جام جم آنلاين: مقامات گشت ساحلي استراليا اعلام كردند كه يك موج سوار جوان امروز در سواحل غربي اين كشور توسط يك كوسه غول پيكر قطعه قطعه و خورده شد.

به گزارش روز شنبه جام جم آنلاين به نقل از خبرگزاري فرانسه، به گفته مقامات گشت ساحلي استراليا، يك جوان موج سوار در سواحل غربي استراليا نزديك به شمال بندرپرث توسط يك كوسه غول پيكر دونيم شده و بلعيده شد.

اين جوان به همراه يكي از دوستانش در سواحل جزيره ويدج در حال موج سواري بودند كه اين حادثه رخ داد.
يك مرد سوار بر جت اسكي كه در نزديكي دو جوان شاهد حادثه بود به شبكه تلويزيوني " ABC " گفت: صحنه وحشتناكي بود پس از حمله كوسه فقط نيمي از بدن جوان باقي ماند و يك كوسه سفيد عظيم دور بقاياي جسد چرخ مي‌زد، خون همه سطح آب را فرا گرفته بود.
وي افزود: من تلاش كردم بقاياي جسد را از آب بگيرم اما كوسه به جت اسكي حمله ور شد ، من به سرعت دور زده و هنگامي كه بازگشتم

كوسه در حال خوردن بقاياي جسد بود.طول بدن كوسه مهاجم بين چهار تا پنج متر بود.

يك مقام گشت ساحلي ابراز داشت: حتي بخش كوچكي از بدن اين جوان 20 ساله نيز پيدا نشده است.
از ماه سپتامبر تاكنون اين پنجمين مورد حمله كوسه به انسان ها در سواحل غربي استراليا است. افزايش تعداد حملات كوسه به انسان ها موجب نگراني مقامات ساحلي استراليا شده است.

هر سال بيش از يك يا دو مورد حمله كوسه به انسان در سواحل استراليا گزارش نمي شود اما در سال جاري با افزايش تعداد موج سواران و افزايش توريست ها اين حملات به مراتب بيشتر از گذشته شده است.

مقامات گشت ساحلي استراليا با كمك ماهيگيران محلي جستجوي گسترده اي را براي يافتن كوسه مهاجم و كشتن آن آغاز كرده اند


منبع:جام جم