صفحه 12 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 144
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    اگه تي دي اس از ٨٠ بياد پايينتر اون اب سرطان زاست
    بهتره شير ميكس با تي دي اس متر تنظيم بشه

Sent from my iPhone using Tapatalk
    سلام اقا شایان شما دلیلی دارین برای این حرفتون؟چون من اولین بار بود این حرف رو میشنیدم فقط شنیده بودم که آب با tds پاییین تلخ میشه در ضمن ماله من برای آب آشامیدنی از فیلتر 6 رد میشه پس املاح مفید رو به آب دوباره برمیگردونه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    پلنت،خرگوش
    شماره عضویت
    16548
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام اقا شایان شما دلیلی دارین برای این حرفتون؟چون من اولین بار بود این حرف رو میشنیدم فقط شنیده بودم که آب با tds پاییین تلخ میشه در ضمن ماله من برای آب آشامیدنی از فیلتر 6 رد میشه پس املاح مفید رو به آب دوباره برمیگردونه.
    وا
    ادم چه حرفهایی میشونه
    من الان شش ماهه با tds 16 اب میخورم.
    حرفهای بی منطق لطفا نزنید .منظورم شما نبودید ها .اون دوستی بود که گفت سرطانزاست
    ویرایش توسط dalton_the_boss : 22nd September 2014 در ساعت 08:12 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    سلام به دوستانه عزیز و گرامی .یه موضوع در مورد تی دی اس به فکرم رسید که بهتر دونستم که در اینجا بیان کنم تا دوستان و خانواده محترمشون به مشکل بر نخورن خدایی نکرده .
    وقتی ما سعی می کنیم تی دی اس آبرو صفر کنیم و از این آب برایه آکواریوم استفاده کنیم بهتر هستش که از این آب برایه آشامیدن استفاده نکنیم ، به دلیله اینکه این آب هیچ نوع املاحی نداره و اولا که بعد از مدتی بدن موجب کمبود املاح میشه و دچار بیماری و ضعف میشه مخصوصأ خانومها و کودکان که آهنه بدنشون دچار مشکل میشه پس بهتر هستش که برایه آبه آشامیدنیمون یه فکری بکنیم که تی دی اسش برسه حدودا بینه 70 تا 100 که املاحه مو رد نیاز بدن رو بتونیم تامین کنیم ، من خودم کاری که کردم این بود که رفتم یک عدد سه راهی خریدم و دقیقأ بعد از مبران و قبل از فیلتر هایه 5 و 6 قرار دادم ، الان آبی که وارد تنگ میشه تی دی اس اون زیر 30 هستش و آبی که از شیر برایه آشامیدن استفاده میکنیم حدودا بینه 60 تا 70 هستش که به همین دلیل مقدار خیلی کمی آب از شیر منزل به این آب اضافه میکنم تا تی دی اس اون به بالایه 80 برسه و مناسبه آشامیدن بشه .

ببخشید پر حرفی کردم . موفق و پیروز باشید .

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام به دوستانه عزیز و گرامی .یه موضوع در مورد تی دی اس به فکرم رسید که بهتر دونستم که در اینجا بیان کنم تا دوستان و خانواده محترمشون به مشکل بر نخورن خدایی نکرده .
    وقتی ما سعی می کنیم تی دی اس آبرو صفر کنیم و از این آب برایه آکواریوم استفاده کنیم بهتر هستش که از این آب برایه آشامیدن استفاده نکنیم ، به دلیله اینکه این آب هیچ نوع املاحی نداره و اولا که بعد از مدتی بدن موجب کمبود املاح میشه و دچار بیماری و ضعف میشه مخصوصأ خانومها و کودکان که آهنه بدنشون دچار مشکل میشه پس بهتر هستش که برایه آبه آشامیدنیمون یه فکری بکنیم که تی دی اسش برسه حدودا بینه 70 تا 100 که املاحه مو رد نیاز بدن رو بتونیم تامین کنیم ، من خودم کاری که کردم این بود که رفتم یک عدد سه راهی خریدم و دقیقأ بعد از مبران و قبل از فیلتر هایه 5 و 6 قرار دادم ، الان آبی که وارد تنگ میشه تی دی اس اون زیر 30 هستش و آبی که از شیر برایه آشامیدن استفاده میکنیم حدودا بینه 60 تا 70 هستش که به همین دلیل مقدار خیلی کمی آب از شیر منزل به این آب اضافه میکنم تا تی دی اس اون به بالایه 80 برسه و مناسبه آشامیدن بشه .

ببخشید پر حرفی کردم . موفق و پیروز باشید .
    سلام آقا یونس
    معمولا توصیه میشه آبی که از دستگاه آر او برای آکواریوم استفاده میشه به همین روشی که شما اشاره کردید برداشت بشه

یه موردی هم اشاره کنم برای کسانی که میخواستن از رزین استفاده کنن
    معمولا رزین پیدا میشه ولی کارتریج نه ، البته اونم هست ولی کمتر در درسترس قرار داره
    من چند وقت پیش یه فیلتر کربن (مرحله دوم) برند cck خریدم که این فیلتر از هر دو طرف باز میشه و یه کارتریج هست و میشه رزین را داخل اون ریخت
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام آقا یونس
    معمولا توصیه میشه آبی که از دستگاه آر او برای آکواریوم استفاده میشه به همین روشی که شما اشاره کردید برداشت بشه

یه موردی هم اشاره کنم برای کسانی که میخواستن از رزین استفاده کنن
    معمولا رزین پیدا میشه ولی کارتریج نه ، البته اونم هست ولی کمتر در درسترس قرار داره
    من چند وقت پیش یه فیلتر کربن (مرحله دوم) برند cck خریدم که این فیلتر از هر دو طرف باز میشه و یه کارتریج هست و میشه رزین را داخل اون ریخت
    موفق باشید
    سلام
    من وقتی کارتریج کربن رو عوض کردم یه ورش رو تو آب داغ گذاشتم و درش رو باز کردم و رزین آنیونی و کاتیونی گرفتم و به نسبت 50، 50 ریختم داخلش یه هوزینگ هم 25 تومن خریدم و گذاشتم داخلش ولی با کمال تعجب در ابتدا تی دی اس از 13 به بالای 20 رفت و بعد حدود نیم ساعت به 13 رسید و اشکال کار رو هم نفهمیدم مال چی بود !

send by Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    آقای نوروزی من شنیدم این رزینها نباید در معرض هوا قرار بگیرن ، من هنوز خودم اقدام به خرید رزین نکردم و این صحبت را از یکی از فروشندگان این دستگاه شنیدم
    شاید علت اینکه تی دی اس را صفر نکرده همین بوده

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    آقای نوروزی من شنیدم این رزینها نباید در معرض هوا قرار بگیرن ، من هنوز خودم اقدام به خرید رزین نکردم و این صحبت را از یکی از فروشندگان این دستگاه شنیدم
    شاید علت اینکه تی دی اس را صفر نکرده همین بوده
    اون شب تا ساعت 3 صبح ور رفتم و نسبت های مختلف و هر کدوم به تنهایی رو هم امتحان کردم ولی نشد که نشد و بدون رزین و با تی دی اس که تا 8 اومد پایین و در نهایت تانک با تی دی اس 10 آبگیری شد
    هر کی فهمید دلیلش رو به ما هم بگه

send by Tapatalk
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 4th October 2014 در ساعت 09:35 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان
    من چند وقت پیش تی دی اس خروجی دستگاه تصفیه آبم روی 24 اینا بود الان دیروز گفتم بزار یه تست بزنم یا تی دی اس متر دیدم اومده روی 74؟یعنی دلیلش چی میتونه باشه یعنی عمر ممبران تموم شد؟من تازه 2 ماه نیست این دستگاه رو خریدم
    ممنون

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند وقت پیش تی دی اس خروجی دستگاه تصفیه آبم روی 24 اینا بود الان دیروز گفتم بزار یه تست بزنم یا تی دی اس متر دیدم اومده روی 74؟یعنی دلیلش چی میتونه باشه یعنی عمر ممبران تموم شد؟من تازه 2 ماه نیست این دستگاه رو خریدم
    ممنون

10 15 دقیقه بزار اب بره بعد اب بردار تست بزن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    راستش من تا حالا ندیدم با ممبران صفر شه ممبران در بهترین حالت اونو تا 7 8 پایین میاره برای صفر کردنش به رزین میکس بد احتیاج داری،چون غشای ممبران قادر به جذب یک سری یونها نیست
    رزین میکس ترکیب رزین انیونی و کاتیونی هست که تمام ذرات رو که از ممبران عبور میکنه جمع میکنه
    بهترین کار خرید یه تی دی اس متر به قیمت 35 تومنه
    شما وقتی شیر ro رو باز میکنی تی دی اس تا 2 3 دقیقه 70 تا 100 هست بعد کم کم کم میشه و به 7 و 8 میرسه برای همین تی دی اس متر احتیاجه تا اونو اندازه بگیری و زمانی که کم شد اقدام به برداشت اب کنی
    سلا آقا فربد عزیز من قصد دارم از رزین میکس استفاده کنم ولی اینجا یه مشکلی دارم من آبیرو که از ممبران گذشته مستقیمن توسطه یک کنترله صطحه آب به آکواریوم وصل کردم و. اتومات آب وارد آکواریوم میشه ، بنظرت در این حالت بازم تی دی اس از 100 شروع میشه و آروم آروم پایین میاد تا به پایینترین حدش برسه ؟ در این صورت که فاتهه آکواریومم خوندست و اگه رزین هم در این بین استفاده کنم و آبرو اسیدی کنه واسه آکواریوم مشکل پیش نمادش . ممنون میشم کمی توضیح بدید ممنون و تشکر .

دوستانبه چه طریقی میشه منبرانه خوب و با کیفیت رو از تقلبی و بی کیفیت تشخیص دادش . من قبلا جایی یه عکس توسطه یکس از دوستان دیده بودم که لایه هایه غشاییه ممبرانه تقلبی چند لایه کمتر از نوعه مرغوبش هستش و فاصله بینه لایه ها بیشتر هستش متعصفانه چند روز هستش دنباله اون عکس میگردم ولی پیداش نمیکنم و به همین خاطر از شما دوستان کمک طلب کردم . من منبرانه دستگاهمو چک کردم فقط 10 لایه بودش ولی دوستان گفته بودن حدودا باید 15 یا 16 لایه باشه . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
    ویرایش توسط یونس58 : 17th October 2014 در ساعت 04:00 AM

صفحه 12 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)