سایت گل- مدیرعامل پرسپولیس وضعیت کنونی تیمش را بن بست دائم نمی داند و معتقد است در این شرایط نباید به اخراج ژوزه فکر کرد. رویانیان روزهای سختی را تجربه می کند. با او گفت و گویی انجام داده ایم که در ادامه می آید:
فقط باید ببریم
من اول از همه به حسين فركي و شاگردانش تبريك مي‌گويم كه يك امتياز از ما گرفتند اما از تيم بزرگ پرسپوليس انتظار داريم كه از هر بازي با برد بيرون بيايد. مساوي اصلا براي ما خوب نيست. ساختار تيم ما تكميل شده و بازيكنان از نظر روحي ـ رواني خيلي خوب شده‌اند. تيم رو به جلو حركت مي‌كند و به لطف خدا جلوي حاشيه‌ها را گرفته‌ايم. يعني اين تيم بايد در هر بازي حريف خود را شكست دهد و مساوي براي ما قابل قبول نيست. البته اين بازي بعد از داربي بود و بازيكنان هنوز خسته بودند ضمن اينكه اول قرار بود تيم با اتوبوس به اهواز برود و حتي بحث رفتن تيم با قطار هم پيش آمد و در لحظات پاياني بود كه سفر با هواپيما قطعي شد. همه اين مسائل دست به دست هم دادند و ضمن اينكه در آن سوي ميدان فولادي‌ها شرايط خوبي در جدول نداشتند و نياز به پيروزي در اين بازي داشتند به همين خاطر براي به دست آوردن امتياز خود را به آب و آتش زدند. در هر حال انتظار من از پرسپوليس اين نبود.


انتظار تخریب و حاشیه داشتیم
ما قول داده بوديم كه در 5 بازي اول ليگ هر نتيجه‌اي كه به دست آمد بپذيريم، اما از بازي داربي به كادر فني گفتيم كه از اين به بعد بايد ببريد. اين حق مانوئل بود كه تا هفته ششم به او فرصت دهيم تا تيم را بشناسد. البته در دو هفته اخير باخت نداشته‌ايم اما مساوي هم براي ما خوب نيست. پرسپوليس تيم بزرگي است و به همان ميزان كه حاشيه‌هاي اين تيم زياد است، جمع كردن آن هم سخت است. بازيكنان بزرگي كه در پرسپوليس هستند بقيه را مي‌ترسانند و يك سري افراد دوست دارند با حاشيه و هجوم و تخريب اين بازيكنان براي خودشان موقعيت‌هايي ايجاد كنند. طبيعي است كه چنين حاشيه‌هايي براي پرسپوليس درست شود. با اين بازيكنان بزرگي كه در اختيار داريم انتظار تخريب و حاشيه‌سازي را داشتيم و اين مسائل طبيعي است.
مغزم سوت می کشد
بعضي‌ها كه از خريد اين بازيكنان توسط پرسپوليس ناراحتند و يا از تيم و از باشگاه ناراضي‌اند، دست به اين كارها مي‌زنند. براي ما زياد دور از ذهن نبود. قبلا هم گفته بودم كه چه كساني اين تخريب‌ها را انجام مي‌دهند. فقط مي‌خواهم به هواداران بگويم كه بدانند مشكلاتي كه براي ما ايجاد مي‌شود، خيلي سنگين است و حتي بخشي از آن‌ها غير متعارف است. من خودم تا به امروز چيزهايي را ديده‌ام كه براي خودم بي‌نظير بود و تا حالا در عمرم نديده بودم. مغزم از اين حاشيه‌هايي كه براي ما ايجاد شده سوت مي‌كشد.
کادرفنی رقیب بازیکنمان را به کما برد
ـ ارزش بازيكنان بزرگ پرسپوليس به هيچ وجه اين نتايج نيست كسي نمي‌تواند منكر شود كه بزرگ‌ترين بازيكنان ايران در پرسپوليس حضور دارند اما اينكه چرا پرسپوليس هنوز نتوانسته نتايج مورد انتظار را به دست بياورد به خاطر حمله‌ها و هجوم‌هايي است كه به تيم ما مي‌شود. بين بازيكنان ما اختلاف مي‌اندازند و قصد تضعيف ما را دارند. اينكه كادر فني تيم مقابل به يكي از بازيكنان ما بگويد چرا نيمكت‌نشين شده‌اي، تو بايد در همه بازي‌ها به عنوان بازيكن ثابت به ميدان بروي، چيزي است كه روحيه بازيكن ما را خراب مي‌كند. آن بازيكن پس از شنيدن اين صحبت 48 ساعت در كما بود. يا از طرف ديگر كميته انضباطي تا هواداران ما تكان مي‌خورند، آن‌ها را محروم مي‌كند. واقعا چرا مي‌خواهند با ما برخورد كنند؟ چرا بايد به تيم من جفا شود؟ همه اين‌ها هجمه‌هايي است كه عليه پرسپوليس صورت مي‌گيرد. من دشمني توهمي ندارم و از روي توهم صحبت نمي‌كنم. به عنوان يك پليس چيزهايي را ديدم كه نمي‌توانم بازگو كنم.
عدم نتیجه گیری طبیعی است
ـ ما اگر ژوزه را به پرسپوليس آورديم بر اساس نظرسنجي هواداران بود. من خيلي براي نظر هواداران احترام قائل بودم و دوست داشتم همان كسي كه آن‌ها مي‌خواهند سرمربي شود. از بين متسو، ژوزه و يك مربي ايراني، ژوزه راي بيشتري آورد. مي‌دانم كه هواداران دوست ندارند كه خودم مربي را انتخاب كنم. وقتي در آغاز كارم به پرسپوليس آمدم، همه گفتند دنيزلي را به پرسپوليس بياوريد. من هم با وجود مشكلاتي كه داشت، رفتم و اين مربي را به پرسپوليس آوردم. در ابتداي فصل هم به خواست هواداران اين انتخاب را انجام دادم. حالا درست نيست كه پاي اين انتخاب نايستم. افتخار من اين است كه روزي ببينم يكي از مربيان جوان ايراني پرسپوليس با اين تيم قهرمان ليگ مي‌شود. اگر من تا آن زمان زنده بودم سعي مي‌كنم اين كار را انجام دهم. اما اين موضوع نياز به برنامه‌ريزي دارد. هواداران ما وقتي باور كنند كه يك خدمتگزار ناچيز در حال تلاش براي تيم‌شان است مي‌پذيرند و حمايتش مي‌كنند. ما بايد به خودمان ايمان داشته باشيم. ما مجبور بوديم به خاطر عملكرد تيم در فصل گذشته تحولاتي ايجاد كنيم به همين خاطر مربي بزرگ و بازيكنان بزرگي به پرسپوليس آورديم تا به نوعي بتوانيم فصل قبل را جبران كنيم. اما مثل اينكه اين اتفاق به مذاق بعضي‌ها خوش نيامده است. با اين حال ما تلاش مي‌كنيم انضباط تيمي را حفظ كنيم. به نظر من ژوزه جايگاه و شرايط تيم را شناخته است. البته عدم نتيجه‌گيري در بازي‌هاي ابتدايي تا حدي طبيعي بود به هر حال 70 درصد تيم ما تغيير كرده اما من كاملا اميدوارم كه با اين بازيكنان و با اين مربي به بهترين نتايج در ادامه فصل برسيم.
برکناری ژوزه بی عقلی است
ما نبايد كادر فني را تغيير دهيم چرا كه حركت‌مان رو به جلو است. مربي ما دير به تيم اضافه شده هرچند كه ما تمام تلاش‌مان را براي آمدن دنيزلي كرديم و زمان به همين خاطر از دست رفت. اما به جاي دنيزلي يك مربي بزرگ آورديم. حالا اين بي‌انصافي و بي‌عقلي است كه پس از هفت هفته اين مربي بزرگ را بركنار كنيم. جايگاه مربي‌گري ژوزه خيلي بالاتر از اين‌ حرف‌هاست. او در رنكينگ جهاني مربيان دنيا، در رتبه 100 قرار دارد. در حالي كه ساير مربيان خارجي كه در ليگ ايران هستند، در رتبه‌هاي 400 و 500 هستند. ما انتخاب‌مان درست بوده، هم مربي و هم بازيكن خوب آورديم اما زمان نداشتيم. ضمن اينكه يكي ديگر از مشكلات ما اين است كه تحمل نداريم.
فرصت قهرمانی از دست نرفته
بايد اين تيم را اصلا ح كنيم و با صبر و تحمل به سمت پيروزي پيش برويم. اين راه موفقيت است. پرسپوليس تيم بزرگي است و حاشيه‌هايش هم به همان ا ندازه بزرگ است. ما بايد ساختاري بسازيم كه بي‌نظير باشد و من آمده‌ام كه در پرسپوليس انقلاب كنم. در سال آينده مردم نتايج اين كارها را خواهند ديد. ما بايد ريسك مي‌كرديم به همين خاطر بزرگ‌ترين بازيكنان و مربي را به تيم آورديم. پس الان بايد صبر كنيم. ژوزه در 12 سال بيش از 20 جام به دست آورده، امسال نياز داشتيم كه يك تيم قوي داشته باشيم تا بتوانيم سال آينده روي آن سازندگي و جوان‌گرايي انجام دهيم و يك باشگاه قدرتمند و يك تيم درجه يك بسازيم. ما در فصل گذشته هم از 7 بازي 6 امتياز داشتيم و حتي مي‌توانستيم قهرمان شويم. امسال هم شرايط اين گونه است. زمان زيادي تا پايان فصل باقي مانده و ما هنوز فرصت قهرماني را از دست نداده‌ايم.