فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  16
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: دکتر محبی : فرهنگ نگهداری از سگ از ایران به غرب راه یافته است / حیوانات خانگی سبب تلط

 1. #1
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717

  Tavajoh دکتر محبی : فرهنگ نگهداری از سگ از ایران به غرب راه یافته است / حیوانات خانگی سبب تلط

  دکتر محبی : فرهنگ نگهداری از سگ از ایران به غرب راه یافته است / حیوانات خانگی سبب تلطیف محیط خشک صنعتی می‎شوند
  سازمان دامپزشکی تنها مرجعی است که در خصوص مضر بودن حیوانات می تواند اظهار نظر کند و تعیین نجس بودن حیوانات به عهده مراجع دینی است / فرهنگ نگهداری سگ از ایران به غرب راه یافته و مردم این سرزمین از جنبه های مثبت نگهداری سگ همواره سود برده اند / ممنوعیت نگهداری سگ نیاز به بودجه، محل نگهداری مناسب و تعیین مکانی برای تحویل این حیوانات دارد...

  حکیم مهر - رییس بیمارستان دامپزشکی تهران گفت: فقط نحوه آموزش سگ در خدمات ارایه شده توسط این حیوان موثر بوده و از روی جثه و شکل ظاهری نمی توان بین سگ ها تفکیکی قائل بود، بنابراین قانون جلوگیری از نگهداری سگ قابلیت اجرایی ندارد.
  دکتر پیام محبی رییس بیمارستان دامپزشکی تهران در نشستی خبری با اعلام این مطلب اظهار داشت: طبق طرح پیشنهادی برخی از نمایندگان، وزارت بهداشت مکلف است لیست حیوانات نجس العین و مضر را به مجلس اعلام کند.
  وی افزود: سازمان دامپزشکی تنها مرجعی است که در خصوص مضر بودن حیوانات می تواند اظهار نظر کند و تعیین نجس بودن حیوانات به عهده مراجع دینی است.

  محبی با تاکید بر این نکته که تدوین قوانین برای نگهداری حیوانات با لحاظ نظرات کارشناسی می تواند، برای سلامت جامعه سودمند باشد، گفت: نیروی انتظامی 5-4 سال قبل بدون هیچ قانون و مجوزی سگ افراد را ضبط می کرد.
  وی ادامه داد: نامه های مختلفی به فرمانده وقت نیروی انتظامی ارسال و پس از بازدید از محل نگهداری این سگ ها، به دلیل شرایط نامطلوب نگهداری، اغلب این حیوانات به بیماری های پوستی دچار شده بودند.
  رییس بیمارستان دامپزشکی اظهار داشت: به فرمانده نیروی انتظامی در آن مقطع اعلام شد که نگهداری سگ در شرایط نامناسب و بیمار شدن این حیوان، سلامت پرسنل نیروی انتظامی را نیز با خطر مواجه می کند.
  وی تاکید کرد: نباید به بهانه نگرانی از بیماری های مشترک انسان و حیوان مانع نگهداری حیوانات شد، زیرا بیماری های مشترک بین انسان ها بسیار خطرناک تر هستند.
  محبی افزود: اگر بخواهیم بیماری مشترک بین انسان و حیوان را بهانه قرار دهیم باید در محافل عمومی نیز تردد نکنیم زیرا حتما در هر مجموعه ای، احتمال حضور یک انسان بیمار وجود دارد.
  وی سگ را یک ابزار صوتی و آگاهی دهنده قوی دانست که به هیچ وسیله ای نمی توان آن را از کار انداخت.
  رییس بیمارستان دامپزشکی اضافه کرد: خاموش کردن سگ های نگهبان فقط از طریق کشتن یا بیهوش کردن حیوان امکان پذیر است و صاحب خانه بلافاصله پس از ورود به منزل، به راحتی از رفتار حیوان متوجه دستبرد به خانه خواهد شد.
  محبی با اشاره به وجود سگ های با جثه مختلف برای کشف مواد ****، خاطر نشان ساخت: سگ های با جثه کوچک بیشتر برای جستجوی کانتینرها مورد استفاده قرار می گیرند.
  وی گفت: بنابراین نمی توان در قانون با تکیه بر جثه حیوان، محدودیت هایی برای صاحب آن اعمال کرد.
  رییس بیمارستان دامپزشکی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در صورت تصویب طرح ممنوعیت نگهداری سگ، ممکن است افراد حیوان را در منازل خود نگهداری کرده و اجازه حضور در فضای خارج از خانه از آنان سلب شود.
  وی گفت: عدم حضور در فضاهای بزرگتر، امکان کنترل های بهداشتی را به حداقل رسانده و جامعه را با مخاطرات بهداشتی روبرو می کند.
  محبی قدیمی ترین نژاد سگ شناخته شده جهان را متعلق به ایرانیان دانست و افزود: فرهنگ نگهداری سگ از ایران به غرب راه یافته و مردم این سرزمین از جنبه های مثبت نگهداری سگ همواره سود برده اند.
  وی در خصوص نظر نمایندگان مجلس برای نجاست سگ، اظهار داشت: کلمه نجس در قرآن فقط یکبار و آن هم برای مشرک آورده شده است.
  رییس بیمارستان دامپزشکی با اشاره به داستان خلقت انسان و سجده نکردن شیطان، اذعان داشت: شیطان به دلیل تقدس بارگاه الهی، پس از سرپیچی از دستور خدا از بهشت رانده شد.
  وی افزود: این در حالیست که در داستان اصحاب کهف، سگ نیز همراه آنان وارد بهشت می شود.
  محبی تاکید کرد: اگر ذات سگ نجس بود، هیچ گاه وارد بهشت نمی شد.
  (در این زمینه به توضیح انتهای این صفحه هم مراجعه نمایید)
  وی با اشاره به احکام قرآنی، اظهار داشت: در احکام قرآنی نیز به حقوق حیوانات از جمله سگ گله اشاره شده است.
  رییس بیمارستان دامپزشکی افزود: در سوره مائده، خداوند در خصوص احکام شکار با سگ، دستوراتی به انسان ها داده است.
  وی با اشاره به احادیث مختلفی که در خصوص حقوق حیوانات در اسلام آمده، گفت: ممنوعیت نگهداری سگ نیاز به بودجه، محل نگهداری مناسب و تعیین مکانی برای تحویل این حیوانات دارد.
  محبی اضافه کرد: باید برای افراد به درستی مشخص شود که پس از اعمال قانون ممنوعیت نگهداری سگ، چه سرنوشتی در انتظار حیوانات خانگی آنان است.
  وی اظهار داشت: نگهداری حیوانات خانگی در بسیاری از کشورها سبب کاهش طلاق و خودکشی و افزایش امید به زندگی می شود.
  رییس بیمارستان دامپزشکی ادامه داد: حیوانات خانگی سبب تلطیف محیط خشک صنعتی می شوند.
  برگزاری کنگره بهداشت و بیماری های حیوانات کوچک
  محبی از برگزاری کنگره بهداشت و بیماری های حیوانات کوچک خبرداد و گفت: این کنگره طی آبان ماه در دانشکده شهید بهشتی برگزار خواهد شد.
  تامین کنندگان خوراک ببر سیبری در حاشیه امن
  رییس بیمارستان دامپزشکی با اشاره به مرگ ببر نر سیبری، اظهار داشت: سازمان حفاظت از محیط زیست معتقد است که به دلیل کمتر بودن چربی گوشت الاغ، تغذیه از گوشت این حیوان برای ببر مفید است.
  وی افزود: از نگاه تخصصی این نکته را به شدت تکذیب می کنم.
  محبی در رابطه با صرفه اقتصادی گوشت الاغ نسبت به گوساله، گفت: در شرایطی که روستاییان از الاغ به عنوان وسیله حمل و نقل استفاده می کنند، به طور حتم الاغ سالم بسیار گران خواهد بود.
  وی افزود: روستاییان فقط اقدام به فروش الاغ هایی می کنند که توان حمل بار نداشته و مسن و فرتوت شده اند.
  رییس بیمارستان دامپزشکی اظهار داشت: بنابراین افراد تامین کننده خوراک حیوانات باغ وحش ارم، فقط به دنبال الاغ های فرتوت و بیمار بوده اند.
  وی تاکید کرد: در قضیه مرگ ببر سیبری، افرادی که این الاغ ها را خریداری کرده و منطقه ای که تامین کننده خوراک حیوانات باغ وحش بود، مغفول ماند.
  محبی تاکید کرد: منشا تامین کننده خوراک حیوانات باغ وحش به این جهت حائز اهمیت است که باید بیماری مشمشه در روستای مربوطه یا مناطق تامین کننده کنترل شود تا این بیماری در کشور توسعه نیابد.
  وی با اشاره به عدم تمایل سازمان حفاظت از محیط زیست برای مشارکت بخش دامپزشکی در درمان وحوش، گفت: در قضیه ببر نر سیبری به بیمارستان دامپزشکی اجازه ورود به مسایل داده نشد.
  رییس بیمارستان دامپزشکی تهران ادامه داد: پس از ابتلای ببر نر به بیماری مشمشه و پیش از مرگ، حتی یک تست خون ساده هم از حیوان گرفته نشده است.
  رییس بیمارستان دامپزشکی افزود: پس از بروز علایم بیماری، ببر نر سیبری تحت درمان قرار می گیرد و بدون انجام آزمایش به حیوان آنتی بیوتیک خورانده می شود.
  وی ادامه داد: پس از نتیجه ندادن درمان ها، کورتن درمانی برای ببر نر تجویز می شود.
  محبی اظهار داشت: بیماری مشمشه، در گوشتخواران به صورت مزمن بوده و منجر به مرگ نمی شود اما با کورتن درمانی انجام شده برای ببر نر سیبری، بیماری حاد شده و منجر به مرگ حیوان می شود.

  توضیح حکیم مهر : جهت استحضار بینندگان محترم حکیم مهر تأکید می‎گردد که سگ اصحاب کهف که جناب آقای دکتر محبی در بیانات خود به آن اشاره داشته‎اند وارد بهشت نشده و براساس روایات به همراه بعضی حیوانات نظیر اسب امام حسین علیه السلام موسوم به ذوالجناح به بهشت وارد خواهد شد و این مسئله هنوز اتفاق نیفتاده است. باید توجه داشت که مسئله نجاست سگ یک موضوع اعتباری است که شارع مقدس وضع نموده و بدین معنا نیست که سگ نجس آفریده شده است. از سویی دیگر احکام دنیای امروز با قیامت متفاوت است و این با آیاتی از قرآن کریم که وعده تغییر زمین و آسمان در آن مطرح شده (سوره ابراهیم / آیه 48) سازگار است. لذا احکامی نظیر نجاست لزوماً در بهشت حکمفرما نیست و با تغییراتی که ایجاد می‎شود شایسته ورود به بهشت خواهد شد. البته این مسئله در مورد سایر احکام هم صادق است. مثلاً در این دنیا حجاب یک حکم لازم الاجرا است اما با توجه به تغییراتی که در قیامت صورت خواهد پذیرفت در بهشت این حکم مصداق اجرایی نخواهد داشت.

 2. #2
  کاربر محروم
  نام و نام خانوادگی
  کسری علی جمشیدی
  محل سکونت
  نمک آبرود
  علایق
  ژرمن شپهرد و باکسر و مستیف
  تخصص
  محصل
  حیوان خانگی
  بتیس/طوفان
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  898
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  حال چی؟؟
  اون ها در کمال آرامش سگ نگه می دارند
  و ما ...

 3. #3
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  مثلاً در این دنیا حجاب یک حکم لازم الاجرا است اما با توجه به تغییراتی که در قیامت صورت خواهد پذیرفت در بهشت این حکم مصداق اجرایی نخواهد داشت.

  چه مثالي !!!!
  در اصل اسلام حجاب لازم الاجرا نيست و آمده است براي زنان بهتر است كه حجاب خود را حفظ كنند نه اينكه حتما بايد اين كار را بكنند و آيه لزوم حجاب خطاب به زنان پيغمبر امده است نه همه زنان بگذريم كه اينجا چيز ديگري اتفاق ميافتد
  ویرایش توسط شيما : 9th January 2012 در ساعت 11:46 AM
  توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 11th September 2012, 11:05 AM
 2. آیا فروش حیوانات کار صحیحی است ؟
  توسط Bellfi در انجمن مباحثه حامیان
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 14th June 2012, 03:56 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 9th May 2012, 06:50 PM
 4. نشانه‌های تازه‌ای از زنجیره تکامل حیوانات به دست آمد
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2nd February 2012, 05:33 PM
 5. بیماری‌های مشترك بین انسان و حیوان در كشور تحت كنترل است
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th July 2011, 11:23 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید