صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    14053

25 عکس آکواریوم و ماهی های ar4sh

سلام به دوستای خوب این سایت
    اول از همه از همتون تشکر میکنم که خیلی خوب به کسانی امثال من که تازه کار هستن کمک میکنید ، چون اکثر تایپیک ها رو میخونم یه حس صمیمیت هست که خیلی خوب همدیگه رو کمک میکنید.
    من هم بعد از مدتی به اکواریوم خریدم.البته اینم بگم که یکی از دوستام استفاده نمیکرد مال اون رو خریدم که اینطوری بگم خیلیییییییییییییی ارزون خریدم و دست و بالم برای خرج کردن بزتر شد

ابعاد
    120*50*35
    پمپ هوا هایلیا 5505
    2تا فیلتر که فعلا اسمشون رو نمیدونم چون تازه کار هستم
    بخاری اتوماتیک
    دماسنج

====================
    برای کف هم از شن سیلیس استفاده کردم که درسته کمی سخت شد برام اما دوستان اکواریوم دار میگن که خوشگلتر شده
    خلاصه بعد اینکه شن ریختم و ابش هم ریختم و 2روزی پمپ و تصفیه ها کار کردن فکر کردم اب اماده ماهی انداختن هست که رفتم 2تا انجل گرفتم
    2تا هم مولی از دوستم گرفتم و بعد 2تا انجل کوچیمک هم اضافه شد به مجموعه
    دیروز هم تا لجنخور (اسپورت رینکدار) :دی خریدم با تا کف خوار جولی
    اما دیشب نمیدونم چرا توی دقیقه یکی از انجل ها مرد غذا رو ریختم بعد تصفیه ها رو خاموش کردم که بخورن رفتم و اومدم دیدم خوابیده
    =====================
    الان نمیدونم چیکار کنم خوب
    ماهی چی بریزم
    از ماهی کوی خیلی خوشم میاد
    تو نت خوندم که نوشته بودن یک ماه از ماهی های جون سخت استفاده کنید تا ازت اب از بین بره ( نمیدونم چی به چی شد )
    =====================
    الان چندتا مطلب که خواهش میکنم کمکم کنید
    اول اینکه میتونم ماهی کوی نگهداری کنم یا نه سخته یا راحت
    دوم اینکه اگه بخوام از وسط جدا کنم و گوشتخوار هم نگهداری کنم به نظرتون خوبه یا بد
    سوم اینکه برای زیباتر شدن اکواریوم چی پیشنهاد میکنید
    و اینکه میخوام طیف نوری درست کنم با چراغ های اس ام دی که تو مراحل درست کردنشم و اگه اونم تموم شد عکس اونم میزارم
    پیشاپیش فدای همه عزیزان که هم من و هم بقیه عزیزان رو کمک میکنن
    =====================

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    ابتدا شما دکور اکواریم رو کامل کنید بعد هم از ماهی قیمت مناسب استفاده کنید تا یاد بگیردی وبعد به سراغ ماهی های هره ای بروید اگه گیاه خوار دوستید دارید مولی خوبه گوپی سوارتل انجل کت فیش رو حتما بخرید لازمه اگه گوشت خوار دوست دارید پنگوسی البته پنگوسی سازگار هست اسکار بارش تگزاس سورم خوبه البته کم کم خرید کنید چون در مبتدی هستید تلافات میدید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    14053
    ممنون عرفان جان برای توضیح
    من عکی گزاشتم اگه تایید بشه
    برای زیبایی و دکور چی پیشنهاد میکنید
    همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام دوست عزیز
    اول تبریک می گم به خاطر اینکه به جمع ماهی بازان پیوستین و امیدوارم که خیلی زود حرفه ای بشید
    در مورد عکس احتمالا استباه آپ کردین چون گذاشتن عکس در قسمت معرفی تانکها نیازی به تایید نداره با اسم کاربری خودتون قسمت اپلود سنتر خود سایت عضو بشید و عکسهاتون رو اونجا آپ کنید
    در مورد ماهیاتون خوب یکمی زود اقذام به انداختن ماهی داخل تانک کردین دو روز زمان کمی هست برای طی شدن سیکل بهتره فعلا هیچ ماهی به تانک اضافه نکنید و فعلا با همین ماهیا کارتون رو تکمیل کنید همینطور که گفتید 25 الی 30 روز برای طی شدن سیکل نیازه برای این کار به ماهیاتون به مقدار کم غذا بدین و هر 6 یا 7 روز مقدار 30 درصد آب رو سیفون کنید با آب تازه و بدونه کلر و هم دما جایگزین کنید به مدت سی روز تا سیکلتون کم کم طی بشه برای تسریع در این امر دو تا راه حل دارید یکی اینکه از اشنایی که تانک ایشون سیکلش طی شده باشه یه مقدار از اب تانک ایون رو به تانک خودتون اضافه کنید و یا مدت چند روز تسفیشو امانت بگیرید و داخل تانک خودتون استفاده کنید تا با این کار باکتری های مفید به تانکتون زودتر وارد بشن
    دومین راه حل استفاده از داروهای شرکتی هست که کمک می کنه سیکل زودتر طی بشه ک می تونیداز اکواریومی ها تهیه و طبق دستور روی قوطی استفاده کنید که طبق نوشته قوطی بین 7 تا 10 روز سیکل طی خواهد شد
    ماهی کوی ماهی مقاوم و زیبایی هست ولی نگهداری اون با ماهیان گرم آبی جایز نیست و بهتره بصورت مجزا در تانک دیگری نگهداری شود و یا ماهیای دیگتونو رد کنید به تنهایی از کوی نگهداری کنید
    دوم اینکه جدا کردن تانک نگهداری ماهیان گیاه خوارو گوشتخوار در کنار هم درست نیست چون این کار فقط باعث استرس وارد کردن به ماهیان هست طبیعتا زیبایی تانک کمتر خواهد شد
    در راه اندازیبه هیچ عنوان عجله نکنید تا همیشه از داشتن اکواریو و زیبا و ماهیان سالم لذت ببرید
    موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    14053
    ممنون سعید جان عزیز از توضیح کاملتان
    بله بنده هم برای نگهداری کوی میخوام فقط یک تانک مخصوص قرار بدم که فعلا کمی با این تانکی که دارم کار میکنم که کمی فن کار دستم بیاد و بعد یه تانک دیگه اضافه میکنم
    در مورد جداسازی ممنون که گفتین و فکر کنم بهتره با گیاه خوارها کار کنم فعلا که شاید وسط رو با یک تلق رنگی جدا کنم که فکر کنم استرس با ندیدن هم دیگه کم شه
    در مورد عکس ها هم بله جای دیگه اپلود کرده بودم که الان میرم داخل خود سایت اپ میکنم
    بازم منتظر توضیح و پیشنهاد های شما عزیزان هستم
    ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    14053
    اینم عکس ها که کمی مبتدیانه گرفته شده به بزرگی خود ببخشید
    و فردا ایشالله بعد از قرار دادن طیف نوری عکس هم میزارم
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام
    تبریک می گم زیباست ولی خوب جای کار داره
    چند مورد رو به عنوان پیشنهاد می گم باز بسته به نظر خودت می تونی انجام بدی
    اول اینکه استفاده از یک بکگراند مشکی و یا آبی یکدست زیبایی تانکتو دوچندان می کنه
    داخل تانک از فیلتر اینترنال و تاپ 5فیلتر استفاده کردی پس بهتره اون فیلتر ابری رو خارج کنی هم زیبایی رو کم کرده هم نیازی به این همه فیلتر نیست و میتونی برای هوادهی هم از سنگ هوا استفاده کنی و اونو زیر شن مخفی کنی

سوم اینکه بخاری و شنلگهایی که داخل تانک سمت چپ عکس قرار دارن رو ببر پشت فیلتر اینترنال تا مشخص نباشن
    چهارم اینکه اون یونولیتهای زیر تانک رو خیلی گرفتی و از تانک بیرون زده که نمای جالبی نداره به یک تیغ یا کاتر دقیقا هم لبه با شیشه اضافهاشو ببر بعد می تونی از رنگ همون برچسب تانکت بگیری و روشون بچسبونی تا سفیدیش مشخص نباشه می تونی همینجوری هم بزاری ولی حتما اضافه هاشو ببر
    و در آخر هم اینکه سعی کن تانکو تا لبه بر چسب اب کنی اینجوری نمای جالبی نداره و تو ذوق می زنه حداقل بتونی تا زیر بر چسب پر کنی خیلی زیباتر می شه
    البته اینها همه نظر بودن خودت باید از تانک لذت ببری
    در مورد تزئینات:حالا که می خوایی گیاه خوار نگه داری می تونی از چوبهای که دارای شاخ و برگ هستند تهی کنی تانک رو خیلی زیبا می کنه همچنین استفاده کردن چند شاخه گیاه طبیعی مثل کریپتون هم نمای خوبی به تانکت می ده
    موفق باشی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    14053
    ممنون سعید جان
    همه نکته ها درست و به جا هستند
    اما چون در حال تکمیل هست و امروز اس ام دی ها هم اضافه میشن اخر سر تمیزکاری میکنم مثل سیم و اینجور چیزها
    سنگ هوا هم یکی زیر شن ها هست و حتما ابری رو بر میدارم و اینور سنگ یادم رفت بزارم که یه کاریش میکنم
    فقط یه سوال اینه شب ها فیلتر ها خاموش کنم یا اینکه بمونن؟ منظور شب ها پمپ هوا کافیه یا باید هر 2تا فیلتر کار کنن؟
    در مورد یونولیت و بقه موارد مثل بک گراند که بگم یکی خریدم ابی با پایین سیاه هست که زیباتره
    بازم ممنون
    امشب حتما عکس های تکمیلی رو میزارم
    بابت توضیحات ممنون
    باز دوستان نکته نظری دارند ممنون میشم اطلاع بدن

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    خواهش می کنم
    نه هیچ وقت کامل تصفیه هاتو خاموش نکن نیازی نیست دوتاش کار کنه بهتره تاپ فیلتر رو بزاری دائم کار کنه می تونی اینترنالو شبها خاموش کنی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    14053
    سلام سلام سام
    دیروز نورشم اوکی کردم خلاصه
    از لحاظ ماهی هم به توصیه دوستان 1ماه رفتم تو کار کوپی که هم کمی فن کار رو یاد بگیرم و هم سیکل اب طی شه که دیروز 8جفت نر و ماده انداختم تو تانک
    امروز قرار هست نکته های سعید جان رو یکی یکی برطرف کنم که بالا هم لطف کردن و گفتن و تاج هم تا شب اماده میشه که شب ایشالله عکس کامل رو میزارم
    الان چندتا عکس میزارم که شب گرفتم از نور اکواریوم
    ممنون میشم نظرتون رو بگین

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)