نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه کاسکو
    شماره عضویت
    913

گربه من بچه شو میاره بیرون از جعبه چیکارکنم؟

سلام دوستان ، گربه ماده من حدود 10 12 روز پیش زایمان کرد از سه تا بچه یکیش موند و خوشبختانه شیر میخوره و تا الان زنده مونده چشماش دو سه روزه باز شده،فقط مشکلی که هست اینه که دو روزه مادرش بچه رو از جعبه ای که براشون درست کرده بودم و داخل همون هم زایمان کرده بود میاره بیرون و میذارتش رو زمین امروز صبح رفتم دیدم تو جاش نیست بچه دیدم بیرون از جعبه روی زمین خوابیده ! به نظرتون علت این رفتار چیه و چیکار باید کنم ؟ البته خود بچه هم خیلی علاقه داره بیاد بیرون از جعبه .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط melika نمایش پست ها
    سلام دوستان ، گربه ماده من حدود 10 12 روز پیش زایمان کرد از سه تا بچه یکیش موند و خوشبختانه شیر میخوره و تا الان زنده مونده چشماش دو سه روزه باز شده،فقط مشکلی که هست اینه که دو روزه مادرش بچه رو از جعبه ای که براشون درست کرده بودم و داخل همون هم زایمان کرده بود میاره بیرون و میذارتش رو زمین امروز صبح رفتم دیدم تو جاش نیست بچه دیدم بیرون از جعبه روی زمین خوابیده ! به نظرتون علت این رفتار چیه و چیکار باید کنم ؟ البته خود بچه هم خیلی علاقه داره بیاد بیرون از جعبه .
    سلام دوست عزیز .. کار خاصی نکنید .. گربه ای که مادر بالا سرش هست نیازی بهدخالت نداره ..

اگه مادر نداشت یه چیزی .. جای نگرانی نیست..

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    سزارین کرده؟
    پرشینا کلا گربه های خنگین حس مادری درست و حسابی هم ندارن خودت باید مادری کنی براش محبتش بهش کم شده شاید به خاطر اینه که تو خودت بیشتر به بچهه توجه میکنی تا مادر حسودی کرده یا اینکه دلیلش این میتونه باشه که احساس کرده وقتشه که بچش با محیط اطرافش اشنا بشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    همه چي
    شماره عضویت
    5239
    سلام ، ببخشيد اين سوال رو ميپرسم ، علت مرگ ٢ تا بچه هاي ديگه چي بود ، چون گربه منم حاملس مي خواستم ببينم اين اتفاق طبيعي هست يا اگه طبيعي نيست ميتونم از تلف شدن بچه ها جلوگيري كنم ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirali_v نمایش پست ها
    سلام ، ببخشيد اين سوال رو ميپرسم ، علت مرگ ٢ تا بچه هاي ديگه چي بود ، چون گربه منم حاملس مي خواستم ببينم اين اتفاق طبيعي هست يا اگه طبيعي نيست ميتونم از تلف شدن بچه ها جلوگيري كنم ؟
    شما یه قیچی تیز یک حوله و چند تا گوش پاک کن دم دستتون باشه چون ممکنه بلد نباشه بند ناف رو قیچی کنه و تو بینیشون رو خالی کنه شما باید فوری بند ناف رو قیچی کنید پوست روی بچه هارو بکنید و با گوش پاک کن تو بینیشون رو خالی کنید
    این اتفاق که بچه ها بمیرن طبیعیه چون پرشینا سر بزرگی دارن زایمان رو واسه مادر خیلی سخت میکنه ممکنه بچه ها بمیرن متاسفانه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه کاسکو
    شماره عضویت
    913
    ممنون دوستان،متوجه شدم بچه خودش میومده بیرون ، در ورودی جعبه رو به دیوار گذاشتم دیگه نتونست بیاد بیرون خودم وقتی خونه هستم میارمش بیرون بازی میکنه همون بیرون هم مادرش بهش شیر میده گاهی اوقات،اون دوتا یکیشون مرده به دنیا اومد خودم بالاسرش بودم وقتی به دنیا اومد سریع برش داشتم و مجرای تنفسیشو نگاه کردم ولی تکون نمیخورد اصلا،اون یکیش هم تا دوروز زنده بود ولی بعد از دوروز دیگه شیر نخورد و تلف شد هرکاری هم میکردم سینه مادرشو بگیره ولی تمایلی به شیر خوردن نداشت انگار شیرهایی که خورده بود و نتونسته بود دفع کنه از یکی از دوستان که کارش پرورش گربه هست پرسیدم گفت اینجور گربه ها مشکل مادرزادی دارن و هیچکاری نمیشه براشون انجام داد چون مردنی هستن بالاخره.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    ممنون دوستان،متوجه شدم بچه خودش میومده بیرون ، در ورودی جعبه رو به دیوار گذاشتم دیگه نتونست بیاد بیرون خودم وقتی خونه هستم میارمش بیرون بازی میکنه همون بیرون هم مادرش بهش شیر میده گاهی اوقات،اون دوتا یکیشون مرده به دنیا اومد خودم بالاسرش بودم وقتی به دنیا اومد سریع برش داشتم و مجرای تنفسیشو نگاه کردم ولی تکون نمیخورد اصلا،اون یکیش هم تا دوروز زنده بود ولی بعد از دوروز دیگه شیر نخورد و تلف شد هرکاری هم میکردم سینه مادرشو بگیره ولی تمایلی به شیر خوردن نداشت انگار شیرهایی که خورده بود و نتونسته بود دفع کنه از یکی از دوستان که کارش پرورش گربه هست پرسیدم گفت اینجور گربه ها مشکل مادرزادی دارن و هیچکاری نمیشه براشون انجام داد چون مردنی هستن بالاخره.
    این بچه ها که مشکل دارن بمیرن بهتره چون اگه زنده بمونن سیستم عصبیشون مشکل پیدا میکنه کلا نقص جسمی و روانی پیدا میکنن
    به خاطر همون که سر بچه ها بزرگه مادر نمیتونه به موقع به دنیا بیاره تو خوده شکم مادر میمیرن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه کاسکو
    شماره عضویت
    913
    آره مخصوصا که باباشون هم هیمالینه هیمالین ها نسب به پرشین ها هم سر و جثه بزرگتری دارن.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    12443
    آقا نترسونین منو ما ماده هیمالین داریم الان حاملست ۲۱ روز دیگه ایشالا به دنیا میاره بچه هارو دفعه پیش ۵ تا سالم به دنیا آورد الان انقد مرگو میر دیدم ترسیدم مادر که طوریش نمی*شه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    نه ایشالا مادره چیزیش نمیشه فقط احتمال این هست بچه ها بمیرن هر چقدر پوزشون فلت تر باشه جمجمشون بزرگتره و زایمان سخت تر مثلا صورت عروسکیا احتمال مردن بچه ها کمتره تا سو پر فلتا
    فقط شما ببرش سونوگرافی حدودا دو هفته ی آخر که بفهمی چند تا بچه داره احیانا بچه ی مرده جا نمونه تو شکمش یه دفعه داپزشکی بودم شنیدم طرف گفت اینطوری شده دکتره گفت اگه تا یه مدتی بچه خارج نشه مجبوریم جراحی کنیم بچرو خارج کنیم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)