فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  31
لایک لایک:  2
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: حیوانات شهری هم حق زندگی کردن دارند/ وبلاگ میهمان

 1. #1
  تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2499
  میانگین پست در روز
  4.50
  نوشته ها
  7,193

  حیوانات شهری هم حق زندگی کردن دارند/ وبلاگ میهمان  دیده بان حقوق حیوانات
  / کیانا گ.: با اینکه در دین اسلام قوانین و دستورهای جامع ، دقیق و مفصلی در زمینه حقوق حیوانات بیان شده است که نسبت به ادیان دیگر در نوع خود بی‌سابقه‌اند ولی متاسفانه درحال حاضر در کشور اسلامی مان که با افتخار خود را یکی از بزرگترین کشورهای مسلمان نشین آن هم از فرقه شیعه در دنیا می دانیم کمترین توجهی به حقوق حیوانات، این مخلوقات زیبای خداوند نمی شود.

  آیا این سوال برای تک تک ایرانیان مسلمان پیش نمی آید که با وجود این همه احادیث و سفارش های ائمه و پیامبران درخصوص احترام گذاشتن و آزار نرساندن به حیوانات، چرا باید هیچ گونه قانون تصویب شده ای دراین خصوص نداشته باشیم که بتوان از طریق آن ازحقوق از دست رفته این بی دفاعان ، دفاع کرد. متاسفانه در شرایط کنونی ایران، هم ،مردم و هم ،سیستم حکومتی نسبت به ارزش نهادن و حمایت کردن حیوانات کوتاهی و گاه پا را از گلیم خود درازتر می کنند. ما اگر خود را به عنوان اشرف مخلوقات پروردگار بحساب می آوریم این تنها بدین معناست که باید بعنوان یک موجود قدرتمند از موجودات ضعیف تر از خود حمایت و حتی تا جایی که می توانیم برای رفاه و آسایش آنها تلاش کنیم. نه اینکه از این قدرت خود سوء استفاده کنیم و بی دلیل و بدون هیچ گونه جرمی آنها را از سر راه زندگی خود برداریم بدون آنکه به این نکته مهم توجه کنیم که آنها را نیز خالق بزرگ و قدرتمندی که خالق ما انسانها نیز می باشد ، خلق کرده است.

  اوست که برای تک تک مخلوقاتش تصمیم می گیرد که آنها را چه زمان بدنیا آورد و یا از دنیا ببرد. وقتی نهادهایی چون شهرداری ، با افتخار از معدوم کردن صدها سگ بی گناه فقط به جرم اینکه آواره بودن و راه رفتن روی زمین خدا سخن می گوید و مغرورانه از اتلاف هزاران موش که بجای اینکه از آنها بخاطر خوردن بیش از نیمی از زباله های شهری مان و جلوگیری از انتشار آلودگی و میکروب ها در سراسر شهر تشکر کند، آنها را با حلیه و مکر با غذاهای آغشته به سم می کشند ،باز هم به این نکته بسیار مهم توجه نمی کنند که بیماری طاعون صدها سال است که در کل کرده زمین ریشه کن شده است و اگر موش ها برای حیات کره زمین مفید نبودند هیچ گاه آن عالم یکتا آنها را خلق نمی کرد، آنها نیز می خواهند زندگی کنند و خداوند به آنها نیز حق زیستن داده و ما چگونه به خود اجازه می دهیم در کار خداوند دخالت کنیم و حتی این کشتارها را با افتخار به همه اعلام کنیم. بقول سعدی شیرین سخن ،
  میازار موری که دانه کش است / که جان دارد و جان شیرین خوش است. همانطور که ما انسانها برای جان خود و عزیزانمان ارزش و احترام قائل هستیم، حیوانات نیز جان خود را دوست دارند و از کشته شدن همنوعان خویش اندهناک و گاه افسرده و دق مرگ می شوند.چرا باید شاهد این باشیم که عده ای اندک از مردم حیوان ستیز مان از قدرت بالای رسانه ملی ، روزنامه ها و مجله های پرتیرا‍ژ علیه گربه های ملوس و زیبای شهری سوء استفاده می کنند و تنها به دلیل اینکه آنها از این حیوانات متنفر هستند، به آنها توهین و هرگونه انگ و حرف نادرستی را در مورد آنها به مردم منتقل می کنند. آیا این یک نوع دخالت آشکار و توهین آمیز به خداوند نمی باشد. آنها با این اقدامات خود علیه حیوانات و بد جلوه دادن انها به مردم عام، بطور آشکار دست به گناهان بزرگی می زنند که همه ی این اعمال بد انها در روز قیامت باید پاسخ داده شود.
  امام باقر علیه السلام می‌فرمود:«هر کس بی‌جهت گنجشکی را بکشد، در روز قیامت، گنجشک می‌گوید:«خدایا، از این شخص بپرس که چرا مرا کشت؟»
  از زمانی که مرکز نظارت همگانی شهرداری تهران و سایر شهرستان ها ، مسئولیت کشتن حیوانات شهری را بعهده گرفتند، دوستداران حیوانات به هر شکلی ، حضوری، تلفنی و کتبی راه کارهایی را بجای کشتن این حیوانات بی دفاع ارایه دادند و می دهند و هر بار قول هایی در این مورد از طرف آنها داده می شود ولی تابحال هیچ گونه اقدام مثبتی از آن نهاد در این مورد صورت نگرفته است. آیا این سرزمین تنها برای زیستن انسانها بوجود امده است یا اینکه مثل هر تکه زمین دیگری در دنیا همه ی موجودات زنده در آن بطور مسالمت آمیز و در کنار هم باید زنندگی کنند.
  در اینجا چندین راهکار در مورد کنترل جمعیت حیواناتی نظیر موش، گربه و سگ که هم مردم ایران و هم دولت آنها را مزاحم و دشمن خود می دانند از سوی دوستداران حیوانات ارایه می شود:
  ۱- زنده گیری سگهای آواره توسط ماموران شهرداری و دوستدران حیوانات و عقیم کردن سگهای ماده. همه ی سگها، بیمار نیستند و بقول عام ،هار نمی باشند. همانطور که کارشناسان محترم درخصوص بیماری هاری اطلاع دارند، سگ هار ، بعد از گذراندن روزهای سخت و زجرآوری به طرز دردناکی می میرد و بسیار از نزدیک شدن به انساها می ترسد . پس چرا باید بدون هیچ گونه تشخیص بیماری خاصی در سگها، اقدام به کشتن سگهای سالم و بدون خطر کرد. در بسیاری از موارد دیده شده که ماموران شهرداری و یا افرادی که در قبال کشتن هر سگ مبلغ جزئی از شهرداری منطقه دریافت می کنند، سگها را به اشکال غیر اخلاقی می کشند. بطور مثال مستقیم سگ را نمی کشند ، بلکه گلوله به قسمتی از بدن حیوان اصابت می کند و سگ نگون بخت را به حال خود رها می کنند تا با زجر و شکنجه فراوان همراه با خونریزی شدید بمیرد.

  ۲- زنده گیری گربه های شهری باز هم توسط ماموران شهرداری و استفاده ازنیروهای کمکی دوستداران حیوانات و دامپزشکان محترم برای عقیم سازی انها.

  ۳- مسدود کردن راه ها و سوراخ های گوشه و کنار شهر برای جلوگیری از ورود موش ها در انظار عمومی و نیز رعایت بهداشت محیط زندگی خود به طریقی که زباله های خود را درون جوی ها و این گوشه و کنار شهر پرتاب نکنیم تا موش ها با خوردن آن زباله ها در آن ناحیه جمعیتشان زیاد نشود.
  راهکارهای زیادی در این باره وجود دارد ، که هم به نفع حیوانات می باشد و هم ترویج فرهنگ خشونت وکشتن حیوانات در جامعه این گونه در بین مردم باب نمی شود. متاسفانه بجای انکه درمراکز آموزشی به فرزندان این مرزو بوم اموخته شود که با حیوانات با محبت و مهر رفتار کنندف آنها را تا حد ممکن از حیوانات می ترسانند و انها را برابر با انتقال بیماری و عامل میکروب معرفی می کنند. کودکان نیز که آماده پذیرفتن هرگونه حرف درست و نادرستی هستند، از همان دوران کودکی شان حیوانات را مزاحم و دشمن خود می دانند و این گونه است که در هر محله و منطقه ای از شهرها شاهد سنگ پرتاب کردن و کتک زدن و کشتن حیوانات بدست انها و یا بزرگ ترهایشان هستیم. حیواناتی که همیشه این سوال را از ما می پرسند به چه گناه و جرمی اینگونه خشونت آمیز با من رفتار می کنید ؟ مگر نه اینکه ما نیز جزئی از ساکنان این زمین هسیم پس ما هم همانند شما حق زندگی کردن را داریم.به امید روزی که انسانها برای همیشه خودخواهی خود را در قبال موجودات ضعیف تر از خود کنار بگذارند و انگاه بدون شک، دنیایی خواهیم داشت بدون هرگونه جنگ و خونریزی و کشتار.
  http://arw.ir/?p=33175
  منبع: حیات وحش و حقوق حیوانات
  ویرایش توسط RAMIN : 27th August 2012 در ساعت 10:59 AM

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​ 2. #2
  کاربر فعال big_boss آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مصطفی
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات ، کامپیوتر ، برنامه نویسی ، گرافیک ، سینما و با
  تخصص
  برنامه نویس
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  شماره عضویت
  3375
  میانگین پست در روز
  0.28
  نوشته ها
  433
  تفاوت احترام به حقوق حیوانات از تصاویر پیداست  و

  پشت این ماسک چیزی بیش از گوشت و پوست است، پشت این ماسک ایده وجود دارد و ایده ها ضد گلوله اند

 3. #3

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  برای خودمون متاسفم به نظرمن اینا هم فرقی با چینی ها ندارن


 4. #4
  کاربر میهن پت liar آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  حسام
  محل سکونت
  زنجان
  علایق
  حیوانات. مطالعه.اینترنت
  تخصص
  دانشجو
  حیوان خانگی
  ماهیان زینتی
  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  شماره عضویت
  424
  میانگین پست در روز
  0.67
  نوشته ها
  1,248
  نقل قول نوشته اصلی توسط Melika نمایش پست ها
  برای خودمون متاسفم به نظرمن اینا هم فرقی با چینی ها ندارن
  چرا فرق داره اونا می خورنشون اینا نمیخورن ولی واسه حیوانات فرقی نداره

 5. #5
  کاربر ارزشمند
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  41
  میانگین پست در روز
  1.11
  نوشته ها
  2,222
  چه افتخاراتی!!! :|

 6. #6
  کاربر فعال نازنین-م آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  نازنین
  محل سکونت
  تهران
  تخصص
  هنرجوی سوم گرافیگ
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  2278
  میانگین پست در روز
  0.29
  نوشته ها
  476
  ای بابا...

 7. #7
  کاربر عادی pulad آواتار ها
  محل سکونت
  مشهد
  علایق
  حیوانات - کامپیوتر
  تخصص
  کامپیوتر
  حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  26
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  خوبه مارو مطلع کردن!
  حالا باید بهش افتخار کنیم!؟!؟!؟!؟!؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 25th January 2014, 06:30 PM
 2. سایتهای فروش حیوانات؛ حیوان دوست یا پول دوست؟!/ وبلاگ میهمان
  توسط farspet در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 15
  آخرين نوشته: 5th August 2013, 04:42 PM
 3. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 24th June 2013, 04:20 PM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 16th August 2012, 09:27 AM
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd May 2011, 04:44 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید