فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,487
لایک لایک:  957
مخالفت مخالفت:  3
صفحه 15 از 237 نخستنخست ... 513141516172565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 2366

موضوع: سوالات کلی در مورد خوکچه هندی

کاربر جدید
    شماره عضویت
    5274
    میانگین پست در روز
    0.00
    نه متین جان
    هیچیش نیس
    چون کوچیکه و رنگ پوشتس هم روشنه رگاش دیده میشه
    نگران نباش

کاربر میهن پت guinea pig آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محمد متین حسنی
    علایق
    بازی با جیمبو خوکچه خودم
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    5484
    میانگین پست در روز
    0.15
    مرسی یه سوال خوکچه ها کی شروع می کنن به سوت زدن؟

کاربر میهن پت themis آواتار ها
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    1802
    میانگین پست در روز
    0.84
    نقل قول نوشته اصلی توسط guinea pig نمایش پست ها
    مرسی یه سوال خوکچه ها کی شروع می کنن به سوت زدن؟
    بستگی به شخصیتشون داره خوکچه من اصولا سوت نمی زنه انواع و اقسام صدا رودرمیاره اما دیگه خیلی گرسنه باشه من برم آشپزخونه سوت می زنه اما خیلی ها هم می گن خوکچه شون مرتب سوت می زنه نمی شه دقیق گفت

happykocholo.blogsky
    خاله ها عموها ما بیشتر عکسهام رو دروبلاگمون می زاریم هیچی هم غیر ازخودمون توی وبلاگ نیست اگر دوست داشتید هرموقع مامانمون عکس می زاره بقیه عکسها رو اونجا ببینید ممنون دست لیسیم

کاربر جدید guineapig آواتار ها
    شماره عضویت
    5555
    میانگین پست در روز
    0.00
    متاسفم که میخوام این رو اینجا بگم ، از من دلخور نشین من هیچ منفعتی از هیچ جایی نصیبم نمیشه و نمی خوام راهی رو که من رفتم درش اشتباه داشتم رو شما دوستان هم تکرار کنین و در این میان تاوان اشتباهات ما رو حیوانات بی گناهی که سرپرستیشون به هر دلیلی به عهده شماست ، پس بدن،
    دوستان عزیز من چرا خیلی چیزهایی رو که اطلاعات درستی در موردش ندارین رو مطرح میکنن و بدتر جواب اشتباه میدین ، اونم تو فرومی که پر بازدید و این اشاعه اطلاعات غلط در نت و اگر کسی بر این اساس اطلاعات غلط اقدام به نگهداری از حیوانی بکنه گناهش گردن ما هم هست ...
    من قبلاً عضو خیلی از انجمن ها بودم ولی به هزار یک دلیل که مهمترینش مدیران سایت و تفکر و اهدافشون که در ظاهر حمایت از حیوانات ولی در اصل برای رسیدن به منفعت و مقصودشون هست ،که حیوانات رو بازیچه قرار میدن ، و اعتراض به اون ها مورد خوشایندشون نیست .
    ولی خوشبختانه بعضی پست های این فروم رو که میخوندم محیط خوبی داره و این بحث ها در اینجا وجود نداره و آزادانه میشه بحث کرد که این خیلی خوبه ...
    جوندگان سیستمی شبیه بدن انسان دارن و به همون نسبت هم بیماری های پیچیده ای دارن ، برای همین آزمایشات مختلف رو روی جوندگان بی گناه انجام میدن چون در صورت نتیجه گرفتن به احتمال زیاد روی انسان هم جواب میگیرن ، پس چرا فکر میکنید که خوکچه و نگهداری از اون ساده است ، حیوانی که منجی انسان ، در صورتی که یکی از سخت ترین حیوانات برای نگهداری ، چون شرایط کشور ما از طبیعت و زیستگاه اصلی این حیوان خیلی فاصله داره ... اون ها در کشور های گرم سیر مثل آمریکای جنوبی زندگی میکنن ... و جنگل های بزرگ و بکر ...
    خداوند تمام امکانات رو در اونجا برای اون ها فراهم کرده ... و بیماری هایی هم که اکثرا این حیوان دچارش میشه ناشی از محیط زندگی نادرستی که ما براش فراهم کردیم و اطلاعات کم ماست ...

شاید 90% پست های تاپیک های مربوط به خوکچه در این فروم اطلاعات مناسبی درش نباشه ، برای مثال عرض میکنم به دوستی بی احترامی نشه ، من بدون تعارف جزو بی اطلاع ترین انسان های روی کره زمین هستم ...
    ولی این سوال ، خوکچه از کی سوت میزنه ؟ بدتر از اون جواب ، بستگی به شخصیتشون داره !!
    دوست عزیز از هز وقت دلش بخواد ، بچه از کی حرف میزنه ؟ از بدو تولد ولی شما زبان بچه و نوع گریش رو متوجه نمیشی که هر کدوم معنایی داره ؟؟ خوکچه هم همینه ، وقتی بخواد به شما چیزی رو بفهمونه که هیچ رقمه متوجه نمیشی صدات میکنه (که اصطلاح غلطش سوت زدن) ؟؟ هر کدوم هم یک معنایی داره و مفهوم خاصی رو میده ...
    همین قدر براتون بگم که فوق العاده باهوش و شما رو از صدای پاتون تو تاریکی مطلق میشناسه ، مکان هر چیزی رو در ذهنش میسپره ،
    مثلا شما میری توی آشپزخونه برات سوت میزنه چون احتمالا غذاش رو از اونجا براش میاری و صدات میکنه که غذای منم بیار ، حتی صدای در یخچال هم که باز و بسته میشه رو تشخیص میده و اگر مثلا سبزیجاتش تو یخچال باشه صدا میکنه ...
    با این حرف ها قدرت خداوند بزرگ رو میخوایم به چالش بکشیم !!!
    آدم به این عظمت تو کار یک مخلوق زیبا و حذاب خدا میمونه ، این حیوان فراتر از اون چیزی هست که تصور میشه و ما و مخصوصا بنده حقیر اطلاعات زیادی راجع بهش نداریم ...
    من به دلیل مشغلم زیاد نمیرسم سر بزنم ولی اگر چیزی بدونم که بتونم کمک کنم خوشحال میشم ، شاید خدا ما رو به خاطر اطلاعات کممون نسبت به دنیای اطراف و حیواناتی که سرپرستیشون رو به عهده میگیریم بگذره و خدای نکرده در اثر کمبود های ما دچار مشکل نشن ،
    ما اکثر اوقات فکر میکنیم داریم به حیوانات کمک میکنیم وحتی سعیمون رو هم میکنیم و از هیچ چیز دریغ نمی کنیم ، ولی در اشتباهیم و همه این چیز ها رو برای خودمون و دلخوشی خودمون انجام میدیم نه به خاطر اون حیوون بی گناه ... همیشه این مد نظرتون باشه که شما خودتون خواستید و مسئولید

کاربر جدید guineapig آواتار ها
    شماره عضویت
    5555
    میانگین پست در روز
    0.00
    یادم رفت بگم من مشغلم زیاده و یکسری مطالب خوب و جامع و درست در مورد خوکچه ها جمع کردم که هنوز وقت نکردم روی نت قرار بدم ، مخصوصا اطلاعات پزشکی و شناخت بیماری ها که واقعا رفرنس کمی روی نت داره و فارسی که اصلا نیست متخصص جوندگان هم در ایران خیلی کمه و شاید اساتید خبره این حیوانات در ایران به تعداد انگشتان یک دست هم نرسه ، من به دلیل تجربه ای که دارم خیلی از مباحث رو درک کردم و اشتباهات زیادی رو هم داشتم ...
    ادعایی ندارم و هدف و فکرم اینه که بتونم کمکی به کسانی که سرپرستی این حیوانات رو دارن بکنم و اطلاعاتم رو که بر اساس تجربه و تحقیق بدست اوردم رو در اختیار دوستان قرار بدم ، فقط به خاطر خوکچه ها و اینکه اشتباهات گذشته رو جبران کنم ...
    مهم نیست این مطالب کجا قرار میگیره و توسط چه کسی مهم اینه که اطلاع رسانی درست انجام بشه ، اگر دوستانی هم که وقت آزاد دارن یا مایل هستن که بیشتر بدونن میتونن کمک کنن ...
    موفق باشید

کاربر میهن پت طلایه ح.T آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    طلایه حسینی پور
    علایق
    حیوانات و کامپوتر
    تخصص
    محصل
    شماره عضویت
    6082
    میانگین پست در روز
    0.13

Icon2007 در باره خوکچه هندی!

خوکچه هندی جونده بزرگی است.وزنش بین ۷۰۰ گرم تا ۱.۲۰۰ کیلوگرم متغیر است و ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر درازا دارد.دم ندارد و گوشهای برهنه و گرد و کوچکی دارد.در پاهای پیشین آن چهار انگشت و در پاهای عقبی آن سه انگشت وجود دارد و از سر هر یک از انگشتان نیز چنگال پهنی برآمده است.معمولا به طور میانگین چهار تا پنج سال عمر میکنند اما در شرایط خوب تا ۸ سال هم عمر کرده اند.طول عمر یک خوکچه هندی که در کتاب رکوردها ثبت شده است ۱۴ سال و ۱۰ ماه و ۲ هفته بوده است.

چرا این طوری نگاه میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر میهن پت themis آواتار ها
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    1802
    میانگین پست در روز
    0.84
    خوب دوست عزیزم واقعا بستگی به شخصیتشون داره من الان دوتا خوکچه دارم که می تونم به جرات بگم دارای شخصیت متفاوت هستن هپی من اصلا اهل سوت زدن زیادی نیست دیگه چی بشه گرسنه بشه سوت بزنه وگرنه همیشه صبورانه منتظر می شه یا سرش رو بالا میاره و شروع به بو کردن می کنه و با حرکاتش نشون می ده گرسنه است انواع صداها رو هم کم درمیاره کلا ساکته و مظلوم اما ژولی همون روز اول صبح منو سورپرایز کرد گرسنه بود و شروع کرد به سوت زدن همش هم جیر جیر می کنه چه موقع خواب چه موقع خوردن چه موقع بازی خوکجهها همونطور که بدنشون پیچیده است به قول شما و شبیه انسانه واقعا شخصیت متفاوت و شبیه انسان دارن هرکدوم یه جورن حالا خوشحال می شیم اطلاعات شما رو که جامع و علمی هست بشنویم اما تجربه من اینو می گه و برای همین مطرح کردم و گفتم بستگی به شخصیتشون داره

happykocholo.blogsky
    خاله ها عموها ما بیشتر عکسهام رو دروبلاگمون می زاریم هیچی هم غیر ازخودمون توی وبلاگ نیست اگر دوست داشتید هرموقع مامانمون عکس می زاره بقیه عکسها رو اونجا ببینید ممنون دست لیسیم

همکار قدیمی Zzahra آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی و گربه
    شماره عضویت
    2786
    میانگین پست در روز
    1.35
    منم فکر میکنم بستگی به شخصیتشون با جایی که خونشون قرار داره به اینا بستگی داره
    خوکچه ی من خیلی سوت میزنه و سر و صدا میکنه هر وقتم که در یخچال باز بشه سوت میزنه
    قبلا تو اتاق خودم بود زیاد کسی از رو به روش رد نمیشد انگار افسرده شده بود اصلا سوت نمیزد و سرو صدا نمیکرد ولی الان که تو حال گذاشتمش همش سوت میزنه و خوشحاله هروقت هم که مامانم از رو به روی قفسش رد میشه اگه بیدار باشه واسش سوت میزنه

کاربر جدید
    شماره عضویت
    4582
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام دوستان

مي شه لطفا كمكم كنيد؟
    من يه خوكچه نر دارم كه حدودا 7 ماهشه. موهاش خيلي مي ريزه. البته تنك نشده. چي كار كنم؟ من اصلا دوست ندارم موهاش انقدر بريزه تو خونه
    چي كار كنم؟ مكملي هست كه براي اين كار خوب باشه؟

همکار قدیمی Zzahra آواتار ها
    علایق
    حیوانات
    حیوان خانگی
    خوکچه هندی و گربه
    شماره عضویت
    2786
    میانگین پست در روز
    1.35
    نقل قول نوشته اصلی توسط آرام نمایش پست ها
    سلام دوستان

مي شه لطفا كمكم كنيد؟
    من يه خوكچه نر دارم كه حدودا 7 ماهشه. موهاش خيلي مي ريزه. البته تنك نشده. چي كار كنم؟ من اصلا دوست ندارم موهاش انقدر بريزه تو خونه
    چي كار كنم؟ مكملي هست كه براي اين كار خوب باشه؟
    خوکچه ی منم موهاش خیلی میریزه ولی نه اینقدر که تیکه تیکه کنده بشه هروقت بغلش میکنم موهاش رو هوا پرواز میکنه واسه شما موهاش تیکه ای کنده شده؟
    ویتامین آ+د واسه بچه ها از داروخانه های خودمون بگیرین روزی یک یا دو قطره بهش بدین قرص ویتامین ث اینم از داروخانه های خودمون بگیرین یه نصفه یه روز در میون اگه خوب گوجه میخوره روزی یه نصفه اگه خوب گوجه نمیخوره
    از دکترش هم بپرسین که چه مکمل دیگه ای خوبه بهش بدین

صفحه 15 از 237 نخستنخست ... 513141516172565115 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)