فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,442
لایک لایک:  1,082
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 4 از 104 نخستنخست ... 234561454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 1033

موضوع: پرسش و پاسخ درباره ی نگهداری همستر

همکار قدیمی reza torabi آواتار ها
    علایق
    دامپزشکی و عشق به حیوانات به معنای واقعی
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    انواع حیوانات آسیب دیده ، گاه به گاه مهمان من هستند
    شماره عضویت
    10
    میانگین پست در روز
    2.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirabiei نمایش پست ها
    چقدر طول میکشه تا به دنیا بیان؟
    توی نژادهای مختلف فرق داره، بین 16 تا 30 روز هست ، به طور میانگین 21 رو در نظر گرفته میشه

کاربر میهن پت number17 آواتار ها
    علایق
    بسکتبال
    تخصص
    دانشجو
    حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    1981
    میانگین پست در روز
    0.09
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    دوستانی که همستر نگه داری کردن می دونن همستر ها هر روز چند بار دفع فضولات می کنند؟
    یه مشکلی که دارم اینه که مادرم میگه همستر جزو جوندگان هست و فضولاتش نجس هست و اجازه نمیده دو تا از این خوشگلا بگیرم. البته مادرم با نگه داشتن پرنده هایی که الان دارم هیچ مشکلی نداره چون میگه فضولات پرنده ها نجس نیست و خودش هم تو تمیز کردن قفس پرنده ها بهم کمک می کنه. ولی مشکل ما جونده بودن جناب همستر هست.
    راه حلی هست که بشه راحت تر فضولات همستر رو تمیز کرد؟ چون تو خونه یکی از دوستان دیدم که آکواریومی که 2 هفته تمیز نشده بود بوی بدی می داد.

کاربر ارزشمند
    شماره عضویت
    41
    میانگین پست در روز
    1.06
    سلام...بله اگه بخوایم از نجس و پاکیش بگیم به گفته بقیه نجس هست(تا اینجایه قضیه شخصیه دیگه نمیشه چیزی گفت..)
    اما اینکه دفع فضولات میکنن...مثل گربه نیست که بگیم مثلا بعد از هر وعده غذا یک بار....
    ممکنه هر چند دقیقه دو سه تا درست کنه!
    منظورتوناز راحت تر چیه؟
    ببینید هر حیوونی که شما داشته باشین اگه مدت طولانی تمیز نشه آلودگی و بو و منظره ناخوشایند رو همراهش میاره!!!
    به هر جهت...واسه همستر استفاده از پوشال چوب توصیه نمیشه...(خیلی ها استفاده میکنن البت!)میشه برای بستر از دستمال کاغذی خورد شده یا کاغذ خورد شده استفاده کرد یا حتی خاک همستر!
    به یه مورد دیگه هم اگر دقت کرده باشین...مدفوع همستر بویی نداره..اون بوی بد ناشی از ادرارشه شما میتونین یه ظرف مخصوص(توالت همستر)تهیه کنید با توجه به اینکه همستر ادرارش همیشه یه مکان مشخص داره..اونو هر روز خالی کنید دیگه هیچ بویی نمیمونه..
    :)

کاربر جدید dreadlord آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    دانیال
    شماره عضویت
    3707
    میانگین پست در روز
    0.00
    دوستان سلام !
    من تازگیا یه همستر گرفتم ، الآن حدود 1 ماه و نیمشه ... مشکلی که من باهاش دارم اینه که علاقه ی مفرطی به گاز گرفتن دست بنده داره !
    یعنی غذا بهش میدم ، نازش میکنم ، بازم همون موفع میخواد گاز بگیره.یا تا یه لحظه میخوام بگیرمش تو دستم ، بازم .... !!:|
    من چون قبل از اینم یه همستر داشتم ، متنها اینطوری نبود !
    میخواستم بپرسم الآن من باید چیکار کنم دقیقا !؟ ممنون:)

کاربر ارزشمند
    شماره عضویت
    41
    میانگین پست در روز
    1.06
    احتمال نمیدین به خاطر بوی دستتون باشه؟؟خیلی اشتباه میگیرنا!!!
    کلی عصبی به نظر میرسه یا آرومه و یه دفعه ای گاز میگیره؟؟
    (من خودم یه همستر داشتم که کلا عصبی بود..هیچ وقت نتونستم رامش کنم..همیشه گاز گرفت!!)

نام و نام خانوادگی
    دانیال
    شماره عضویت
    3707
    میانگین پست در روز
    0.00
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیوا نمایش پست ها
    احتمال نمیدین به خاطر بوی دستتون باشه؟؟خیلی اشتباه میگیرنا!!!
    کلی عصبی به نظر میرسه یا آرومه و یه دفعه ای گاز میگیره؟؟
    (من خودم یه همستر داشتم که کلا عصبی بود..هیچ وقت نتونستم رامش کنم..همیشه گاز گرفت!!)
    اتفاقا حتی بعد از اینکه بهش غذا دادم ، یه بار دیگه بازم دستمو شستم که بوی چیزی نده ، فرقی نکرد!
    نه عصبی نیست ، (ولی خیلی هم شیطونه ! نسبت به همون قبلی هم که داشتم شیطون تره ). ولی فرقی نداره ، هروقت دستمو حتی میبرم سمت قفسش میخواد هر طور شده یه طوری گاز بگیره !
    ای بابا ! بعد چیکارش میکردین پس ؟

کاربر ارزشمند
    شماره عضویت
    41
    میانگین پست در روز
    1.06
    همستر من؟هیچی!فقط احتیاط!که یه وقت حرکتی نکنم که خلاف میلش باشه و باعث شه گاز بگیره!
    البته یه چیزی رو هم بگم..همستر من شرایط خوبی نداشت واسه محیط زندگی..اطرافش سروصدا بود..توی ظرفی بود که وسیله بازی نداشت و بخش های مجزا هم همینطور..اینا خودش خیلی تاثیر میزاشت روی پیدا شدن حالت های عصبی..ولی خب من اون زمان اینارو نمیدونستم!همسترهایه دیگه ای هم توی همون شرایط داشتم که اصلا گاز نمیگرفتن به هیچ عنوان!
    تا آخر عمرش خدا بیامرز همونطوری بود ..فقط باهاش خیلی ملایم رفتار میکردم ..حالا نمیدونم همستر شما چه جوری گاز میگیره در حد خون آوردن هست یانه..چون مال من وقتی گاز میگرفت جایه اون 2 تاسوراخه ریزی که دندوناش ایجاد میکردبه شدت خون میومد و تا 1 هفته درد داشت..
    همون شرایط زندگیشو در نظر بگیرید ببینید مناسبه یانه..

نام و نام خانوادگی
    دانیال
    شماره عضویت
    3707
    میانگین پست در روز
    0.00
    آخی ..خدا بیامرزتش!:(
    خوب همستر من شرایط بدی نداره ، خونه و وسایل و همه چی خوب، توی اتاقه خودمم هست که معمولا سر و صدایی نیست اصن توش !
    نه اونطوری گاز نمیگیره ، البته من نذاشتم ، ولی یکی دوباره که می تونست گاز گرفت ، اما خیلی آروم
    ولی ترسم از اینه که اگه همینطوری بمونه و منم به قول شما بخوام همیشه احتیاط کنم و خیلی آروم رفتار کنم ، هیچوقت نتونم ببرمش بیرون یا هر جا که بتونه بیشتر بگرده !

کاربر ارزشمند
    شماره عضویت
    41
    میانگین پست در روز
    1.06
    ممنون..دیگه این طفلکیا عمرشونم کوتاهه...
    تازه گرفتینش؟؟؟اونی که من میگم عصبی بود از 19 روزگی پیش من بود و از همون اول هم با شدت تمام گاز میگرفت!!!وکاملا مشخص بود عصبانیه!!!!اینطوری نبود که بشه از دندوناش فرار کرد به سرعت گاز میگرفت و فقط از دردش متوجه میشدیم!یعنی به هیچ عنوان نمیشد این وقتی خوابه دستمو سمتش ببرم!
    اگر مال شما درون حد گاز نمیگیره همون احتمالش هست که اشتباها این کارو میکنه یا مثلا شوخی شوخی!!:))
    ولی اگه واقعا تاحالا شدید گاز نگرفته بعیده بعدا بخواد مثل مال من اونطوری عصبی بشه..
    ویرایش توسط Shiva : 30th August 2012 در ساعت 08:14 PM

نام و نام خانوادگی
    دانیال
    شماره عضویت
    3707
    میانگین پست در روز
    0.00
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیوا نمایش پست ها
    تازه گرفتینش؟؟؟اونی که من میگم عصبی بود از 19 روزگی پیش من بود و از همون اول هم با شدت تمام گاز میگرفت!!!وکاملا مشخص بود عصبانیه!!!!اینطوری نبود که بشه از دندوناش فرار کرد به سرعت گاز میگرفت و فقط از دردش متوجه میشدیم!یعنی به هیچ عنوان نمیشد این وقتی خوابه دستمو سمتش ببرم!
    اگر مال شما درون حد گاز نمیگیره همون احتمالش هست که اشتباها این کارو میکنه یا مثلا شوخی شوخی!!:))
    الآن یه ماه شده گرفتم . وقتی گرفتمشم 20 و خورده ای روزش بود
    اتفاقا برعکس ، اوایل ، یعنی تا همین چند وقت پیش ، حتی نازش میکردم ، کاری نداشت ، الآن دستمو میبرم جلو بلافاصله بهش میخوره ، واکنش نشون میده !
    ولی اونطوری که شما میگید دیگه نیست . به هرحال کلا منو یه تیکه غذا فرض میکنه ! اگه شوخیه که منم از فردا بزنم پس سرش بگم چطوری !:دی

نقل قول نوشته اصلی توسط sara6493 نمایش پست ها
    پسر من نبات تاحالا فقط یه بار گازم گرفته اونم روز اولی که گرفتمتش و بخاطر اینکه ترسیده بود گازم گرفت

آخی ...خدا نگهش داره براتون ! منم پسر قبلیمو یه بار به پشت نگهش داشته بودم یه گاز خیلی کوچیک گرفت ! و گرنه برعکس این که بیشعور شده جدیدا (!!) اون اینطوری نبود !

دوستان فقط یه سوال دیگه هم داشتم.این همستر من همش داره قفسشو گاز میگیره!بعضی شبا از صداشم که من بیچاره خواب ندارم !خواستم بپرسم طبیعیه این رفتا ؟! همش انگار دنبال راه فراره !

صفحه 4 از 104 نخستنخست ... 234561454 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)