فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  33
لایک لایک:  5
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: بازداشت سگ‌های خانگی همچنان در تهران ادامه دارد!

 1. #1

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  بازداشت سگ‌های خانگی همچنان در تهران ادامه دارد!

  روزنامه روزگار، گروه محیط زیست: خیابان پلیس، ‌خیابان سروش! حدوداً ۳۰ نفر پشت در یگان امداد تجمع کرده‌اند و با خواهش و التماس خواستار بازگرداندن سگ‌های خود از پلیس هستند. اینجا همان جایی است که اکنون بیش از ۱۰ روز است به بازداشتگاه موقت سگ‌های خانگی تهران تبدیل شده است. گوشه‌ای از محوطه داخلی یگان، توسط توری‌های سیمی فنس‌کشی شده و حدوداً ۲۰ سگ در محوطه‌ای کوچک روی هم تلنبار شده‌اند. از توله‌های کوچک شیرخواره گرفته تا سگ‌های بزرگ. سرتا‌پای همه حیوانات گلی شده. غذای سگ‌ها شده پسماند غذای سربازان یگان و از چالابی که داخل محوطه فنس‌کشی شده برایشان ایجاد شده، آب می‌خورند. اینجا هم غذا می‌خورند و هم آب و هم مدفوع و ادرار می‌کنند. در این میان دو توله کوچک هم زیر دست و پای سایر سگ‌ها به چشم می‌خورند. صاحب یکی از توله‌ها می‌گوید: «یکی از این توله‌ها متعلق به من است. هنوز شیر می‌خورد و آزاری برای کسی نداشته و ندارد. الان چهار روز است از صبح تا ۱۲ شب اینجا هستم و خواهش می‌کنم حیوان را به من بازگردانند اما هنوز قبول نکرده‌اند. او می‌افزاید: روزی که سگ من را گرفتند و آوردند اینجا، تعداد توله‌های اسیر در این مرکز هفت تا بودند اما پنج توله در همین مدت به دلیل شرایط نامناسب بهداشتی مردند و فقط این توله و یک توله دیگر باقی ماندند که زیر دست و پای سگ‌های بزرگ‌تر دارند از بین می‌روند.»
  خانم آرام ‌مالک یکی دیگر از سگ‌های بازداشت‌شده به «روزگار» می‌گوید: سگ من نژاد تریر است. پنج روز قبل حیوان را به دلیل مشکلات جسمی‌اش نزد دکتر دامپزشک بردم و در حال بازگشت به خانه ۷-۸ نفر از ماموران نیروی انتظامی در حالی که سگ در ماشین بود، ‌خودرو من را پایین‌تر از پارک نیاوران متوقف کردند و هر چه گریه و زاری کردم که به خدا قسم این داروهای سگم است و بیمار است اما توجهی نشان ندادند و سگ را گرفته و داخل یک قفس بزرگ که توی آن هم چهار تا سگ دیگر بودند، انداختند و بردند. اوضاع حیوان در این مدت به مراتب بدتر شده و با این وضعیت بد بهداشتی که این مرکز دارد هر چه بیماری هم بوده لابد تا حالا گرفته اما هنوز هم سگ من را پس نداده‌اند. وی می‌افزاید: البته از برخی افراد چندین بار تعهد گرفته‌اند و سگ‌هایشان را آزاد کرده‌اند اما هنوز سگ من را نداده‌اند….
  با گذشت نزدیک به ۱۰ روز از برخورد ماموران نیروی انتظامی با سگ‌های خانگی و اعتراضات مکرر جامعه دامپزشکی و انجمن حمایت از حیوانات ایران، ‌شمار سگ‌های بازداشت‌شده هر روز بیشتر از روز قبل می‌شود. در همین حال سید‌جاوید آل‌داوود‌ عضو هیات‌ علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و رئیس انجمن حمایت از حیوانات از شکایت تعدادی از دارندگان سگ‌های خانگی بازداشت‌شده به این انجمن خبر می‌دهد و به «روزگار» می‌گوید: ‌به دلیل برخورد غیر‌قانونی نیروی انتظامی با دارندگان سگ‌های خانگی، ‌انجمن از یک وکیل دادگستری خواسته شکایات همه شاکیان را جمع‌آوری کرده تا به مراجع قضایی شکایت کنیم. او می‌افزاید: متاسفانه این برخورد نیروی انتظامی کاملاً غیرقانونی است چرا‌که هیچ قانونی برای برخورد با دارندگان حیوانات خانگی یا بازداشت حیوانات‌شان وجود ندارد و طرحی هم که اخیراً در مجلس توسط برخی نمایندگان مطرح شده،‌ هنوز فقط یک طرح و پیشنهاد است که با پیگیری‌های مکرر جامعه دامپزشکی و انجمن فعلاً متوقف شده بنابراین نیروی انتظامی نمی‌تواند به استناد قانون نانوشته،‌ با دارندگان سگ‌های خانگی که سگ‌هایشان صاحب‌ شناسنامه هستند و مرتباً تحت نظر دامپزشک‌اند برخورد کند. اما با وجود اعتراضاتی که به نیروی انتظامی داشتیم، این برخوردها همچنان ادامه دارد.
  آل‌داوود گفت: به اعتقاد من ریشه این برخوردها در نبود یک دستورالعمل بهداشتی و قانونی در کشور برای نگهداری حیوانات خانگی است. به همین دلیل در جلسه مشترکی که با رئیس سازمان دامپزشکی و تنی چند از اعضای جامعه دامپزشکان دام‌های کوچک در روزهای گذشته داشتیم، دستورالعملی را برای نگهداری حیوانات خانگی ارائه کردیم که در صورت تصویب سازمان دامپزشکی، دیگر نیروی انتظامی نمی‌تواند با سگ‌های خانگی برخورد انتظامی کند.
  در همین حال دکتر هومن ملوک‌پور عضو جامعه دامپزشکی دام‌های کوچک به «روزگار» گفت:‌ بر اساس این دستورالعمل تمامی سگ‌های خانگی باید دارای ‌شناسنامه و گواهی بهداشتی باشند. همچنین تردد سگ‌ها در اماکن شلوغ و پرتردد، ‌نحوه استفاده از پوزه‌بند و چگونگی حمل در خودرو و موارد دیگر در این دستوالعمل لحاظ شده و اگر کسی این ضوابط را رعایت نکرد، مسلماً نیروی انتظامی می‌تواند با آنها برخورد کند اما این نوع برخوردهای اخیر به هیچ عنوان مورد تایید جامعه دامپزشکی نیست.

  دامپزشکی در ایران یک شغل نیمه‌قانونی است
  وی گفت: ‌متاسفانه شغل ما در ایران یک شغل نیمه‌قانونی است یعنی از این طرف وزارت جهاد کشاورزی به ما دامپزشکان مجوز فعالیت درمانی برای دام‌های کوچک (سگ و گربه) می‌دهد و از یک طرف وزارت کشور دستور می‌دهد بیماران ما را در صورت مشاهده در خودرو و… و حتی اگر در حال انتقال به مطب دامپزشکی هستند، بازداشت و جمع‌آوری کنند! به گفته وی افرادی که اقدام به نگهداری حیوان خانگی می‌کنند، ۷۵ درصد سگ، ‌۱۵ درصد گربه و ۱۰ درصد هم ماهی و پرنده دارند و از این رو ۷۵ درصد مراجعات به کلینیک‌های دامپزشکی مربوط به سگ‌هاست که در این صورت باید تکلیف دامپزشکان هم بعد از جمع‌آوری سگ‌های خانگی مشخص شود.
  دکتر ملوک‌پور به «روزگار» گفت: من نمی‌دانم این رسانه‌ها و افرادی که مرتباً از بیماری‌زا بودن سگ‌های خانگی دم می‌زنند، براساس کدام آمار و ارقام و مشاهده‌ای چنین اظهارنظر می‌کنند؟ در حالی که تعداد بیماری‌های مشترک بین انسان و گاو و گوسفند چندین برابر بیشتر از بیماری‌های مشترک بین انسان و سگ است. او می‌افزاید: رسالت ما دامپزشکان نیز حفظ بهداشت جامعه و کنترل بیماری‌های حیوانات است، همان طور که رسالت پزشکان هم حفظ سلامت جامعه و کنترل بیماری‌های انسانی است. اگر حیوان تحت نظر دامپزشک و صاحبش باشد، سلامت جامعه تامین می‌شود یا اگر در بازداشتگاه‌های کثیف و در شرایط نامناسب در بازداشت باشد.

  باغ‌وحش تهران سگ‌های بازداشتی را پس فرستاد
  ملوک‌پور همچنین گفت:‌معلوم نیست نیروی انتظامی با این سگ‌ها می‌خواهد چه کند؟ البته گویا طی چند روز گذشته تعدادی از این سگ‌ها را به باغ‌وحش بردند که باغ‌وحش هم از پذیرش آنها امتناع کرده و دوباره سگ‌ها به بازداشتگاه بازگشتند. در این بین تعدادی از آنها می‌میرند، ‌تعدادی با گرفتن تعهد از صاحبان‌شان آزاد می‌شوند و تعدادی دیگر هم تا رسیدن سگ‌های جدید در اسارت می‌مانند!
  این دامپزشک همچنین افزود: این اقدام نیروی انتطامی دخالت در کار قوه مقننه است چون قبل از اینکه قانونی وضع شود، آنها دارند قانون خودشان را اجرایی می‌کنند. ملوک‌پور تاکید کرد: این بحث غربزدگی نگهداری از سگ، ‌یکی از همان مباحث کهنه و پوسیده‌ای است که سال‌هاست مطرح می‌شود در حالی که آنها که به این سخنان استناد می‌کنند، اتفاقاً نمی‌دانند نگهداری از سگ شرق‌زدگی است نه غربزدگی! ‌چون سگ پنج هزار سال قبل از سرزمین پارس به اروپا برده شد. البته ما به عنوان حامی حقوق حیوانات مخالف برخی ناهنجاری‌های موجود در جامعه در ارتباط با حیوانات خانگی هستیم همان طور که مخالف خیلی از ناهنجاری‌های دیگر هم هستیم. اما اگر کسی بد لباس پوشید ‌یا بد موی سرش را آرایش کرد یا بد رانندگی کرد باید کل جامعه را با یک چوب زد؟ حالا ممکن است برخی افراد هم حیوانات‌شان را برای خودنمایی استفاده کنند. ‌اینکه دلیل نمی‌شود برای برخورد با همه.
  ملوک‌پور می‌افزاید: صاحب یکی از سگ‌هایی که هم‌اکنون در بازداشتگاه به سر می‌برد، فردی ناشنواست که و این سگ در انجام بسیاری از کارهای او، ‌عصای دستش بوده که دیگر نیست. حالا پرسش من این است که اگر آقایان دغدغه بهداشت جامعه و بیماری‌های مشترک بین انسان و سگ را دارند، چرا سری به این مرکز بازداشت سگ‌ها نمی‌زنند تا ببینند سگ‌های بازداشت‌شده در چه وضعیت بد بهداشتی نگهداری می‌شوند. این دامپزشک یادآور شد: برخی بیماران ما اظهار داشتند هنگام گرفتن سگ‌ها، ‌ماموران از تزریق داروی بیهوشی به حیوانات استفاده کردند که این کار نوعی دخالت در حرفه دامپزشکی است و می‌تواند برای سلامت حیوان بسیار مضر باشد.
  جمع‌آوری سگ‌های خانگی توسط نیروی انتظامی در چند روز گذشته در حالی ادامه دارد که طرح نمایندگان مجلس برای ممنوعیت نگهداری سگ به عنوان حیوان خانگی هنوز به تصویب مجلس نرسیده و قانونی نشده است. 2. #2
  کاربر بسیار فعال bugieboy آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  Amir.Ch
  محل سکونت
  shiraz
  علایق
  Neurosciense
  حیوان خانگی
  Albino Burmese Python
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  28
  میانگین پست در روز
  0.26
  نوشته ها
  527
  عجب آدم هايي پيدا ميشنسگ هاي بيچاره
  عشق رازی است
  لبخند رازی است
  اشک آن شب لبخند عشقم بود .
  وبلاگ هاي من:
  http://www.sampad-shz.******.com/
  &
  http://bugieboy.*******.com/

 3. #3
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  اشکم در اومد
  خیلی آدم های بی احساس و بی قانونی هستند
  خدایا تو هنوز اون بالایی داری نگاه میکنی؟پس چرا هیچ کاری نمیکنی؟


  و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......


 4. #4
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  دزد و قاچاقچي و خفتگير و متجاوز به مال و ناموس نداريم توشهر!!!

  معتاد نداريم تو شهر!!!

  بيماري صعب العلاج دار قابل سرايت ثبت نشده نداريم تو شهر!!!

  مشكلات اجتماع با جمع آوري سگ حل ميشه.

  كاش ميشد راحت حرف زد.
  بسیبشس

 5. #5
  کاربر عادی MAHBUBE آواتار ها
  محل سکونت
  مشهد
  علایق
  عاشق حیوانات مخصوصا گربه
  تخصص
  ارایشگر،مترجم
  حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  13
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  الهی بمیرم کاش یه کاری ازدست ما هم بر میومد.
  واقعا متاسفم

 6. #6

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  زورشون فقط به سگهای بیچاره رسیده


 7. #7
  کاربر جدید shaghayegh آواتار ها
  محل سکونت
  طهران
  علایق
  حیوانات مخصوصا سگ و پیشی-نقاشی-عکاسی-موسیقی-اسکی-تنیس خ
  تخصص
  help desk
  حیوان خانگی
  'گربه-مرغ عشق -آکواریوم
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  49
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  برن کارای دیگرو درست کنن به سگهای بیچاره چیکار دارن !!!

 8. #8
  کاربر میهن پت ایران دوست آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  25
  میانگین پست در روز
  0.06
  نوشته ها
  125
  دوستان گویا دقت نکرده اند که چه سرزمین گل و بلبلی داریم،مگر در ایران مشکلی هم هست جز سگ ها؟؟؟؟

  ما هیچ مشکلی نداریم فقط همین سگها مشکل سرزمین ما هستند که با یاری دست اندرکاران پیگیر و دلسوز پیروز میشویم.:wink:
  اما ما به خاطر لقمه ای گوشت جانی را از خورشید و نور محروم میکنیم و از سهمی از زندگی و زمان که به دنیا آمده بود تا از آن لذت ببرد.(پلو تارک)

  شاه كلید نجات زمین= عشق به تمام موجودات 9. #9
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  نقل قول نوشته اصلی توسط shaghayegh_leona نمایش پست ها
  برن کارای دیگرو درست کنن به سگهای بیچاره چیکار دارن !!!
  شقایق جان جان احساسات شمارو درک میکنم عزیزم
  اما رعایت کن دوستم
  ویرایش شد
  ممنونم


  و اما چگونه می توان همانند یک انسان واقعی زیست......


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید