صفحه 11 از 107 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 1069

موضوع: فایتر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    نقل قول نوشته اصلی توسط lvloh3en نمایش پست ها
    بله مطلعم که نر ماده رو هنگام تخمریزی می زنه
    ولی واقعا در این حد؟؟؟

با این اوصاف که میگید ماهی نر ضعیفه بهتر نیست عوضش کنم با اون یکی (که تو پست بالا توضیح دادم)
    مشمبا رو بذارم بهتره یا نه؟
    یه سری عکس دیدم که یه لیوان یه بار نصرف می زارن
    به نظرم ایده ی جالبی اومد

نظر شما چطوره در موردش؟

بخاریم ترموستات داره و روی نهایتا 27 وایمیسته اکثرا
    چطوری دما رو به 30 برسونم؟

غذاش کرم خونیه(نره) مناسبه؟
    دل گاو همونی رو که به دیسکس می دن منظورتونه؟
    برای اون یکی نرم دل و روده ی ماهی ریختم نخورد ولی این یکی تو غذا خوردن زیاد ناز نمی کنه

با سلام
    گفته های دوستمون b.pakray کاملا صحیح و حرفه ای بود
    ماده فایتر های من تقریبا همه بدون باله هستند چون همیشه داغون میشه و قبل اینکه کاملا ترمیم بشه دوباره جفتشون میکنم
    نرها بعضی وقتها به شدت ماده رو میزنن و به نظر من اگه اینکارو نکنن ماده اونارو میزنه
    در مورد ماهی های شما باید بهشون بیشتر فرصت میدادید و جداشون نمی کردید چون ماده به قول دوستمون در حال تخم سازی بوده ولی حالا دیگه نره مست نیست و فکر نکنم تا یک هفته دیگه لونه سازی بکنه
    بهتر اینه که ماده رو خوب تغذیه کنی و من شخصا فقط بیومار 8/0 رو توصیه میکنم بعد از اون نر بزرگترت استفاده کنی اگه لونه ساخت ماده رو بعد از یک روز رها کن و فقط صبر کن
    نایلن پلاستیکی هم بهترین گزینه هست من خیلی چیزا امتحان کردم ولی این بهتر و ساده تره
    میتونی از چند رشته گیاه مصنوعی روی آب استفاده کنی تا ماده در هنگام کتک خوردن بره پنهان بشه
    حالا نژاد این فایتر هات چیه
    فقط چون عشق فایترم میپرسما

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    بله مطلعم که نر ماده رو هنگام تخمریزی می زنه
    ولی واقعا در این حد؟؟؟

با این اوصاف که میگید ماهی نر ضعیفه بهتر نیست عوضش کنم با اون یکی (که تو پست بالا توضیح دادم)
    مشمبا رو بذارم بهتره یا نه؟
    یه سری عکس دیدم که یه لیوان یه بار نصرف می زارن
    به نظرم ایده ی جالبی اومد
    نظر شما چطوره در موردش؟

بخاریم ترموستات داره و روی نهایتا 27 وایمیسته اکثرا
    چطوری دما رو به 30 برسونم؟

غذاش کرم خونیه(نره) مناسبه؟
    دل گاو همونی رو که به دیسکس می دن منظورتونه؟
    برای اون یکی نرم دل و روده ی ماهی ریختم نخورد ولی این یکی تو غذا خوردن زیاد ناز نمی کنه
    بله عزیز . بنده همیشه برای تکثیر از روی همین رفتارهای غریزی تعقیب و گریز و عکس العمل های نر مناسب بودن نر چک میکنم.وقتی ماهی ماده بخوبی تقویت شده باشه اصلا جای نگرانی نیست .البته حجم تانک هم باید توجه داشته باشید که بیش از حد کوچیک نباشه . پس تعقیب و گریز ماده و ضربات نر . نمایش های ماهی نر برای ماده از شروع حباب سازی تا زمان تخمریزی بدون وقفه. ساخت لانه حباب سازی نشونه یک نر فعال و آمادس.

حتی اگر نر عوض کنید الان ماده شما باید مجددا تقویت بشه پس نمیتونید بلافاصله باز همین ماده با یک نر جدید وارد تانک کنید. ظرف چند روز خوب تقویت کنید بعد هردو ماهی برای تخمریزی قرار بدید.

در مورد لیوان و مشما حالا بنظرم اگر سطحی باشه که زیرش حباب سازی انجام باشه بهتره. چون لیوان همونظور که میدونید قوس داره و زیرش فضای خالی داره.در صورتی که مشما قرار دادید و حباب های بزرگ بوجود آمد با سوزن بدون بر هم خوردن لانه میتونید حباب بزرگ از بین ببرید.

بخاری حداکثر دما فکر کنم تا 34 داشته باشه؟درست؟ دما سر 30 ثابت نگهدارید.

کرم خونی من پیشنهاد نمیکنم. چون تجربش نکردم.اما بهترین گزینه برای تقویت فایتر که بخوبی هم جواب میده دل گوساله هست. که میتونید روزی دو وعده هم نر و هم ماده تغذیه کنید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    نقل قول نوشته اصلی توسط fisher man نمایش پست ها
    با سلام
    گفته های دوستمون b.pakray کاملا صحیح و حرفه ای بود
    ماده فایتر های من تقریبا همه بدون باله هستند چون همیشه داغون میشه و قبل اینکه کاملا ترمیم بشه دوباره جفتشون میکنم
    نرها بعضی وقتها به شدت ماده رو میزنن و به نظر من اگه اینکارو نکنن ماده اونارو میزنه
    در مورد ماهی های شما باید بهشون بیشتر فرصت میدادید و جداشون نمی کردید چون ماده به قول دوستمون در حال تخم سازی بوده ولی حالا دیگه نره مست نیست و فکر نکنم تا یک هفته دیگه لونه سازی بکنه
    بهتر اینه که ماده رو خوب تغذیه کنی و من شخصا فقط بیومار 8/0 رو توصیه میکنم بعد از اون نر بزرگترت استفاده کنی اگه لونه ساخت ماده رو بعد از یک روز رها کن و فقط صبر کن
    نایلن پلاستیکی هم بهترین گزینه هست من خیلی چیزا امتحان کردم ولی این بهتر و ساده تره
    میتونی از چند رشته گیاه مصنوعی روی آب استفاده کنی تا ماده در هنگام کتک خوردن بره پنهان بشه
    حالا نژاد این فایتر هات چیه
    فقط چون عشق فایترم میپرسما
    این بیوماره چی هست؟

پس الان نررو عوض می کنم
    هر چند می خواستم از این یکی نره استفاده کنم که هم رنگه نره فسفریه و هم ماده شاید خوب در بیاد

راستش اسم نژاد ها رو نمی شناسم
    یه اطلس خیلی دلم می خواد گیر بیارم ولی فقط رو دره ماهی فروشیا پیدا می شه
    تو اینترنت پیدا نمی کنم
    ولی از این معمولیاست
    دم رشته ای ها
    می خوام چند بار بچه بگیرم و بزرگ کنم که تجربه زیاد شه بعد هزینه می کنم فایتر های بهتری می خرم

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    در صورت اماده بودن ماهی ماده نر ظرف چند ساعت اقدام به ساختن حباب برای تخم ریزی میکنی
    جفت خوردن این ماهی خیلی سریع و اسونه و نر در صورت اماده بودن ماده برای تخم ریزی با کمترین درگیری ماده رو قبول میکنه
    برای تقویت ماهی ماده می تونی از مولتی ویتامین استفاده کنی یک تا دو قطره داخل ظرف ماهی ماده بچکون و بعد از یک یا دو ساعت اب ظرف رو عوض کن
    بهترین غذا برای این ماهی کرم خونی.ارتمیا.دافنی و غذاهای شرکتی معتبر مخصوص فایتر هست
    دادن دل و بیو مار می تونه برای ماهی ایجاد مشکلات گوارشی کنه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    بله عزیز . بنده همیشه برای تکثیر از روی همین رفتارهای غریزی تعقیب و گریز و عکس العمل های نر مناسب بودن نر چک میکنم.وقتی ماهی ماده بخوبی تقویت شده باشه اصلا جای نگرانی نیست .البته حجم تانک هم باید توجه داشته باشید که بیش از حد کوچیک نباشه . پس تعقیب و گریز ماده و ضربات نر . نمایش های ماهی نر برای ماده از شروع حباب سازی تا زمان تخمریزی بدون وقفه. ساخت لانه حباب سازی نشونه یک نر فعال و آمادس.

حتی اگر نر عوض کنید الان ماده شما باید مجددا تقویت بشه پس نمیتونید بلافاصله باز همین ماده با یک نر جدید وارد تانک کنید. ظرف چند روز خوب تقویت کنید بعد هردو ماهی برای تخمریزی قرار بدید.

در مورد لیوان و مشما حالا بنظرم اگر سطحی باشه که زیرش حباب سازی انجام باشه بهتره. چون لیوان همونظور که میدونید قوس داره و زیرش فضای خالی داره.در صورتی که مشما قرار دادید و حباب های بزرگ بوجود آمد با سوزن بدون بر هم خوردن لانه میتونید حباب بزرگ از بین ببرید.

بخاری حداکثر دما فکر کنم تا 34 داشته باشه؟درست؟ دما سر 30 ثابت نگهدارید.

کرم خونی من پیشنهاد نمیکنم. چون تجربش نکردم.اما بهترین گزینه برای تقویت فایتر که بخوبی هم جواب میده دل گوساله هست. که میتونید روزی دو وعده هم نر و هم ماده تغذیه کنید.
    می گم که
    بلد نیستم دمای بخاری رو تنظیم کنم(اصلا تنظیمات نداره)
    خودش اوتوماتیک روی دورور بره 27 می مونه
    وجود حباب ها بزرگ مگه مشکلی داره؟
    می شه با ریختن آب با دمای بالا دما رو تعدیل بخشید یا مشکل ساز می شه؟

ولی تا الان به این نتیجه رسیدم که لونه سازیشون خیلی به دما بالای سطح آب بستگی داره
    هر چی دما بالا تر و شرجی ترلونه سازی بهتر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    در صورت اماده بودن ماهی ماده نر ظرف چند ساعت اقدام به ساختن حباب برای تخم ریزی میکنی
    جفت خوردن این ماهی خیلی سریع و اسونه و نر در صورت اماده بودن ماده برای تخم ریزی با کمترین درگیری ماده رو قبول میکنه
    برای تقویت ماهی ماده می تونی از مولتی ویتامین استفاده کنی یک تا دو قطره داخل ظرف ماهی ماده بچکون و بعد از یک یا دو ساعت اب ظرف رو عوض کن
    بهترین غذا برای این ماهی کرم خونی.ارتمیا.دافنی و غذاهای شرکتی معتبر مخصوص فایتر هست
    دادن دل و بیو مار می تونه برای ماهی ایجاد مشکلات گوارشی کنه
    غذای دستی یا ارزون قیمت مناسب برای این تقویت این ماهی چی هست؟
    شما چه چیزی رو پیشنهاد میدید؟(با توجه به قیمت و ...)

الان فکر کنم نرم رو عوض کنم اون یکی مادهرو هم بندازم خوب باشه
    این طور نیست؟

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    می گم که
    بلد نیستم دمای بخاری رو تنظیم کنم(اصلا تنظیمات نداره)
    خودش اوتوماتیک روی دورور بره 27 می مونه
    وجود حباب ها بزرگ مگه مشکلی داره؟
    می شه با ریختن آب با دمای بالا دما رو تعدیل بخشید یا مشکل ساز می شه؟

ولی تا الان به این نتیجه رسیدم که لونه سازیشون خیلی به دما بالای سطح آب بستگی داره
    هر چی دما بالا تر و شرجی ترلونه سازی بهتر
    حباب های بزرگ لاروهایی که در محدوده و زیرش قرار دارند رو از سطح آب خارج و باعث تلف شدن میشه .

می شه با ریختن آب با دمای بالا دما رو تعدیل بخشید یا مشکل ساز می شه؟ باعث استرس میشه. میتونید یک بخاری دیگه تهیه کنید.در دماهای دیگه جواب میگیرید اما بهترین دما برای تکثیر 30 درجه هست.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    با سلام مجدد
    من اين نررو عوض كردم اون يكى ماده رو هم انداختم كنارشون(با يه پلاستيك جدا كردم)
    بعد دو تا سوال پيش اومده ببراما ول اينكه آيا عاديه كه ماهى نر حباب درست كنه؟
    دوم هم اينكه هميشه دو تا ماهى ماده تو فضاى كم با هم درگير مى شن؟

بعد اين يكى نره هم درست حباب درست نمى كنه
    غذايى كه مى دم هم از اين دونه سياه ريزهاست
    فكر كنم اين درست غذا رو نمى بينه
    درست حسابى نمى خوره
    در مورد تغذيه چى رو پيشنهاد مى كنيد؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    راستی یه چیزیم که یادم رفت بپرسم

می شه از آب زرد به عنوان تغزیه ی کمکی استفاده کرد؟

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    راستی یه چیزیم که یادم رفت بپرسم

می شه از آب زرد به عنوان تغزیه ی کمکی استفاده کرد؟
    اگر منظور برای تغذیه لاروهاست.نه آب سبز و نه آب زرد جز آلودگی آب و تلفات نتیجه ای نخواهد داشت.بهترین گزینه لارو آرتمیاست که بدون هیچ نگرانی از اینکه توسط لارو فایتر خورده نشه میتونید استفاده کنید. البته سعی کنید آرتمیایی که برای مصرف یک روز لاروها هچ کردید تا شب همش مصرف بشه و برای روز بعد آرتمیای تازه هچ کنید.

با سلام مجدد
    من اين نررو عوض كردم اون يكى ماده رو هم انداختم كنارشون(با يه پلاستيك جدا كردم)
    بعد دو تا سوال پيش اومده ببراما ول اينكه آيا عاديه كه ماهى نر حباب درست كنه؟
    دوم هم اينكه هميشه دو تا ماهى ماده تو فضاى كم با هم درگير مى شن؟

بعد اين يكى نره هم درست حباب درست نمى كنه
    غذايى كه مى دم هم از اين دونه سياه ريزهاست
    فكر كنم اين درست غذا رو نمى بينه
    درست حسابى نمى خوره
    در مورد تغذيه چى رو پيشنهاد مى كنيد؟
    در خصوص جدا کردن با پلاستیک ممنون میشم یه توضیح بیشتری بدید؟

ماهی نر زمانی که به سن بلوغ برسه شروع به حباب سازی در ظرف ویا تانک خود میکنه و طبیعیه.

ماده ی فایتر تا حدودی قلمرو طلب هستند و درگیری بین آنها چه در تانک و فضای کم و چه در فضای بیشتر طبیعیه. میتونید برای کاهش درگیری از مخفیگاه استفاده کنید.

عدم فعالیت نر در حباب سازی نشونه آماده نبودن و ضعیف بودن هست و گاهی هم بیماری.شما ابتدا هم نر و هم ماده بخوبی تغذیه و تقویت کنید و بعد انها رو برای تکثیر قرار بدید.

غذای دونه ریز سیاه فکر میکنم منظورتون انرژی مخصوص فایتر که بسته بندی ماهیرانه؟ من باز دل گوساله برای فایترهاتون پیشنهاد میکنم.این نکته هم در نظر بگیرید که دما خیلی در رفتار فایترهاتون تاثیر داره هرچه آب سردتر باشه کاهش فعالیت و تحرک و نخوردن غذا و در نتیجه بیماری به دنبال داره.

صفحه 11 از 107 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)