش محوطه امن درست کردم یعنی یه جایی رو مثلا یکمتر در یک متر آماده کردم که یه سرش خودم می شستم و خوراکی براش می زاشتم و یواش یواش اون خوراکی رو نزدیک خودم گداشتم و گاهی هم چیزی توی دستم می گرفتم و تشویشق می کردم بیاد از دستم بگیره یواش یواش هم محوطه رو بزرگتر کردم تا جایی که دیگه ازم نمی ترسید و از دستم غذا می گرفت و موقع گرفتنش هم زیاد فرار نمی کرد ساعتهایی هم که شکمش سیر بود و میدونستم میخواد چرت بزنه بغلش می کردم نازش می کردم توی بغلم می خوابید بعد از گذشت حدود 5ماه کلا باهام رفیق شد طوری که توی اتاق می دوید و می خواست دنبالش برم و باز ی کنم الان ژ<لی هنزو بامن غریبه است یکم اما نگاه به هپی می کنه داره ازش یاد می گیره برای همین زیاد بهش سخت نمی گیرم درضمن من به هپی یاد دادم که بپره بغلم از پاهام بالا بره یا پایین بره از ارتفاع کم شروع کردم تا جایی که دیگه از حدود 60 سانت هم از روی دستم یا پام می پره زمین البته نه هرزمینی هپی زود یاد می گیره درکمتر از یک ربع اما ژ<لی طول می کشه شاید دو روز اما یاد گرفت و می گیره پس فقط نزارید بخوره بخوابه سعی کنید کارهایی کوچیک یادش بدید
    8-وسایل بازی چی بذاریم و ...؟
    یه پارچه بزرگ پهن کنید و بزارید بره زیرش تونل بزنه اتاق رو امن کنید سوراخها رو بپوشونید سیم ها جمع کنید و بزارید توی یکی از اتاق ها بعد از اون مرحله محوطه سازی و زمانی که زیاد از شما نمی ترسه بازی کنه چون اگر ترسو باشه و دنبالش کنید بگیریدش توی ذهنش می مونه و دیگه درست بشو نیست همون که یواش یواش محوطه رو بزرگ کنید و بزارید بازی کنه خوبه یه میوه کاج معمولی یک متر لوله پلیکا 15 به همین سادگی
    9-خوکچه کلا نگهداری اسونی داره؟
    هر موجودی نگهداریش سخته اما زمانی که شما عاشقش باشید همه سختی ها رو به جون می خرید اگر واقعا عاشقش باشید نه سختی ها هم لذت بخشه و البته استفاده از تجربه بقیه نگنگهداری رو ساده تر هم می کنه
    10-باید افتاب بخورد چطوری؟
    شما می تونید یک قطره ویتامین آ د بچه انسانی هرروز روی خوراکی اش بریزید آفتاب باید خیلی کوتاه بخوره چون سریع گرما زده می شه و براش خطرناکه آفتاب مستقیم من گاهی درحد یکی دو دقیقه آفتابش میدم گاهی اوقات

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11803
    مرسی معمولا خوکچه ها چه غذایی بیشتر دوست دارند؟بالکن ما سقف داره و افتاب راه نداره و تو تایستون هواش خوبه ولی زمستون سرده چیکار کنم اخه مامانم نمیذاره قفسش بذارم تو خونهسرماخورد چیکارش کنیم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman ashtary نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز این تاپیک زدم تا از تجربیات هم استفاده کنیم مثلا هرکی یک تجربه بگه باتشکر
    دوست عزیز متوجه شدم که چرا این تاپیک ایجاد شده

ولی دقیقا همین سوالات رو تو تاپیک اصلی بپرسید دوستان تجربیات خودشون رومیگن. دلیل نداره دو تا تاپیک باشه واسه سوال وجواب .

این تاپیک بسته میشه

ادامه سوالات تواین تاپیک : http://www.parsipet.ir/showthread.ph...3&goto=newpost

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)