صفحه 10 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 116
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13883
    با سلام
    ببخشید من از استاد ها کمک میخواستم من دیروزوسایل برای تخم ریزی دیسکسهای خودم خریدم من میگم ببینید اگه کم کسری داره یا اگه هر کدام از کارم اشتباه هست بهم بگید اما یکم سطح پایین بگید منم بفهمم (دافنی ارتمیا وجیگر ) یه ویتامین (tetra vital) یه مخروط سفالی ویه فیلتر (aquarium sponge) بعد چی لازم هست بخرم اگه میشه بهم بگید راستی دیسکس های من جوان هستند من3تا دیسکس دارم ان یکی که مزاحم بود جدا کردم 2تا را در یه اکواریوم جدا گذاشتم بدون سنگ زیر شن مرسی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12442
    با سلام خدمت شما دوست عزیز.با مطالعه و گشت و گذاری که بنده در این سایت داشتم فکر میکنم که لوازمی که برای
    تخم ریزی
    دیسکس تهیه کردید خوبه باشه ولی بازم اساتید گرامی توضیحات جامعه و کامل رو عرض خواهند کرد.در ضمن فکر کنم در تانک تکثیر زیاد احتیاجی به فیلتر
    aquarium sponge نباشه و میتونین از یک سنگ هوا کمک بگیرید.با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    با وجود ساتبد نطر دادن در این مورد سخت ضمنا فکر کنم با توجه به تجربیاتی که از اساتید این سایت و ... بدست آوردم قبل از همه ابعاد یک تانک تکثیر مهم و بعد شرایطی از قبیل استفاده از فیلتر های چند مرحله ای ro و از همه مهمتر جفت خوب

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15807
    سلام

امروز دیسکسام تخم ریختن البته زیاد امیدی به در اومدن بچه ها ندارم چون فعلا شرایط مهیا نیست آب RO ندارم . فقط کاری که از دستم میاد اینه که 2 روز یه بار آب رو با آب لوله کشی سیفون میکنم .
    3 تا سوال دارم از دوستان :
    1- با توجه به نژاد اینا تعداد تخمی که ریختن نرمال هست یا نه؟
    2- تخمها اگه اسپرم نداشته باشن چقد طول میکشه که سفید شن یعنی می خوام بدونم که تخمها از نبود اسپرم کافی سفید میشن یا سختی آب؟
    3- همینطور که تو عکس آخر مشخصه یه سری از تخمها نچسبیدن به دوک این تقصیر ماهی یا دوک یا من !؟ دوک پلاستیکی واسه شرکت اکسیره

با تشکر
    مسعود

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudsara نمایش پست ها
    سلام

امروز دیسکسام تخم ریختن البته زیاد امیدی به در اومدن بچه ها ندارم چون فعلا شرایط مهیا نیست آب RO ندارم . فقط کاری که از دستم میاد اینه که 2 روز یه بار آب رو با آب لوله کشی سیفون میکنم .
    3 تا سوال دارم از دوستان :
    1- با توجه به نژاد اینا تعداد تخمی که ریختن نرمال هست یا نه؟
    2- تخمها اگه اسپرم نداشته باشن چقد طول میکشه که سفید شن یعنی می خوام بدونم که تخمها از نبود اسپرم کافی سفید میشن یا سختی آب؟
    3- همینطور که تو عکس آخر مشخصه یه سری از تخمها نچسبیدن به دوک این تقصیر ماهی یا دوک یا من !؟ دوک پلاستیکی واسه شرکت اکسیره

با تشکر
    مسعود

سلام مسعود جان تجربه و نتیحه فوق العاده ای بوده . احازه بده یکی دو بار هم این کار رو انجام بدند . ولی آب رو سبک کن . تا یه روز با نگاه کردن به تخم ها می تونید باروری اونها رو بفهمید که معمولا خودشون هم زحمت خوردنشون رو می کشن اگر بارور نبودند .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور
    شماره عضویت
    15762
    سلام بعد از سه روز تخم ها به بچه تبدیل میشن اگه یک نقطه سیاه روشون باشه یعنی بچه میشن(هچ میشن) وگرنه سفید میشه و خودشون تخم ها رو میخورند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15807
    بعد از 48 ساعت تخمها یکی یکی سفید شدن بعضی از اونها چشم زده بودن . باید با آب ro هم تست کنم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    بعد از 48 ساعت تخمها یکی یکی سفید شدن بعضی از اونها چشم زده بودن . باید با آب ro هم تست کنم.
    حتما با آب ro امتحان كنيد...اون تخم هايي كه زمين ريخته هم به خاطر ظرف تخم ريزي هست كه زبري لازم رو نداره كه تخم ها بهش بچسبن و يك دليل ديگه جوان بودن جفت كه هنوز تخم هاش چسبندگي لازم رو نداره
    ظرف تخم ريزي رو از جنس سفال تهيه كنيد خيلي بهتره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15807
    همونطور که گفته بودم همه تخمها سفید شدند و والدین اکثرشو خوردن دیروز دیدم که 5 تا لارو افتادن ته تانک و دم تکون میدن پس در این صورت عقیم بودن نر منتفی شد و میمونه استفاده از آب ro و متیلن بلو . درسته؟
    موردی که توی تانک دیدم موجودات خیلی ریز سفید رنگی که ته تانک وول میخوردن . سفید رنگ و از آرتمیای تازه هچ شده کوچکتر هستند و سریع هم حرکت میکنند. اینا از کجا اومدن ؟ من غذا خیلی کم میدم و بعد هم سیفون میکنم .

با تشکر
    مسعود

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    همونطور که گفته بودم همه تخمها سفید شدند و والدین اکثرشو خوردن دیروز دیدم که 5 تا لارو افتادن ته تانک و دم تکون میدن پس در این صورت عقیم بودن نر منتفی شد و میمونه استفاده از آب ro و متیلن بلو . درسته؟
    موردی که توی تانک دیدم موجودات خیلی ریز سفید رنگی که ته تانک وول میخوردن . سفید رنگ و از آرتمیای تازه هچ شده کوچکتر هستند و سریع هم حرکت میکنند. اینا از کجا اومدن ؟ من غذا خیلی کم میدم و بعد هم سیفون میکنم .

با تشکر
    مسعود
    ميشه گفت نر عقيم نيست اما بايد ديد اسپرم نر انقدر قوي هست كه بتونه اكثر تخم ها رو بارور كنه..و بايد آب ro استفاده كنيد تا اين موضوع رو متوجه بشيد

ميتونيد از لاروها و اون موجوداتي كه ميگيد عكس بذاريد....اين موجودات مثل كرم ميمونه ؟؟

صفحه 10 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)