کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق.اکواریوم
    شماره عضویت
    10988
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadm2n نمایش پست ها
    بچه ها مرغ عشق کلا چه فصلایی جفت گیری میکنه؟؟
    در تمام فصول ولی تو بهار بیشتر هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و بلبل خرما و (علاقه مند به طوطی سانان و کاکادو)
    شماره عضویت
    11666
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpoorhosein نمایش پست ها
    شاید مشکل از محل قرار گیری لانه باشه شایدم از جفتاتون باشه اگه مشکل از جفت باشه چون تجربشون بالا میره تخما احتمالا همه هچ میشن سری بعدولی اگه از جا باشه همین میشه که الان شد
    میتونین 1ماه دیگه براشون جا تخمی بزارین دوباره تخم کنن ولی بزارین حدود1ماه ونیم تا 2ماه بگزره چون الان جفت خستست وتخم گزاری دوباره
    ممکنه باعث مرضی و مرگشون بشه
    تواین مدت بهشون خوب با انوااع غذا برسین
    قبل اینکه به طور کامل پر در بیاره بیاریدش از قفس بیرون وباهاش بازی کنین خودش دستی میشه
    بهترین محل قرار گیری لانه کجاست؟
    من لانه این جوری گذاشته بودم.

کنار دهانه لانه رو اینجوری سوراخ کردم تا موقعی که از دهانه لانه نر به ماده غذا میده هوا تو لانه بهتر جریان پیدا کنه و جوجه ها خفه نشن.
    تو کتابی که راجب مرغ عشق نوشته بود خوندم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Budgerigar 92 نمایش پست ها
    بهترین محل قرار گیری لانه کجاست؟
    من لانه این جوری گذاشته بودم.

کنار دهانه لانه رو اینجوری سوراخ کردم تا موقعی که از دهانه لانه نر به ماده غذا میده هوا تو لانه بهتر جریان پیدا کنه و جوجه ها خفه نشن.
    تو کتابی که راجب مرغ عشق نوشته بود خوندم.
    سلام.دوست عزیز توضیحات دوستمون پور حسین کافی و کامل بود.اما شما قفس و لونت هیچ مشکلی نداره.توی سری اول تخم گذاری از این مشکلات پیش میاد که به بی تجربگی جفت در نگهداری از تخم ها و یا کامل انجام نشدن عمل جفت گیری بر میگرده که جنین داخل تخم خفه میشه و قبل از تولد از بین میره.شرایط قفس و متعلقات جفت شما مشکلی نداره.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق
    شماره عضویت
    11152
    سلام
    باز یه مشکل دارم با فندق و پسته
    سروصداشون خیلی زیاد شده مثلا صبح از 7شروع میکنن تااااااااا ساعت 10
    تو قفس هم خیلی اینور اونر میپرن و پرواز میکنن
    پرنده ماده هم خشن برخورد میکنه با جفتش.البته بعضی وقتا.بعضی وقتا هم خیلی معمولی همدیگه رو تمیز میکنن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ،عروس هلندی
    شماره عضویت
    12173
    سلام دوستان من امروز یه جفت مرغ عشق خریدم(فروشنده گفت جفت شذن)
    تو ماشین که بودن مادهه نوکش رو میبرد ظرف نره و سرحال بودن
    وقتی اوردمشون خونه اول گذاشتمشون تو بالکن سرحال بودن و میخوندن و وقتی مرغ عشق همسایمون میخوند (بار اول تعجب کردن ) وشروع میکردن به خوندن
    ولی 2 بار یهو ترسیدن (مادهه بیشتر میترشه)و خودشون رو زدن به قفس منم اوردمشون تو اتاقم
    دیگه اروم شدن و نخوندن و یه جا نشتن
    قسمت مهمش اینجاست از صبح تا حالا نه آب خوردن نه ارزن ؟؟!!(الان دیدم مادهه اب خورد)
    نمیدونم چکار کنم
    راستی وقتی اوردمشون ادرارشون درست بود ولی حالا آبکی شدن فکر کنم ادرار مادهه باشه ، شاید ترسیده اینجوری شده ، دلیلش چیه ؟
    لطفا راهنمایی کنید . ممنون دوستان بعدا بیشتر ازشون میگم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasaminallahyari نمایش پست ها
    سلام
    باز یه مشکل دارم با فندق و پسته
    سروصداشون خیلی زیاد شده مثلا صبح از 7شروع میکنن تااااااااا ساعت 10
    تو قفس هم خیلی اینور اونر میپرن و پرواز میکنن
    پرنده ماده هم خشن برخورد میکنه با جفتش.البته بعضی وقتا.بعضی وقتا هم خیلی معمولی همدیگه رو تمیز میکنن
    سلام.خوندن های مکرر و زیاد به دلیل این هست که دارن به مرز آمادگی میرسن واسه جفت شدن و ایشالا به زودی جفت گیری هاشونم شروع خواهدشد.برخورد خشن ماده هم به دلیل این هست که کامل آماده نشده و ایشالا به مرور این رفتارها با تخم گذاری رفع خواهد شد.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam19 نمایش پست ها
    سلام دوستان من امروز یه جفت مرغ عشق خریدم(فروشنده گفت جفت شذن)
    تو ماشین که بودن مادهه نوکش رو میبرد ظرف نره و سرحال بودن
    وقتی اوردمشون خونه اول گذاشتمشون تو بالکن سرحال بودن و میخوندن و وقتی مرغ عشق همسایمون میخوند (بار اول تعجب کردن ) وشروع میکردن به خوندن
    ولی 2 بار یهو ترسیدن (مادهه بیشتر میترشه)و خودشون رو زدن به قفس منم اوردمشون تو اتاقم
    دیگه اروم شدن و نخوندن و یه جا نشتن
    قسمت مهمش اینجاست از صبح تا حالا نه آب خوردن نه ارزن ؟؟!!(الان دیدم مادهه اب خورد)
    نمیدونم چکار کنم
    راستی وقتی اوردمشون ادرارشون درست بود ولی حالا آبکی شدن فکر کنم ادرار مادهه باشه ، شاید ترسیده اینجوری شده ، دلیلش چیه ؟
    لطفا راهنمایی کنید . ممنون دوستان بعدا بیشتر ازشون میگم
    سلام.لطفا یک عکس ازشون بذار تا بشه در مورد جفت بودن و سن و سالشون نظر داد.اما پرنده رو توی بالکن نذارید.ممکنه پرنده های وحشی بهشون نزدیک بشن و باعث نیوکسلشون بشن.جاشون رو توی خونه یک جای دنج و کم رفت و آمد در نظر بگیرید که در مقابل مسیر باد کولر یا باز و بسته شدن در نباشه که استرس بگیرن.این شکل مدفوع و کم تحرکی هم به دلیل جابجایی و استرسشون هست که به مرور برطرف خواهد شد.نگران نباشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    غذا نخوردنشون طبیعیه اکثر پرندگان وقتی به یک محیط جدید وارد میشن مدتی غذا یا آب نمیخورند هنوز نیوردیشون خونه کلی انتظار داری ازشون؟ اول بذارشون یه گوشه آروم تا با محیط آشنا بشند و ترسشون بریزه یادش بخیر قدیما مرغ عشق میخریدیم جفتی 250 تومان الان شده جفتی 60 هزار تومان

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،فنچ،عروس هلندی
    شماره عضویت
    12173
    نقل قول نوشته اصلی توسط skidrow22 نمایش پست ها
    غذا نخوردنشون طبیعیه اکثر پرندگان وقتی به یک محیط جدید وارد میشن مدتی غذا یا آب نمیخورند هنوز نیوردیشون خونه کلی انتظار داری ازشون؟ اول بذارشون یه گوشه آروم تا با محیط آشنا بشند و ترسشون بریزه یادش بخیر قدیما مرغ عشق میخریدیم جفتی 250 تومان الان شده جفتی 60 هزار تومان
    ممنون ، اره گذاشتمشون یه گوشه . فکر کنم ارزن خوردن یه کم .
    ارزن که براشون گرفتم یه چیزای سیاه هم داخلش بود نمیدونم چی بود ؟ ، درشون اوردم
    کتان هم براشون گرفتم ولی هنوز بهشون ندادم نمیدونم چقدر کتان بهشون بدم فکر کنم یک سوم ارزن ؟
    تو سایت نگاه کردم چیزی در مورد چوب های قابل استفاده برای ساخت ندیدم ؟ جای دیگه خوندم ولی بعضی از درخت ها حتی اسمشون هم نشنیدم بعضی ها هم تا حالا ندیدم ولی درختایی مثل توت ، مرکبات(پرتقال ، لیمو ) هست . فقط باید از همینا استفاده کرد ؟ مثلا درختی به نام کویر که اینجا زیاده و سم پاشی هم نشدن نمیشه استفاده کرد ؟
    و به جز ارزن و کتان و( هووج خام رنده شده ، سفیده تخم مرغ آب پز رنده شده ، هندوانه ، کاهو ، پرتغال ، سیب) دیگه چه چیزایی میشه به مرغ عشق داد ؟ چه سبزی هایی ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam19 نمایش پست ها
    ممنون ، اره گذاشتمشون یه گوشه . فکر کنم ارزن خوردن یه کم .
    ارزن که براشون گرفتم یه چیزای سیاه هم داخلش بود نمیدونم چی بود ؟ ، درشون اوردم
    کتان هم براشون گرفتم ولی هنوز بهشون ندادم نمیدونم چقدر کتان بهشون بدم فکر کنم یک سوم ارزن ؟
    تو سایت نگاه کردم چیزی در مورد چوب های قابل استفاده برای ساخت ندیدم ؟ جای دیگه خوندم ولی بعضی از درخت ها حتی اسمشون هم نشنیدم بعضی ها هم تا حالا ندیدم ولی درختایی مثل توت ، مرکبات(پرتقال ، لیمو ) هست . فقط باید از همینا استفاده کرد ؟ مثلا درختی به نام کویر که اینجا زیاده و سم پاشی هم نشدن نمیشه استفاده کرد ؟
    و به جز ارزن و کتان و( هووج خام رنده شده ، سفیده تخم مرغ آب پز رنده شده ، هندوانه ، کاهو ، پرتغال ، سیب) دیگه چه چیزایی میشه به مرغ عشق داد ؟ چه سبزی هایی ؟

سلام
    منظورتون از چیزای سیاه داخل ارزن چیه؟ اگه شکلشون شبیه ارزن باشه پس خود ارزنه چون ارزن ها دارای رنگ های مختلف مثل سیاه ،طلائی و قرمز و ... هستن.
    کتان هم براشون به اندازه 30 درصد از ارزن یا همون یک سوم از ارزن بهشون بدید.
    در مورد چوب ها هم میتونید از چوب اقاقیا،چوب درخت سیب،چوب زرشک،درخت توت ،چوب انواع مرکبات(لیمو ،پرتقال و ...) و چوب گردو استفاده کنید و در مورد چوبی هم که گفتید اطلاعاتی ندارم و نمی تونم نظری بدم.
    میتونید جوانه های گندوم ،ماش،عدس و ... - گندوم خیس خورده - سبزی هایی مثل جعفری و شوید رو بهشون بدید .
    در ضمن در مورد کاهو و هندوانه هم زیاده روی نکنید.
    موفق باشید

صفحه 105 از 475 نخستنخست ... 5558687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124155205 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)