فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  2
لایک لایک:  2
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: چه کار کنیم تا اسب هنگام معاینه آرام باشد؟

 1. #1
  تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2499
  میانگین پست در روز
  4.50
  نوشته ها
  7,196

  Icon2007 چه کار کنیم تا اسب هنگام معاینه آرام باشد؟

  اسب ها هم درست مثل ما آدم ها اخلاق های مختلفی دارند. به همین علت است که بعضی از اسب ها در هنگام معاینه دامپزشک کاملا رام و آرام هستند، در حالی که بعضی دیگر به شدت واکنش نشان می دهند. داشتن اسبی آرام و آماده به همکاری در هنگام شروع کار دامپزشک، باعث می شود هم اسب در هنگام معاینه اذیت نشود و هم دامپزشک و اطرافیان کمتر در معرض خطر قرار بگیرند.


  کره را به معاینه عادت دهید.

  اگر اسبتان از کره گی پیش شما بزرگ شود فرصت بسیار خوبی دارید تا او را برای همکاری با دامپزشک آموزش بدهید.بیشتر اسب هایی که با معاینه شدن توسط دامپزشک مشکل دارند همان اسب هایی هستند که از دوران کره گی زیاد توسط انسان و مخصوصا غریبه ها لمس نشده اند. دنیای اسب می گوید تا جایی که مادیان به شما اجازه می دهد کره را لمس کنید و او را به خود عادت دهید. با دست روی گردن، صورت و سینه او بکشید. انگشتهایتان را در دهانش بگذارید. سینه و پهلویش را نوازش کنید. پایش را بگیرید و او را عادت بدهید که با چند ضربه آرام سمش را از روی زمین بلند کند. و با این روش ها به او نشان دهید که اشکالی ندارد اگر کسی او را لمس کند.اسب را به غریبه ها عادت دهید.
  اسب شما باید یاد بگیرد که افرادی به غیر از خود شما هم می توانند او را لمس کنند. بگذارید دوستانتان به او ور بروند، بدنش را لمس کنند و با او بازی کنند. اگر اسب شما داند که اشکالی ندارد هر آدمی او را لمس کند،‌ زمانی که دامپزشک غریبه او را معاینه می کند و مثلا درجه حرارت بدنش را می سنجد و ...، اسب آزرده نمی شود.
  یکی دیگر از راه های مانوس کردن اسب با غریبه ها این است که او را هم به زنان و هم به مردان عادت دهید. اگر اسب شما فقط با یک جنس راحت باشد، با دامپزشکی که از جنس مخالف باشد مشکل پیدا خواهد کرد.


  اسب را به سوزن زدن و ور رفتن عادت دهید.

  بسیاری از اسبها به تزریق با سوزن به بدنشان اهمیتی نمی دهند – اما فقط زمانی که به سمت چپ بدنشان تزریق شود! خیلی از ما فراموش می کنیم که هر دو سمت بدن اسبمان را به رفتارهایی مثل آمپول زدن و ... عادت بدهیم.

  دنیای اسب پیشنهاد می کند برای اینکه با اسبتان راحت تر باشید سیخونک زدن و عادت دادن او به این رفتارها را جزء برنامه روزانه آموزش با اسب در نظر داشته باید. این رفتارها می تواند شامل نگاه کردن مختصر به داخل چشمش با یک چراغ قوه، باز کردن دهانش با دست، گرفتن و به این طرف و آن طرف بردن زبانش، اندازه گیری درجه حرارت بدنش و ... باشد که شاید اگر اسب به آن عادت نداشته باشد آن را رفتاری توهین آمیز و آزارنده برای خودش به حساب آورد.
  به طور خلاصه باید به اسب بیاموزید که با رفتارهای مختلف و عجیب (از نظر اسب) که دامپزشک با او انجام می دهد راحت باشد.

  اسب را به ابزار و صداهای مربوط به معاینات دامپزشکی عادت دهید.

  دامپزشکان ممکن است از وسایلی مثل قیچی الکترونیک استفاده کنند که اگر اسب قبل از این با آن مواجه نشده باشد ممکن است او را بترساند. ترجیحا در همان زمان کره گی اسب را تا حد امکان با این ابزار و صداهای آنها به تدریج آشنا کنید. لزومی ندارد که حتما این ابزار را در مورد کره به کار ببرید، بلکه در نزدیکی او آنها را کار بیندازید تا ترسش بریزد.وقتی اسب در اتاقک خودش است گاه به گاه پایش را با باند مخصوص (wrap) ببندید تا بداند که این یک چیز طبیعی است. اسب را با بستن باندهای مخصوص چوگان و ... آشنا کنید تا با آنها احساس غریبی و آزار نکند.

  بیشتر اسب ها در مقطعی از زمان دچار آسیب پا می شوند که نیاز به پیچیدن باند دارد و اگر از قبل به آن عادت کرده باشد در چنین شرایطی با آن کنار می آید و تلاش نمی کند که از شرش خلاص شود.
  در هنگام معاینه در کنار دامپزشک بایستید.
  بیشتر دامپزشکان از ما می خواهند که هنگام معاینه اسب در همان سمت آنها و کنارشان بایستیم. این کار باعث می شود که ارتباط دامپزشک با شما آسانتر شود و همچنین اگر اسب واکنشی شدید نشان داد احتمال آسیب به شما کمتر باشد.

  قبل از رسیدن دامپزشک اسبتان را تمرین دهید.

  تمرین دادن اسب در فضای آزاد و بازی کردن او در خارج از اصطبل قبل از رسیدن دامپزشک می تواند کمک بزرگی باشد. مگر اینکه لازم باشد اسب به علت آسیبی که دیده در اصطبل بی حرکت بماند. اسبی که تمام روز در اصطبل قفل بوده بسیار بی قرارتر از اسبی خواهد بود که فرصت دویدن و لگد انداختن در فضای بیرون را داشته است.اسب می تواند استرس شما را حس کند.
  اگر شما آرام باشید احتمال اینکه اسبتان هم آرام باشد بیشتر است. اما اگر شما مضطرب باشید یا به خاطر آسیبی که به اسبتان وارد شده ناراحت باشید همین امر می تواند باعث ناآرامی اسب شود. اگر نمی توانید با آرامش با دامپزشک همکاری کنید از کسی دیگر بخواهید که این کار را انجام دهد و خودتان به محلی دیگر بروید تا به میزان استرس و فشاری که اسبتان متحمل می شود نیفزایید.پیشنهاد دنیای اسب این است که در هنگام معاینه اسبتان توسط دامپزشک و مخصوصا زمانی که اسبتان آسیب جدی دیده با آرامش کنار دامپزشک بایستید و به اسبتان هم آرامش بدهید. متخصصان می گویند در چنین شرایطی آواز خواندن یا حرف زدن آرام با اسبتان می تواند موثر باشد.

  منطقه را امن نگه دارید.

  با بیرون بردن تجیزات و ابزار و وسایل از محل معاینه اسب، به دامپزشک فضای کافی برای معاینه و انجام اقدامات پزشکی لازم برای اسبتان را بدهید. پیش از رسیدن دامپزشک، اسب را بگیرید و آماده نگه دارید تا هم در زمان صرفه جویی کرده باشید و هم اسب فرصت آرام شدن قبل از معاینه را داشته باشد.نور کافی در محل معاینه حائز اهمیت است و باعث می شود دامپزشک بتواند بهتر وضعیت را درک کند. همچنین آب گرم و حوله تمیز ممکن است برای کار او لازم باشد. بهتر است وسایل مورد نیاز را از قبل از دامپزشک سوال کنید و آماده نمایید.
  منبع: www.horses-and-horse-information.com
  ویرایش توسط RAMIN : 13th July 2012 در ساعت 10:15 AM

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​ 2. #2
  تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2499
  میانگین پست در روز
  4.50
  نوشته ها
  7,196
  واکسن کزاز اسب Tetanus Toxoid Vaccine For Horses


  ترکیب :

  توکسوئید تصفیه و جذب شده کزاز

  موارد استعمال :

  به منظور ایمن سازی بر ضد کزاز در اسب

  نحوه مصرف واکسن و میزان دز مصرفی :

  1- تزریق اول در سه ماهگی یا اولین مراجعه

  2- ،، دوم چهار هفته بعد از تزریق اول

  3- ،، سوم یکسال بعد از تزریق دوم

  4- ،، یادآور هر پنج سال یکبار

  تذکر : تزریق یک دز واکسن در ماه آخر آبستنی در مادیانهای آبستن

  قبل از تزریق واکسن محل تزریق تمیز و ضدعفونی شود و تزریق به صورت داخل عضلانی به مقدار یک دز دو میلی لیتری انجام گیرد.

  عوارض جانبی :

  ممکن است در ناحیه تزریق عوارض موضعی شامل حساسیت و تورم و ندول سفت بروز کند که تا چند ماه باقی بماند و ممکن است فلجی موقت عضلات بروز کند.

  توصیه های لازم :

  قبل از تزریق شیشه محتوی واکسن را خوب تکان داده تا واکسن یکنواخت گردد.

  استفاده از آنتی توکسین همزمان با این واکسن بلامانع است.

  روش نگهداری :

  واکسن در دمای 8-2 درجه سانتی گراد نگهداری شود.

  واکسن نبایستی یخ بزند و تزریق واکسن یخ زده ایجاد واکنشهای شدید خواهد نمود.

  منبع:horsevet.ir

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید