مرجع خبري رئال مادريد : رئال مادرید با سیتی کهکشانی ، آژاکس که سبکش استفاده از آکادمی است و دورتموند که سال خوشی را داشته همگروه شده تا اولین محک جدیش برای دهمین چمپیونزلیگ را در مقابل این تیمها داشته باشد . طبیعتا گروه مشکلی خواهد بود . نگاهی داریم به رقبای رئال
سیتی : این دومین شانس تیم مانچینی در چمپیونزلیگ است . پس از شروع بد در سال گذشته که از مرحله گروهی بالا نرفتند ، سیتی امسال فقط خریدهایی نظیر مایکون و رادول داشت و آدام جانسن ، یکی از ذخیره های دائمیشان از آنها جدا شد .
نقطه قوت : قوای تهاجمی بسیار بالایی دارند . قدرت بدنی توره ، هوش سیلوا ، حرکات هوایی ژکو ، تکنیک آگرو ، بالوتلی غیر قابل پیش بینی و ... باعث می شود که از نظر تهاجمی پیش بینی نباشند و از هر نظر تهدید به شمار بیایند .
نقطه ضعف : در بازیهای بزرگ فاقد شخصیت هستند . به خصوص به خاطر شخصیت مربیشان . روبرتو مانچینی در بازیهایی که حریفش بزرگ است ، تیمش را عقب می کشد . او به فاقد جاه طلبی متهم می شود و او را یک مربی تدافعی و ترسو می دانند .
آژاکس : آنها با رفتن بازیکنانی نظیر آنیتا ، لودیرو بلژیکی و ورتونگن ضعیف تر هم شده اند . تیم فرانک دی بوئر را می توان ضعیف ترین تیم گروه دانست چرا که تنها با بازیکنانی نظیر مویساندر از فنلاند و کریستین پولسن با تجربه تقویت شده است .
نقطه قوت : آنها تیمی جوان و تشنه هستند . آلدرواید یا فن در ویل بازیکنان جوان این تیم هستند و دیکس هم مدافعی بی تجربه اما آینده دار است .
بدترین ویژگی : آنها بدون ستاره هستند . سرشناس ترین بازیکنشان اریکسن دانمارکی است که یوروی فوق العاده ای داشت اما همچنان نمی توان او را یک ستاره دانست . آنها به آکادمیشان اتکا می کنند و سعی می کنند نقاط ضعف خود را با استفاده از محصولات آکادمیشان پوشش دهند . در خط هافبک اریسکن دانمارکی را دارند و سیتگتروسن ایسلندی هم توان حفظ توپ بالایی دارد .

بورسیا دورتموند : این تیم پیشرفت فوق العاده ای داشته است . دورتموند می خواهد خیلی زود به سطح اول فوتبال اروپا برسد . آنها پیشرفت خوبی در سالهای اخیر داشته اند . رئوس ، ستاره خلاقشان به تیم اضافه شده و شینجی کاگاوا راهی یونایتد شده است .
نقطه قوت : آنها کالما هماهنگ هستند . در خط دفاع ، هوملز و گوندوغان ، زوج فوق العاده ای تشکیل می دهند هر چند که در خط حمله کاواگا رفته اما جایش با گوتزه و رئوس کاملا پر شده است . باید مثلث بلاژیکوفسکی - لواندوفسکی - گروبکروتز را هم در خط حمله اضافه کرد .
نقطه ضعف : در منطقه خلاقیت دچار مشکل هستند . پس از جدایی شاهین آنها در خط هافبک مشکل دارند . گوندوغان انتظارات را برآورده نکرد و کاگاوا هم حالا رفته است .