علائم بارداری چینچیلا
برخلاف انسان ها,تشخیص بارداری چینچیلا بسیار سخت می باشد و صاحبان ان ها ممکن است اواخر بارداری متوجه این علائم شوند.بیشتر اوغات هنگامی که
چینچیلا ها زایمان می کنند صاحبان ان ها بسیار متعجب می شوند.زیرا تشخیص علائم بارداری بسیار سخت است.در اواخر بارداری اگر شما متوجه شدید چینچیلایتان علائم بارداری را دارد باید محیط ارام و مناسبی برای او و نوزادانش فراهم کنید.
برخی از علائم بارداری:دوره بارداری چینچیلا 90 روز است.در اواسط بارداری نوک سینه چینچیلا گرد و برجسته می شود.وزن این حیوان در دوره بارداری کم کم افزایش می یابد.همیشه باید چینچیلایتان را وزن کنید.اگر متوجه شدید وزن او در حال افزایش است ممکن است او باردار باشد


تغییرات رفتاری چینچیلا در دوره بارداری:

چینچیلاها در دوره بارداری خود رفتاری متفاوت نشان می دهند.اگر با اخلاق و رفتار چینچیلای خود اشنا باشید متوجه تغییر رفتار او می شوید.در روز های اخر بارداری چینچیلا عصبی می شود و سعی می کند کف قفس را گود کند و مرتبا ناخن های خود را به کف قفس می کشد.هرگز چینچیلایتان را از این کار ها منع نکنید زیرا باعث می شود چینچیلا دچار استرس شود که این برای زایمان او خطرناک است .استرس گرفتن مادر ممکن است به نوزادان اسیب برساند.
چینچیلا ها در دوره بارداری خود همیشه ساکت هستند و فعالیت شان بسیار بسیار کم می شود و ممکن است ساعت ها در یک گوشه ثابت بمانند.اگر متوجه شدید که چینچیلایتان مرتبا دولا می شود یا سروصدا می کند و پریشان است ,ممکن است این ها نشانه خونریزی و درد باشد.در این هنگام باید فورا به دامپزشک مراجعه کنید.

در اواخر زایمان:

چینچیلاها در اواخر زایمان خود بسیار مضطرب می شوند . هنگام زایمان شما می توانید سر نوزادان او را که به دنیا می ایند ببینید.هرگز در زایمان چینچیلا دخالت نکنید . چینچیلاها می توانند بدون کمک کسی بچه هایشان را به راحتی به دنیا بیاورند.بعد از به دنیا امدن نوزادان به مادر غذاهای مفید و مغذی بدهید.زیرا چینچیلای مادر بعد از زایمانش بسیار خسته می شود.