صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 126
    همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام :
    البته جسارت نباشه اگر ممکن هست در این تاپیک به طبقه بندی کبوترها به زبان ساده تر بپردازید و هر نژادرو توضیح داده اگر زیر شاخه هم داره بفرمائیدبعد اگر ممکن هست یک تاپیک تحت عنوان سئوال و جواب در مورد کبوترها ایجاد کنید که اونجا تخصصی تر در مورد کبوتر ها بحث بشه مثلا در مورد ترکیب نژاد ها باهم و غیره....
    البته جسارت منو به بزرگی خودتون ببخشید

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط N@SR!N نمایش پست ها
    آقا یه سوال!
    بعد اینکه از یه والد معمولی یه جوجه کاکل دار در میاد
    اینم طبق همین دسته بندی ها نام گذاری میشه؟بر اساس همین خال ها و رنگ ها
    یا به کل یه نژاد دیگست؟
    سلام خدمت شما منو بابت پست قبل که با اقا امید عزیز کمی اصطلاحات کبوتر داری بود ببخشید
    در مورد کاکلی در نژاد هیچ فرق و تفاوتی ایجاد نمیکنه و این موضوع گاهی به سویه قبل در جفتهای مولد وگاهی هم به پر نیرو بودن جفتها بستگی داره و فقط یک پسوند کاکلی به (خال) کبوتر اضافه میشود مثل (خال پیس کاکلی) (پلنگ کاکلی )( خال قرمز کاکلی) و غیره..
    عکس از (خال قرمز کاکلی )
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    البته جسارت نباشه اگر ممکن هست در این تاپیک به طبقه بندی کبوترها به زبان ساده تر بپردازید و هر نژادرو توضیح داده اگر زیر شاخه هم داره بفرمائیدبعد اگر ممکن هست یک تاپیک تحت عنوان سئوال و جواب در مورد کبوترها ایجاد کنید که اونجا تخصصی تر در مورد کبوتر ها بحث بشه مثلا در مورد ترکیب نژاد ها باهم و غیره....
    البته جسارت منو به بزرگی خودتون ببخشید
    وقت بخیر اقا بابک
    خواهش میکنم ممنون از لطف شما به بنده و این تاپیک و فرمایش شما درسته و کوتاهی از بنده رو در این مورد ببخشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کبوتر-سهره-خمسه-(بلبل هزار-لاری)
    شماره عضویت
    10212
    سلام مجدد خدمت آقا احسان فلاح و دیگر دوستان.از عکسهای جدید لذت بردم خصوصا نر دم سبز اولی و کل دم سبز آخری که بسیار قدر به نظر میرسه تا ببینیم در آسمان چه کار میکنه.با اجازه اقا احسان ذکر چند نکته واجبه.1-هر کبوتر به فراخور رنگ بدنش به اسمی مشهوره.ممکنه اسم همون رنگ باشه یا شباهتی به حیوانی یا حتی جیزی که کبوترباز در اون کبوتر میبینه نامگذاری بشه واین اسمها مال امروز و دیروز نیست ،سالهاست که قدما این کار را کرده اند2-بطور کلی میتوانیم خالها(رنگهای کبوتر)رو به دو دسته کلاسیک (یا پایه و اصیل) و جدید( یا مشتق شده) تقسیم کرد.3-اصیلها خالهای مادر هستند که مشتق ها از آنها درست شده اند.4-اصیل ها خصوصیات ظاهری وحتی رفتاری منحصر بفردی دارند و با دارا بودن همه خصوصیات ،میتوان گفت که اصیل هستند.خصوصیاتی چون قواره،استیل ،رنگ بندی یا همان خال،رنگ نوک،رنگ ناخن و رنگ چشم که همگی ظاهری هستند و برخی خصوصیات که مختص ان خال است که تجربه وشناخت بالایی می طلبد.مثل سو ،پربازی یا کم بازی و بسیاری نکات ریزکه خود دنیایی دارد5-از دیگر خصوصیات اصیل ها،دادن جوجه هایی شبیه به خود یا نزدیک به خود ،چه در ظاهر وچه در باطن است. تا اینجا رو داشته باشید تا قسمت بعد........راستی آقا احسان همینکه پلنگها به شما زاغ دادن نشونه چیه برادر؟.یه سوال دیگه شما کجا بازی م یکنید واگر هم دوست داشتید اسم دایی بزرگوارتون روبفرمایید

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط امید7 نمایش پست ها
    سلام مجدد خدمت آقا احسان فلاح و دیگر دوستان.از عکسهای جدید لذت بردم خصوصا نر دم سبز اولی و کل دم سبز آخری که بسیار قدر به نظر میرسه تا ببینیم در آسمان چه کار میکنه.با اجازه اقا احسان ذکر چند نکته واجبه.1-هر کبوتر به فراخور رنگ بدنش به اسمی مشهوره.ممکنه اسم همون رنگ باشه یا شباهتی به حیوانی یا حتی جیزی که کبوترباز در اون کبوتر میبینه نامگذاری بشه واین اسمها مال امروز و دیروز نیست ،سالهاست که قدما این کار را کرده اند2-بطور کلی میتوانیم خالها(رنگهای کبوتر)رو به دو دسته کلاسیک (یا پایه و اصیل) و جدید( یا مشتق شده) تقسیم کرد.3-اصیلها خالهای مادر هستند که مشتق ها از آنها درست شده اند.4-اصیل ها خصوصیات ظاهری وحتی رفتاری منحصر بفردی دارند و با دارا بودن همه خصوصیات ،میتوان گفت که اصیل هستند.خصوصیاتی چون قواره،استیل ،رنگ بندی یا همان خال،رنگ نوک،رنگ ناخن و رنگ چشم که همگی ظاهری هستند و برخی خصوصیات که مختص ان خال است که تجربه وشناخت بالایی می طلبد.مثل سو ،پربازی یا کم بازی و بسیاری نکات ریزکه خود دنیایی دارد5-از دیگر خصوصیات اصیل ها،دادن جوجه هایی شبیه به خود یا نزدیک به خود ،چه در ظاهر وچه در باطن است. تا اینجا رو داشته باشید تا قسمت بعد........راستی آقا احسان همینکه پلنگها به شما زاغ دادن نشونه چیه برادر؟.یه سوال دیگه شما کجا بازی م یکنید واگر هم دوست داشتید اسم دایی بزرگوارتون روبفرمایید
    عرض ادب خدمت شما با توجه به فرمایش اقا بابک و اینکه پرسش و پاسخ در زمینه کبوتران در تا پیک جدا مطرح بشه و با اجازه ایشون و دیگر دوستان در پاسخ به سوال شما بنده هم شروع به معرفی نژاد کبوتر و مشتقات اون نژاد با توضیح و عکس در این تاپیک پرداختم و اگر کمی و اشتباهاتی از بنده رو شاهد هستید لطف کنید با سند و عکس و توضیحات در مورد اون نژاد من یک مبتدی هستم و دوستان و پیشکسوتان رو بیشتر راهنمایی کنید .اینکه هر کبوتر دوستی در کبوتران خود یک (خال) کبوتر توسط خودش نامگذاری شده باشه در کبوتر دوستان تهران رایج هستش و تعدادی از این اساتید رو که شاید شما شناختی داشته باشید و من هم عرض کردم (پلنگ جنگلی) توسط شخصی که نام بردم معرفی و شناخته شده
    در مورد شناخت نژاد و کبوتر هر شخصی به اندازه خود اطلاعاتی در مورد اون پرنده یا حیوان مورده علاقه داره
    در مورد (زاغ ) ماده مولد نر (پلنگ) در عکس دوم (زاغ) بوده و شما اگر یک جفت (زاغ) جوجه (خال پیس) بدهند اونها رو چه نوع نژادی میدونید خوب و اصیل یا بد و ناخالص و تمام نژادها میشه جوجه هم (خال) با 3 و یا 4و پشت قبل خودشون بدن چه نر و چه ماده چه جفت مقابل خوب باشه چه جفت مقابل بد پس اصیل به این معنا که یک (پلنگ) اصل از یک ماده (زاغ) و نر (پلنگ) با هر نژادی جفت کردیم در نوبت اول نه در نوبت دوم هم نه ولی نوبت سوم یک (زاغ) بده
    در مورد کبوتر بنده کبوتر دوست هستم و کبوتر بازی نمیکنم و دایی من هم همینطور و پدر بزرگ بنده هم همینطور از کبوتر نگهداری میکنیم افتخار اینکه تهران تشریف بیارید و من در خدمت شما باشم باعث خوشحالی من هست
    از دوستان بابت پرسش و پاسخ در این بخش که بخش معرفی نژاد ها هست عذر خواهی میکنم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10212
    سلام آقا احسان. در ابتدا اگر از عرایضم ناراحت شدید از صمیم قلب از شما عذر میخواهم.فقط یک نکته دیگر عرض کنم که عرایضم تکمیل شود.کبوتر اصیل را کوتر پشت پا ک می گویند یعنی پدر و نیای آن کبوتر ناخالصی ندارد (البته بقول یکی از دوستان خلوص کامل فقط مختص خداوند باری تعالی است ،منظور خلوص نزادی نزدیک به صددرصد است)خلوص نژادی و ژنتیکی که با یک سری فنوتیپ در ظاهر خود را نشان میدهد تا حدودی مشخص میشود ولی بعضی رفتار(شکل پریدن و ساعت پرش و...)وهمینطور تطابق خصوصیات آن کبوتر با جوجه ها و نوه ها و بطور کل نسل آن حیوان خود موید میزان خلوص آن نژاد است.پس رنگ وقواره وحتی بدن خالهای مختلف کبوتر کمی متفاوت است که البته این آخری بسیار بسیار مهارت وتجربه می طلبد.یکی دیگر از خصوصیات اصیل ها این است که اگر مثلا خال قرمز را تن خال قرمز کنید بایستی حتما یک سری از جوجه ها،شاز ده گلی یا ابلغ شوند والی آخر.یا اگر خال قرمز را تن یک کله خالدار کردیم حتما فلان خال را بدهد یا اینکه یک سری از جوجه ها شبیه پدر و یکسری شبیه مادر شوند.همین اطمینان از پاک بودن پشت کبوتر می اید این نتیجه باعث میشود متوجه شویم که نسل کبوتر چقدر پاک است یا خیر.شاید شما دوتا کبوتر خوب را تن کنید جوجه های خوبی بدهد ولی همرنگ یا نزدیک به خال پدر ومادر نشود.شما درین مواقع چه نتیجه ای می گیرید؟قطعا از کیفیت جنس و خصوصیاتی غیر از خال راضی هستید ولی از لحاظ خال و رنگ خیر.و پر واضح است که در پشت کبوتر حتما خالهای دور یا حتی مخالف تن شده که رنگ بندی جوجه های کبوتر را متفاوت از مولدها داده واین قاطی شدن شاید در حال حاضر آسیب جدی ای نزده ولی رفته رفته از اصالت وپیشینه خود دور میشود.در پایان عرض میکنم که اصلا قصد بدی ندارم فقط نظرات خودم رو عنوان میکنم در هرصورت عذر بنده رو پذیرا باشید.سپاس ازینکه زحمت میکشید وتاپیک بسیار خوبی را برگزیده اید میدانم که چقدر وقت گیر است که از کبوترها عکس بگیرید وبعد آپلود کنید ودر سیات بگذارید که این همه تلاش خود نشان از صعه صدر و خلوص نیت شما دارد.سپاس

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام دوستان

اول از آقای فلاح بابت مطالب خوبشون و آقا امید7 تشکر میکنم که این بخش رو حسابی گرم میکنند

طبق پیشنهاد آقا بابک این تاپیک رو برای گفتگو و پرسش و پاسخ ایجاد کردم

http://www.parsipet.ir/thread24595.html#post158236

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام دوستان

اول از آقای فلاح بابت مطالب خوبشون و آقا امید7 تشکر میکنم که این بخش رو حسابی گرم میکنند

طبق پیشنهاد آقا بابک این تاپیک رو برای گفتگو و پرسش و پاسخ ایجاد کردم

http://www.parsipet.ir/thread24595.html#post158236
    سلام دست شما درد نکنه نفیسه خانم
    این دو بزرگوار که حرف مارو گوش ندادند و دوباره رفتند تو بحث و گفتگو
    حالا شاید این تاپیک جدید مارو کمک کنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10212
    با سلام خدمت خواهرگلم نفیسه خام و برادر عزیزم آقا بابک.ببخشید که اینو میگم ولی این تاپیک رو نمیشه بدون گفتگو پیش برد.چون بحث اصالت با اینکه بسیار کلیدی و حرفه ایه ولی تفاوت نظر درش زیاده و لاجرم بایستی کمی به نقد کشید.چون بحث اصالت کبوتر به رنگ و خال شناسیه و همچنین موضوعات دیگریه که هر کدام امکان داره شهری دیگر به نحو دیگری بیان شده باشه البته خیلی دور از هم نیست ولی تا حدودی متفاوته و تا به چالش کشیده نشه بحث پربار نخواهد بود و نقاط خالی و مبهم زیاد میشه.البته قبول دارم که نباید زیاد به حاشیه رفت و روی بیس و هدف تاپیک متمرکز شد ولی چه میشه کرد کبوتربازی واقعا عشقی داره نگفتنی تا درگیرش نشی متوجه حرف ما نمیشید.وسط بحث اصالت آدم ناخود آگاه حرف از پیشکسوتها میزنه،بعدش یک دفعه وسطش میره به سمت خاطره های شخصی ،کلا از هر دری از عشقش که همون کبوتره میگه.شاید از خود کبوتره که این بلا رو به سر ما دراورده.البته به اصول سایت و مرجع بودن مباحث پای بندم ولی چه میشه کرد بعضی بحث ها خود شامل بر بحث های دیگریست که نگفتنش ضربه جدی به ماهیت موضوع میزنه.سپاس

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط امید7 نمایش پست ها
    با سلام خدمت خواهرگلم نفیسه خام و برادر عزیزم آقا بابک.ببخشید که اینو میگم ولی این تاپیک رو نمیشه بدون گفتگو پیش برد.چون بحث اصالت با اینکه بسیار کلیدی و حرفه ایه ولی تفاوت نظر درش زیاده و لاجرم بایستی کمی به نقد کشید.چون بحث اصالت کبوتر به رنگ و خال شناسیه و همچنین موضوعات دیگریه که هر کدام امکان داره شهری دیگر به نحو دیگری بیان شده باشه البته خیلی دور از هم نیست ولی تا حدودی متفاوته و تا به چالش کشیده نشه بحث پربار نخواهد بود و نقاط خالی و مبهم زیاد میشه.البته قبول دارم که نباید زیاد به حاشیه رفت و روی بیس و هدف تاپیک متمرکز شد ولی چه میشه کرد کبوتربازی واقعا عشقی داره نگفتنی تا درگیرش نشی متوجه حرف ما نمیشید.وسط بحث اصالت آدم ناخود آگاه حرف از پیشکسوتها میزنه،بعدش یک دفعه وسطش میره به سمت خاطره های شخصی ،کلا از هر دری از عشقش که همون کبوتره میگه.شاید از خود کبوتره که این بلا رو به سر ما دراورده.البته به اصول سایت و مرجع بودن مباحث پای بندم ولی چه میشه کرد بعضی بحث ها خود شامل بر بحث های دیگریست که نگفتنش ضربه جدی به ماهیت موضوع میزنه.سپاس
    سلام آقا امید:
    البته من با کبوتر بیگانه نبودم چون همانطور میدونید در گذران سن مخصوصا که ما کمی هم قدیمی هستیم و قدیم خونه هامون حیاط و اینا داشت مدتی کبوترو جوجه و ماهی حوض اینا که قدیم مرسوم بود نگه داشتیم ولی خب بهتر بود در این تاپیک فقط به معرفی کبوترها و زیر شاخه های هر نژاد پرداخته بشه و بقیه در تاپیک دیگر

صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)