صفحه 69 از 269 نخستنخست ... 19505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788119169 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 681 به 690 از 2687
    معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام
    الان حدودا 3 هفته ای هست که چندتا دیسکس گرفتم . برای قرنتینه دمای 32 و 1 قاشق سوپ خوری نمک تو 20 لیتر رو گذروندم و چون نشونه ای از مریضی ندیدم هیچ درمان دیگه ای مصرف نکردم و به تانک گیاهی اضافشون کردم.
    http://www.parsipet.ir/thread11516-24.html#post115757

دمای تانک 29 درجه
    چیزی که دو روزه میبینم اینه که یکی از دیسکس ها که حدودا 8 سانتیه ، یکم گوشه گیر شده و با فاصله 10 سانتی از سطح آب و با زاویه 20-30 درجه وایمیسته . یکم رنگ بدنش تیره تر شده و روی بدنش یک سری جای نمیدونم مثل خراشیدگی هست ( هیچ گونه زخم یا کنده شدن پوست نداره ، فقط یک سری جا های کم رنگ شده هست ) . زمانی که گوشت خوار داشتم وقتی با هم دعوا می کردن یا وقتی کت فیش بهشون حمله می کرد پوستشون اینجوری می شد . ولی الان همه ماهی های تو تانک از این دیسکس ها می ترسند و جرات نمی کنند پیششون بیان .
    غذا خوریش هم خوبه . هم تترا می خوره هم دل( البته تازه شروع به غذا خوردن کردن )
    ماهی ها : انجل - تایگر بارب - مولی - کت برنز - دکتر فیش - دم شمشیری ریز - گورامی

به دلیل گیاهی بودن محیط نتونستم از زاویه ای که خطوط معلوم باشه عکس بگیرم ولی تیرگی رنگ بزرگه کاملا مشخصه .

به هیچ وجه فکر نمی کنم علتشون درگیری باشه .

شاد و پیروز باشید

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام
    الان حدودا 3 هفته ای هست که چندتا دیسکس گرفتم . برای قرنتینه دمای 32 و 1 قاشق سوپ خوری نمک تو 20 لیتر رو گذروندم و چون نشونه ای از مریضی ندیدم هیچ درمان دیگه ای مصرف نکردم و به تانک گیاهی اضافشون کردم.
    http://www.parsipet.ir/thread11516-24.html#post115757

دمای تانک 29 درجه
    چیزی که دو روزه میبینم اینه که یکی از دیسکس ها که حدودا 8 سانتیه ، یکم گوشه گیر شده و با فاصله 10 سانتی از سطح آب و با زاویه 20-30 درجه وایمیسته . یکم رنگ بدنش تیره تر شده و روی بدنش یک سری جای نمیدونم مثل خراشیدگی هست ( هیچ گونه زخم یا کنده شدن پوست نداره ، فقط یک سری جا های کم رنگ شده هست ) . زمانی که گوشت خوار داشتم وقتی با هم دعوا می کردن یا وقتی کت فیش بهشون حمله می کرد پوستشون اینجوری می شد . ولی الان همه ماهی های تو تانک از این دیسکس ها می ترسند و جرات نمی کنند پیششون بیان .
    غذا خوریش هم خوبه . هم تترا می خوره هم دل( البته تازه شروع به غذا خوردن کردن )
    ماهی ها : انجل - تایگر بارب - مولی - کت برنز - دکتر فیش - دم شمشیری ریز - گورامی

به دلیل گیاهی بودن محیط نتونستم از زاویه ای که خطوط معلوم باشه عکس بگیرم ولی تیرگی رنگ بزرگه کاملا مشخصه .

به هیچ وجه فکر نمی کنم علتشون درگیری باشه .

شاد و پیروز باشید
    سلام:
    دوست عزیز کاش کلا از دیسکس در تانک گیاهی استفاده نمیکردید سئوالی داشتم قرنطینه شما دارای دمای 32 بود و تانک گیاهی دمای 29 آیا اصول آب به آب کردن تدریجی را رعایت نمودید؟دیسکس را به تانک قرنطینه برده واز داروی امنیپور سرا+نیتروفورانتوئین استفاده نمایید.سرا امنیپور هر 22قطره برای 20لیتر +نیتروفورانتویین هر 100میلی گرم برای 37.8لیتر+دمای 32درجه.به مدت 1هفته و هرروز سیفون 100درصدی و دوباره زدن دوز دارو

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام:
    دوست عزیز کاش کلا از دیسکس در تانک گیاهی استفاده نمیکردید سئوالی داشتم قرنطینه شما دارای دمای 32 بود و تانک گیاهی دمای 29 آیا اصول آب به آب کردن تدریجی را رعایت نمودید؟دیسکس را به تانک قرنطینه برده واز داروی امنیپور سرا+نیتروفورانتوئین استفاده نمایید.سرا امنیپور هر 22قطره برای 20لیتر +نیتروفورانتویین هر 100میلی گرم برای 37.8لیتر+دمای 32درجه.به مدت 1هفته و هرروز سیفون 100درصدی و دوباره زدن دوز دارو
    سلام
    ممنون
    آره - تو اون تعداد فقط این یکی اینجوری شده . جالب اینجاست که این یکی از همون اول انتقال به تانک گیاهی حسابی محیط رو شناسایی کرد و عموما هم در جلوی تانک شنا می کرد و تو غذا خوردن هم اولین سهم مال این بود و تا کنار نمی رفت هیچ کدوم از ماهی ها جلو نمیومدند . هنوز هم در مورد غذا دهی با دل همینطوره .

علت بیماری یا نامش معلومه ؟

شاد و پیروز باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    ممنون
    آره - تو اون تعداد فقط این یکی اینجوری شده . جالب اینجاست که این یکی از همون اول انتقال به تانک گیاهی حسابی محیط رو شناسایی کرد و عموما هم در جلوی تانک شنا می کرد و تو غذا خوردن هم اولین سهم مال این بود و تا کنار نمی رفت هیچ کدوم از ماهی ها جلو نمیومدند . هنوز هم در مورد غذا دهی با دل همینطوره .

شاد و پیروز باشید
    سلام
    به احتمال زیاد پلیگ گرفته و درمانی که بابک عزیز گفتن مربوط به این بیماریه ویروسی میشه

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام
    ممنون

شاد و پیروز باشید
    سلام:
    به احتمال زیاد انگل پوستی عامل اصلیش هست که همراه با کدر شدن پوست و باله ها(باکتریایی)است برای همین یک داروی جنرال +یک آنتی بیوتیک به شما پیشنهاد دادم

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام:
    به احتمال زیاد انگل پوستی عامل اصلیش هست که همراه با کدر شدن پوست و باله ها(باکتریایی)است برای همین یک داروی جنرال +یک آنتی بیوتیک به شما پیشنهاد دادم
    لازمه بقیه دیسکس ها و یا ماهی های دیگه رو هم به قرنتینه با دارو منتقل کنم.؟

تو توضیح پلیگ نوشته لوچ می تونه عامل انتقالش باشه . البته از قبل ورود دیسکس ها تو تانک لوچ دلقک دارم که یکیشون از امروز شروع کرده و بدنشو به کنده جلویی تانک می ماله .

حالا لازمه همه ماهی ها درمان بشن ؟ اصلا همشون آلودن ؟

شاد و پیروز باشید

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    لازمه بقیه دیسکس ها و یا ماهی های دیگه رو هم به قرنتینه با دارو منتقل کنم.؟

تو توضیح پلیگ نوشته لوچ می تونه عامل انتقالش باشه . البته از قبل ورود دیسکس ها تو تانک لوچ دلقک دارم که یکیشون از امروز شروع کرده و بدنشو به کنده جلویی تانک می ماله .

حالا لازمه همه ماهی ها درمان بشن ؟ اصلا همشون آلودن ؟

شاد و پیروز باشید
    سلام:
    انتقال پلیگ میتونه از راه های مختلف صورت بگیره چون شما در ابتدای فرمایشاتتون فرمودید دوره قرنطینه رو طی کردید در ابتدا تصورمون به سمت پلیگ نمیره گرچه یادم هست اگر اشتباه نکنم روزی با بابک آژیده صحبت میکردم و ایشون فرمود پلیگ میتونه بعداز مثلا 20روز هم ظهور کنه .به تجربه ثابت شده بود دیسکسهای وارداتی معمولا چندروز پس از ورود علائم پلیگ رو نشون میدادند ولی استثنا هم وجود داشت و مثلا بعد از 20روز هم دیده شد که علائم رو نشون بدهند البته من تصور نمیکنم بیماری ماهیتون پلیگ باشه مگر اینکه در روزهای آتی تمام علائمش ظهور کنه اونوقت قضیه فرق خواهد کرد .به هرحال درمان رو برای تمام ماهیان شروع نمایید چون فرمودید که ماهیان دیگر نظیر لوچ هم داره علائم بیماری نشون میده.نظراتی هم که عرض کردم از روی عکس تانک شما و فرمایشاتتون که فرمودیدبوده است
    ویرایش توسط B@B@K : 6th June 2013 در ساعت 08:47 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    در اینجا می خواستم از آقا آرش و سایر دوستانی که در این مدت مزاحمشون شدم تشکر کنم. حال دیسکس من رو به بهبوده و غذا میخوره. مرسی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    سلام.دوستان من سه تا دیسکس جدید گرفتم گذاشتمشون برای قرنطیه از داروهای شرکت azoo
    discus live water و freshwater anti-protozoaاستفاده کردم
    به ازای هر 10لیتر1میل ریختم و امروز دوباره سیفون کردم50درصد و دوباره براشون دارو به ازای 25 لیترشون 2میل ریختم از هر دو داروها
    حالا یکیشون خوبه غذا میخوره ولی دوتا دیگه غذا که نمیخورن
    یکیشون هم همش کج میشه به پهلو میشه
    مشکل چیه؟چرا هب پلو میشه
    حجم اکواریوم قرنطینه هم 25لیتر
    نمک هم ریختم دما هم 32درجه است

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad91 نمایش پست ها
    سلام.دوستان من سه تا دیسکس جدید گرفتم گذاشتمشون برای قرنطیه از داروهای شرکت azoo
    discus live water و freshwater anti-protozoaاستفاده کردم
    به ازای هر 10لیتر1میل ریختم و امروز دوباره سیفون کردم50درصد و دوباره براشون دارو به ازای 25 لیترشون 2میل ریختم از هر دو داروها
    حالا یکیشون خوبه غذا میخوره ولی دوتا دیگه غذا که نمیخورن
    یکیشون هم همش کج میشه به پهلو میشه
    مشکل چیه؟چرا هب پلو میشه
    حجم اکواریوم قرنطینه هم 25لیتر
    نمک هم ریختم دما هم 32درجه است
    سلام:
    محمد جان اولاً حجم تانک قرنطینه خیلی کمه و هم تعداد ماهی هایی که گرفتی ،شرایطی از قبیل تغییر مکان،ارتفاع کم تانک و زمان کوتاه معرفی ماهی به تانک .... میتونه موجب استرس تو ماهی و به پهلو شدنش در کف تانک بشه.چند وقته اینا تو تانک قرنطینه هستن؟؟؟عکس بذارید تا دوستان بهتر راهنمایی کنند.
    من نظری در خصوص داروهای آزو ندارم چون تا حالا ازشون استفاده نکردم .
    آقا عکس چوبها رو هم گرفتم برات امشب تو پ.خ میفرستم.ببخشید خیلی بدقولی کردم

صفحه 69 از 269 نخستنخست ... 19505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788119169 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)