صفحه 13 از 82 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 817
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ.ماهی.قناری.سنجاب.مرغ
    شماره عضویت
    11452
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز ضمن خوش آمد باید خدمتت عرض کنم،مرغ عشق (باجریگار)، طوطی برزیلی،عروس هلندی شاید ساده ترین ها برای تکثیر باشن.البته اگر قصدت فقط تکثیر باشه فنچ هم بد نیست هرچند جزو طوطی ها نیست.
    داداش خیلی ممنون از شما
    خودم قناری ومرغ عشق دارم تو خونه فنج هم یه مدت نگه داشتم
    فقط سوالم این بود مثلا مثل شاه طوطی یا کاکادو یا طوطی های با چثه بزرگ دیگه
    از اینا میشه تکثیر کرد امکانش هست

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid000 نمایش پست ها
    داداش خیلی ممنون از شما
    خودم قناری ومرغ عشق دارم تو خونه فنج هم یه مدت نگه داشتم
    فقط سوالم این بود مثلا مثل شاه طوطی یا کاکادو یا طوطی های با چثه بزرگ دیگه
    از اینا میشه تکثیر کرد امکانش هست
    شدنش که قطعا میشه وگرنه نسلشون توی اسارت منقرض میشد.ازاین بابت عرض میکنم که پرنده های صادراتی نیستن بخصوص کاکادو ها که همینجوری بشه برای کاربرای خونگی بری از جنگل بگیری بیاری بفروشی.کشورشونم بشدت توی خروجشون سختگیره.اما تکثیر سختی دارن.پرهزینه هست و وقت گیر و کم بازده.چراکه ممکنه ماه ها و سال ها جفت خوردنشون طول بکشه.هرچند شاه طوطی به نسبت کاکادو بسیار کمتر هست دردسرهاش.اما خوب شما فقط این رو در نظر بگیر با احتساب اینکه کاکادو هایی که میخرید سریع جفت بخورن و شرایط محیط رو برای تکثیر بپذیرن و شما هم محیط لازم رو داشته باشید فقط یک جفتشون حدود نه میلیون تومان میشه.اما شاطوطی باز بهتره و حدود یک میلیون میشه و حساسیت های کاکادو رو هم ندارن.میتونید روی شاطوطی و ملنگو و سان کانور هم فکر کنید.البته بازم تاکید میکنم که این ها هم دردسرهای خاص خودشون رو دارن.بخصوص برای پذیرش جفت از سمت همدیگه ممکنه مجبور بشید نرهای زیادی رو جابجا کنید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    شدنش که قطعا میشه وگرنه نسلشون توی اسارت منقرض میشد.ازاین بابت عرض میکنم که پرنده های صادراتی نیستن بخصوص کاکادو ها که همینجوری بشه برای کاربرای خونگی بری از جنگل بگیری بیاری بفروشی.کشورشونم بشدت توی خروجشون سختگیره.اما تکثیر سختی دارن.پرهزینه هست و وقت گیر و کم بازده.چراکه ممکنه ماه ها و سال ها جفت خوردنشون طول بکشه.هرچند شاه طوطی به نسبت کاکادو بسیار کمتر هست دردسرهاش.اما خوب شما فقط این رو در نظر بگیر با احتساب اینکه کاکادو هایی که میخرید سریع جفت بخورن و شرایط محیط رو برای تکثیر بپذیرن و شما هم محیط لازم رو داشته باشید فقط یک جفتشون حدود نه میلیون تومان میشه.اما شاطوطی باز بهتره و حدود یک میلیون میشه و حساسیت های کاکادو رو هم ندارن.میتونید روی شاطوطی و ملنگو و سان کانور هم فکر کنید.البته بازم تاکید میکنم که این ها هم دردسرهای خاص خودشون رو دارن.بخصوص برای پذیرش جفت از سمت همدیگه ممکنه مجبور بشید نرهای زیادی رو جابجا کنید.
    من اطلاعات کافی ندارم
    ولی نسبت به حدسیاتم می گم
    بعید می دونم چیزی که شما می گید درست باشه
    چون کسی که پرورش می ده به فکر سود دهی خودش هم هست دیگه
    اگر ببینه فلان پرنده ارزش نداره اصلا تکثیر نمی شه
    بعد جدا از این داستان خوده کاکادو پرنده ی گرون قیمتیه که اگر فرد داشته باشته که تو پرورش گاهش یه گله نگه داری کنه(که راحت تر جفت بخورن)
    قطعا می تونه سود خوبی داشته باشه
    فقط احتمالا اولش یکم طول بکشه تا هزینه های که کرده تامین بشن

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط lvloh3en نمایش پست ها
    من اطلاعات کافی ندارم
    بعد جدا از این داستان خوده کاکادو پرنده ی گرون قیمتیه که اگر فرد داشته باشته که تو پرورش گاهش یه گله نگه داری کنه(که راحت تر جفت بخورن)
    دوست عزیز بر اساس حدسیات وقتی اطلاعی ندارید چطور میگید صحبت من اشتباه هست که خودم توی این کارم؟
    میشه بگی یه گله کاکادو چندتا باید باشه؟میشه غذاهای مورد نیاز یک گله کاکادو رو اسم ببرید و یه هزینه ی تقریبی برای فقط یکسالشون در نظر بگیرید و بگید؟میدونید یک گله ی بر فرض ده تایی کاکادو چه فضایی نیاز دارن؟همه ی این حرفها به کنار وقتی دونه ای 4.5 الی 5 میلیون تومن دونه ای هست همون گله ی ده تایی 50 میلیون تومن هزینه ی اولیش میشه.پس لطفا اگر اطلاعی ندارید بر اساس حدسیات چیزی نگید.

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط lvloh3en نمایش پست ها
    من اطلاعات کافی ندارم

دوست عزیز همانطور که مدیر عزیز فرمودند جفت زدن و جوجه گیری از طوطی های بزرگ جثه با طوطی های کوچک متفاوته.....
    شما یک عروس ماده آماده و عروس نر اماده رو بندازی کنار هم به احتمال 99 درصد جفت میخورند ولی در طوطی هایی مثل کاسکو یا کاکادو شرایط کاملا متفاوته......
    جفت باید همدیگر رو بپسندند نمیشه به اجبار جفتی رو به دیگری تحمیل کرد پس شما نیاز دارید که با آزمون و خطا نر یا ماده رو هی تعویض کنید تا بالاخره بتونید 2 تا طوطی رو با هم جفت بزنید یا پول کافی و فضا داشته باشید و چند کاکادو بالغ نر یا ماده رو بندازید تو سالن و رفتار ها رو زیر نظر بگیرید و بر اثر تجربه و رفتارهای طوطی های جفتهای احتمالی رو جدا کنید و بقیه رو بفروشید....
    به فرض این که 2 تا طوطی با هم جفت خوردند هنوز قضیه تمام نشده و راه درازی در پیش دارید،جفت ها شاید بر اثر بد بودن شرایط جفتگیری نکنند یا همدیگر رو بزنند یا جفت گیری کنند و روی تخم ها نخوابند یا جوجه ها رو بکشند یا تخمها رو بشکنند یا ...... پس میبینید تنها فرضیات و مطالعه کافی نیست و نمیشه برای بار اول رفت سراغ جوجه کشی از کاکادو
    به نظر بنده اگر شما قصدتون اینه که تکثیر کننده بشید از چند جفت عروس و برزیلی شروع کنید تا تجربتون بره بالا و از نزدیک جفت ها رو لمس کنید و بعد بریز سراغ بقیه طوطی ها

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها

دوست عزیز همانطور که مدیر عزیز فرمودند جفت زدن و جوجه گیری از طوطی های بزرگ جثه با طوطی های کوچک متفاوته.....
    شما یک عروس ماده آماده و عروس نر اماده رو بندازی کنار هم به احتمال 99 درصد جفت میخورند ولی در طوطی هایی مثل کاسکو یا کاکادو شرایط کاملا متفاوته......
    جفت باید همدیگر رو بپسندند نمیشه به اجبار جفتی رو به دیگری تحمیل کرد پس شما نیاز دارید که با آزمون و خطا نر یا ماده رو هی تعویض کنید تا بالاخره بتونید 2 تا طوطی رو با هم جفت بزنید یا پول کافی و فضا داشته باشید و چند کاکادو بالغ نر یا ماده رو بندازید تو سالن و رفتار ها رو زیر نظر بگیرید و بر اثر تجربه و رفتارهای طوطی های جفتهای احتمالی رو جدا کنید و بقیه رو بفروشید....
    به فرض این که 2 تا طوطی با هم جفت خوردند هنوز قضیه تمام نشده و راه درازی در پیش دارید،جفت ها شاید بر اثر بد بودن شرایط جفتگیری نکنند یا همدیگر رو بزنند یا جفت گیری کنند و روی تخم ها نخوابند یا جوجه ها رو بکشند یا تخمها رو بشکنند یا ...... پس میبینید تنها فرضیات و مطالعه کافی نیست و نمیشه برای بار اول رفت سراغ جوجه کشی از کاکادو
    به نظر بنده اگر شما قصدتون اینه که تکثیر کننده بشید از چند جفت عروس و برزیلی شروع کنید تا تجربتون بره بالا و از نزدیک جفت ها رو لمس کنید و بعد بریز سراغ بقیه طوطی ها
    البته که کاره راحتی نیست من هم هیچ وقت یه همچین حرفی نزدم
    ولی می گم اولا اگر تکثیر کننده شرایط مالیش رو داشته باشه بتونه گله راه بندازه اینجوری جفت خوردن به طبع خیلی راحت تره
    و البته که کسی که کاکادو پرورش می ده اهل این کاره و کارش رو بلده و کمتر با مشکلاتی که شما گفتید مواجه می شه

بنده از فنچ نمی تونم جوجه بگیرم چه برسه به کاکادو
    منظور از حرف هایی که زدم این نبود که خودم بیام پرورش بدم
    سو تفاهم پیش نیاد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.باجریگار.عروس هلندی
    شماره عضویت
    12636
    من یک طوطی میخواستم که توانایی سخنگویی بالا باشه یا خوب باشه فضول باشه برای بچه ها چه خوب چه بد فرق نمیکنه فقط کاسکو نباشه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط kasku نمایش پست ها
    من یک طوطی میخواستم که توانایی سخنگویی بالا باشه یا خوب باشه فضول باشه برای بچه ها چه خوب چه بد فرق نمیکنه فقط کاسکو نباشه
    سلام.شما چه میزان میخواید هزینه کنید؟صرف اینکه سخنگو و فضول باشه که نمیشه تعیین کرد.هم میشه آمازون و کاکادو رو پیشنهاد کرد هم ملنگو و شاطوطی.بهتره بیشتر از توقعاتتون توضیح بدید.از طرفی هزینه خیلی مهمه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق - فنچ - عروس هلندی
    شماره عضویت
    12670
    با عرض سلام
    لطفا مرا راهنمایی کنید. چند سال است مرغ عشق دارم ولی موفق نشدم ازشون جوجه بگیرم. تازگی قفس را بزرگتر کردم الان سه جفت مرغ عشق دارم. ولی هنوز هیچی!!!! به تازگی یک جفت دیگه خریدم .الان از همین جفتی که تازه خریدم صاحب سه تا جوجه شدم ولی چرا اون قدیمیهای اینطوری نیستن!؟؟ در ضمن مدتی قبل جفت قدیمیها یکیشون 6 تا تخم گذاشت ولی با اینکه خیلی روش خوابید ولی انگار نطفه نداشت. بدون نتیجه!!!! نمی دونم باید چکار کنم؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی برام مهمه.
    یه نکته دیگه که باید خدمتتون عرض کنم اینکه که فضولتشون را می خورن یه معضل بزرگ برام شده!! بهشون کف دریا می دم هویچ ، سبزی، کاهو، حتی مولتی ویتامین دادم ولی نمی دونم چه مشکلی دارند؟؟؟
    مرغ عروسهام فضولاتشون را می خورن اخه دلیلش چیهههههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    میترسم براشون اتفاقی بیافته. خواهش می کنم راهنماییم کنید. باتشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahallat نمایش پست ها
    با عرض سلام
    لطفا مرا راهنمایی کنید. چند سال است مرغ عشق دارم ولی موفق نشدم ازشون جوجه بگیرم. تازگی قفس را بزرگتر کردم الان سه جفت مرغ عشق دارم. ولی هنوز هیچی!!!! به تازگی یک جفت دیگه خریدم .الان از همین جفتی که تازه خریدم صاحب سه تا جوجه شدم ولی چرا اون قدیمیهای اینطوری نیستن!؟؟ در ضمن مدتی قبل جفت قدیمیها یکیشون 6 تا تخم گذاشت ولی با اینکه خیلی روش خوابید ولی انگار نطفه نداشت. بدون نتیجه!!!! نمی دونم باید چکار کنم؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی برام مهمه.
    یه نکته دیگه که باید خدمتتون عرض کنم اینکه که فضولتشون را می خورن یه معضل بزرگ برام شده!! بهشون کف دریا می دم هویچ ، سبزی، کاهو، حتی مولتی ویتامین دادم ولی نمی دونم چه مشکلی دارند؟؟؟
    مرغ عروسهام فضولاتشون را می خورن اخه دلیلش چیهههههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    میترسم براشون اتفاقی بیافته. خواهش می کنم راهنماییم کنید. باتشکر
    سلام.لطفا سوالات مربوط به مرغ عشق یا باجریگار رو در این تاپیک باجريگار Budgerigar (معروف به مرغ عشق) - صفحه 130
    و سوالات مربوط به عروس هلندی رو در این تاپیک گفتگو در مورد ككاتيل يا عروس هلندي(cockatiel) - صفحه 498 مطرح کنید تا دوستان راهنمایی های لازم رو بگن خدمتتون.موفق باشید

صفحه 13 از 82 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313263 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)