فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,485
لایک لایک:  956
مخالفت مخالفت:  3
صفحه 58 از 237 نخستنخست ... 848565758596068108158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 571 به 580 از 2361

موضوع: سوالات کلی در مورد خوکچه هندی

مدیر تالار خوکچه هندی amirsavabi آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    امیر صوابی
    شماره عضویت
    11842
    میانگین پست در روز
    0.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط evil2014 نمایش پست ها
    واکسینه شده ؟ خوکچه که واکسن نداره .
    چرا عزیزم ولی فقط یه بار باید بزنه. اونم فقط ضد انگل ضعیف زیر پوستی توسط و به پیشنهاد دامپزشک. و توی دوره ی سی تا چهل روز تاثیر ضد انگل در وضعیت دفع هستش جاشو باید زود به زود تمیز کنی و با مدفوعش نباید تماس نداشته باشی و بعدش دستتو خوب بشوری. بعد از سی روز که جاشو عوض کردی دیگه راحتی. برای این مسئله با دامپزشک مشورت کنید.

نام و نام خانوادگی
    امیر صوابی
    شماره عضویت
    11842
    میانگین پست در روز
    0.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramin.tomcat نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییت یکم خیالم راحت شد.
    آره خوب میخوره،با هر وعده غذایی خودم به پانی هم غذا میدم،البته عصرونه هم داره،کاهو و علف و گوجه و خیار و هویج،البته گوجه و خیار رو پوستشون رو میخوره و اگه دوباره چیزی بهش ندم تا چند ساعت بقیشونم میخوره کم کم. دیروزم بلاخره با کلی دردسر و اینور اونور رو گشتن از یکی از کشاورزا واسش یونجه تازه گرفتم که گذاشتم خشک بشن بهش بدم.
    واکسینه رو نمیدونم اما کسی که گرفتم گفت که شده (هم واکسینه هم انگل تراپی).
    حمامشم تاحالا تو این 4-5 روز 2بار کردم،دفعه اول همون موقع که آوردمش که خیلی هم ترسید و منم زیاد وارد نبودم،هم تو یه لگن کوچیک گذاشتم و زیرش رو شستم (جوری که فقط پاهاش تو آب باشه) هم بعدش یواش گرفتمش زیر آب ولرم و خودشم شستم،اما دیروز فقط خیلی اروم گذاشتم تو تشت یکم آب بهش زدم و درش آوردم که خیلیم خوب بود و نترسید دیروز.
    جای زندگیش هم حدودا 1متر در 50سانته و با قفسه فلزی درست کردم و کفشم کارتن پلاست که نصفش رو پوشال ریختم و همشم روی اون پوشالاست،اما میخوام جاش رو بزرگتر کنم و 1متر مربعش کنم.
    عکسشم عصر میزارم،زخم یا برامدگی خاصی نداره و کرکای ریز داره در میاره.پشت گوششم یه کم کچلی داره که یه خوکچه دیگه هم دیدم همون کچلی رو داشت و از خودشم پرسیدم گفت همشون دارن.
    بسیار خب خیلی خوبه
    خب اول از همه وعده های غذایی:
    وعده هاشو اگر سه وعده ست، بیشترش کن ولی با حجم کمتر. مثلا صبح تا ظهر سه وعده ی کوچکتر و بعد از ظهر تا شب هم سه یا چهار وعده همینجور. ساعت بندیش کنی بهتره چون میان وعده میخوره.
    دونه ها و پلیتهای آماده از فروشگاههای ملزومات حیوانات خانگی تهیه کن چون خیلی مهمه.
    یونجه حتماً توی برنامه ی غذاییش باشه چون پروتئین بسیار بالا و املاح و ویتامینهاش کاملترینه البته گل و برگش مُلَیِّنه و ساقه ش به تنهایی یبوست میاره پس باید مخلوط ساقه و برگ و گلش باشه.
    میوه ها و سبزیجات تازه و شسته شده.
    کاهو ی زیاد ندی یه وقت اسهال نشه.
    گوجه ی تازه ی آبدار هر روز و بعضی روزها هم اضافه پوست کیوی با پرز و پالپ پرتقال برای تکمیل ویتامین ث بهش بده، چون بدنشون ث رو نمیسازه و کمبودش منجر به آسیب دیدن بافت دهان و لثه میشه و بیماریهای ناشی از این کمبود سراغشون میاد.
    خیار علاوه بر پوست، خودش هم بد نیست البته به اندازه، چون بافت ژلاتینیش که تخمک داره تامین کننده ی مقدار زیادی از آب بدنشه و از لحاظی به مراتب از آب شهری بهتره. اگر هم آب خواستی بدی باید آب جوشیده ی سرد (بدون نیترات) با آبخوری مخصوص بهش بدی، قمقمه ی مخصوصشون هست. آرمین جان داره بگو عکسش رو برات بفرسته.
    بقیه رژیمش خوبه راجه به میوه های فصلی هم توی اینترنت بخون.
    نور آفتاب دشمنشونه و مانع جذب ویتامین ث شون میشه
    هوای تازه براش خوبه ولی مواظب گربه و کلاغ باش.
    زود به زود حمامش نکن. بیست روز یکبار توی فصلهای گرم و یه ماه و نیم در فصلهای سرد. اگه نژاد موبلند پرویی باشه، ناخنهاش رو خودش کوتاه میکنه ولی نژاد تدی و آمریکن مو کوتاه یه کم خپلی و تنبل ترن و خودمون باید براشون بچینیم.
    باهاش صمیمی شو. دستت رو روزی پنج دقیقه توی قفسش بگذار تا خوب بوت کنه بیاد بالا و لیسش بزنه. با دست بهش غذا بده و باهاش حرف بزن گوش میکنه و محبتتو میفهمه. زوری بغلش نکن. طریقه ی بغل کردنشو توی اینترنت یوتوب ببین اگه بغلت اومد گوششو بذار روی قلبت.
    اینکارا دستیش میکنه. پیوند عاطفی میسازه.
    امروز یکم خسته م و تمرکز ندارم. اگه موردی جا انداختم عزیزان کمک کنند.

کاربر جدید
    علایق
    pani
    حیوان خانگی
    khokche hendi
    شماره عضویت
    12386
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام.تقریبا ۲روزه پانی من میره یه گوشه و پوشالای توی قفسشو میریزه رو خودش به شدت ازمون میترسه انگار افسرده و استرس داره نمیدونم علت این کاراش چیه در ضمن کمتر از سابق هم سوت میزنه

کاربر جدید
    علایق
    pani
    حیوان خانگی
    khokche hendi
    شماره عضویت
    12386
    میانگین پست در روز
    0.00
    پوشال بهتر از خاک اره هستش

نام و نام خانوادگی
    امیر صوابی
    شماره عضویت
    11842
    میانگین پست در روز
    0.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar.pani نمایش پست ها
    سلام.تقریبا ۲روزه پانی من میره یه گوشه و پوشالای توی قفسشو میریزه رو خودش به شدت ازمون میترسه انگار افسرده و استرس داره نمیدونم علت این کاراش چیه در ضمن کمتر از سابق هم سوت میزنه
    سلام سحر جان.
    این رفتار تو خوکچه های کم سن شایع هستش. ولی کم توجهی از جانب ساکنین و استرس از یه چیزی اینجوریش کرده. البته ضعف در بینایی هم کمی نگرانشون میکنه و تا بخوان عادت کنن زمان میبره،
    اول از همه کل مطالبی که در پست قبلی برای رامین جان نوشتم رو بخون.
    اگر نزدیک تلوزیونه یا هرچی که صدای زیاد بلند داره دورش کن. ،
    فعلاً براش یه چیزی بگذار تا بره زیرش استراحت کنه و قایم بشه تا از استرسش کم بشه.
    اگه توی منزل مشاجره و دعوای ساکنین باشه باز بی تاثیر نیست،
    باید باهاش بیشتر وقت بگذرونی،
    با یهویی نشستن کنارش و یهویی ایستادن نباید تحریکش کنی.
    باید کاملا طبیعی و آروم رفتار کنی.
    برای اینکه آروم بشه روزی ده دقیقه تا یه ربع پهلوی قفس یا آکواریومش بشین.
    مواقعی که عطر زدی بهیچ وجه سراغش نرو، نسبت به بو خیلی حساسن و برخی بوها عصبیشون میکنه.
    دستتو پهلوش بذار بهش باید آرامش بدی و نوازشش کنی.
    زوری بغلش نکن. باز میگم طریقه ی بغل کردنش رو توی اینترنت ببینین. ؛))

نام و نام خانوادگی
    امیر صوابی
    شماره عضویت
    11842
    میانگین پست در روز
    0.91
    دوستان خوبه که اینا رو بدونین:
    بیماری های خوکچه هندی:
    نویسنده : دکتر مجید ذاکریان ;
    ساعت ٩:٥۱ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳٩٢

استرس، فاکتورهای مهم برای ایجاد بیماری در خوکچه هندی است تغییرات غذایی، فقر غذایی، نگهداری تعداد زیادی خوکچه هندی در قفس و عدم تمییز کردن به موقع قفس سبب ایجاد استرس در حیوان می شود.

کمبود ویتامین ث Scurvy، خوکچه هندی را مبتلا به بیماری عضلانی اسکلتی، بی حالی، بی اشتهایی و درد مفاصل می کند.

بیماری دستگاه تنفسی باکتریایی مانند بوردوتلا برونچی سپتیکا، استافوکوکوس پونومنیا در خوکچه هندی شایع است.

باکتری سالمونلا در خوکچه هندی سبب ایجاد از دست دادن مو، کاهش وزن، بی حالی و اسهال می شود.

آبسه های گره های لنفاوی یا التهاب آن در ناحیه گردن بواسطه استربتوباسیلوز و استربتوکوکوس ایجاد می شود.

بستر های سیمی سبب ایجاد پودودرماتیت انگشتی در خوکچه هندی می شود. ذر این حالت سطح پا تحریک پذیر ، نازک و زخم می شود.

مسمومیت با آنتی بیوتیک: خوکچه هندی و همسترها نسبت به مسمومیت با آنتی بیوتیک حساس هستندمصرف بیش از اندازه آنتی بیوتیک سبب رشد clostridium difficile  و در نهایت سبب enterocolitis اسهال و مرگ می شود

Conjunctivitis بشتر در اثر کلامیدیاپسیتیکا ایجاد می شوند هرچند استرپ، استاف، سالمونلا هم در ایجاد بیماری نقش دارند.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    sepehr moon
    علایق
    حیوانات به خصوص هاسکی
    تخصص
    :|
    حیوان خانگی
    خوکچه
    شماره عضویت
    12422
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام دوستان من الان سه تا خوکچه نژاد تاجدار یا همون فشن دارم که تو حیاط خلوت هستن اما مامیخوایم بریم طبقه سه که هیچ جای ندارم غیر از اتاق یه قفسخیلی شیک برای ساختن میخوام اون قفسه اینا رو خوندم خیلی باحال نیست منون میشم اگر راهنمای کنید

نام و نام خانوادگی
    امیر صوابی
    شماره عضویت
    11842
    میانگین پست در روز
    0.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr moon نمایش پست ها
    سلام دوستان من الان سه تا خوکچه نژاد تاجدار یا همون فشن دارم که تو حیاط خلوت هستن اما مامیخوایم بریم طبقه سه که هیچ جای ندارم غیر از اتاق یه قفسخیلی شیک برای ساختن میخوام اون قفسه اینا رو خوندم خیلی باحال نیست منون میشم اگر راهنمای کنید
    سلام سپهر عزیز.
    تاجدار یا فشن در عوام جا افتاده، اینجا فقط من نژادهای پرویی(مو بلند فرق دار و کاکل دار)، آمریکن(مو کوتاه) و حبشی(مو کوتاه چند جهته به قول شما فشن) دیدم که کمی از لحاظ رفتاری با هم متفاوت هستن،
    خب اول ببین چقدر جا داری دوست من؟ یه ابعاد حدودی باید در نظر بگیری،
    راستش اینکه جای بزرگ داشته باشن خوبه ولی زحمتت زیاد میشه. ضمناً ممکنه باعث ایجاد قلمرو بشه...
    لطفا ًیه زحمتی بکش عزیز، اول از همه توی اینترنت راجه بهش بخون، مدلهای مختلف رو ببین. چون نوعهای مختلفی هست و در عین حال موادی که برای قفس استفاده میشه مهمه که ضرری برای خوکچه نداشته باشه.
    تخت خواب اوراق شده ی کودک تقریبا یک و نیم در پنجاه یا هشتاد اگه پیدا کنی با سمباده به جونش بیفتی و رنگهاشو ببری و تمیزش کنی و روش کار کنی هم خیلی خوبه، چون ایده ی اصلی رو توی ساختارش دارخ، مثلا حصار داره، تازه قدرت مانور برای ساختن شهر بازی رو هم براشون خواهی داشت، تازه طبقه هم میتونی براشون بسازی،.
    بهش فکر کن و نظرت رو بگو سپهر جان.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    sepehr moon
    علایق
    حیوانات به خصوص هاسکی
    تخصص
    :|
    حیوان خانگی
    خوکچه
    شماره عضویت
    12422
    میانگین پست در روز
    0.01
    منون امیر جان یه سوال قلاده رو براشون بگیرم باهام راه میان ؟؟ دامپزشک من گفت تا حالا خودس نداسته خوکچه گفت کسی بودن راه بردنشون اما بعضیام نتونسن درسه ؟؟
    میشه قلادشنو براشون انداخت یا نه

نام و نام خانوادگی
    امیر صوابی
    شماره عضویت
    11842
    میانگین پست در روز
    0.91
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr moon نمایش پست ها
    منون امیر جان یه سوال قلاده رو براشون بگیرم باهام راه میان ؟؟ دامپزشک من گفت تا حالا خودس نداسته خوکچه گفت کسی بودن راه بردنشون اما بعضیام نتونسن درسه ؟؟
    میشه قلادشنو براشون انداخت یا نه
    خواهش میکنم، نه عزیزم.
    راستش اصلا دوست ندارن.
    نوعی جلیقه ی بند دار هست براشون ولی قلاده ی گردن اصلا مناسب نیست. ولی من اصلا هیچکدوم رو پیشنهاد نمیکنم،
    اگه میتونی توی خونه تازه اونم اتاق یه ربع آزادشون بذار. البته تا نیم ساعت قبل از بیرون اوردنشون خوراکی و سبزیجات آبدار بهشون نده تا جیش نکنن.
    ولی از خونه و حتی از اتاق بیرون بردنشون کار خوبی نیست. آفتاب براشون حکم قاتل تدریجی رو داره، و غربت فضای خارج از خونه بسیار براشون استرس زا و نگران کننده ست. باید جایی ببریشون که جرات کشف و کند و کاو رو داشته باشن و نترسن، تازه خودتم باید پهلوشون باشی.
    میدونی پنزی ما دوسال و نیم سنشه، خانه زاد بوده ولی با اینحال تا یکسال طول کشید که کل اتاقهای خونه رو کشف کنه. بقیه شون هم که هنوز اندر خم یه کوچه ند...
    تو این زمینه خیلی مواظبشون باش چون استرس شلوغی و حس غربت خدایی نکرده سکته شون میده.
    از طرف من ببوسشون...

صفحه 58 از 237 نخستنخست ... 848565758596068108158 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 1 مهمان ها)

1. Moj