صفحه 7 از 81 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 803
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام به بابک عزیز:
    آقا با توجه به بیوگرافی قبلیتون میگم که لقب متخصص سایز در خور حضرتعالی هست اونم کامل.اینکه برای من کاملاً ثابت شده است که توانایی شما در خصوص بزرگ کردن دیسکسهای مولد داخلی هم همینقدر عالیه.
    بابک عزیز چند تا سوال :
    1- در مورد وعده های غذایی اینکه در چه ساعاتی و کدوم غذاها(فرمودید اوشن نیتروژن،دل،تترا و....) را به دیسکس ها می دهید،توضیح می فرمائید؟؟؟؟؟
    2-قربان با توجه به دستور حضرتعالی بطور متوسط ظاهراً 50%روزانه سیفون دارید(بنا به شرایط یکروز 80 یکروز 30%)،فکر می کنید اگر سیفون یکروز در میان 30% باشه چقدر در سایز شدن دیسکس ها تاثیر منفی میذاره،میشه تجربتون رو بفرمائید؟؟؟؟؟(با شرط نژادهای یکسان و شرایط غذادهی و ....)
    3-ماهی هایی که در حال سایز کردنشون هستید مریض هم شدند؟؟؟؟؟دوز دارو و نوع بیماری را اگر پاسخ بلی هست بفرمائید؟؟؟؟
    4-چقدر بنظرتون هم سایز بودن دیسکس ها تاثیر در رشدشون داره؟؟؟؟اگر سایزها خیلی درشت باشن مثلاً 6 و دیسکس 1 تا 2 اینچ هم بگیریم بنظرتون معقوله؟؟؟؟چرا که معمولاً دیسکس های خیلی بزرگ و سایز اور به دیسکس های کوچک خیلی کمتر حمله می کنند تا 1 الی 2 سایز کوچکتر از خودشان (با این فرض که هر دو گروه دیسکس هم سایز بزرگ و هم کوچک غذا بخورند)
    5-بنظرتون اگر دیسکس ها سایز بالا باشند می تونند هورمون ضد رشد در تانک ترشح کنند بطوریکه دیسکسهای کوچکتر رشد سوز یا رشدشون کم بشه؟؟؟؟؟تا چه میزان و با چه سیفونی میشه این مشکل را برطرف کرد(فرض اگر امکان سیفون 100%ببعلت حجم بالای تانک وجود نداشته باشه)؟؟؟؟؟
    6-آقا درسته که شما رو همه بعنوان یک پرسپولیسی دو آتیشه می شناسن

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام به بابک عزیز:
    آقا با توجه به بیوگرافی قبلیتون میگم که لقب متخصص سایز در خور حضرتعالی هست اونم کامل.اینکه برای من کاملاً ثابت شده است که توانایی شما در خصوص بزرگ کردن دیسکسهای مولد داخلی هم همینقدر عالیه.
    بابک عزیز چند تا سوال :
    1- در مورد وعده های غذایی اینکه در چه ساعاتی و کدوم غذاها(فرمودید اوشن نیتروژن،دل،تترا و....) را به دیسکس ها می دهید،توضیح می فرمائید؟؟؟؟؟
    2-قربان با توجه به دستور حضرتعالی بطور متوسط ظاهراً 50%روزانه سیفون دارید(بنا به شرایط یکروز 80 یکروز 30%)،فکر می کنید اگر سیفون یکروز در میان 30% باشه چقدر در سایز شدن دیسکس ها تاثیر منفی میذاره،میشه تجربتون رو بفرمائید؟؟؟؟؟(با شرط نژادهای یکسان و شرایط غذادهی و ....)
    3-ماهی هایی که در حال سایز کردنشون هستید مریض هم شدند؟؟؟؟؟دوز دارو و نوع بیماری را اگر پاسخ بلی هست بفرمائید؟؟؟؟
    4-چقدر بنظرتون هم سایز بودن دیسکس ها تاثیر در رشدشون داره؟؟؟؟اگر سایزها خیلی درشت باشن مثلاً 6 و دیسکس 1 تا 2 اینچ هم بگیریم بنظرتون معقوله؟؟؟؟چرا که معمولاً دیسکس های خیلی بزرگ و سایز اور به دیسکس های کوچک خیلی کمتر حمله می کنند تا 1 الی 2 سایز کوچکتر از خودشان (با این فرض که هر دو گروه دیسکس هم سایز بزرگ و هم کوچک غذا بخورند)
    5-بنظرتون اگر دیسکس ها سایز بالا باشند می تونند هورمون ضد رشد در تانک ترشح کنند بطوریکه دیسکسهای کوچکتر رشد سوز یا رشدشون کم بشه؟؟؟؟؟تا چه میزان و با چه سیفونی میشه این مشکل را برطرف کرد(فرض اگر امکان سیفون 100%ببعلت حجم بالای تانک وجود نداشته باشه)؟؟؟؟؟
    6-آقا درسته که شما رو همه بعنوان یک پرسپولیسی دو آتیشه می شناسن
    سلام استاد:
    این دیسکس ها خودشون بزرگ میشند کاری نمیکنم من
    1-من اولین وعده غذا رو ساعت 10صبح میدم و آخرین وعده رو هم ساعت 6بعد از ظهر خب البته بستگی به کار روزانه هم داره که این ساعت ها میتونه متغییر باشه 3وعده اون مخلوط دل هست و 2وعده دیگر غذاهای خشگ گرانولی .اون غذاهای خشکی که نمیخورند قاطی دل میکنم و میدم مگه الکیه باید بخورند
    2-با توجه به تعداد دیسکسهاتون و نحوه غذا دهی تون و حجم تانکتون میتونید درصد سیفونتون رو تعیین کنید من روزی 50% رو بسیار مناسب میبینم البته با توجه به امکاناتی که داریم وگرنه اگر به فیلمهای موجود در نت سری بزنید بعضی فارمها تا 5بار سیفون در روز هم دارند کاش ما هم همچنین امکاناتی داشتیم
    3-این گلدن پیژنها و لئوپاردها بیماری نداشتند ولی یک سری دیگه دارم که اونها در بدو ورود علائم خفیف بیماری پلیگ رو نشون دادند ولی زود خودشون رو جمع وجور کردند آرش جان زدن دارو یک امر کاملا تجربی هست ومن احساس کردم که از اکریفلاوین و سیپرو استفاده کنم بهتره و جواب هم گرفتم ولی یک نکته را عرض کنم و اینکه من اگر از جنرال تونیک ویاامنیپور استفاده کنم اصلا به دوز روی بروشور عمل نمیکنم از نظر من اون دوزها بسیار قوی هستند و ماهی را بسیار کلافه میکنه مسئله اصلی تشخیص اون بیماریها و علائم ثانویه هست که نوع داروی شمارو تعیین میکنه(البته در مورد پلیگ)
    4-یکی از مواردی که باید حتما بهش توجه بشه خریدن دیسکسهای هم سایز و هم نژاد بسیار بهتر است از اینکه شما از نژادهای متفاوت ولو اینکه هم سایز باشندخریداری کنید چون بین نژادهای متفاوت سرعت رشد متفاوت دیده میشه بعضی از نژادها رشد کمتری نسبت به نژادهای دیگه دارند در عمل میتونید تجربه کنید داشتن دیسکس 6اینچ همراه با دیسکس مثلا 2اینچ معقولانه نیست هم بخاطر عدم تناسب میزان غذا خوردن و هم از نظر سایز و یک نکته مهم اینکه چرا دیسکسهای بزرگتر به مثلا یک یا دوسایز کوچکتر حمله میکنند به رفتاری است که اون کوچکتر ها از خود بروز میدهند بستگی داره زیرا اونها دارند به تکامل و بلوغ میرسند وبه نوعی رقیبی جدی برای بزرگترها محسوب میشوند شما در عمل میتونید ببینید این حالات رو .ولی ریزتر ها رفتارهای بلوغ ویا سایر رفتارهارو تا رسیدن به یک بازه زمانی و رشد نشون نمیدهند (یک نظر شخصی هست)
    5-یک بحثی هست که باید در نظر بگیریم که آیا این ترشح هورمون ضد رشد تا چه سنی از دیسکسها ادامه داره که حقیقتا من این مورد رو نمیدونم.هر چه سیفون بیشتر باشه خب میزان این هورمون هم کمتر میشه آرش جان مشکل ما فقط نداشتن فضا و امکانات تعویض آب و ....هست
    6-آرش جان خودت میدونی خون ما قرمزه و افتخار میکنم که پرسپولیسی هستم ولی به تیمهای دیگر هم احترام میزارم مگر اینکه....
    آرش عزیز نکاتی که در مورد سئوالهای شما ارائه کردم برداشت خودم هست گاهی اوقات همش نمیشه با علم جلو رفت تلفیق علم و تجربه هست که موفقیت بیشتری نصیب میکنه بزار یک نکته بگم خیلی جالب در برخی کتابها یا مقالات میخونیم که مثلا فلان تعداد قطره از فلان ماده درون تانک بریزید من یک محلول مادر اکریفلاوین درست کردم اتفاقا به آقای آژیده هم این موضوع را عرض کردم وقتی از این محلول 2 قطره در لیتر برای دیسکسهای 3اینچی استفاده کردم هیچ استرسی براشون بوجود نیومد و بخوبی تحمل کردند
    ولی وقتی همین دوز را برای دیسکسهای 2اینچی وکمتر استفاده کردم چنان استرس بهشون وارد میکرد که از آب میپریدند بیرون!!!!!!!! اینا دیگه میشه تجربه حالا شاید شما بگید نه ولی این چیزا وجود داره
    ارادتمند شما بابک
    ویرایش توسط B@B@K : 19th June 2013 در ساعت 10:13 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    7300
    استاد سلام
    بازم سئوال دارم :
    استاد شما که پنج وعده غذا میدید در چه حدی بهشون غذا میدید ؟؟ شما هم معتقدی به اندازه دو چشمون باید غذا داد بهشون و یا نه تا جایی که میخورن؟؟!! این مقدار غذایی در سایزهای مختلف متفاوته؟؟
    استاد اسپیرولینا هم در وعده های غذایی استفاده میکنید؟؟
    استاد یه جایی گفته بودین فیش گارد اوشن فری با برخی داروها واکنش نشون میده .میشه بگید با کدوم داروها واکنش نشون میده چون اینجا فقط فیش گارد گیر میاد و ضدکلر معمولی گیر نمیاد.
    ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid نمایش پست ها
    استاد سلام
    بازم سئوال دارم :
    استاد شما که پنج وعده غذا میدید در چه حدی بهشون غذا میدید ؟؟ شما هم معتقدی به اندازه دو چشمون باید غذا داد بهشون و یا نه تا جایی که میخورن؟؟!! این مقدار غذایی در سایزهای مختلف متفاوته؟؟
    استاد اسپیرولینا هم در وعده های غذایی استفاده میکنید؟؟
    استاد یه جایی گفته بودین فیش گارد اوشن فری با برخی داروها واکنش نشون میده .میشه بگید با کدوم داروها واکنش نشون میده چون اینجا فقط فیش گارد گیر میاد و ضدکلر معمولی گیر نمیاد.
    ممنون
    سلام آقا وحید:
    من به حدی غذا میدم که کمی شکمشون پر به نظر برسه وتحقیقا سایزشون در میزان غذا تاثیر داره.من اسپیرولینا در مخلوط دل استفاده نمیکنم ولی درترکیب غذاهای گرانولی که میدم وجود داره.وحید جان با اکثر داروها از جمله همین داروهای جنرال و آنتی بیوتیکها دیدم که واکنش نشون داده و آب کدر شده
    ارادتمند شما بابک

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    ممنون از آرش عزیز به خاطر سوالات بسیار خوبش و استاد عزیزم بابک جان .....

آقا من تا دیسکس می خوره غذا می دم .نگران نباشید هیچی نمیشه

ضمنا جناب وزیر پور از بسکتبالیست های بسیار حرفه ای و خوبم هستند . منتظر عکسهای جدید ماهیها هستم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11337
    اقا بابک من با نظر اقا ارش عزیز در مورد متخصص سایز کاملا موافقم .
    من خودم علاقه شدیدی به سایز کردن دیسکس دارم که شما به این شدت علاقه افزودید (با عکس های زیباتون)
    • نظرتون راجع به پروبیوتیک ها ویتامین ها وکلا مکمل ها برای سایز کردن چیه؟ایا تاثیر مثبت داره یا به نسبت هزینه وسودی که داره به نوعی اضافه کاری به حساب میاد
    • و اینکه الان در خانه فقط یک تانک دارید؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali831 نمایش پست ها
    اقا بابک من با نظر اقا ارش عزیز در مورد متخصص سایز کاملا موافقم .
    من خودم علاقه شدیدی به سایز کردن دیسکس دارم که شما به این شدت علاقه افزودید (با عکس های زیباتون)
    • نظرتون راجع به پروبیوتیک ها ویتامین ها وکلا مکمل ها برای سایز کردن چیه؟ایا تاثیر مثبت داره یا به نسبت هزینه وسودی که داره به نوعی اضافه کاری به حساب میاد
    • و اینکه الان در خانه فقط یک تانک دارید؟
    سلام به شما دوست عزیز خب نمیشه بگید تاثیر نداره ولی اگر غذایی مناسب را رعایت کنید برای دیسکسهاتون من فکر میکنم لزومی برای خرید بعضی از اونها نیست
    تعداد تانکها بیشتر هست
    ویرایش توسط B@B@K : 22nd June 2013 در ساعت 02:43 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11337
    مرسی از پاسختون
    لطفا اگرمقدر از بقیه ی تانک ها هم عکس جدید بزارید
    باتشکر

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali831 نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون
    لطفا اگرمقدر از بقیه ی تانک ها هم عکس جدید بزارید
    باتشکر
    سلام:
    حقیقتش این تانکهای دیگری که دارم
    جز یکیش بقیه جنبه تزیینی نداره یکی از اونها یک تانک ساده گیاهی هست که دیگه حوصله نیست مثل اون قدیما تانک حرفه ای راه بندازم و توش گیاه شویدی و آنوبیاس هست و خیلی معمولی هست و 3تای دیگر هم تعدادی دیسکس 3و2اینچی اسورت تایلند هست که مشغول زندگی هستند یکی از اونها هم خالی است که در آینده ای نزدیک تعدادی هم اونجا قرار خواهم داد.اون تانکی هم که توش گلدن پیژن و لئوپاردها هست هم که در پستهای قبلی هست
    این عکس 2اینچی ها قبلش عذر خواهی میکنم که عکسها کیفیت ندارند فقط برای اینکه شما امر فرمودید گذاشتم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11337
    سلام ممنونم که باز هم خواهش بنده رو پذیرفتین و عکس های زیباتون رو به نمایش گذاشتید.

توی این مدتی که من عضو این سایت شدم شما بزرگوار و جناب ارش عزیز خیلی به من لطف داشتید .

شما که هم تجربه ی سایز کردن دیسکس مالزی وهم تایلند رو دارید کمی راجع به اختلاف این دو و معایب و مزایای اینها نسبت به هم توضیح دهید.
    مثلا ایا بار تایلندی علاوه برقیمت مناسب تر برتری خاصی نسبت به بار مالزی دارد؟
    با تشکر

صفحه 7 از 81 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252657 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)