نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    کاربر ساده

شماره عضویت
    5043

3 طوطی واسا در ایران

سلام دوستان...

من مدتی هست که زدم تو خط پرندگان...

اول (حدود 2 ماه پیش) یک کاکادوی گوفین گرفتم و کلی باهاش کار کردم (پدرم درومد ولی آخر تونست رقص یاد بگیره)....
    تقریباً یک هفته ی پیش بردمش و با یک کاکادوی سولفور کریت دستی و عالی تعویضش کردم و ولقعاً از اون راضی بودم.. ( کاملاً دستی بود، چند کلمه صحبت میکرد و مدام میرقصید) ولی به شدت وابسته بود و اگر من نبودم جیغ های بدی میزد...
    دیروز از گرد پر هاش به پدر بزرگم حمله ی آسم دست داد و امروز بردمش تا بفروشمش....

مغازه دار آنجا از آشناهای من بود و دیدم یک طوطی زیبا، بسیار خوش صدا و خوش صحبت که صدای بسیار لطیفی داره ولی عجیب غریب هست داره، گفتم این چیه؟؟؟
    گفت طوطی واسا هست...

گفتم چی هست؟؟؟

در موردش توضیح داد بهم و گفت که این مال یک شخص بوده که آورده و فکر کنم فقط همین یکی تو ایران باشه...

مدام صحبت میکنه و جوجه هم به نطر میاد باشه ( در این حد که هنوز کرک های بالای منقار نریخته، زیر 1 سالش هست)...
    و البته گفت مثل اکلکتوس پر های این پرنده روغنی هست و گرد پر نداره.
    من که اونجا بودم تا دست گرفتم جلوش پرید رو کولم و گفت بریم...
    در مدتی که اونجا بودم چند جمله ای صحبت کرد و وقتی پرسیدم گفت تا الان 20 جمله حرف میزنه...
    چیزهایی که من شنیدم؛ " سلام دلاور"، "غذا میخواد"، "سلام عزیزم"، " بیا بیا بیا، و بعد صدای بوس"، " بیا بریم" بود.... که البته صاحب مغازه میگفت جملات بلند راحت میگه و خیلی هم سریع یاد میگیره...

بسیار دستی هست، تا انگشت ببرین سمتش سرش رو میاره که بخارونین، تا دست ببرین میپره رو دستتون و عین فشنگ میره رو کولتون میشینه....

فروشنده میگفت اصلاً جیغ نداره، و تا الان هم که 4 -5 ساعت میشه اومده خونه اصلاً جیغ نزده و گاهی صحبت کرده...
    البته موقعه نهار اومد رو کولم نشست و نگاه میکرد و گفت "غذا میخواد"، بهش هرچی میخوردم دادم و فوق العاده با لذت میخورد.. ( اسپاگتی + سبزی ) بعد هم که پایی میخوردم اومد باز پیشم نشست گفت "میخواد"، من هم تا جایی که میدونم چایی برای پرنده ها خوب نیست چون کافئین داره، زنگ زدم به آشنامون، گفت عاشق پایی قند پهلو هست، منم یکم بهش دادم، قند رو برداشت زد تو چایی و آروم خورد...

خلاصه پرسیدم چند، گفت 6 میلیون و نیم قیمت فروشم هست، ولی اگر بخوای بهت میدم 5 میلیون و 800، من تا شنیدم گفتم زیاده، ولی چون میشناسمش و کاکادوی خودم هم خیلی خوب بود، گفت 4 بر میداره، باقیشو به من قسطی بده...

از اوتجایی که میشناخت من رو و میدونست خوب نگهداری میکنم از پرنده بهم داد آوردمش خونه برای یک هفته ببینم خوشم میاد یا نه...

از وقتی اومده خونه چند کلمه ای صحبت کرده ولی هنوز خیلی باز نشده زبونش... ( فقط تا دید من یه مدل سوت مال یه آهنگ رو تو راه میزدم، الان داره همون سوت رو میزنه)... :D :D :D :D

نمیدونم اصلاً نگهش دارم یا نه، میارزه یا نه؟؟؟ چه کنم ..؟؟؟
    نظر دوستان...

------
    کلافه شدم از بس این راه رو رفتم تا بازار پرندگان و برگشتم و حقیقتاً اگر بخوام این پرنده رو هم بدم بره، دیگه پرنده نمیگیرم...

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام چه عالی... یعنی جوری که شما میگید باید بعد از کاسکو سخنگوی خوبی باشه....
    کاش ازش عکس میگرفتید....

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    میگیرم میذارم حتماً تا دوستان که واردند بتونن بهتر بهم کمک کنن...

داشتم آهنگ Whistle از فلوریدا رو گوش میکردم، اونم نشسته بود رو کولم، تا تموم شد، سوت اون آهنگ رو زد... :D :D :D :D

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    عکسش روبذارید.
    از تغذیش اطلاعات کاملی بگیرید تا به مشکلی نخورید.
    خب یه جوجه سه ماهه ماده

فقط یه چیزی این جوجه ها هم بالای نوکشون کرک نداره،چطوریه که برای شما کرک داره؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط mercury700ir نمایش پست ها
    میگیرم میذارم حتماً تا دوستان که واردند بتونن بهتر بهم کمک کنن...

داشتم آهنگ Whistle از فلوریدا رو گوش میکردم، اونم نشسته بود رو کولم، تا تموم شد، سوت اون آهنگ رو زد... :D :D :D :D
    طوطی واسا تا به حال وارد ایران نشده بودٰالبته چند ماه قبل یکی از فروشنده ها یکی آورده بود که به قیمت 5.5 میلیون فروخته شد
    فکر کنم این طوطی همون بوده باشه،از لحاظ سخنگویی هوش نسبتا خوبی داره و با قیمت فعلی بازار به قیمت منصفانه ای خریدید
    فقط سعی کنید چند تا عکس ازش بزارید؛اگر جوجه باشه باید عنبیه چشمش سیاه باشه

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    حتماً دوستان فردا براتون چند عکس ازش میذارم...
    نمیدونم حتی جالبه بگم، مژه ه ه ه ه ه ه ه ه ه هم دارررهههه.....
    شاید بالای نوکش کرک نداشته باشه و پرهای خیلی ریز باشه که شبیه به کرک هستند...

چشمش مشکی هست و دورش یک حلقه ی قهوه ای تیره داره....

در بین پر هاش چند پر قهوه ای روشن هم میشه پیدا کرد....

بسیار آروم هست و بدون هیچچچچچ سر و صدایی و فقط گاهی صحبت میکنه...

کاربر ساده

شماره عضویت
    5043
    سلام...
    دوستان من هرکار کردم که براتون عکس هاش رو آپلود کنم، آپلود سنتر مشکل داره و نمیذاره...
    به محض درست شدن براتون عکس هاش رو آپ میکنم...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام یک بار از اپلودسنتر خارج شید دوباره وارد شید درست میشه

برای پرسیدن سوالات خود بر روی تاپیکهای پرسش و پاسخ زیر کلیک کنید

.....................

.....................

.....................

.....................

.....................

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)