فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,442
لایک لایک:  1,082
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 86 از 104 نخستنخست ... 3676848586878896 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 851 به 860 از 1033

موضوع: پرسش و پاسخ درباره ی نگهداری همستر

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    فیلم،موزیک،کتاب و همستر کوچولوم
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.83
    راستی برای تمیز کردنش مبادا حمامش بدین.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    سحر.خ
    حیوان خانگی
    hamster
    شماره عضویت
    11286
    میانگین پست در روز
    0.06
    نه این یکی الان هیچ مشکلی نداره خیلیم حالش خوبه فقط همون خارش. توی گلخونه ی خونمون بازی میکنه یه گلدونم هست که روش میره. وقتی بیداره زیاد خارش نداره ولی تا شب چندین بار خودشو میخارونه. نظرتون در مورده این که حمومش کنم چیه؟البته خوب صبحا تو آکوایومش میخوابه که مطمعنم پوشالش مشکلی نداره. با تشکر

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    سحر.خ
    حیوان خانگی
    hamster
    شماره عضویت
    11286
    میانگین پست در روز
    0.06
    چشم حمومش نمیدم. زیر پای چپ کنار مخرجش یه کم موش کمتر از بقه جاهاست. البته نمیدونم غیر طبیعیه یا نه و پوست اون قسمت سرخم نیست.فکر میکنید انگله؟ اگه آره چیکار کنم؟ اگر لازمه عکسشو بفرستم فقط نگید ببرمش پیش دامپزشک که متاسفانه دسترسی ندارم.ممنون میشم کمکم کنید.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    سحر.خ
    حیوان خانگی
    hamster
    شماره عضویت
    11286
    میانگین پست در روز
    0.06
    خیلی نگران شدم لطفا جواب بدین. راهنمایی کنید چه کار کنم؟ دارویی هست که بدنشو باهاش ضدعفونی کنم؟

کاربر میهن پت maryamjoon آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مريم خانوم
    علایق
    فقط و فقط حیوانات
    تخصص
    اینترنت
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    12273
    میانگین پست در روز
    0.23
    همستر من هم قسمت مخرجش کم مو هست هیچ نگرانی نداره
    خرگوش میخوااااااااااااام
    برای واگذاری داشتید به من اطلاع دهید ممنون میشم

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    فیلم،موزیک،کتاب و همستر کوچولوم
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.83
    احتمال اینکه همسترتون انگل خارجی گرفته باشه-از خاکی که باهاش بازی میکنه-کمه اما 0 نیست.فعلا از احتمال آلرژی شروع میکنیم.تا چند روز نذارین با خاک بازی کنه ببینید خارشا کمتر میشه؟
    گرچه یه احتمال دیگه ام میدم و اونم اینکه شما روی همسترتون حساس شدین و این تمیز کردن ها به اندازه ی طبیعی صورت میگیره و مشکلی نیست.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    سحر.خ
    حیوان خانگی
    hamster
    شماره عضویت
    11286
    میانگین پست در روز
    0.06
    سلام متشکرم از راهنمایی تون. هفته پیش تراشه های توی آکواریوم رو برداشتم وجاش کاغذ a4خورد کردم ریختم فکر میکنم خارشش کمتر شده ولی بازم هر یکی دو ساعت بیدار میشه تنشو میخارونه زیادم طول نمیکشه البته. حالا اگه میفرمایید طبیعیه که خیلی خوبه. اون قسمت هم که موهاش ریخته بود دوباره مو در آورده. برای اون یکی همسترم هم تراشه ها رو دور ریختم و خوشبختانه مشکل تنفسیش حل شد. فکر میکنید کاری لازمه که انجام بدم یا خارش ها طبیعیه؟ بازم ممنون

کاربر جدید kuzutribe آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    نگار
    حیوان خانگی
    همستر سوری
    شماره عضویت
    12697
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام
    من یک ماهی میشه که یه همستر سوری نر گرفتم که اوایل چون هیچی از همستر سر در نمی آوردم اصلآ از فروشنده هم نپرسیدم چند وقتشه. این مدت ولی همه ش توی سایت شما و سایت های انگلیسی گشتم و یکم اطلاعات جمع کردم راجع بهش پس توصیه های اولیه رو میدونم،
    حدود یک هفته پیش روی پوستش که تازگیا به لطف گوگل فهمیدم غده های عطرش هستن یه کم موهاش کم شده و خیسش میکنه و یکم میخارونتش،
    بازیش کم نشده بود، غذاش رو هم حسابی میخوره. خیلی هم بغلی و مهربون و جیگره
    ولی بردمش پیش همسایه م که دامپزشکه و چون اون موقع نمیدونستم که اینا غده عطریش هستن کلی با نگرانی نشونش دادم و دوست دامپزشکمونم لطف کردن اصلآ به رووم نیوردن و بعد از کلی ویزیت و اینکه خواست واکسن هاری به کوچولوم بزنه و من نذاشتم، بهش 3 نوع دارو داد. یکی یه قطره ضد انگل ریخت پشت سرش و گفت سمه و نباید لیسش بزنه، یه چیزی تقریبآ مثل همون رو هم داد که ببرم خونه بزنم به غده هاش و بازم تاکید کرد که سمه و نذار بخورتش! یه قرص نارنجی رنگ بدبو داد که گفت یک هشتم کنمش و قاطی غذا بدم بهش، پشتش نوشته praziquantel forte alfasan woerden holland که برای سگه.
    یه اسپری اکسی تتراسایکلین هم بهم داد که هر یکی دو روز بزنم به اون لکه (همونی که تازه فهمیدم غده عطریشه)
    الان میخوام بدونم این قرصا و این همه دوا دارو که الکی بستم به طفلکم براش ضرر نکنه. و اینکه هنوز هم اون قطره رو هر هفته بریزم پشت سرش؟ متاسفانه اسم قطره رو نمیدونم. دکتر هم گفت ده روز دیگه ببرمش ویزیت، لازمه آیا؟
    ممنونم

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    سحر.خ
    حیوان خانگی
    hamster
    شماره عضویت
    11286
    میانگین پست در روز
    0.06
    سلام خوب همه همسترا وقتی از خواب بیدار میشن اون غده ها رو تمیز میکنن و خیس تازه برای تعیین محدودشونم از عرق اون غده ها استفاده می کنن پس فکرنکنم غیرطبیعی باشه و نیازی نیست براش کاری کنید.این که خوب غذا میخوره نشونه ی سلامتشه. البته مدفوعشم باید کنترل کنید که اسهال نباشه.لطفا دیگه پیش دامپزشک نبریدش فقط متخصص جوندگان میتونه کمکتون کنه.

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.29
    نقل قول نوشته اصلی توسط kuzutribe نمایش پست ها
    سلام
    من یک ماهی میشه که یه همستر سوری نر گرفتم که اوایل چون هیچی از همستر سر در نمی آوردم اصلآ از فروشنده هم نپرسیدم چند وقتشه. این مدت ولی همه ش توی سایت شما و سایت های انگلیسی گشتم و یکم اطلاعات جمع کردم راجع بهش پس توصیه های اولیه رو میدونم،
    حدود یک هفته پیش روی پوستش که تازگیا به لطف گوگل فهمیدم غده های عطرش هستن یه کم موهاش کم شده و خیسش میکنه و یکم میخارونتش،
    بازیش کم نشده بود، غذاش رو هم حسابی میخوره. خیلی هم بغلی و مهربون و جیگره
    ولی بردمش پیش همسایه م که دامپزشکه و چون اون موقع نمیدونستم که اینا غده عطریش هستن کلی با نگرانی نشونش دادم و دوست دامپزشکمونم لطف کردن اصلآ به رووم نیوردن و بعد از کلی ویزیت و اینکه خواست واکسن هاری به کوچولوم بزنه و من نذاشتم، بهش 3 نوع دارو داد. یکی یه قطره ضد انگل ریخت پشت سرش و گفت سمه و نباید لیسش بزنه، یه چیزی تقریبآ مثل همون رو هم داد که ببرم خونه بزنم به غده هاش و بازم تاکید کرد که سمه و نذار بخورتش! یه قرص نارنجی رنگ بدبو داد که گفت یک هشتم کنمش و قاطی غذا بدم بهش، پشتش نوشته praziquantel forte alfasan woerden holland که برای سگه.
    یه اسپری اکسی تتراسایکلین هم بهم داد که هر یکی دو روز بزنم به اون لکه (همونی که تازه فهمیدم غده عطریشه)
    الان میخوام بدونم این قرصا و این همه دوا دارو که الکی بستم به طفلکم براش ضرر نکنه. و اینکه هنوز هم اون قطره رو هر هفته بریزم پشت سرش؟ متاسفانه اسم قطره رو نمیدونم. دکتر هم گفت ده روز دیگه ببرمش ویزیت، لازمه آیا؟
    ممنونم
    سلام دوست عزيز. اگه مرتب اون قسمت از بدنش رو ميخارونه، ممكنه به انگل يا حساسيت مبتلا باشه . اون قطره اي كه بهتون دادن از دسته داروهاي ضد انگلي و قارچي به اسم ايورمكتين يا اسامي تجاري ديگه هست. قرص پرازي كوانتل هم داروي ضد انگل سگ و گربه هست ولي نميدونم با توجه به جثه كوچيك همستر، چرا دوزاژ رو به اندازه مقدار مصرف يك گربه ٥ ساله تعيين كردن؟؟؟!!!
    غدد عطري كنار پهلوهاي همسترتون تيره رنگ نشده؟ اگه بتونيد به يك دامپزشك اگزوتيك مراجعه كنيد بهتره. ضمنا تتراسايكلين جزو انتي بيوتيكهاي خطرناك براي همسترهست . حتما به دامپزشك متخصص مراجعه كنيد تا در صورت ابتلا به انگل ، اقدامات درماني صحيح انجام بشه

صفحه 86 از 104 نخستنخست ... 3676848586878896 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)