کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی , یه زمانی گربه , شاید در آینده سگ
    شماره عضویت
    12655
    یه بار با پنجه دستم میزدم تو آب بعدش میپاشیدم رو تنش اصن توجه نمیکرد
    بعدشم که دیدم کاری نمیکنه با سشوار از دور میزدم بهش که خشک بشه .اونم خیلی میترسید
    بذارمش تو ظرف آب خودش بازی میکنه یا همون اسپری کنم بهتره!!
    بابت جواباتونم ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_lovely نمایش پست ها
    یه بار با پنجه دستم میزدم تو آب بعدش میپاشیدم رو تنش اصن توجه نمیکرد
    بعدشم که دیدم کاری نمیکنه با سشوار از دور میزدم بهش که خشک بشه .اونم خیلی میترسید
    بذارمش تو ظرف آب خودش بازی میکنه یا همون اسپری کنم بهتره!!
    بابت جواباتونم ممنون

سلام

اول براش کف قفس یه ظرف آب بذارید ، اگه خودش تمایل به آبتنی کردن نشون داد و خودشو شست که هیچی ولی اگه تمایلی نشون نداد با یک اسپری نه با پنجه ی دست آب رو روی تنش اسپری کنید و مراقب باشید که آب رو به داخل بینیش اسپری نکنید و در حدی که بدنش خیس بشه کافیه . در ضمن آبی که ازش استفاده میکنید نه باید سرد باشه و نه خیلی گرم و باید ولرم باشه و برای خشک کردنش هم نیاز به استفاده از سشوار نیست و باید زمان مناسبی رو برای حمام کردن طوطی انتخاب کنید تا خودش وقت کافی برای خشک کردنش داشته باشه که معمولا این زمان در نزدیکی ظهر هستش تا پرنده بتونه تا شب خودشو کاملا تمیز و خشک کنه.

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/ملنگو
    شماره عضویت
    12632
    سلام

دو تا سوال داشتم:
    پرریزی زمان خاصی داره؟مثلا در فصل خاصی صورت میگیره یا به سن بستگی داره؟در مورد عروس به چه شکلی هست؟
    اینکه پرهای پرنده رو میزنیم این پرها بعدا رشد میکنن؟!

با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط grey_89 نمایش پست ها
    سلام

دو تا سوال داشتم:
    پرریزی زمان خاصی داره؟مثلا در فصل خاصی صورت میگیره یا به سن بستگی داره؟در مورد عروس به چه شکلی هست؟
    اینکه پرهای پرنده رو میزنیم این پرها بعدا رشد میکنن؟!

با تشکر

سلام

بله زمان خاصی داره و معمولا از سن 5 یا 6 ماهگی آغاز میشه و بطور طبیعی ممکنه تا 2 ماه طول بکشه و اغلب این شرایط با گرمتر شدن هوا تشدید میشه و در فصل تابستان و اوایل پاییز خیلی رایجه. البته تغذیه ی عروس با غذاهایی که دارای طبعی گرم هستن در زودتر شروع شدن این دوره نقش موثری داره و شکل این پرریزی در عروس معمولا به اینصورته که به تدریج پرها از دم و سپس شاهپرها و در آخر پرهای سر شروع به ریختن میکنن .
    و در مورد کوتاه کردن پرها باید خدمتتون عرض کنم که پرها پس از کوتاه شدن دوباره رشد میکنن .

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/ملنگو
    شماره عضویت
    12632
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام

بله زمان خاصی داره و معمولا از سن 5 یا 6 ماهگی آغاز میشه و بطور طبیعی ممکنه تا 2 ماه طول بکشه و اغلب این شرایط با گرمتر شدن هوا تشدید میشه و در فصل تابستان و اوایل پاییز خیلی رایجه. البته تغذیه ی عروس با غذاهایی که دارای طبعی گرم هستن در زودتر شروع شدن این دوره نقش موثری داره و شکل این پرریزی در عروس معمولا به اینصورته که به تدریج پرها از دم و سپس شاهپرها و در آخر پرهای سر شروع به ریختن میکنن .
    و در مورد کوتاه کردن پرها باید خدمتتون عرض کنم که پرها پس از کوتاه شدن دوباره رشد میکنن .

موفق باشید
    خیلی ممنون از توضیحات خوبتون
    دوران پرریزی مراقبت خاصی نیاز داره؟در نوع غذاشون تغییری ایجاد کنیم؟
    دونه های سفید که مثل نمک روی عروس هستن اینا هم به پرریزی مربوط میشه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام

موفق باشید
    البته اصلاح کنم که بعداز ریختن پرهای قیچی خورده مجدد پرها رشد میکنن وگرنه پرقیچی خورده رشد نمیکنه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    البته اصلاح کنم که بعداز ریختن پرهای قیچی خورده مجدد پرها رشد میکنن وگرنه پرقیچی خورده رشد نمیکنه.

سلام

ممنونم آقای اسکندری و عذر خواهی میکنم اگه منظورم رو بد منتقل کردم.

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    خیلی ممنون از توضیحات خوبتون
    دوران پرریزی مراقبت خاصی نیاز داره؟در نوع غذاشون تغییری ایجاد کنیم؟
    دونه های سفید که مثل نمک روی عروس هستن اینا هم به پرریزی مربوط میشه؟

خواهش میکنم.
    شما در دوران پرریزی به جز فراهم کردن شرایط دمایی و تغذیه ای کار خاصی نمیتونید انجام بدید و در این دوره مصرف مواد غذایی با طبع گرم رو باید کاهش بدید و از دارو های تقویتی یا همون مولتی ویتامین پرندگان و مواد سرشار از کلسیم مثل کلم بروکلی و کف دریا و یا قطره ی کلسیم (در کنار نور خورشید برای مدت 15 دقیقه اثزر بهتری داره) استفاده کنید.
    دونه های سفید یا اصطلاحا شوره هم در همه ی طوطی ها وجود داره و فقط مقدارش متفاوته و مختص دوره ی پرریزی هم نیست و تنها میشه با حمام های مرتب و مناسب مقدار اون رو کاهش داد.

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/ملنگو
    شماره عضویت
    12632
    خواهش میکنم.
    شما در دوران پرریزی به جز فراهم کردن شرایط دمایی و تغذیه ای کار خاصی نمیتونید انجام بدید و در این دوره مصرف مواد غذایی با طبع گرم رو باید کاهش بدید و از دارو های تقویتی یا همون مولتی ویتامین پرندگان و مواد سرشار از کلسیم مثل کلم بروکلی و کف دریا و یا قطره ی کلسیم (در کنار نور خورشید برای مدت 15 دقیقه اثزر بهتری داره) استفاده کنید.
    دونه های سفید یا اصطلاحا شوره هم در همه ی طوطی ها وجود داره و فقط مقدارش متفاوته و مختص دوره ی پرریزی هم نیست و تنها میشه با حمام های مرتب و مناسب مقدار اون رو کاهش داد.

موفق باشید
    ببخشید من زیاد سوال میکنم..............شرایط دمایی منظورتون اینه که گرمتر باشه؟ دمای مناسب برای اون محلی که عروس بیشتر مواقع توش هست چقدر باشه؟
    غیر از کلم بروکلی(خیلی سخت پیدا میشه اینجا!) چه موادی کلسیم دارن؟
    کلسیم و مولتی ویتامین قبلا میخواستم برای کاسکو و مرغ عشق هام بگیرم ولی تقلبی بودن! تابرنیل بود ولی بسته بندیش با اون چیزی که توی سایت ها دیدم کلی فرق داشت راهنمای مصرف هم نداشت منم نگرفتم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    ببخشید من زیاد سوال میکنم..............شرایط دمایی منظورتون اینه که گرمتر باشه؟ دمای مناسب برای اون محلی که عروس بیشتر مواقع توش هست چقدر باشه؟
    غیر از کلم بروکلی(خیلی سخت پیدا میشه اینجا!) چه موادی کلسیم دارن؟
    کلسیم و مولتی ویتامین قبلا میخواستم برای کاسکو و مرغ عشق هام بگیرم ولی تقلبی بودن! تابرنیل بود ولی بسته بندیش با اون چیزی که توی سایت ها دیدم کلی فرق داشت راهنمای مصرف هم نداشت منم نگرفتم.

خواهش میکنم هر چقدر سوال داشتید بپرسید و هیچ مشکلی نداره
    در شرایط عادی محل نگهداری عروس باید دمای بین 24 تا 30درجه داشته باشه ، اما در دوران پرریزی بهتره که این دما به حدود 30 تا 35 درجه برسه چون روند پرریزی رو تسریع میکنه .
    علاوه بر کلم بروکلی میتونید از کاهو - اسفناج و جعفری و برگ چغندر و گشنیز ، نه صرفا برای تامین کلسیم بلکه سایر ویتامین ها استفاده کنید و همچنین از میوه هایی مثل موز - هلو و گیلاس البته قبلش هسته رو خارج کنید .
    در مورد قطره ها هم باید بگم که کمک زیادی در این دوره به حفظ سلامتی طوطی و گذر سریعتر از این دوره میکنن و بهتره که تهیه اش کنید.

موفق باشید

صفحه 509 از 1915 نخستنخست ... 940945949049149249349449549649749849950050150250350450550650750850951051151251351451551651751851952052152252352452552652752855960910091509 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)