صفحه 31 از 348 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495081131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 301 به 310 از 3471
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    با سلام.

دوستان الان از سرکار آمدم البته بعد از 3ساعت در ترافیک ماندن بخاطر فووووووووووووووووووووتبال

رفتم توی اتاق دیدم کوچولوها خودشون رفتن توی لونه لا لا کردن. مثل اینکه دستکاری کردن لونه جواب داد.

سوال مهم :
    این مولتی ویتامین بی نام و نشون که واسشون گرفتم بهشون بدمیا نه؟

به چه صورت باید مصرف بشه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون اما خب منم از همین آب جوشیده شده براشون استفاده میکنم دیگه , نباید رسوبات داشته باشه ک .شما بهتر میدونینا , اما فکر کنم این لکه ها شبیه آب خشک شده نیس نمیدونم والا شایدم چیز خاصی نباشه و تا چند روز دیگه درست شه بازم ممنون
    سلام
    این حالت در نوک فنچ ها معمولا بر اثر خراشیده شدن روی یه جسم سخت ، مثلا در اثر تماس نوک فنچ با نشیمن های پلاستیکی که دندونه های ریزی دارن یا حتی کف دریا (بر حسب عادت زیاد نوکشون رو روی چوب نشیمن میکشن) میتونه باعث ایجاد لکه های سفید در نوک بشه .
    از طرفی گاها در اثر کمبود کلسیم هم چنین حالتی براشون بوجود میاد.

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    با سلام
    مرسی دوست عزیز

بیشتر از 3هفته هستش که لونه رو براشون گذاشتم. ولی ندیدم توی لونه برن یا روی ظرف دانه خوری میخوابن یا روی میله

روز اولی که گرفتم یک ظرف پیاله ایی پرنده فروش گذاشت توی قفس چون لونه فنچ جاش نمیشد. توی ظرف پیاله ایی کمی پنبه دانه گذاشتم و از همون شب اول در کنار هم توی پیاله ایی میخوابیدن.

این ظرف:

یکی از دوستان توصیه کرد حتمآ لونه مخصوص رو تهیه کنم و واسشون بذارم بعد از یک هفته لونه رو گرفتم و نصب کردم (البته محبور شدم لبه های اضافی سقف رو برش بزنم تا از در قفس رد بشه.

وبلاگ و فروم های دیگه برای نرفتن فنچ به لونه راه هایی زیادی گفتن

یکی از راه ها این بود که لونه رو برعکس نصب کنم و دیواره پشت رو دربیارم و با چسب شیشه ای یک دیوار کوتاه تر درست کنم.

ما هم همین کارو کردیم.

ولی باز روی دون خوری میخوابن. ولی دیشب موقعی خواب دان خوری رو برداشتم و همچنین میله نشستن. بعد از چند دقیقه 2تا شون رفتن توی لونه لا لا کردن تا صبح.

آیا با این کار که نکار بشه به لونه عادت میکنند؟

یک سوال :

وقتی ماده به تنهایی وارد لونه میشه فنچ نر تند تند آواره میخونه و ماده سریع میپره بیرون بعدش هم نر با نوک توی سر ماده میزنه . این کار واسه چی هستش؟؟

الان 1ماه هست این کوچولو ها رو دارم.

تغذیه:

هفته ایی 2بار تخم مرغ آبپز. هویچ رنده کردم گذاشتم واسشون ولی نخوردن. سیب مثل اینکه دوست دارن و حسابی میخورن

این قطره های مولتی ویتامین که در پرنده فروشی ها هست توصیه میشه استفاده بشه. ؟ چند روز پیش خریدم ولی دیدم دست ساز هستش ترسیدم به پرنده بدم (زرد رنگ هستش یه بوی خاصی هم میده)

چه جوری باید مصرف بشه؟ اگه اساتید توصیه میکنند

این هم عکس بعداز دستکار لونه:

با سپاس
    سلام
    نشستن فنچ ها روی دونخوری یک امر کاملا طبیعیه و در اغلب فنچ ها مشاهده میشه و به محض اینکه فنچ ها لونه رو بپسندن خیلی کم روی دونخوری میخوابن و بیشتر اوقات خوابشون رو در لونه سپری میکنن و نیازی به برداشتن دونخوری و چوب نشیمن نیست .
    آواز خوندن نر یکی از نشونه های آمادگیش برای جفتگیری هستش و ماده با خارج شدن از لونه به آواز های نر عکس العمل نشون میده و اگه ضرباتی که به سرش میزنه محکم نیست ،مشکلی وجود نداره و طبیعیه.
    در مورد تخم مرغ و هویج هم باید عرض کنم که جاهایی که ما فنچ یا سایر پرندگان دیگه رو ازشون میخریم چندان به تنوع غذایی پرنده توجه نمیشه و معمولا ارزن و فوقش هفته ای یکبار بهشون کمی کاهو میدن ، پس نباید انتظار داشته باشید که با یکی دو بار قرار دادن غذاهای جدید براشون بلافاصله اونها رو مصرف کنن .پس باز هم براشون تخم مرغ و هویج رنده شده رو قرار بدید تا کم کم بهش عادت کنن و برای اینکار بهتره که صبح زود که فنچ ها هنوز وعده ی صبح خودشون رو مصرف نکردن غذای اصلی شون رو از قفس خارج کنید و براشون غذاهای جدید رو قرار بدید تا به استفاده از اونها تمایل بیشتری پیدا کنن.

با سلام.

دوستان الان از سرکار آمدم البته بعد از 3ساعت در ترافیک ماندن بخاطر فووووووووووووووووووووتبال

رفتم توی اتاق دیدم کوچولوها خودشون رفتن توی لونه لا لا کردن. مثل اینکه دستکاری کردن لونه جواب داد.

سوال مهم :
    این مولتی ویتامین بی نام و نشون که واسشون گرفتم بهشون بدمیا نه؟

به چه صورت باید مصرف بشه؟
    به هیچ وجه از این مولتی ویتامین های بی نام و نشون استفاده نکنید ، چون همونطور که خودتون گفتید دست ساز هستن و نمیشه پی به محتویات داخلش برد و استفاده ازشون میتونه به قیمت تلف شدن پرنده های بی گناه تموم بشه.
    همیشه هر دارویی که برای فنچ یا هر پرنده ی دیگه ای تهیه میکنید ،دقت داشته باشید که حتما اسم شرکت سازنده ،تاریخ تولید و تاریخ انقضا و... بر روی بطری یا جعبه ی دارو وجود داشته باشه.
    مولتی ویتامین هم نقش بسیار مهمی رو در سلامت فنچ ها داره و در واقع موادی رو که در اثر تغذیه ی ناکافی به بدن فنچ ها نمیرسه رو با مصرف این دارو میشه جبران کرد . مصرف مولتی ویتامین برای آماده سازی جفت ها و رشد مناسب اندام اونها مورد استفاده قرار میگیره و معمولا در هفته دوبار ازش در دوران قبل از جفتگیر و تا پایان جفتگیری استفاده میکنن و با شروع شدن دوره ی تخمگذاری مصرفش رو باید به یکبار در هفته کاهش داد و میزان مصرف هم بسته به مقدار آبی که براشون قرار میدید تعیین میشه و معمولا 3 تا 4 قطره به ازای هر 40 تا 50 میلی لیتر آب ریخته میشه . در ضمن 5 ساعت بعد از ریختن مولتی ویتامین در ظرف آب فنچ ها ،ظرف آب رو خالی کنید و خوب بشورید و از آب تازه پر کنید و براشون بذارید. مارک مناسب مولتی ویتامین هم ( tabernil a d3 e) هستش.
    در پایان این رو هم اضافه کنم که اگه از غذایی مناسبی برای فنچ ها تون استفاده کنید ، استفاده از مولتی ویتامین خیلی ضروری نیست اما نمیشه فواید خوب اون رو هم انکار کرد و هر از چندگاهی استفاده ازش علیرغم تغذیه ی مناسب خالی از لطف نیست.

موفق و سر بلند باشید

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    سلام
    این حالت در نوک فنچ ها معمولا بر اثر خراشیده شدن روی یه جسم سخت ، مثلا در اثر تماس نوک فنچ با نشیمن های پلاستیکی که دندونه های ریزی دارن یا حتی کف دریا (بر حسب عادت زیاد نوکشون رو روی چوب نشیمن میکشن) میتونه باعث ایجاد لکه های سفید در نوک بشه .
    از طرفی گاها در اثر کمبود کلسیم هم چنین حالتی براشون بوجود میاد.

موفق باشید

سلام
    من کلا نشیمن پلاستیکی شون رو برداشتم و ی شاخه چوبی گذاشتم , تنها جسم سختی ک توی هردو قفس هست , همون کف دریاس .
    یعنی میفرمایین برش دارم آیا ؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    مرسی محمدرضا از اطلاعات و راهنمایی .

این مولتی ویتامین tabernil a d3 e اینجا که نبود (اهواز) ولی چند سایت قیمت ش رو زده بود 100ML 25000 تومان قیمتش درسته؟

شما جایی سراغ دارید مطمین باشه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    مرسی محمدرضا از اطلاعات و راهنمایی .

این مولتی ویتامین tabernil a d3 e اینجا که نبود (اهواز) ولی چند سایت قیمت ش رو زده بود 100ML 25000 تومان قیمتش درسته؟

شما جایی سراغ دارید مطمین باشه؟
    اگه میخواین از تهران بخرید میتونید از این سایت سفارش بدین، من از این سایت مکملهای طوطیم رو خریدم

parrot.ir
    ویرایش توسط sepideh : 19th June 2013 در ساعت 01:36 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها

سلام
    من کلا نشیمن پلاستیکی شون رو برداشتم و ی شاخه چوبی گذاشتم , تنها جسم سختی ک توی هردو قفس هست , همون کف دریاس .
    یعنی میفرمایین برش دارم آیا ؟؟؟
    سلام
    نه نباید کف دریا رو از قفس بردارید اگه به خاطر خراشیده شدن به اون باشه بعد از مدتی خوب میشه و به حالت اولش برمیگرده و ممکنه این حالت به خاطر کمبود کلسیم درش بوجود اومده باشه که در این حالت وجود کف دریا ضروری هستش و برای جذب بهتر کلسیم میتونید از مولتی ویتامین دو بار در هفته براشون استفاده کنید که نحوهی مصرفش رو در پست های قبلی عرض کردم.
    راستی اگه سن فنچ هایی که دارید هم زیاده این وضعیت درشون ایجاد میشه . نگران نباشیددر اغلب موارد به راحتی پس از مدتی با تغذیه ی خوب از بین میره.(البته اگه بخاطر کمبود در بدن چنین شرایطی براش بوجود اومده باشه که تا اونجایی که من میدونم شما خوب بهشون میرسید)

موفق باشید

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام دوباره

جوجه فنج هاي من ديروز براي اولين بار از لونه بيرون اومدند ولي شب براي خواب برگشته بودن به لونه و دوباره صبح ديدم كه از لونه اومدن بيرون. به نظرتون الان كه جوجه ها از لونه بيرون اومدن ميتونم لونه رو بردارم؟ چون ميترسم ديربجنبم و دوباره اين دوتا فنج به فكر تخم گذاشتن و جوجه داري بيافتن
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام دوباره

جوجه فنج هاي من ديروز براي اولين بار از لونه بيرون اومدند ولي شب براي خواب برگشته بودن به لونه و دوباره صبح ديدم كه از لونه اومدن بيرون. به نظرتون الان كه جوجه ها از لونه بيرون اومدن ميتونم لونه رو بردارم؟ چون ميترسم ديربجنبم و دوباره اين دوتا فنج به فكر تخم گذاشتن و جوجه داري بيافتن
    ممنون
    سلام
    میتونید لونه رو تا 2 روز دیگه بردارید ،چون فعلا کمی ضعیف هستن و پاهاشون برای خواب طولانی مدت روی چوب نشیمن آماده نیست.

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    با سلام:

دوستان ما تمام این شهر خراب شده رو زیر پا گذاشتم از پرنده فروش ها گرفته تا کلینک های دامپزشکی و داروخانه های دامپزشکی نبود که نبود.

تابرنیل
    AD3E

البته هنوز موفق نشدم با جناب هادی ندافی parrot.ir تماس بگیرم. (گوشی رو جواب نمیدن) که سفارش بدیم.

از یکی از فروشگاه ها این برندو دیدم. از اساتید تایید میکنه همینو سفارش بدیم؟؟؟

البته قیمتش بیشتر تابرنیل هستش

این برند:

اینم لینک محصول و فروشگاه:

ویتامین a d3 e لاتاک

و در آخر کدام برند شما تایید میکنید تابرنیل یا سری ویت؟؟؟

با سپاس

صفحه 31 از 348 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495081131 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)