کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط online1991_sh2 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک جفت مرغ عشق از یکی از دوستانم گرفتم که اون موقع یک ماه و 20 روزشون بود که الان تقریبا میشه 2 ماه و 10 روزشون.
    اول که گرفته بودمشون اصلا دعوا نمی کردن و همدیگرم خوب تیمار میکردن و به هم نوک میدادن...
    ولی مدتیه که بعضی وقتا با هم دعواشون میشه! و متوجه شدم پر های مرغ عشق نر در این زدو خورد ها کنده میشه...
    مثلا مرغ عشق ماده میره توی لونه ولی نمیزاره نره بره تو و میزندش و بیرونش میکنه... ولی جولوی در لونه میشینه و میزاره نر از بیرون بهش غذا بده بهش و تیمارش کنه...
    البته لازم میدونم بگم که 3 4 روز پیش برا اولین بار رفت تو لونه!
    یا بعضی وقت ها که مرغ عشق نر میخواد به ماده غذا بده ماده میزندش ولی بعضی وقتا هم میزاره نوک بگیرن و غذا رو میگیره...
    و یا وقتی براشون میوه و سبزی میزارم سر ظرف با هم دعواشون میشه...
    نمیدونم این رفتارها طبیعی هستن یا نه!؟ ممکنه چون هنوز کاملا بالغ نشدن این طور باشه!؟
    سلام
    پرنده های شما برای جوجه کشی جوان هستند و فعلن لونه ذو بردارید
    دعواهاشون تا حد زیادی طبیعیه وقتی میوه میذارید بیشتر بذارید و دوجا ی قفس بذارید تا دعوا نکنند

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط online1991_sh2 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک جفت مرغ عشق از یکی از دوستانم گرفتم که اون موقع یک ماه و 20 روزشون بود که الان تقریبا میشه 2 ماه و 10 روزشون.
    اول که گرفته بودمشون اصلا دعوا نمی کردن و همدیگرم خوب تیمار میکردن و به هم نوک میدادن...
    ولی مدتیه که بعضی وقتا با هم دعواشون میشه! و متوجه شدم پر های مرغ عشق نر در این زدو خورد ها کنده میشه...
    مثلا مرغ عشق ماده میره توی لونه ولی نمیزاره نره بره تو و میزندش و بیرونش میکنه... ولی جولوی در لونه میشینه و میزاره نر از بیرون بهش غذا بده بهش و تیمارش کنه...
    البته لازم میدونم بگم که 3 4 روز پیش برا اولین بار رفت تو لونه!
    یا بعضی وقت ها که مرغ عشق نر میخواد به ماده غذا بده ماده میزندش ولی بعضی وقتا هم میزاره نوک بگیرن و غذا رو میگیره...
    و یا وقتی براشون میوه و سبزی میزارم سر ظرف با هم دعواشون میشه...
    نمیدونم این رفتارها طبیعی هستن یا نه!؟ ممکنه چون هنوز کاملا بالغ نشدن این طور باشه!؟
    سلام.این ها جوجه هستن و لونه برای چی گذاشتید؟لطفا ازشون عکس بگذارید.لونه گذاری باعث تحریک یکی شده و این باعث میشه که به دیگری برای جفت شدن و تکثیر فشار بیاره.اگر عصبی بشن حتی توانایی کشتن همدیگرو هم دارن.

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    سلام . جناب اسکندری مرغ عشقی که درباره اش قبلا با شما صحبت کردم الان اون پینه هایی که روی پاهایش ایجاد شده بود و باعث افتادن ناخن هایش شده بود خیلی کمتر شده تعدادی از شاهپرهایش هم درآمده اما نوکش کاملا کج شده نوک بالا به سمت راست رفته و نوک پایین سمت چپ. در غذا خوردن مشکل پیدا کرده . کاری میشود انجام داد؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    سلام . جناب اسکندری مرغ عشقی که درباره اش قبلا با شما صحبت کردم الان اون پینه هایی که روی پاهایش ایجاد شده بود و باعث افتادن ناخن هایش شده بود خیلی کمتر شده تعدادی از شاهپرهایش هم درآمده اما نوکش کاملا کج شده نوک بالا به سمت راست رفته و نوک پایین سمت چپ. در غذا خوردن مشکل پیدا کرده . کاری میشود انجام داد؟
    سلام.نه متاسفانه کاری نمیشه کرد.این نقص ژنتیکی هست و باعث انحراف استخوان ها و نوک و ناخن ها میشه.سنگ کف دریا داره؟مکملی هم بهش میدید؟

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    فکر نمی کنم بتونه کف دریا بخورد در زمانیکه ناخن هایش افتاده بود چند روز کلسیم دادم که الان ناخنهای خیلی ظریفی رشد کرده.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط *پویش نمایش پست ها
    فکر نمی کنم بتونه کف دریا بخورد در زمانیکه ناخن هایش افتاده بود چند روز کلسیم دادم که الان ناخنهای خیلی ظریفی رشد کرده.
    براش قرار بدید ضرر نداره.مصرف کلسیمش رو هم ادامه ندید.باعث کج شدن و انحراف منقارش شده احتمالا.در هرحال ممنون بابت نگهداریش.این پرنده بیمار و ناقص هست و تا همین جا هم که رسیده از زحمات شما بوده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    من چندسال پیش همچین جوجه هایی داشتم 4تا بودن که نوکون خیلی کچ بود که قبل دون خور شدن مردن اما یکیشون نوکش کمی بهتر بود که اون زنده موند
    اگه دون خور بشه میشه نگهش داشت
    اگر پدر مادرش غذاش میدن بهتره جداش کنید و خودتون غذاش بدید چون نوکش کجه نمیتونن خوب غذارو دهنش بریزن

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    براش قرار بدید ضرر نداره.مصرف کلسیمش رو هم ادامه ندید.باعث کج شدن و انحراف منقارش شده احتمالا.در هرحال ممنون بابت نگهداریش.این پرنده بیمار و ناقص هست و تا همین جا هم که رسیده از زحمات شما بوده.
    خواهش می کنم. 4-5 روز بیشتر کلسیم ندادم و همان موقع هم منقارش کج شده بود . قبلش هم آنتی بیوتیک داده بودم.

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    من چندسال پیش همچین جوجه هایی داشتم 4تا بودن که نوکون خیلی کچ بود که قبل دون خور شدن مردن اما یکیشون نوکش کمی بهتر بود که اون زنده موند
    اگه دون خور بشه میشه نگهش داشت
    اگر پدر مادرش غذاش میدن بهتره جداش کنید و خودتون غذاش بدید چون نوکش کجه نمیتونن خوب غذارو دهنش بریزن
    ممنون از راهنمایی تان اما این پرنده تقریبا یکسال سن دارد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق، عروس هلندی
    شماره عضویت
    15515
    ازتون ممنونم آقای اسکندری من قفس رو همینجوری با وسایلش گرفته بودم لانه هم روش بود برای همین بر نداشتم...
    فکر کنم جوابی که به minanasab دادین بخشی از مشکل من هم بوده! من تو این مدت براشون در کنار ارزن هفت دانه هم گذاشته بودم!
    میشه بهم بگیم چه چیز هایی محرک هستند؟
    واینکه بهشون تخم مرغ بدم یا نه!؟ و فاصله ی هر بار دادن دانه های به غیر از ارزن چقدر باید باشه؟ (همینطور تخم مرغ و سایر چیز ها مثل میوه ها و سبزیجات)

صفحه 243 از 475 نخستنخست ... 143193224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262293343 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)