کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    لاک پشت و اکواریوم و گیاه و خوکچه
    شماره عضویت
    11803
    سلام خوبی های عروس هلندی به عنوان پت(حیوون خونگی)چیه؟عروس هلندی را خریدیم اوردیم خونه بلافاصله چیکار کنیم نازش کنیم یا چند ساعت به حال خودش بذاریم یا... مرسی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman ashtary نمایش پست ها
    سلام خوبی های عروس هلندی به عنوان پت(حیوون خونگی)چیه؟عروس هلندی را خریدیم اوردیم خونه بلافاصله چیکار کنیم نازش کنیم یا چند ساعت به حال خودش بذاریم یا... مرسی
    بله حیون خوبیه
    البته این که حیون خوبیه کاملا نسبیه
    بستگی به خودتون داره و انتظاری که از حیون خونگی تون دارین
    اگر میخوای که دستی باشه
    یا باید رام شدشو بخری یا یک جوجه بخری و خودت رامش کنی
    و گرنه اگر یه حیون بالغ و سن دار بخری باید بیخیال رام شدنش بشی
    اگر جوجه خریدی و خواستی رامش کنی
    میتونی از همون اول که اوردیش تو خونه بری تو کارش
    اول بهتره که بالاشو بزنی که پر نزنه بره
    نکته بعد اینکه باید خیلی با حوصله باشی و از گاز گرفتنهای حیون نترسی
    هرچند که گازش بنظر من از گاز مرغ عشق کمتر درد داره خیلی کمتر
    سعی کن تو یه اتقا به پرنده تنها باشی
    سعی کن پرنده رو بگیری دستت
    تقریبا نیم ساعت اول باید باهاش کلانجار بری اما وقتی بفهمه که زورشما از زوراون بیشتره دیگه مطیعتون میشه
    از اون به بعد دیگه کمتر ازتوو میترسه
    حالا نوبت اینکه ببینید از چه خوراکیهایی خوشش میاد و با دادن غذا بهش کاملا رامش کنید

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام

همون طوري كه آقاي mehdir30 گفتن بستگي به اين داره كه شما از حيوون خونگيتون چه انتظاري داريد

عروس هلندي ها فوق العاده اجتماعي و بازيگوش هستن. كلمات محدودي رو هم ياد ميگيرن كه همين تعداد كلمات هم بستگي به تمرين و پشتكار شما داره البته نرها كلمات بيشتري ياد ميگيرن و تن صداي واضح تري نسبت به ماده ها دارن. ترفند و شيرين كاري رو هم خيلي خوب ياد ميگيرن

اول از همه سعي كنيد كه يه جوجه دوماهه تهيه كنيد.چون تازه دون خور شده و رام كردنش خيلي آسونه

وقتي عروس رو خريديد و آوردينش خونه ، بالهاش رو كوتاه كنيد و دو روز بهش فرصت بديد تا با محيط خونه آشنا بشه و ترسش نسبت به شما و محيط كم بشه.

بعد از اون آروم انگشتتون رو زير سينه اش بگيريد و وادارش كنيد تا بياد روي انگشتتون. باهاش استپ آپ واستپ داون رو تمرين كنيد تا هم مفهوم دستور و جايزه رو بفهمه و هم رابطه اش باهاتون بيشتر بشه ولي به هيچ عنوان در حين تمرين عصبي و بدخلق نيشين. تمرين ها بايد در كمال آرامش باشه وگرنه نتيجه ي عكس ميگيرين

ميتونين بگذاريدش روش شونتون و باهاش تو خونه قدم بزنيد تا هم محيط اطرافش رو بيشتر بشناسه و هم با شما صميمي تر بشه

موفق باشيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    یکی از دوستان تو چند تا کامنت قبلتر از فروم تعریف کرد و گفت این بخشفروم که مربوط به عروس هلندی ها هست شلوغترین بخش پارسی پته از اون روز به بعد دیگه فروم ترکیده هااااااااااا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    10004
    دوست عزیز همین که این بخش از فروم اینقدر شلوغه نشون دهنده اینکه که این عروسهلندی چقدر طرفدار داره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdir30 نمایش پست ها
    یکی از دوستان تو چند تا کامنت قبلتر از فروم تعریف کرد و گفت این بخشفروم که مربوط به عروس هلندی ها هست شلوغترین بخش پارسی پته از اون روز به بعد دیگه فروم ترکیده هااااااااااا
    دوست عزیز به خاطر تعطیلات این چند روز سایت یکم خلوت تر شده . مهم نیست . همیشه هم کاربرا سوال براشون پیش نمیاد .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdir30 نمایش پست ها
    عید تون مبارک
    اقا بالاخره بعد از کلی تحقیق و تفحص این غذا رو برای
    جوجه هام درست کردم
    نخودخیس خورده پخته پوست گرفته شده
    ذرت پخته
    نخودفرنگیپخته
    هویج پخته
    که همه رو با هم میکس میکنم البته خیلی خوب اینو میخوردن
    البته اینو فقطالان به سه تاشون میدم که تقریبا پرهاشون کامل شده و خودشون ازتو ظرف غذا میخورن
    یکیشون که هنوزکمی کوچیکتره و اون جوجه مرغ عشقه که مهمونم شده بهشون سرلاک میدم
    بطور کاملا اتفاقی از سرلاکیکه درست کرده بودم برا این دوتا مقداری مونده بودبا مخلوطی که خودم درست کردم مخلوط کردم
    دیدم استقبالشو ن از غذا بیشتر شد
    نظرتون چیه ؟
    با اون مخلوطازاین سرلاکه مخلوط کنم ؟
    به کلیه دوستان علاقه مند در زمینه تکثیر پردنگان جدا خواهش میکنم در خواست عاجزانه دارم سراغ جوجه مرغعشق نرن
    آقا سیر نمونه نداره که هیچ
    صداش ده هابرابر از صدای جوجه عروس بیشتره ( با این حال کخ جوجه عروسهای من الان دارن سوت میزنن )
    بابا جوجه عروسها کاملا رام و دستی شدن این مغ عشقه لعنتی بهش غذا هم میدم باز گاز میگره
    فکر کنم معدش به خرابات راه داره
    با اینکه جوجه عروسها کاملا این جوجه رو زیر بغلون نگه میدارن تا گرمای بدنشون رو باهاش شریک بشن اما این جونور اونا رو گاز میگیره
    اینم عکسش نمیذاره که ازش عکس بگیرم یوند داره جیر میکشه
    تمام دستمو زخم کرده بس که گاز میگیره
    سلام.نخود زیاد بهش ندید.نخود برای جوجه خیلی دیر هضمه و اگر توی چینه دون باقی بمونه ممکنه باعث مسمویت بشه.جوجه تا سنی که خودش دون خور بشه هرچه سنش بیشتر بشه بیشتر طلب غذا میکنه.به اندازه غذا بدید تا بعدا براش مشکلی پیش نیاد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11803
    سلام عروس هلندی رو باید پرهاش کوتاه کرد؟اگر نه از قفس بیاریمش بیرون نمیره بالا که ما نتونیم بگیریمش؟غیر از ارزن و سیب و هویج چی باید همیشه در قفسش باشه؟مرسی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام عروس هلندی رو باید پرهاش کوتاه کرد؟اگر نه از قفس بیاریمش بیرون نمیره بالا که ما نتونیم بگیریمش؟غیر از ارزن و سیب و هویج چی باید همیشه در قفسش باشه؟مرسی
    سلام.برای رام کردن و آموزش دادن باید پرهاش قیچی باشه.وگرنه دائم از جایی به جای دیگه پرواز میکنه و هم برای خودش خطرساز میشه و هم نمیشه رامش کرد.ارزن و تخم کتون رو قاطی کنید به نسبت یک پنجم ارزن،تخم کتون.در هفته هم بهش سیب و هویج و سبزی جعفری حداقل یکبار بدید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11803
    مرسییییییییییی چطوری کوتاه کنیم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.برای رام کردن و آموزش دادن باید پرهاش قیچی باشه.وگرنه دائم از جایی به جای دیگه پرواز میکنه و هم برای خودش خطرساز میشه و هم نمیشه رامش کرد.ارزن و تخم کتون رو قاطی کنید به نسبت یک پنجم ارزن،تخم کتون.در هفته هم بهش سیب و هویج و سبزی جعفری حداقل یکبار بدید.

صفحه 538 از 1915 نخستنخست ... 3843848851952052152252352452552652752852953053153253353453553653753853954054154254354454554654754854955055155255355455555655758863810381538 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)