فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  38
لایک لایک:  6
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: درود به شرف این مرد بزرگ و حامی واقعی

 1. #1
  کاربر ویژه تالار جوندگان و خرگوش سانان Bellfi آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  2139
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  242

  درود به شرف این مرد بزرگ و حامی واقعی

  درود به شرف این مرد بزرگ
  نامه اش از 1000 تا مشت سنگین تر بود ، استفاده از ایات قرآنی مستند و ادبیات خشن بدترین ضربه برای اثبات حرکت ناجوانمردانه این انسانهای سنگ دل بود


  حتما بخوانيد
  به گزارش سبزپرس، دکتر پیام محبی، رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران در نامه ای خطاب به محمد نجار، وزیر کشور نسبت به برخورد با دارندگان حیوانات خانگی و جمع اوری حیوانات بدون در نظر گرفتن موازین بهداشتی هشدار داده است.

  او در نامه خو...د به نامه هایی که پیشتر خطاب به وزارت کشور نوشته اشاره کرده است که هیچ یک از این نامه ها پاسخی را از سوی وزارت کشور در پی نداشته است.
  محبی با اشاره به طرحی که اخیرا برخی نمایندگان برای محدود کردن نگهداری از حیوانات به مجلس برده اند، نوشته است: «اقدامات عجولانه نیروی انتظامی در برخورد با حیوانات پیش از تصویب طرح هیچ مبنای قانونی ندارد چه رسد به آنکه جای مالک (از دید آنها مجرم) حیوان را در بند کشند.»

  او همچنین در نامه خود با تاکید بر احادیث و روایات اسلامی مبنی بر برخورد «شایسته» با حیوانات از مشاهده «ضرب و شتم شدید و سوختگی با مواد شیمیایی» در برخی موارد ارجاع شده به بیمارستان دامپزشکی خبر داده و نوشته است: «همان طور که در بازداشتگاهها و زندانهای انسانی رعایت حداقلی از استاندارد های بهداشتی الزامی است، قطعاً در رابطه با حیوانات نیز چنین است، چنانکه در نظر نگرفتن مسائل بهداشتی ممکن است علاوه بر آلودگی محیط سبب بروز بیماری های مشترک بین انسان و حیوان نیز شود و مخاطراتی برای پرسنل زحمتکش نیروی انتظامی ایجادکند.»

  این دامپزشک همچنین می نویسد: «فرمانده نیروی انتظامی چندی قبل اعلام کرده بود که مبنای برخورد با سگها" نجس" بودن آن است این در حالی است که در شرع مقدس نیز نوع مواجهه با حیوان " نجس" کاملا مشخص شده و هیچ کجا ضرب وشتم و بازداشت و ریختن خون حیوانات به صرف "نجس" بودن آن مجاز ومباح دانسته نشده است.»

  چندی پیش تعدادی از نمایندگان مجلس طرحی را به مجلس بردند که بر طبق آن، نگهداری از حیواناتی که در طرح «مضر» و «نجس العین» خوانده شده بود را محدود می کرد. برابر این طرح، دارندگان حیواناتی نظیر سگ مجاز به حمل حیوان در اماکن عمومی نیستند و علاوه بر جریمه نقدی دارنده حیوان، خود حیوان نیز ضبط می شود.
  این طرح هم اکنون در کمیسیون اجتماعی مجلس در دست بررسی است و اما ارائه آن تاکنون واکنش های زیادی را از سوی حامیان حقوق حیوانات، فعالان محیط زیست و برخی از دامپزشکان در پی داشته است.

  با این حال و با وجود اینکه مجلس تاکنون این طرح را تصویب نکرده است، گزارش هایی از ضبط و زندانی کردن حیوانات خانگی توسط نیروی انتظامی در چند روز گذشته در رسانه ها منتشر شده است.

  متن کامل نامه دکتر پیام محبی، رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران خطاب به مصطفی محمد نجار وزیر کشور به شرح زیر است:

  ((خداوند لعنت کننده کسي است که حيوانات را لعنت کند)) اميرالمؤمنين(علیه السلام)

  جناب آقای مصطفی محمد نجار
  وزیر محترم کشور
  با سلام
  از سرگیری و تشدید طرح جمع آوری سگها توسط نیروی انتظامی باعث گردیده،داستانی که به نظر میرسید برای مدتی متوقف یا به فراموشی سپرده شده بار دیگر زنده شود.مدیریت بیمارستان دامپزشکی تهران چهار سال گذشته طی سه فقره نامه با شماره های 416/86 ،401/ 86 ، 402/86 نسبت به پیامدهای اجرای این طرح و مخاطرات بهداشتی و محیطی ایجاد شده برای پرسنل نیروی انتظامی و مردم هشدارهای لازم را داده بود که متاسفانه تاکنون هیچ پاسخی دریافت نکرده است. با توجه به اینکه نیروی انتظامی تحت امر جنابعالی فعالیت میکند، برخود لازم دانستیم موارد زیر را به استحضار جنابعالی و جامعه برسانیم.

  1- به تازگی طرحی در رابطه با حیوانات در مجلس شواری اسلامی مطرح شده که در دست بررسی است و هنوز در صحن علنی به تصویب نهایی نرسیده است بر همین مبنا به نظر می رسد اقدامات عجولانه نیروی انتظامی در برخورد با حیوانات پیش از تصویب طرح هیچ مبنای قانونی ندارد چه رسد به آنکه جای مالک (ازدید آنها مجرم) حیوان را در بند کشند .

  2- شرع مقدس، احادیث و روایات به کرات ما را به مهربانی و برخورد شایسته با حیوانات رهنمود کرده است در این ماجرا اما اگر جرمی از سوی صاحب یا مالک حیوان صورت گرفته پس برخوردهای غیر انسانی با حیوانات زبان بسته وبیگناه از سوی پرسنل نیروی انتظامی، ( بر اساس شواهد موجود)چه محلی از اعراب دارد؟ تا جایی که بر اساس موارد ارجاع شده به بیمارستان، شواهدی از ضرب و شتم شدید و سوختگی با مواد شیمیایی بر بدن حیوانات مشاهده شده است که از شما به عنوان مقام مسوول انتظار پی گیری این مساله می رود .

  3- نکته دیگر این که همان طور که در بازداشتگاهها و زندانهای انسانی رعایت حداقلی از استاندارد های بهداشتی الزامی است، قطعاً در رابطه با حیوانات نیز چنین است، چنانکه در نظر نگرفتن مسائل بهداشتی ممکن است علاوه بر آلودگی محیط سبب بروز بیماری های مشترک بین انسان و حیوان نیز شود و مخاطراتی برای پرسنل زحمتکش نیروی انتظامی ایجادکند.از آنجا که پیش ازاین دربین تعدادی از سگهای بازداشتی آزاد شده که به بیمارستان مراجعه داشته اند ابتلا به انواعی بیماری مسری مشاهده شده بود، بیمارستان دامپزشکی تهران وظیفه خود میداند نسبت به سرایت بیماری هایی از این دست به پرسنل نیروی انتظامی هشدار های لازم را بدهدتا جایی که برخی از این بیماری ها ممکن است حتی سالها بعد عوارض خود را در انسانها نشان دهد .

  4- مورد دیگری که باید به آن اشاره کرد مساله" نجاست"است. فرمانده نیروی انتظامی چندی قبل اعلام کرده بود که مبنای برخورد با سگها" نجس" بودن آن است این در حالی است که در شرع مقدس نیز نوع مواجهه با حیوان " نجس" کاملا مشخص شده و هیچ کجا ضرب وشتم و بازداشت و ریختن خون حیوانات به صرف "نجس" بودن آن مجاز ومباح دانسته نشده است.

  5- دارندگان حیوانات افرادی با تشخص اجتماعی از طبقات مختلف اجتماع هستند و شایسته نیست که با آنها برخوردی صورت گیرد که معمولا با اراذل و اوباش در طرحهای ویژه نیروی انتظامی انجام میشود . چه قبول داشته باشیم چه نداشته باشیم نگهداری حیوانات در حال حاضر به یک نیاز برای خانواده ها در سراسر جهان بدل شده که بعید است با برخوردهایی از این دست بتوان این نیاز را خاموش کرد .رفتارهایی از این دست صرفاً باعث می شود افراد از ترس دستگیری، از آوردن حیوان خود به مراکز درمانی جهت انجام واکسیناسیون و سایر امور بهداشتی و درمانی خودداری کنند. پیامد این رفتار نه فقط حیوان که در نهایت گریبانگیر خانواده و جامعه شده و باعث به خطر افتادن بهداشت و سلامت افراد می شود.

  در انتها اگر همچنان نیروی انتظامی تحت فرمان شما به بازداشت این حیوانات بیگناه اصرا دارد، بیمارستان دامپزشکی تهران اعلام می دارد که آماده هرگونه همکاری با آن نیروی محترم و ارائه خدمات درمانی بهداشتی در جهت جلوگیری از مخاطرات پیش بینی نشده بعدی به صورت داوطلبانه و رایگان در بازداشتگاه حیوانات برای کاستن از آلام موجوداتی است که ما انسانها مکان زندگیشان را از آنها گرفته ایم. امیدواریم این نامه نیز همانند نامه های پیشین به بایگانی سپرده نشود که ما فقط قدمی در راه انجام وظیفه برداشته ایم.

  "پيامبر خدا صلى الله عليه و آله و سلّم "
  لا تَـضْـرِبـوا الدَّوابَّ على وُجوهِها ؛ فإنَّها تُسَبِّحُ بحَمْدِ اللّه .
  به صورت حيوانات نزنيد ؛ زيرا آنها حمد و تسبيح خدا مىگويند .

  دکتر پیام محبی
  رئیس بیمارستان دامپزشکی تهران

 2. #2
  کاربر میهن پت
  نام و نام خانوادگی
  آرمان
  علایق
  عکاسی، حیوانات، گیاهان
  تخصص
  مهندس صنایع
  حیوان خانگی
  dog
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2613
  میانگین پست در روز
  0.03
  نوشته ها
  44
  خیلی زیبا.............

 3. #3
  کاربر فعال Shaqayeq آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2012
  شماره عضویت
  2363
  میانگین پست در روز
  0.29
  نوشته ها
  474
  دستش درد نکنه واقعا
  خدایا!اون دنیا اگه خواستی گناه های یواشکی مون رو نشون بدی

  لطفا گریه های یواشکی مون رو هم نشون بده ....!!!

 4. #4
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  بسیار زیبا و منطقی بود.

  نمیدونم وضع کردن قانون حمل حیوان و رعایت موارد بهداشتی یعنی اینقدر سخته که بر فرض مثال سگ و گربه تو باکس داخل ماشین حمل بشن یا سگ با وزن بالاتر از فلان کیلو باید با پوزه بند حمل بشه و هر سگی باید با قلاده حمل بشه و اگه حیوان جایی خرابکاری کرد صاحبش موظف به تمیز کردنش باشه و....

  خیلی راحت تره که!!

  کسی هم رعایت نکرد خودشو یه جریمه توپول کنن.

  اینطوری هم به نفع حیوانه هم مردم دیگه و سلامت و تمیزی معابر و آدمها و ...
  بسیبشس

 5. #5
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  براي كاستن آلام موجوداتی که ما انسانها مکان زندگیشان را از آنها گرفته ایم.

  توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.

 6. #6
  همکار قدیمی Shadi H آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  شادی حسن پور
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات - موسیقی - اینترنت!
  تخصص
  تدریس و ترجمه انگلیسی و فرانسه
  حیوان خانگی
  دو تا گربه: دیزی و دُرسا
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  964
  میانگین پست در روز
  2.19
  نوشته ها
  3,814
  آفرین به ایشون! راس میگه دیگه، حتی اگه نجس هم باشه نباید بکش بکش راه بندازیم که...


 7. #7
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  یعنی تو این مجلس تمام کارهای و مشکلات رو حل کردن تمام بدبختیها تموم شده
  دیگه هیچ کاری ندارن که این موضوع رو دارن برسی میکنن
  البته تو مجلسی که نمایندههاش باید برای مردم تلاش کنن و حق اونها رو بگیرن دنبال تصویب حقوق معادام العمر برای خودشون بودن انتظار بیشتری نیست

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 8. #8
  کاربر بسیار فعال azin آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  شماره عضویت
  341
  میانگین پست در روز
  0.36
  نوشته ها
  685
  نقل قول نوشته اصلی توسط burt نمایش پست ها
  بسیار زیبا و منطقی بود.

  نمیدونم وضع کردن قانون حمل حیوان و رعایت موارد بهداشتی یعنی اینقدر سخته که بر فرض مثال سگ و گربه تو باکس داخل ماشین حمل بشن یا سگ با وزن بالاتر از فلان کیلو باید با پوزه بند حمل بشه و هر سگی باید با قلاده حمل بشه و اگه حیوان جایی خرابکاری کرد صاحبش موظف به تمیز کردنش باشه و....

  خیلی راحت تره که!!
  کسی هم رعایت نکرد خودشو یه جریمه توپول کنن.

  اینطوری هم به نفع حیوانه هم مردم دیگه و سلامت و تمیزی معابر و آدمها و ...

  آخه مشکل این چیزها نیست آدمها که بیشتر از حیوونها محیط رو کٍثیف میکنن اگه به این چیزهاس پس چرا وقتیکه یک بچه

  کوچولو توی خیابون توالتش میگیره با با مامانش میبرنش پشت درختی چیزی کارشو بکنه هیچ کس هم اعتراض نمیکنه جمعش

  هم نمیکنن ولی اگه سگ باشه باید بکشیش پیپی خودشون جواهره پیپی حیوونها کثافت؟


  همش به خاطر اینه که میگن نگهداری سگ و گربه یعنی یک غرب زدگی تمام عیار و نماد فرهنگ غربیه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  یعنی الان همه ما غرب زده ایم


  اوه اوه اوه پس ببینین پیتی جون با این همه پیشی خوده غربه  حتی یک روز هم نبوده که به خاطر بودنت
  خدا رو شکر نکنماطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. اجتماعی کردن گربه. اختصاصی میهن پت
  توسط Shaqayeq در انجمن تربیت و آموزش گربه ها
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 8th July 2012, 09:16 PM
 2. فارماکولوژی داروهای بیحس کننده موضعی و انواع آنها
  توسط reza torabi در انجمن فارماکولوژِی دامپزشکی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 12th August 2011, 06:08 PM
 3. هکرها هم شبکه اجتماعی راه انداختند!
  توسط varona در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19th July 2011, 08:35 PM
 4. عکسهای بز کوهی !!! کوهنورد واقعی به اینا میگن !
  توسط ZeyNab در انجمن آلبوم تصاویر حیوانات
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 14th July 2011, 02:31 PM
 5. ای کاش این حقیقت واقعی نباشد.دل آدم از کودکی تا....
  توسط mihalism در انجمن تصاویر متفرقه
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 28th June 2011, 11:54 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید