فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,442
لایک لایک:  1,082
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 18 از 104 نخستنخست ... 816171819202868 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 1033

موضوع: پرسش و پاسخ درباره ی نگهداری همستر

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    فیلم،موزیک،کتاب و همستر کوچولوم
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.83
    سلام دوست عزیز..
    خوش اومدین به میهن پت..
    -اینکه توصیه میشه همستر های سوری چه نر و چه ماده به صورت جداگانه نگه داری بشن ذات انحصار طلب اونهاست..
    از طرفی در همستر فروشی ها با ظرف هایی روبرو میشیم که تعداد زیادی همستر نر یا ماده در اون هست و گویا مشکلی نیست.
    در این همجواری های اجباری بین همستر ها یه سری نزاع اولیه داریم،بر مبنای این دعواها یه تقسیم قدرت بینشون صورت میگیره..
    در مورد همستر های شما هم شاید با همچین شرایطی روبرو هستیم..
    کی میدونه که تو مغزای کوچولوشون چی میگذره؟:-)
    -در مورد اقدام به جفت گیری و باردار نشدن همستر ماده تون اگر هر دو بالغ باشن حرف صدف کاملا درسته..تمام اقدام به جفت گیری ها در همستر ها موفقیت آمیز نیست.
    یه احتمال دیگه هم هست و اون ناباروریه همستر نر یا ماده شماست.
    -میشه بدونم چرا میخواید همسترتون بچه داشته باشه؟هر بارداری انرژی زیادی از همستر ماده میگیره.ضمنا نگه داری از بچه ها با تعداد زیاد هم کار آسونی نیست.
    -در مورد اضافه کردن یه همستر ماده ی جدید هم با توجه به اوضاع آرومی که فعلا دارین،و احتمال بروز درگیری با ورود یه همستر تازه توصیه نمیکنم.

کاربر جدید feri66 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    فرناز محبی
    شماره عضویت
    8493
    میانگین پست در روز
    0.01
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهاره.میم نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز..
    خوش اومدین به میهن پت..
    -اینکه توصیه میشه همستر های سوری چه نر و چه ماده به صورت جداگانه نگه داری بشن ذات انحصار طلب اونهاست..
    از طرفی در همستر فروشی ها با ظرف هایی روبرو میشیم که تعداد زیادی همستر نر یا ماده در اون هست و گویا مشکلی نیست.
    در این همجواری های اجباری بین همستر ها یه سری نزاع اولیه داریم،بر مبنای این دعواها یه تقسیم قدرت بینشون صورت میگیره..
    در مورد همستر های شما هم شاید با همچین شرایطی روبرو هستیم..
    کی میدونه که تو مغزای کوچولوشون چی میگذره؟:-)
    -در مورد اقدام به جفت گیری و باردار نشدن همستر ماده تون اگر هر دو بالغ باشن حرف صدف کاملا درسته..تمام اقدام به جفت گیری ها در همستر ها موفقیت آمیز نیست.
    یه احتمال دیگه هم هست و اون ناباروریه همستر نر یا ماده شماست.
    -میشه بدونم چرا میخواید همسترتون بچه داشته باشه؟هر بارداری انرژی زیادی از همستر ماده میگیره.ضمنا نگه داری از بچه ها با تعداد زیاد هم کار آسونی نیست.
    -در مورد اضافه کردن یه همستر ماده ی جدید هم با توجه به اوضاع آرومی که فعلا دارین،و احتمال بروز درگیری با ورود یه همستر تازه توصیه نمیکنم.

سلام
    مجددا ممنون از حوصله ای که به خرج میدید
    در رابطه با مسئله ی اول همونطور که حدث می زدم هیچ نسخه ای وجود نداره که چند همستر رو میشه تو یه جا نگه داری کرد .... اما مسئله اینه که اگه فردا روزی این جفت گیریه موفقیت آمیز بشه بودن این دو که باهم هیچ مشکلی نداشتن باز هم بلا مانعه یا تابع شرایطه و باید دید چی میشه ؟؟؟
    و یه سوال دیگه که الان پیش اومد : فرمودید اگر هر دو بالغ باشن .... اگه نباشن هردو یا اگه یکیشون باشه اصن مگه همستر نابالغ هم اقدام به جفت گیری میکنه ؟؟؟؟؟
    و در مورد علت بچه دار شدم می دونم انرژی زیادی میگیره اما من نمی خام مدام این کارو بکنم ... جای نگهداری هم دارم براشون مشکلی نیست ! تصمیمم رو گرفتم
    و اما مسئله آخری ... اگه مشکل آرامش حل باشه و سه تایی دعوا نکنن سوالم رو این جور تغییر میدم : بودن دو ماده با یک نر در کمال صلح از لحاظ فنی مشکل داره یا نه !!

ببخشید زیاد سوال کردم ! خودم شرمنده شدم

نام و نام خانوادگی
    فرناز محبی
    شماره عضویت
    8493
    میانگین پست در روز
    0.01
    چرا هیچ کس جواب نمیده ؟
    سوالام عجیبه یا کسی اطلاعی نداره ؟

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.83
    سلام ..
    خواهش میکنم..وظیفست..
    صبور باشین دوست عزیز..من هر وقت به سایت سر بزنم جواب سوالتون رو میدم..
    همونطور که خودتون گفتین فرمول خاصی وجود نداره..نکاتی که من بهتون میگم کلی اند..
    مثل این نکته ی کلی که همستر ماده در دوران بارداری پرخاشگر میشه،یا همستر نر اگر کنار همستر ماده و بچه هاش بمونه همستر ماده عصبی میشه و ممکنه همستر نر یا خود همستر ماده بچه هارو بخوره.
    منظورم از بلوغ بلوغ کامله..تا اندام های جنسی کارایی لازم رو پیدا کنن..که معمولا بعد از 4 ماهگی ماده و دو ماهگی نره.بعد از یک ماهگی از نظر فیزیولوژیک بالغند.
    اگر اینقدر مطمئنین که دعوا نمیکنن مشکلی نیست..

نام و نام خانوادگی
    فرناز محبی
    شماره عضویت
    8493
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام بهاره جان
    ممنون از جواب هات
    من یه ماده دیگه گرفتم انداختم پیششون الان ... اول یه روز تنها گذاشتمش بعد دو روز با اون یکی ماده بعد هم کلا سه تا باهم گذاشتم که اول یه جزئی براشون عجیب بود و میخواستن دعوا کنن اما خیلی خیلی سریعتر از چیزی که فکر می کردم صلح برقرار شد ... اولش ماده ها یه طرف میخوابیدن نره یه طرف الان که کلا همه باهم و کنار هم میخوابن و یعنی کلا همه چیز شده مشترک براشون .... (راستش هرچی درباره همستر خونده بودم کلا معلوماتم زیر سوال رفت)

حالا یه سوال ... احتمال میدم یکی حامله باشه ، البته علائم و اینا که کلا تعطیله فقط از بزرگ شدن یهوییش میگم
    اما عجیب رفیقه با بقیه ! اصن یه وضی !!! جداشم میکنم یه سر بیقراری میکنه و میخواد یه سوراخی پیدا کنه بره پیش بقیه !!! چیکار کنم من ! اینجوری پیش بقیه بچه بیاره مشکل پیش نمیاد ؟

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.83
    فرناز جان..قبلا گفتم..بهتره همستر ماده در دوران بارداریش تنها باشه..غذا و آب هم جدا از بقیه ی گروه دریافت کنه تا سر غذا دچار استرس نشه و بخواد بچه هاشوبخوره.
    بهتره ریسک نکنین و اگر همسترتون بارداره،جداش کنین.این بزرگ شدن که مخصوصا به صورت گرد شدن و برجسته شدن پهلو ها خودش رونشون میده میتونه نشونه ی بارداری باشه.
    من همستر ماده ای داشتم که تا صبح زایمان هیچ نشونه ای از بارداری درش ندیدم..تنها نکته ای که منو به باردار بودنش مشکوک کرد این بود که صبح روز زایمانش وقتی خواستم برای تمیز کردن قفس به قفس موقت منتقلش کنم مقاومت میکرد و از قفس اصلی بیرون نمیومد..و بعد تا ظهر زایمان کرد.
    اگر بزرگ شدگی شکمش به خاطر بارداری باشه احتمالا در روز 10 ام به بعده.و تا 5-6 روز دیگه بچه هاش به دنیا میان.

کاربر جدید
    شماره عضویت
    962
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام دوستان همستر من 4 تا بچه 10 روزه داره به طوره اتفافی دیدم که سه تا از بچه همسترها بهشون مدفوع چسبیده و دور مخرجشون ورم کرده , دیدم اگه کاری نکنم ممکنه بمیرن به ناچار مدفوع چسبیده رو با دستمال کندم و تمیز کردم ولی بچه همسترام کلی جیغ کشید ن , اما وقتی تمیزش کردم دیدم که سوراخ مخرجش نسبت به همستر دیگرم گشاد شده و قرمز , میترسم بمیرن تو رو خدا راهنمایی کنید خیلی ناراحتم. بچه همسترهام بعضی مواقع جیغ میزنن میتونه علتش همین مشکل باشه راهمایی کنید لطفا.
    مرسی

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.83
    سلام..
    جیغ کشیدن بچه همسترا چیز غیر طبیعیی نیست..
    ممکنه حتی توی خواب هم جیغ بزنن..
    در مورد وضعیت همستراتون احتمال میدم که یبوست گرفته باشن..بهشون روزی دو نوبت و به اندازه ی دو تا 3سه قطره شربت انجیر بدین و نتیجه رو به من بگین.
    ضمنا برای جلوگیری از وقوع مجدد سبزیجات و مواد حاوی فیبر به مقدار کافی در دسترس همستراتون بذارین..چه مادر و چه بچه ها که بزودی خوردن غذارو شروع میکنن.

کاربر جدید
    شماره عضویت
    962
    میانگین پست در روز
    0.00
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهاره.میم نمایش پست ها
    سلام..
    جیغ کشیدن بچه همسترا چیز غیر طبیعیی نیست..
    ممکنه حتی توی خواب هم جیغ بزنن..
    در مورد وضعیت همستراتون احتمال میدم که یبوست گرفته باشن..بهشون روزی دو نوبت و به اندازه ی دو تا 3سه قطره شربت انجیر بدین و نتیجه رو به من بگین.
    ضمنا برای جلوگیری از وقوع مجدد سبزیجات و مواد حاوی فیبر به مقدار کافی در دسترس همستراتون بذارین..چه مادر و چه بچه ها که بزودی خوردن غذارو شروع میکنن.
    Merci az Shoma ,Hatman in karo anjam midam pishe doktor ham bordam beheshon sharbate cotrimoxazole va pomade iproid dad , daram beheshon midam , ye kam behtar shodan, ghaza khordan ham shoroe kardan .

دامپزشک انجمن میهن پت
    مدیر بخش همستر
    بهاره مظلومی آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بهاره.میم
    علایق
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    همستر
    شماره عضویت
    5976
    میانگین پست در روز
    0.83
    که اینطور..
    ضمنا یه تشکر صمیمانه به خاطر پیگیریه سلامتیه این کوچولوها از راه درست..
    امیدوارم کوچولوهاتون هرچه زودتر سلامت کاملشون رو به دست بیارن..

صفحه 18 از 104 نخستنخست ... 816171819202868 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)