صفحه 60 از 130 نخستنخست ... 10414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 591 به 600 از 1293
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گلدفیش معمولی
    شماره عضویت
    12408
    در ضمن برای رفع این مشکل که ماهی قرمزا نمیذارن کتا غذا بخورن راهنمایی کنین لطفا یکی از کتا هنوز سالمه و با ماهی قرمزاس اون یکی مریضو رو که جدا کردم.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط مایکلا نمایش پست ها
    در ضمن برای رفع این مشکل که ماهی قرمزا نمیذارن کتا غذا بخورن راهنمایی کنین لطفا یکی از کتا هنوز سالمه و با ماهی قرمزاس اون یکی مریضو رو که جدا کردم.
    با سلام:
    نمک برای کت فیشها بسیار مضر و در اغلب موارد کشنده است.
    کت فیشها معمولاً از غذاهای مانده استفاده می کنند و مشکلی نیست.برای کت فشی هم که مریض شده و کدری چشم داره(البته اگر دیر نشده باشه) ماهی رو به یه تانک قرنطینه انتقال بدین سفونهای روزانه 50 تا 60 درصد هر روز انجام بدید اگر تومراحل اولیه بیماری باشید ظرف مدت 3 روز مشکل حل میشه و اگر مشکل کدری هچشم هنوز پابرجا بود موارد زیر را انجام بدید:
    1-اولویت اول مایکاپور و اولویت دوم سرا امنیپور و اگر تو مشهد گیر نیاوردید از تترا جنرال تونیک به ازای هر 20 لیتر 1 میلی لیتر
    2-استفاده از آنتی بیوتیک های داکسی سایکلین یا نئومایسین یا سیپروفلوکساسین هر 30 لیتر 250 میلی گرم(در مورد استفاده از داکسی آب باید پی اچ زیر 7.5 باشه)آنتی بیوتیکها رو از داروخانه انسانی بخرید
    هر 8 الی 12 ساعت یا نهایتاً هر 24 ساعت سیفون 50 تا 70 % آب قرنطینه و تجدید دوز دارو تا هفت روز
    نور خاموش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گلدفیش معمولی
    شماره عضویت
    12408
    خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز. اما میگن کت فیش حتما باید غذا بخوره. مخصوصا این که الان مریضه. با این که تنهاس بازم غذا نمیخوره نمیدونم نمیبینه یا نمیخواد یه بار رفت طرفش احساس کردم می*خواد بخوره اما یه چیزی شد ترسید. شاید وقتی بفهمه غذا هست بخوره. چاره چیه؟

باشه نمک نمیزنم. میدونید اینا رو اول که آوردم نمک تو آب زدم . فکر میکنین مشکلاش از این باشه؟

اگه بیماری ابری شدن چشمش در مراحل اولیه نباشه چی؟ عکس هم نمیتونم بذارم چون توی تشته.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    خیلی خیلی ممنونم دوست عزیز. اما میگن کت فیش حتما باید غذا بخوره. مخصوصا این که الان مریضه. با این که تنهاس بازم غذا نمیخوره نمیدونم نمیبینه یا نمیخواد یه بار رفت طرفش احساس کردم می*خواد بخوره اما یه چیزی شد ترسید. شاید وقتی بفهمه غذا هست بخوره. چاره چیه؟

باشه نمک نمیزنم. میدونید اینا رو اول که آوردم نمک تو آب زدم . فکر میکنین مشکلاش از این باشه؟

اگه بیماری ابری شدن چشمش در مراحل اولیه نباشه چی؟ عکس هم نمیتونم بذارم چون توی تشته.
    سلام:
    اصولاً ماهی ها تا زمانی که مریض هستند بیشتر اوقات غذا نمی خورن و یکی از اولین علائم مریضی عدم غذا خوردن ماهی و ... هست
    شما اول چند بار آب را تو حجم بالا سیفون کنید اما حتماً آب تمیز می بایست کلرزدایی شده و همدما با تشتتون باشه
    اگه بعد چند روز کدری چشم باقی بود از داروهایی که عرض کردم استفاده کنید-اگر در مراحل اولیه نبود باید از دارو استفاده کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گلدفیش معمولی
    شماره عضویت
    12408
    دوستان خواهش میکنم اگه کسی آنه کمک کنه. گربه ماهیم افتاده کف آبو به زور نفس میکشه. من به آبش به اندازه ای که گفته بودین سیپروفلوکساسین اضافه کردم. چون دیدم داره میمیره گفتم شاید تاثیر داشته باشه. اگه نباید این کارو میکردم بگین که آبشو سیفون کنم. توروخدا کنمک کنین

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گلدفیش معمولی
    شماره عضویت
    12408
    کت فیشم دیشب مرد. میدونید فک میکنم باید اکسیژنشو زیاد میکردم. آخه اون همش میومد بالای آب. هوای خونم گرم بود. بعد هم که دیدم افتاده و داره نفس نفس میزنه براش آنتی بیوتیک ریختم که فک میکنم همون کشتش. شاید فقط کافی بود اکسیژنشو زیاد میکردم.اون کت فیش دیگمم علائمی شبیه اونو نشون میده. میاد بالای آب و احساس میکنم که هاله ای دور چشاشو گرفته. البته علائم این خیلی ضعیف تره. این بیماری کلومناریس نیست که ماهی نفس کم میاره و چشاشم کدر میشه. راجع به اون ماهی که مرد حتی یکی ار علائم دیگه ی این بیماری که گفته شده بود ینی به وجود اومدن هاله ی خاکستری رنگ مخصوصا روی سر، بود. به هر حال این یکی رو میخوام بدم کسی درمانش کنه. خدا کنه که قبول کنه. فقط مسئله ای که هست اینه که یکی از ماهی قرمزا که کت فیشا باهاشون بودن، احساس میکنم ته دمش یکمی ریش شده!!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گلدفیش معمولی
    شماره عضویت
    12408
    دوستان لطفا راهنمایی کنین آیا این بیماری که کتفیشا دارن کلومناریس هس؟ اون کت فیش رو که از ماهی قرمزا جدا میکنم اما برای اون ماهی که میگم ته دمش یکم ریش شده چه کار کنم؟ انگار اوائل دمخورس. با بقیه یا جداگانه درمانش کنم؟ در ضمن آیا عامل بیماری کت فیشا ممکن هس که توی تانک اصلی موند باشه؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    دوستان خواهش میکنم اگه کسی آنه کمک کنه. گربه ماهیم افتاده کف آبو به زور نفس میکشه. من به آبش به اندازه ای که گفته بودین سیپروفلوکساسین اضافه کردم. چون دیدم داره میمیره گفتم شاید تاثیر داشته باشه. اگه نباید این کارو میکردم بگین که آبشو سیفون کنم. توروخدا کنمک کنین
    کت فیشم دیشب مرد. میدونید فک میکنم باید اکسیژنشو زیاد میکردم. آخه اون همش میومد بالای آب. هوای خونم گرم بود. بعد هم که دیدم افتاده و داره نفس نفس میزنه براش آنتی بیوتیک ریختم که فک میکنم همون کشتش. شاید فقط کافی بود اکسیژنشو زیاد میکردم.اون کت فیش دیگمم علائمی شبیه اونو نشون میده. میاد بالای آب و احساس میکنم که هاله ای دور چشاشو گرفته. البته علائم این خیلی ضعیف تره. این بیماری کلومناریس نیست که ماهی نفس کم میاره و چشاشم کدر میشه. راجع به اون ماهی که مرد حتی یکی ار علائم دیگه ی این بیماری که گفته شده بود ینی به وجود اومدن هاله ی خاکستری رنگ مخصوصا روی سر، بود. به هر حال این یکی رو میخوام بدم کسی درمانش کنه. خدا کنه که قبول کنه. فقط مسئله ای که هست اینه که یکی از ماهی قرمزا که کت فیشا باهاشون بودن، احساس میکنم ته دمش یکمی ریش شده!!!
    دوستان لطفا راهنمایی کنین آیا این بیماری که کتفیشا دارن کلومناریس هس؟ اون کت فیش رو که از ماهی قرمزا جدا میکنم اما برای اون ماهی که میگم ته دمش یکم ریش شده چه کار کنم؟ انگار اوائل دمخورس. با بقیه یا جداگانه درمانش کنم؟ در ضمن آیا عامل بیماری کت فیشا ممکن هس که توی تانک اصلی موند باشه؟
    با سلام:
    دوست عزیز بجای اینکه اینهمه پست بزنید مطابق گزارش بیماری ماهی یه پست میداد و یه عکس از ماهیتون هم می انداختید
    من تو اولین پستم هم نوشتم براتون که اگه بیماری گسترش پیدا نکرده باشه و امیدی باشه!!!!!!
    در ضمن آنتی بیوتیک ربطی به مردن ماهیتون نداشته بیماری کالومناریس یا دم خوره بیماری خطرناکی است که می تونه ماهی رو سریع از پا دربیاره
    من تو اون قسمت براتون هم نوشتم از مایکاپور،امنیپور یا جنرال تونیک استفاده کنید،استفاده کردید؟؟؟؟؟
    سریع از داروهایی که حاوی آکروفلاوین مثل جنرال تونیک تترا،امنیپور و باکتاپور استفاده کنید آنتی بیوتیک سیپرو هم جنراله ولی برای دمخوره نیتروفورانتوئین تخصصی تر و بهتره-درمان را برای همه ماهی هاتون استفاده کنید چون این بیماری شدیداً واگیردار و کشنده است.

خواهشاً دوست عزیز زمانیکه پست میزنید مثل تاپیک http://www.parsipet.ir/thread617.html گزارش بفرمائید.بنده که نمی دونم اکسیژن آب کمه!!!دما کمه!!!و ......؟؟؟؟
    عکس کمک بسیار شایانی در تشخیص بیماری خواهد کرد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    این گزارش دیسکس از یک هفته قبل از ورود ماهی به قرنطینه است .
    دما 29 . حدود 50 تا بچه . بچه ها به مادر نمی چسبند .از اول همگی روی بدن پدر سوار هستن . مادر غذا نمی خورد به مدت 3 روز . بدن خودش را به گیاه ها و شلنگ هوا چندین بار کوبید . ولی رنگ و روی طبیعی دارن بالهای خودش رو جمع نکرده بود.مدام صورت خودشو با شیشه اکواریوم می مالید . بالای لب دیسکس قرمز و کمی ملتحب شده بود .
    بعد از گذشت این سه روز .به مدت 2 روز
    تنها غذایی که می خورد کرم قرمز خشک شده ماهیران بود.علایم همون بود منتحی کوبش دیگر نداشت.

بعد از گذشت این دو روز علایم بر طرف شد و اشتهای شدیدی پیدا کرد همه غذایی می خورد مثل سابق و علایم به جز التهاب روی لب همگی بهتر شد.

دیشب به طور ناگهای تعادل خودش رو از دست داد که شرحش به صورت ذیل است

دیسکس ماده 3 روزی هست به خوبی و با اشتها غذا می خوره منتهی امروز دوباره ی حرکت عجیبی دیدم عکس تهیه کردم اگه مشکلی هست لطفا بگید.
    حدود یک ساعته که به طور ناگهانی دیسکس ماده همینطور که تو عکس می بینید بدنشو کج کرد( 2 روزه که شرایط ابشون ثابته )و همینطور سرعت نفس کشیدنش خیلی بالا رفت و با دیسکس نر که از بچه ها نگهداری می کنه شروع به جنگیدن کرد بعضی مواقع خودشو کاملا افقی می کرد ! الان هم با هم نمی جنگن منتحی دیسکس ماده کمی بدنشو کج گرفته و دیسکس نر نمی زاره نزدیک بچه ها بشه .نمیدونم مشکلی پیش اومده براش ؟

تو عکس بالای لب که کمی قرمز هست رو نشون کردم و همینطور حالت چشمش به نظرم یکم غیر عادی می یومد .لطفا نظرتون بگید امیدوارم این هم مربوط به علایم جفت خوردن باشه .
    http://up.parsipet.ir/uploads/1374680530121.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/1374680530132.jpg

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    1111
    شماره عضویت
    12065
    این گزارش دیسکس از یک هفته قبل از ورود ماهی به قرنطینه است .
    دما 29 . حدود 50 تا بچه . بچه ها به مادر نمی چسبند .از اول همگی روی بدن پدر سوار هستن . مادر غذا نمی خورد به مدت 3 روز . بدن خودش را به گیاه ها و شلنگ هوا چندین بار کوبید . ولی رنگ و روی طبیعی دارن بالهای خودش رو جمع نکرده بود.مدام صورت خودشو با شیشه اکواریوم می مالید . بالای لب دیسکس قرمز و کمی ملتحب شده بود .
    بعد از گذشت این سه روز .به مدت 2 روز
    تنها غذایی که می خورد کرم قرمز خشک شده ماهیران بود.علایم همون بود منتحی کوبش دیگر نداشت.

بعد از گذشت این دو روز علایم بر طرف شد و اشتهای شدیدی پیدا کرد همه غذایی می خورد مثل سابق و علایم به جز التهاب روی لب همگی بهتر شد.

دیشب به طور ناگهای تعادل خودش رو از دست داد که شرحش به صورت ذیل است

دیسکس ماده 3 روزی هست به خوبی و با اشتها غذا می خوره منتهی امروز دوباره ی حرکت عجیبی دیدم عکس تهیه کردم اگه مشکلی هست لطفا بگید.
    حدود یک ساعته که به طور ناگهانی دیسکس ماده همینطور که تو عکس می بینید بدنشو کج کرد( 2 روزه که شرایط ابشون ثابته )و همینطور سرعت نفس کشیدنش خیلی بالا رفت و با دیسکس نر که از بچه ها نگهداری می کنه شروع به جنگیدن کرد بعضی مواقع خودشو کاملا افقی می کرد ! الان هم با هم نمی جنگن منتحی دیسکس ماده کمی بدنشو کج گرفته و دیسکس نر نمی زاره نزدیک بچه ها بشه .نمیدونم مشکلی پیش اومده براش ؟

تو عکس بالای لب که کمی قرمز هست رو نشون کردم و همینطور حالت چشمش به نظرم یکم غیر عادی می یومد .لطفا نظرتون بگید امیدوارم این هم مربوط به علایم جفت خوردن باشه .
    http://up.parsipet.ir/uploads/1374680530121.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/1374680530132.jpg

صفحه 60 از 130 نخستنخست ... 10414243444546474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879110 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)