صفحه 44 از 130 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626394 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 431 به 440 از 1293
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    9474
    با سلام خدمت آقاي آژيده وساير اساتيد
    شرمنده بازم ساختارشكني كردم وسوالهامو توي اين تاپيك پرسيدم
    چندتاسوال دارم كه به اختصار خدمتتون عرض مي كنم ممنون ميشم راهنمايي كنيد.اگه خاطرتون باشه من آرواناي هاي بك دارم وبعدازمطالعه درسايت شما وسايت هاي پرورش آرواناي اسيايي به اين نتيجه رسيدم كه بايد تاحدي براي بهبودرنگ ماهيم كمي اب تانكم را سبك كنم كه شما roراپيشنهادفرمودين ولي به دليل گراني موفق به تهيه نشدم.با مطالعه درسايت شما مواردي براي كاهش phپيداكردم كه سوالاتي پيرامون آنهادارم .البته رزين هم بودكه شما توصيه نمي كنيد
    1-استفاده از كنده آبنوس .من يك كنده ازدوستانم تهيه كردم كه حدوددوسال دريك تانك باتعدادبالاي ماهي بوده.سوال .آيا اين كنده همچنان داراي خاصيت كاهش پي اچ خودمي باشد يا خير؟وآياتاثيري روي كاهش پي اچ داردواگر پاسخ مثبت است با چه مكانيزمي آب رابه سمت اسيدي شدن مي برد
    2-استفاده از گياه كريپتن تاثيري دركاهش phدارد؟وآيا براي تانك اروانا پيشنهاد مي شود؟
    باتشكر اززحمات شمادرسايت وزين پارسي پت

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش وکوی
    شماره عضویت
    11838
    با سلا عرض خسته نباشید خدمت دوستان
    همان طور که از پست ها قبل خوانده بودید گفته بودم ماهیان گلدفیش ام علاعمی دارند همانند کدری پوست که تقریبا بهبود یافتن
    دیروز بعد از دیدن اکواریومم مشاهده کردم که یکی از ماهیانم به شد مریض است و علاعمی همچون قرمزی ابشش بر امدگی فلس و قرمزی پوست بی حالی شدید بقدری که بر روی اب اومده نفس میکشه چند مورد عکس هم دارم دوستان لطفا در این مورد کمک کنید خیلی نگرانم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گوشتخوار
    شماره عضویت
    4669
    با سلام خدمت آقای آژیده بزرگوار
    اگه خاطرتون باشه درمورد ماهی فرونتوزام که بیماری ابری شدن چشم داشت منو راهنمایی کرده بودید. امروز روز هفتم و اخرین روز هست که مراحل درمان رو طبق دستورتون انجام میدم. مقدار سفید شدن چشمش کمتر شده ولی هنوز برطرف نشده . علاوه بر اون امروز دیدم که مدفوعش سفید و کشدار شده. الان نمیدونم که چکار کنم بعد از هفت روز و اینکه هنوز مشکل چشمش برطرف نشده باید درمان رو قطع کنم؟؟ برای مشکل مدفوعش امروز علاوه بر سیپروفلوکساسین مترونیدازول هم با توجه به دستورالعملی که توی سایت نوشته بودید اضافه کردم. البته داروی سرافلاجلول رو هم دارم ولی نمیدونستم که هم زمان با سیپروفلوکساسین میشه استفاده کردش یا نه؟؟ باید اینو هم اضافه کنم که هر روز حدود 2/3 آبش رو تعویض می کردم. الان یک دنیا ممنون میشم راهنماییم کنید برای موارد زیر:
    1- درمان با سیپروفلوکساسین رو ادامه بدم؟
    2- سرافلاجلول بزنم یا مترونیدازول؟
    3-بهش غذا بدم؟ ( راستش رو بخوایید به غذایی که میدم بهش مشکوک شدم( جی بی ال). قبلا سوال کرده بودم و گفته بودن که برای فرونتوزا ضرری نداره. نمیدونم بخاطر اون هستش یا نه ولی از وقتی این غذا رو خریدم وبه فلاورم دادم حدود یه هفته بعد مریض شد و اخرش هم هر کاری کردم خوب نشد )
    4- چه مقدار نمک به آبش اظافه کنم
    ممنون از راهنماییتون
    متین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12066
    سلام
    من عید امسال یک گلدفیش جدید خریدم. توی تنگ نگه میدارم
    چند روز پیش دیدم پهلوش یعنی کنار باله ش قرمز شده. یه کم هم ورم کرده
    فکر کردم یه بیماری عفونی گرفته و بهش تتراسایکلین دادم. بعد از 4روز خوب نشد و آبش رو عوض کردم. الان فقط نمک تو آبش داره
    کم کم لکه های سفید روی همون قسمت ظاهر شد.
    می خواستم عکس بگیرم ولی اینقدر اینور اونور می ره نمی شه ازش عکس گرفت
    سرحاله و غذا هم خوب می خوره. غذا بهش پولکی ویتامینه میدم.
    می شه من رو راهنمایی کنید لطفا؟
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط گلبرگ نمایش پست ها
    سلام
    من عید امسال یک گلدفیش جدید خریدم. توی تنگ نگه میدارم
    چند روز پیش دیدم پهلوش یعنی کنار باله ش قرمز شده. یه کم هم ورم کرده
    فکر کردم یه بیماری عفونی گرفته و بهش تتراسایکلین دادم. بعد از 4روز خوب نشد و آبش رو عوض کردم. الان فقط نمک تو آبش داره
    کم کم لکه های سفید روی همون قسمت ظاهر شد.
    می خواستم عکس بگیرم ولی اینقدر اینور اونور می ره نمی شه ازش عکس گرفت
    سرحاله و غذا هم خوب می خوره. غذا بهش پولکی ویتامینه میدم.
    می شه من رو راهنمایی کنید لطفا؟
    ممنون
    90% دلایل بیماری گلد فیش ها به خاطر کیفیت بد و پایین و حجم کم آبش هست.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    اگر فقط روزی یک بار خیلی خیلی کم غذا بدن (یک روز در میان بهتره) و هر روز آب رو با آب 24 ساعت مانده و بدون کلر تعویض کنند ، روزی 10 دقیقه هم جلوی نور آفتاب بزارن مشکلی ایجاد نخواهد شد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط salek نمایش پست ها
    با سلا عرض خسته نباشید خدمت دوستان
    همان طور که از پست ها قبل خوانده بودید گفته بودم ماهیان گلدفیش ام علاعمی دارند همانند کدری پوست که تقریبا بهبود یافتن
    دیروز بعد از دیدن اکواریومم مشاهده کردم که یکی از ماهیانم به شد مریض است و علاعمی همچون قرمزی ابشش بر امدگی فلس و قرمزی پوست بی حالی شدید بقدری که بر روی اب اومده نفس میکشه چند مورد عکس هم دارم دوستان لطفا در این مورد کمک کنید خیلی نگرانم

همانطور که در پیام خصوصی گفته شد Gas Bladder هست و درمانی نداره متاسفانه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10238
    با عرض سلام به تمامي دوستان بخصوص جناب استاد آژيده
    دوستان اگر امكان داره در مورد بيماري ماهي من كمكم كنيد واقعا دلم براي ماهيم ميسوزه
    فلاورم حدود 30-40 روز غذا نميخوره شكمش باد كرده مدفوع سفيد لزج پنبه اي و كروي شكل
    ايا درمان ميشه يا ...............

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa نمایش پست ها
    با عرض سلام به تمامي دوستان بخصوص جناب استاد آژيده
    دوستان اگر امكان داره در مورد بيماري ماهي من كمكم كنيد واقعا دلم براي ماهيم ميسوزه
    فلاورم حدود 30-40 روز غذا نميخوره شكمش باد كرده مدفوع سفيد لزج پنبه اي و كروي شكل
    ايا درمان ميشه يا ...............
    من فکر کردم دیشب اقای اژیده جواب شما رو دادند
    دوست عزیز درمان رو با ترکیب سه دارو اکریفلاوین+سیپروفلوکساسین+ مترونیدازول شروع کنید
    اکریفلاوین برای حر لیتر اب دو قطره(از ماهی فروش های تهیه کنید)
    مترونیدازول و سپیروفلوکساسین 250 میلیگرم برای هر 30 لیتر آب(250 میلیگرم از هر دارو- این دارو ها رو از داروخانه انسانی تهیه کنید)

هر ورز 100% سیفون کنید و تجدید دوز دارو تا 7 روز
    ویرایش توسط shellman2008 : 16th April 2013 در ساعت 01:52 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی گوشتخوار
    شماره عضویت
    4669
    نقل قول نوشته اصلی توسط lmatin نمایش پست ها
    با سلام خدمت آقای آژیده بزرگوار
    اگه خاطرتون باشه درمورد ماهی فرونتوزام که بیماری ابری شدن چشم داشت منو راهنمایی کرده بودید. امروز روز هفتم و اخرین روز هست که مراحل درمان رو طبق دستورتون انجام میدم. مقدار سفید شدن چشمش کمتر شده ولی هنوز برطرف نشده . علاوه بر اون امروز دیدم که مدفوعش سفید و کشدار شده. الان نمیدونم که چکار کنم بعد از هفت روز و اینکه هنوز مشکل چشمش برطرف نشده باید درمان رو قطع کنم؟؟ برای مشکل مدفوعش امروز علاوه بر سیپروفلوکساسین مترونیدازول هم با توجه به دستورالعملی که توی سایت نوشته بودید اضافه کردم. البته داروی سرافلاجلول رو هم دارم ولی نمیدونستم که هم زمان با سیپروفلوکساسین میشه استفاده کردش یا نه؟؟ باید اینو هم اضافه کنم که هر روز حدود 2/3 آبش رو تعویض می کردم. الان یک دنیا ممنون میشم راهنماییم کنید برای موارد زیر:
    1- درمان با سیپروفلوکساسین رو ادامه بدم؟
    2- سرافلاجلول بزنم یا مترونیدازول؟
    3-بهش غذا بدم؟ ( راستش رو بخوایید به غذایی که میدم بهش مشکوک شدم( جی بی ال). قبلا سوال کرده بودم و گفته بودن که برای فرونتوزا ضرری نداره. نمیدونم بخاطر اون هستش یا نه ولی از وقتی این غذا رو خریدم وبه فلاورم دادم حدود یه هفته بعد مریض شد و اخرش هم هر کاری کردم خوب نشد )
    4- چه مقدار نمک به آبش اظافه کنم
    ممنون از راهنماییتون
    متین

با سلام
    مثل این که سوال من دیده نشده. سه روزه که مترونیدازول اضافه کردم به اب ماهیم و دیگه سیپروفلوکساسین نزدم ولی نمک رو به همون مقدار اضافه. الان مراحل درمان رو چطور ادامه بدم؟ سرافلاجلول بزنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

صفحه 44 از 130 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626394 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)