فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  1,481
لایک لایک:  955
مخالفت مخالفت:  3
صفحه 29 از 236 نخستنخست ... 1927282930313979129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 281 به 290 از 2356

موضوع: سوالات کلی در مورد خوکچه هندی

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی و ماهی
    شماره عضویت
    8846
    میانگین پست در روز
    0.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zzahra نمایش پست ها
    شاید مهمون میاد تو خونه احساس غریبی میکنه افسرده شده
    سرما خوردگی هم شاید انتقال داده باشین من هر وقت سرما میخورم با دستکش و ماسک قفسش رو تمیز میکنم
    قفسش رو هر روز تمیز کنید هفته ای دو بار کمه من هیچوقت نمیذارم پوشاله خیس یا کثیف تو قفسش باشه روزی دو بار تمیز میکنم
    حالا یه کاهو بهش بدین ببینین حالش بهتر میشه
    آره اتفاقا دیروز از صبح تا شب مهمون داشتیم همون موقع رفت تو این مود الانم کاهو دادم دوید از دستم گرفت سریع خورد ممنون که کمکم کردید راستی نشانه سرماخوردگی خوکچه چیه؟

همکار قدیمی Zzahra آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی و گربه
    شماره عضویت
    2786
    میانگین پست در روز
    1.36
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhasan.s نمایش پست ها
    آره اتفاقا دیروز از صبح تا شب مهمون داشتیم همون موقع رفت تو این مود الانم کاهو دادم دوید از دستم گرفت سریع خورد ممنون که کمکم کردید راستی نشانه سرماخوردگی خوکچه چیه؟
    زیاد عطسه میکنن ممکنه ترشح داشته باشه بینیش

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی و ماهی
    شماره عضویت
    8846
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام دوستان چند سوال دارم 1.برفی ادرارش خیلی بوی سرکه میداد بوی دیگری نه دقیقا بوی سرکه میخوام بدونم برای چیه؟ (برفی اسفناج و جعفری و کوچه و هویج مصرف میکنه) 2.دیروز من یه لحظه گذاشتم روی روزنامه تا زیرشو عوض کنم دیدم داره میخوره منم سریع از دستش گرفتم ولی متاسفانه اندازه دو بند انگشت رو خورده بود مشکلی براش پیش نمیاد؟چون سرب داره روزنامه3.برنامه غذایی که من میدم بهش هرروز اینه:غذاش و من صبح حدود هفت غذا خشک میدم و دیگه تا سه بعد از ظهر هیچی نمیدم بهش و سه بعد از ظهر یونجه میدم و دیگه چیزی نمیدم تا 10 شب که هویج و کوچه و جعفری میدم میخوام بدونم این برنامه براش مناسبه چون لاغر شده به نظرم و اینکه فاصله بین صبحانه تا نهار و نهار تا شام دقیقا هیچی نمیدم بخوره بد نیست براش؟؟ممنون میشم سریع بگین خیلیییییییییی ممنون

علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی و گربه
    شماره عضویت
    2786
    میانگین پست در روز
    1.36
    سلام دوستان چند سوال دارم 1.برفی ادرارش خیلی بوی سرکه میداد بوی دیگری نه دقیقا بوی سرکه میخوام بدونم برای چیه؟ (برفی اسفناج و جعفری و کوچه و هویج مصرف میکنه) 2.دیروز من یه لحظه گذاشتم روی روزنامه تا زیرشو عوض کنم دیدم داره میخوره منم سریع از دستش گرفتم ولی متاسفانه اندازه دو بند انگشت رو خورده بود مشکلی براش پیش نمیاد؟چون سرب داره روزنامه3.برنامه غذایی که من میدم بهش هرروز اینه:غذاش و من صبح حدود هفت غذا خشک میدم و دیگه تا سه بعد از ظهر هیچی نمیدم بهش و سه بعد از ظهر یونجه میدم و دیگه چیزی نمیدم تا 10 شب که هویج و کوچه و جعفری میدم میخوام بدونم این برنامه براش مناسبه چون لاغر شده به نظرم و اینکه فاصله بین صبحانه تا نهار و نهار تا شام دقیقا هیچی نمیدم بخوره بد نیست براش؟؟ممنون میشم سریع بگین خیلیییییییییی ممنون
    جونده ها بویه ادرارشون وحشتناکه مخصوصا نر ها
    اینکه روزنامه خورده یه مقدارش اشکال نداره ولی ادرارو و مدفوعشون رو میخورن عادیه مشکلی نداره
    رژیمه غذاییش خیلیییییی ناجوره این چه رژیمه غذاییه یونجه باید همیشه داشته باشه یونجه که غذا نیست باید همیشه تو قفسش باشه هی بیاد بخوره چون دندونایه اینا مدام در حاله رشده غذای خشکش باید در کنار غذای تازه بخوره اما نه زیاد یعنی بذارید باشه تا یکی دو ساعت بعد بردارید ظرف آب هم باید تو قفسش باشه واسه اینکه غذا خشک میخوره - شاید بویه ادرارش هم به خاطره اینه که غذا خشک زیاد میخوره ولی آب به اون اندازه کافی نمیخوره
    سبزی رو 10 15 شاخه بهش بدین در روز اشکال نداره شامل جعفری شوید اسفناج برگ تربچه و ریحان و شاهی در هفته یکبار هم میتونید یک شاخه تره بهش بدین زیادتر نه
    این غذاهایی که میگم رو به صورت رندم بهش بدین : سیب و هویج ( برای تامین قند بدن) - پرتغال اگه دوست داره بعضی وقتا - گوجه فرنگی و فالفل دلمه ای هر روز باید بخوره مثلا نصف تا یک گوجه کامل هر روز حتما باید بخوره چون بدنه اینا ویتامین سی نمیسازه حتما باید میوه هایی که ویتامین سی دارن بخوره- هندوانه هم ویتامین سی داره در هفته چند بار بهش بدین با پوست هم باشه مشکلی نداره - خیار روزی یکی دو بنده اانگشت یا با پوست یا بی پوست هر طوری خودش بیشتر دوست داره- کاهو هم روزی تا دو برگ بخوره مشکلی نداره
    اینکه حس میکنید لاغر شده شاید انگل داره تاحالا دامپزشک بردینش ؟ قرص انگل خورده؟ میتونید قرص مبندازول رو از داروخانه های انسانی بگیرین بهش بدین اگه تا 500 گرم هستش 1.10 قرص رو تا سه روز بهش بدین اگه تا 1 کیلو هستش 1.8 تا سه روز

کاربر جدید
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی و ماهی
    شماره عضویت
    8846
    میانگین پست در روز
    0.02
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zzahra نمایش پست ها
    جونده ها بویه ادرارشون وحشتناکه مخصوصا نر ها
    اینکه روزنامه خورده یه مقدارش اشکال نداره ولی ادرارو و مدفوعشون رو میخورن عادیه مشکلی نداره
    رژیمه غذاییش خیلیییییی ناجوره این چه رژیمه غذاییه یونجه باید همیشه داشته باشه یونجه که غذا نیست باید همیشه تو قفسش باشه هی بیاد بخوره چون دندونایه اینا مدام در حاله رشده غذای خشکش باید در کنار غذای تازه بخوره اما نه زیاد یعنی بذارید باشه تا یکی دو ساعت بعد بردارید ظرف آب هم باید تو قفسش باشه واسه اینکه غذا خشک میخوره - شاید بویه ادرارش هم به خاطره اینه که غذا خشک زیاد میخوره ولی آب به اون اندازه کافی نمیخوره
    سبزی رو 10 15 شاخه بهش بدین در روز اشکال نداره شامل جعفری شوید اسفناج برگ تربچه و ریحان و شاهی در هفته یکبار هم میتونید یک شاخه تره بهش بدین زیادتر نه
    این غذاهایی که میگم رو به صورت رندم بهش بدین : سیب و هویج ( برای تامین قند بدن) - پرتغال اگه دوست داره بعضی وقتا - گوجه فرنگی و فالفل دلمه ای هر روز باید بخوره مثلا نصف تا یک گوجه کامل هر روز حتما باید بخوره چون بدنه اینا ویتامین سی نمیسازه حتما باید میوه هایی که ویتامین سی دارن بخوره- هندوانه هم ویتامین سی داره در هفته چند بار بهش بدین با پوست هم باشه مشکلی نداره - خیار روزی یکی دو بنده اانگشت یا با پوست یا بی پوست هر طوری خودش بیشتر دوست داره- کاهو هم روزی تا دو برگ بخوره مشکلی نداره
    اینکه حس میکنید لاغر شده شاید انگل داره تاحالا دامپزشک بردینش ؟ قرص انگل خورده؟ میتونید قرص مبندازول رو از داروخانه های انسانی بگیرین بهش بدین اگه تا 500 گرم هستش 1.10 قرص رو تا سه روز بهش بدین اگه تا 1 کیلو هستش 1.8 تا سه روز
    ماشاالله همستر ایران چه خوب راهنمایی کرده بود
    من برای انگل همون روز که خریدم خودشون داروشو دادن و موهاشو کوتاه کردن و ناخن هاشو گرفتن و گفتن دهه سوم خرداد برای ضد انگل دوباره باید بیام (سه ماه یکبار تا اخر عمرش)
    گوجه فرنگی خیلی دوست داره هرروز بدون دانه میدم چون خودشون تاکید رو بدون دانه داشتن گفتن پرتغال ندم جزو ممنوعاتشه منم تا حالا بهش ندادم .فلفل دلمه ای رو هم نمیدونستم تاحالا نمیدادم فلفل دلمه روزی یکی باید مصرف کنه؟کاهو هم بهش میدادم ولی به خاطر ادرارش و چون برفی عادت بدی داره که پوشال هاش رو با پاهاش پرتاب میکنه بیرون قطع کردم و از حالا بهش میدم .بوی سرکه هم به خاطر اسفناج بود وقتی قطع کردم دیگه بو نگرفت کلا اصلا بوی ادرار نمیده فقط وقتی اسفناج میخوره بوی سرکه تو کل خونه میپیچه حالا چه اثری رو بدنش میذاره رو نمیدونم.
    ریزش موش هم زیاده البته از روزی خردیم همینجوری بود با گوچه و ....فایده نداشت
    بهش نان سنگک و بیسکوییت ساقه طلایی هم میدم
    البته سنگ مخصوص دندان براش گرفتم یونجه بازم لازمه؟

علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی و گربه
    شماره عضویت
    2786
    میانگین پست در روز
    1.36
    ماشاالله همستر ایران چه خوب راهنمایی کرده بود
    من برای انگل همون روز که خریدم خودشون داروشو دادن و موهاشو کوتاه کردن و ناخن هاشو گرفتن و گفتن دهه سوم خرداد برای ضد انگل دوباره باید بیام (سه ماه یکبار تا اخر عمرش)
    گوجه فرنگی خیلی دوست داره هرروز بدون دانه میدم چون خودشون تاکید رو بدون دانه داشتن گفتن پرتغال ندم جزو ممنوعاتشه منم تا حالا بهش ندادم .فلفل دلمه ای رو هم نمیدونستم تاحالا نمیدادم فلفل دلمه روزی یکی باید مصرف کنه؟کاهو هم بهش میدادم ولی به خاطر ادرارش و چون برفی عادت بدی داره که پوشال هاش رو با پاهاش پرتاب میکنه بیرون قطع کردم و از حالا بهش میدم .بوی سرکه هم به خاطر اسفناج بود وقتی قطع کردم دیگه بو نگرفت کلا اصلا بوی ادرار نمیده فقط وقتی اسفناج میخوره بوی سرکه تو کل خونه میپیچه حالا چه اثری رو بدنش میذاره رو نمیدونم.
    ریزش موش هم زیاده البته از روزی خردیم همینجوری بود با گوچه و ....فایده نداشت
    بهش نان سنگک و بیسکوییت ساقه طلایی هم میدم
    البته سنگ مخصوص دندان براش گرفتم یونجه بازم لازمه؟
    زمان های قرص انگلش درسته هر سه ماه یکباره
    فلفل دلمه ای نه روزی یکی زیاده یه مقداری باشه تو غذای روزانش
    پرتغال جز غذای ممنوعه نیست چون دقت کرده باشین تو غذا خشک مخصوصی خوکچه همشون تیکه های پرتغال داره ولی اصراری واسه خوردنش نداشته باشید چون گوجه و فلفل دلمه بهتره
    گوجه فرنگی بدون دونه یعنی چی ؟ این حرفا چیه زدن گوجه فرنگی تیکه تیکه کنید که خوردنش راحت باشه واسش فقط
    یونجه جز غذای اصلیه خوکچه به حساب میاد همیشه باید بخوره ویتامین b داره برایه گوارشش هم خوبه سنگ دندان فقط میسابه دندوناشو
    خوکچه های موبلند موهاشون خیلی میریزه عادیه
    هر نوع ماده ی غذایی که پخته باشه زیاد واسه خوکچه خوب نیست مثل نان یا بیسکوییت حالا هفته ای باشه مشکلی نداره ولی نان که بهش میدین سعی کنین نانی بگیرین که جوش شیرین و نمک نداشته باشه یه سری نان خشک رژیمی هست که جوش شیرین و نمک ندارن اونا بهترن

کاربر بسیار فعال armin 1 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    armin
    علایق
    حىوانات ومطالعه
    تخصص
    محصل
    حیوان خانگی
    عروس هلندی. مرغ عشق و قناری . ماهی
    شماره عضویت
    8291
    میانگین پست در روز
    0.51
    سلام دوستان
    ىک سوالى داشتم مىخواستم ببىنم خوکچه با حىوانات ديگه مثل سگ ىا گربه مشکلى نداره?
    از انسان های احساساتی بیشتر بترسید؛
    آن ها قادرند ناگهانی،
    دیگر گریه نکنند؛
    دوست نداشته باشند؛
    و قیدِ همه چیز را بزنند،
    حتی " زندگی "...

علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی و گربه
    شماره عضویت
    2786
    میانگین پست در روز
    1.36
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin 1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ىک سوالى داشتم مىخواستم ببىنم خوکچه با حىوانات ديگه مثل سگ ىا گربه مشکلى نداره?
    من خودم خوکچه داشتم که گربه گرفتم گربه اگر پرشین باشه که طبع شکار و خشن ندارن به هم آسیب نمیزنن و حتما هم باید بچه باشه که با خوکچه آشنا بشه که به هم عادت کنن و اینکه هم جنس باشن که گربه بزرگ بشه به عنوان جفتش نبینه خوکچرو --- اول باید با بویه هم آشنا بشن بعد همدیگرو ببینن (این هم تجربه ی شخصیه منه هم چیزیه که تو سایتای مختلف خوندم)
    در مورده سگ اطلاعی ندارم ولی سگ خشنتر از گربه هستش و علاقه ی زیادی به گاز گرفتن دارن یه دفعه از یکی شنیدم سگش گربشو کشته از یکی دیگه از شنیدم سگش همستراشو کشته

کاربر جدید
    شماره عضویت
    9376
    میانگین پست در روز
    0.03
    سلام دوستان ممنون از مطالب خوبتون من چند ماهی هست که یه خوکچه و یه خرگوش دارم اوایل اونا رو تو یه جعبه پلاستیکی از اونا که برای نگهداری لباسه به طول 50و عرض 35وارتفاع 30 نگه میداشتم و اونو تو پاسیو خونه گذاشته بودم یه روز خرگوشه پرید بیرون و از اونجایی که ادرارشو هرجایی نمیکنه ازاد گذاشتمش ولی خوکچه همه جا رو خراب کاری میکنه تو ظرف نگهش داشتم اما یه روز اومدم دیدم پریده بیرون سیستم پریدنش مثل خرگوشس مثل اب خوردن میپره بیرون این عجیب نیست ؟ طبیعیه؟

علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی و گربه
    شماره عضویت
    2786
    میانگین پست در روز
    1.36
    نقل قول نوشته اصلی توسط تیله نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون از مطالب خوبتون من چند ماهی هست که یه خوکچه و یه خرگوش دارم اوایل اونا رو تو یه جعبه پلاستیکی از اونا که برای نگهداری لباسه به طول 50و عرض 35وارتفاع 30 نگه میداشتم و اونو تو پاسیو خونه گذاشته بودم یه روز خرگوشه پرید بیرون و از اونجایی که ادرارشو هرجایی نمیکنه ازاد گذاشتمش ولی خوکچه همه جا رو خراب کاری میکنه تو ظرف نگهش داشتم اما یه روز اومدم دیدم پریده بیرون سیستم پریدنش مثل خرگوشس مثل اب خوردن میپره بیرون این عجیب نیست ؟ طبیعیه؟
    خوکچه معمولا لونشو ترک نمیکنه قفسشو لونش محیطه امنشه که به هیچ دلیلی نمیپره بیرون مگر اینکه نر باشه واسه جفت بپره بیرون بره دنبالش
    با اون پاهای کوتاهشون نمیتونن زیاد بپرن اصلا شاید آسسب بزنن به خودشون پاهاشون خیلی راحت میشکنه امنتر کنید قفسشو که نتونه بپره

صفحه 29 از 236 نخستنخست ... 1927282930313979129 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 1 مهمان ها)

1. pooni