صحرای سفید برزیل یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های توریستی دنیاست که سفر به آن از بزرگترین آرزوهای هر صحرا نوردی است، البته شگفتی آن تنها به شنهای سفید رنگ آن محدود نمی شود.


به گزارش سرویس خواندنی‌های فارس، این صحرای بی نظیر که با شن سفید پوشیده شده وسعتی بیش از 1000 کیلومتر مربع دارد و به عنوان یک منطقه حفاظت شده تنها با ماشین های بیابان گرد می توان وارد آن شد.


از دیگر شگفتی های صحرای سفید که نمونه آن در کمتر جایی وجود دارد، دریاچه های خوش رنگ آن است که حتی در آنها ماهی هم پیدا می شود و قطعا تجربه ماهی گیری در صحرا که همه آن را با آفتاب سوزان و زمین های خشک می شناسیم تجربه متفاوتی خواهد بود.


دریاچه های پراکنده این صحرا که بر اثر جمع شدن آب در فصول بارندگی ایجاد می شود میزبان پرندگانی است که در لابلای پرها و منقار خود، تخم ماهی های مختلف را به این آبها می آورند.


صحرای سفید با وجود بارش های مناسب در فصل بارندگی دارای پوشش گیاهی نمی باشد و تنها بعضی گونه گیاهان که می توانند در خاک خاص این صحرا رشد کنند به صورت پراکنده در این سو آن سو دیده می شوند.


این صحرای بی نظیر دارای بومیانی است که "مائته" نامیده می شوند. این افراد در فصول بارندگی و تا خشک نشدن دریاچه های فصلی از طریق ماهیگیری ارتزاق می کنند و پس از این فصول با کار در شهرهای اطراف زندگی خود را می گذرانند. این بومیان افسانه ای دارند که می گوید. اجداد آنها یک روز صبح از خواب بیدار شده و دیده اند که سرزمینشان در شن فرو رفته است.

منبع:فارس