ابداع يك دستبند ساده به‌زودي شما را قادر خواهد كرد تا با استفاده از گرماي بدن، گجت‌هاي مختلف و حتي ساعت مچي خود را شارژ كنيد. به گزارش ايسنا، شركت Perpetua به‌عنوان يكي از توسعه دهندگان استفاده از منابع انرژي پاك، شيوه جديدي براي شارژ گجت‌هاي مختلف با استفاده از گرماي بدن انسان ارائه كرده است.

اين فناوري بر پايه اصلي است كه حدود دو قرن پيش توسط «توماس يوهان سيبك» كشف شد كه براساس آن اگر محل اتصال دو فلز ناهمانند داراي اختلاف دمايي باشند، يعني يك سمت سرد و يك سمت گرم باشد، جريان الكتريسيته توليد مي‌شود.
فناوري اين شركت كه در حال حاضر به‌صورت بازوبند طراحي شده و به‌زودي نمونه مچ بند آن نيز عرضه خواهد شد، با استفاده از اختلاف دماي بدن با محيط اطراف مي‌تواند انرژي لازم را براي شارژ گجت‌هاي مختلف فراهم كند. همچنين ساعت و دستگاه‌هاي پزشكي كوچك مانند مانيتور ضربان قلب نيز مي‌تواند از انرژي سه تا چهار ولتي توليد شده استفاده كند.
اين شركت اميدوار است نمونه اوليه دستبند شارژ را تا سال 2013 به بازار عرضه كند تا شركت‌هاي توليد كننده ساعت و دستگاه‌هاي پزشكي كوچك از اين فناوري در محصولات خود استفاده كنند.
منبع:دنیای اقتصاد http://www.donya-e-eqtesad.com/Defau...w.asp?@=307135