پکیج ویژه و جدید شوی کامارو، یادآور 45 سالگی این محصول موفق جنرال موتورز و نیز نخستین به روز رسانی نسل پنجم در قرن 21 است. علاقه مندان و طرفداران کامارو، فرصت اولین برخورد با این مدل جدید را در فستیوال Camaro5 Fest II که در 15 آپریل در آریزونا برگزار شد، داشتند. پکیج انیورسری بر روی دو تریم بالای لیست مدلهای کامارو یعنی مدلهای 2LT و 2SS و برای هر دو اتاق کوپه و کنورتیبل عرضه می شود.از مشخصه های پکیج انیورسری در نمای خارج می توان به خط کشی ورژن رالی خاص این مدل در دو رنگ قرمز و نقره ای اشاره کرد که کنتراست جالبی با رنگ متالیک کربنی با اکلیلهای درشت آن در خودرو ایجاد می کند. سایر ویژگیهای کامارو انیورسری ادیشن به قرار زیر هستند:
* خط کشی اسپرت بدنه به همراه آرم ها و نشانهای ویژه ی این مدل بر روی گلگیر جلو
* رینگهای 20 اینچی با طراحی جدید به رنگ نقره ای تیره
* قاب چراغهای مه شکن و چراغهای عقب به رنگ نقره ای تیره
* لنز چراغ های عقب از تیپ RS و چراغ جلوی زنون
* اسپویلر عقب استاندارد
* خطوط خاص سقف خودرو
* تودوزی Jet Black با روکش چرم در تمامی قسمتها به همراه لوگوی انیورسری
* قاب میانی سفید رنگ کنسول جلو که تا انتهای درها کشیده شده و لوگوی 45th را در بر می گیرد
* دوخت سه رنگ (قرمز،سفید،آبی) چرم صندلیها، غربیلک فرمان، سردنده، استراحتگاه دستها و قسمتی از کنسول جلو
* لوگوی 45th Anniversary بر روی فرمان و رکابها

این محصول در تابستان آینده به بازار عرضه می شود و همزمان با عرضه ی این محصول، انجین 3.6 لیتری V6 جدید شورلت نیز با کد LFX وارد خط تولید کامارو می شود. این انجین قدرتی برابر 323 اسب بخار در دور موتور 6800 را تولید می کند که در آن نسبت به مدل پیشین افزایش 11 اسبی قدرت را بدون افزایش مصرف سوخت شاهد هستیم. این مدل همچنین 9.3 کیلوگرم سبک تر بوده و EPA مصرف سوختی معادل 30 مایل با هر گالن سوخت را برای مدل 2LS تخمین می زند.
سیستم تعلیق مورد استفاده در کاماروی مدل SS با کد FE4 بوده که هندلینگ و قابلیت مانور این مدل را افزایش می دهد. کمکهای عقبو و جلو مورد بازنگری قرار گرفته و میل تعادلهای جدید با سایز 23 میلیمتر در جلو و 24 میلیمتر در عقب استفاده شده اند. رینگهای 20 اینچی این مدل نیز با تایرهایی به ابعاد P245/45R20 در جلو و P275/40R20 در عقب روکش شده اند.

حسين گيلكي.