به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، یک غاز خوش شانس در ایالت آرکانزاس آمریکا این روزها به سوژه اول اخبار تبدیل شده است. این غاز در حالی که 7 بار با یک تفنگ بادی به آن شلیک شده و استخوان های بالش شکسته و توانایی پرواز را از او گرفته بود به یک بیمارستان حیوانات در این ایالت منتقل شد.

پزشکان در این مرکز بعد از مشاهده این حیوان از او به وسیله دستگاه رادیولوژی عکس برداری کردند و در بال او 7 گلوله ساچمه را پیدا کردند که علاوه بر آسیب رساندن به نسوج بال غاز منجر به شکستگی استخوان این پرنده نیز شده بود.دکتر " راب کونر " پزشک معالج این غاز می گوید: در ابتدا ما سعی کردیم تا با عکس برداری به میزان وخامت اوضاع این پرنده پی ببریم که خوشبختانه زخم های ایجاد شده بر اثر تیراندازی مرگبار نبودند. سپس ما با کمک جراحان گلوله های ساچمه ای را از بال پرنده خارج کرده و سپس بال او را آتل بندی کرديم تا بتوان آن را حرکت دهد.
به نظر می رسد شخصی از نزدیک شدن این غاز وحشی به خانه اش ناراحت شده و قصد داشته به این شکل این حیوان را کشته و یا فراری دهد. از زمان پخش این خبر تماس های زیادی با بیمارستان گرفته شده و افراد زیادی برای سرپرستی غاز مورد نظر اعلام آمادگی کردند.


منبع:باشگاه خبرنگاران